Hertog Jan is een supportersschool Winkeliers zien Fietsdorp als welkome promotie Moergestel 9 k Werkgroep: fulltime vrijwilligerswerk Senioren in een joekel van een Amerikaan Stratenmaker John veegt Rondje van Guus Moergestel Fietsdorp.n A Tiny Romijn, kampioen loten verkoopster Vrijwel dagelijks was John Zwijgers langs het parcours van het rondje van Guus te vinden. Telkens veegde hij de bochten aan. Jeugdige oudere De 31 (van de 35) bij de winkeliersvereniging aangesloten middenstanders in de bebouwde kom van Moergestel zien de fietsprestatie van Guus Moonen en daaraan gelieerde promotie van Moergestel als Fietsdorp als een belangrijke stimulans voor het dorp. Moergestels halfuurtje Een hechte groep MOER'GUUSTEL-NIEUWS EXTRA - ZONDAG 8 JUNI 2008 PAGINA 4 Volgens Maria Bierings wachten jongens hem op bij het St. Jansplein waarna ze Guus Moonen op hun gewone 'schoolfietsen' bij proberen te houden. De leerling met de meeste adem hield het vol tot aan de palingkwekerij van Reijrink. Het begon met de kleuters en het eindigde afgelopen donderdag 5 juni met heel de school. De RK basisschool Hertog Jan heeft zich gedurende de afgelopen drie weken ontpopt als supportersschool van Guus Moonen. Donderdag werd de fietscrack bij de molen toegejuicht door 235 leerlingen en daarbij nog eens een aantal leraren, die al net zo enthousiast zijn over de verrichtingen van Guus Moonen. Maria Bierings verkla- rt de populariteit van Guus Moonen onder de leerlingen van de Hertog Jan uit het feit dat veel van hen uit de wijken rond de route wonen. Een effect van de invloed die Guus Moonen op de kinderen heeft, is dat ze geïnteresseerd raken in de fietssport. Ze kan voor dit succesverhaal een paar redenen geven. Van groot belang voor de Moergestelse winkeliers is dat in het dorp geen parkeergeld hoeft te worden betaald. Dat brengt behoorlijk wat Oisterwijkers er toe om in Moergestel te gaan winkelen. Het Aan de fietsprestatie van Guus Moonen is maanden aan voorbereiding voorafgegaan. Guus Moonen zelf, zijn vrouw Anny en een aantal getrouwen hebben zeer veel werk verzet in de aanloop naar de 10.000 kilo meter. Van meet af aan waren daarbij ook betrokken (op de foto van links naar rechts) Paul Spapens, Jan Vriens, Bianca Taapken en Jan van Gils. Dit viertal vormde de afgelopen drie weken onder voorzitter schap van Jan Vriens de kernwerkgroep van alles wat zich rond de prestatie van Guus Moonen heeft afgespeeld. Wat zich in het begin liet aanzien voor een dag werk in de week per persoon, werd vrijwel meteen voor alle leden van de werkgroep een fullti me bezigheid. "Zoals iedereen, werden ook wij verrast door de vele onvoorziene gevol gen van de 10.000 kilometer van Guus Moonen", aldus Jan Vriens. De ouderen die door de organisatie waren uitgenodigd op de Seniorendag op zaterdag 31 mei, konden het Rondje van Guus afleg gen in een rolstoelbus of in een oldtimer. Moergestelaar Hein Coomans kwam met een joekel van een Amerikaan aanrijden. Met deze Lincoln Continental uit 1970 reed hij steeds een viertal ouderen over het par cours. De Seniorendag bracht veel ouderen naar het Fietsterras. winkelaanbod blijkt ook interessant voor de Oisterwijkers. Daarnaast blijkt Moergestel een 'regiefunctie' te hebben voor de kleine kernen Biest-Houtakker en Haghorst. De organisatie van de evenementen rond Guus Moonen nodigde de inwoners van Haghorst speciaal uit om de finish op zondag 8 juni mee te maken. Dat gebeurde door middel van een briefje in elke brievenbus langs de route. De organisatie kwam tot deze geste doordat inwoners van Haghorst langs de route zo spontaan hebben gereageerd op de doortocht van Guus Moonen. De 41-jarige Moergestelaar is zelfstandig stratenmaker. Onder de indruk van de fiets prestatie van Guus Moonen en omdat hij op zijn eigen manier een bijdrage wilde leve ren, besloot hij op eigen initiatief de boch ten in het parcours schoon te houden. Om dat er ook vrij veel (landbouw)verkeer van de wegen van het Rondje van Guus gebruikmaakt, kwam er steeds steenslag op het asfalt te liggen. Bovendien waren de bochten niet geheel vrij van glas. Soms lag zoveel grind op het wegdek dat hij wel een emmer vol aan de kant moest vegen. Carol Donders had tijdens de senioren dag op zaterdag 31 mei alle reden tot glunderen. Tijdens deze door de organi satie rond Guus Moonen georganiseerde dag kregen alle 65-plussers uit de gemeente Oisterwijk een gratis 'Fietspunt' met koffie. Toen Carol Donders op het Fietsterras was, atten deerde iemand hem daar op. Hij kreeg het gebak pas nadat hij zich had gelegi timeerd. De bedienster kon niet geloven dat Carol Donders al bijna 79 jaar is en maakte de Oisterwijker zo een groot compliment. Dat zegt Charlyne van Esch, voorzitter van de Moergestelse winkeliersvereniging, ove rigens een van de organisaties die deze speciale Moer'guus'tel-Nieuws financieel mede heeft mogelijk gemaakt. "Klanten reageren allemaal zeer positief op wat Guus Moonen allemaal los heeft gemaakt. Hierdoor onderscheidt Moergestel zich zeer positief. Ik denk dat dat ook gunstig zal uit werken voor de winkeliers." In Moergestel wonen 5.800 mensen. Een relatief klein dorp onder de rook van het grote Tilburg (met 200.000 inwoners de zesde stad van het land) en met daarnaast ook nog eens Oisterwijk met zijn unieke aantrekkingskracht. Desondanks zijn 35 winkels in de bebouwde kom veel voor een dorp als Moergestel, "en we kunnen alle maal behoorlijk ons brood verdienen", stelt Charlyne van Esch tevreden vast. In het brede kader van de fietsprestatie van Guus Moonen merkt Charlyne van Esch op dat Moergestel Fietsdorp van grote betekenis is voor Moergestel. "De klanten verbazen zich erover dat dit allemaal moge lijk is in Moergestel. Ze verbazen zich over de hechtheid van onze gemeenschap. Ze zijn lovend over het feit dat Moergestel dit toch maar weer doet. Dat is positief voor iedereen, voor heel het dorp, dus ook voor ons." Ze spreekt de hoop en verwachting uit dat Moergestel fietsdorp de komende jaren aan de weg zal blijven timmeren. Terwijl haar broer Guus Moonen zich mani festeert als de kampioen van de 10.000 fietskilometers, is Tïny Romein op haar manier ook een kampioen. De 61-jarige Moergestelse is de jongste zus van Guus Moonen. De afgelopen drie weken heeft zij veruit de meeste lotjes voor de loterij ten bate van het Rode Kruis verkocht. "Voor mijn broer, voor het Rode Kruis", motiveert ze haar inzet. Deze was hoog omdat ze door de week elke avond en alle weekein den met de lotjes heeft geleurd. Met deze lotjes konden onder meer fietsen van Gazelle worden gewonnen. Tïny Romijn woont 35 jaar in Moergestel. Op de hoek Schoolstraat/Kerkstraat exploiteert ze schoonheidssalon Aphrodite. "Ik vind het leuk om dit te doen omdat de mensen zo leuk reageren. Ze vinden het prachtig dat Guus fietst voor het Rode Kruis." De winkeliers van Moergestel rekenen op een gunstig effect nu Guus Moonen het dorp al fietsend op de kaart heeft gezet. Moergestel kende al het Brabants Kwartierke; daar kan nu het Moergestels halfuurtje aan worden toegevoegd. De afgelopen drie weken is het halfuur in Moergestel de maat der dingen gewor- den. Elk halfuur passeerde Guus Moonen de meet. Daar kon je bijna de klok mee gelijk zetten en er waren Moergestelaren die dat werkelijk deden. Ze moedigden Guus aan, gingen naar huis voor een bakske koffie en zorgden dat ze een halfuur later weer aan de meet stonden. Het is herhaaldelijk voorgekomen dat het aan de meet minder druk was. Tegen de tijd dat Guus naderde liep het weer vol. De Moergestelaren hadden op hun halfuur-klok gekeken en waren op tijd. Tijdens zijn 10.000-kilometerrit is Guus Moonen terzijde gestaan door rond de 5 vrijwilligers. Het overgrote deel van hen was afkomstig uit Oisterwijk. In Moergestel accordeerde dat bijzonder goed. Deze vrijwilligers (familie, vrien- den, echtgenotes, collega's) vormden samen een hechte groep. Van 's mor gens vroeg tot 's avonds laat waren ze present op het Fietsterras, ze reden scooter, ze kookten, ze deden de was ze masseerden, ze verkochten lotjes./. Om deze gigantische inzet van vrijwilli gers te stroomlijnen werd gewerkt aan de hand van een strak rooster. Er is al gesuggereerd om ze gezamenlijk de vrij- wilhgersprijs toe te kennen.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 4