'Rondje van Guus' wordt toeristische attractie 'Ik zou nog best een paar duizend kilometer verder kunnen fietsen' Guus Moonen, de man van 10.000 kilometer: Moer'guus'tel- Nieuws eerste zondagskrant van Moergestel EXCLUSIEF Weekblad Plannen Moergestel Fietsdorp Heeft Guus Moonen in Moergestel een ongekend groot enthousiasme losgemaakt, de veroorzaker daarvan is zelf zo mogelijk nog enthousiaster. "Alle superlatieven van Nederland bij elkaar opgeteld - zó voel ik me. Dit had ik niet, dit had niemand kunnen verwachten. Ik wilde in Moergestel een beetje beleving brengen. Maar dit is te gek. y U i ZONDAG 8 JUNI 2008 - 33e JAARGANG - Nr. 1477 n Ook in dit opzicht, in alle opzichten is zijn De 56-jarige Moergestelse ultracyclist doet zijn verhaal terwijl hij op de fiets zit*. Het is woensdagmiddag 4 juni. De chauffeur van de volgwagen, Albert Nooren, vertelt dat Guus Moonen op dat moment ongeveer 8340 kilometer heeft gefietst. Hij is aan zijn 502-de rondje bezig. "Er kan nog van alles gebeuren", houdt de crack wijselijk een slag om de arm als hem wordt gevraagd of hij de 10.000 kilometer gaat halen. Het vraaggesprek vindt plaats door het raam van de volgauto, een bont gepimpt gevaarte dat na al die honderden rondjes een bekende verschijning is geworden. Zeker met daarbij de kenmerkende claxon. Hoezeer medeweggebruikers dit busje van Amerikaans makelij kennen, blijkt als Albert De Stichting Moergestel fietsdorp en Ondernemend Moergestel streven er naar om van het 'Rondje van Guus' een blijven de attractie te maken voor toeristen, voor Moergestelaren en voor mensen uit de regio. Door het 'Rondje van Guus' deze functie te geven, kan het een serieuze bij drage zijn aan de promotie van Moergestel als Fietsdorp. Hoe dit toeristische 'Rondje van Guus' er uit gaat zien, is nog niet te zeggen. Voor een verdere uitwerking van dit plan is de tijd te kort geweest. Het streven is er op gericht Nooren over de Oirschotseweg rijdt om Guus Moonen in te halen. Bij de wegver smalling moet hij voorrang geven, maar hij krfjgt voorrang. De chauffeur wuift dat hij door mag rijden, Guus Moonen achterna. De 10.000 kilometer-gigant rijdt in het gezelschap van een tiental fietsers. Het is dan ook overdag. In de avonduren zwelt de meute aan tot wel honderd coureurs. 'Helm verplicht' staat waarschuwend op borden langs de weg. Ze zijn geplaatst door de organisatie, die door Guus Moonen zelf is opgezet. Maanden heeft hij aan de voorbe reidingen gewerkt. Niets heeft hij aan het toeval overgelaten. Het resultaat is dat de fietskilometervreter nu ongestoord zijn record na kan jagen. om in het vroege najaar met definitieve plannen naar buiten te komen. Dat gebeurt bij de onthulling van een (fiets)informatie- bord op het St. Jansplein. Dit bord is een gezamenlijk initiatief van de Stichting Moergestel Fietsdorp, de Stichting WieKentKunst en Ondernemend Moergestel. Het wordt uitgevoerd door Moergestelaar Louis van den Meijdenberg. Op het bord komt informatie voor bezoe kers aan Moergestel. Het zal een zeer oor spronkelijke vormgeving krijgen. In verband hiermee wordt door Paul Spapens een toe ristische wandeltocht door Moergestel ont wikkeld. Het 'Rondje van Guus' krijgt er ook een prominente plek op. Guus Moonen leverde zijn unieke fietspre- statie voor het Rode Kruis (het goede doel) Maar, wat heet 'ongestoord'? Het enthousi asme van het meelevend publiek heeft zijn keerzijde, al mag dat niet negatief worden uitgelegd. "De toejuichingen maken het fietsen eerder zwaarder dan lichter", aldus Guus Moonen. Hij is net het eerste viaduct over de A 58 gepasseerd. Albert Nooren heeft de volgauto met veel stuurmanskunst langs de stoempende Guus Moonen gela veerd. "Als je helemaal in je eentje fietst, kun je je helemaal op het fietsen concen treren en dat maakt het lichter. Nu ben ik veel te veel met de omgeving bezig", aldus Guus Moonen, van wie bekend is dat niets hem ontgaat. Tot in detail kan hij vertellen wat hij zelf heeft gezien en ervaren van wat hij zelf heeft losgemaakt. Met name de reacties van kinderen vindt hij 'helemaal te gek'. Dat hij hun held is, blijkt volledig wederke rig. Ondertussen is de fietsende organisator in zijn hoofd druk in de weer met zijn finish op zondagmiddag 8 juni. Hij spreekt in raadselen als hij zegt: "Hoe ik over de finish ga, daarvoor heb ik iets bedacht. Het zal op een heel aparte manier gaan", voor spelt hij ter hoogte van het Wilhelmina- kanaal. Daar keert hij terug naar de rea liteit van het moment: van een euforisch vooruitblikken kan dan ook nog geen spra ke zijn. Eerst die laatste loodjes. Al heeft hij er op deze woensdagmiddag ruim 8.000 kilometer opzitten, Guus Moo nen maakt een zeer fitte indruk. Hij neemt alle tijd om de vragen te beantwoorden, onderwijl de weg goed in de gaten hou dend. Als de weg iets versmalt, reageert hij zeer alert door volgas voor de volgwagen uit te fietsen. "Slaap", zegt hij als hij zich weer terug heeft laten vallen, "slaap is de grootste vijand." Elke dag maakt slaap zijn eerste uren op de fiets zwaar. Als het écht te gek wordt, zet Guus Moonen zijn gehei me wapen in. Diens echtgenote Anny kruipt achter het stuur van haar Mini. Met snelle muziek uit de luidsprekers en Anny achter hem aan, fietst hij zich los van alle volgers en is hij na een paar rondjes de slaap te baas. "Rondjes van 25 minuten", geeft hij aan hoe hard hij dan gaat. Aanwonenden hebben er veel aan bijge dragen om het 'Rondje van Guus' uit te laten groeien tot een waar fenomeen. en ter promotie van Moergestel als Fietsdorp. De ultracyclist is inwoner van Moergestel. Dank zij zijn inzet heeft het prestatie extreem. Gestaag trappend maakt Guus Moonen zich los van de volgauto om ongestoord zijn ritme op te pakken. Voor de laatste brandende vraag stuurt Albert Nooren zijn gepimpte gevaarte nog een keer langs 'de man van 10.000 kilometer'. Is hij helemaal aan het eind van zijn Latijn als hij zijn prestatie heeft geleverd? "Nee hoor", antwoordt hij bondig, "Ik zou nog wel een paar duizend kilometer door kun nen gaan. Maar het is goed geweest. Als het voorbij is ga ik veel tijd besteden aan mijn gezin en we gaan op vakantie. Als het voorbij is ga ik rusten, rusten...." 'Rondje van Guus' zich ontwikkeld tot een fenomeen. Dit rondje is door Guus Moonen zelf ontwikkeld als voor hem meest ideale parcours. Aan alles is te merken dat het met veel visie is bedacht. Door met de klok mee te rijden hoeft de fietser niet steeds over zijn schouder te kijken. Voor iemand die 10.000 kilometer fietst wil dat veel zeg gen. Voor de 'gewone' gebruiker is dit vei- ligheidswinst. Een ander interessant aspect aan dit parcours is dat slechts een paar keer een weg van rechts komt. Voor de initiatiefnemers tot de toeristische attractie is dit ook bedoeld als een eerbe toon aan de man die het allemaal heeft bedacht én gedaan. Het 'Rondje van Guus' heeft alles in zich om er iets meer mee te doen. Om te beginnen is het uitgegroeid tot een fenomeen, niet in de laatste plaats dankzij de manier waarop de aanwonenden het parcours hebben versierd. Het is 16,6 kilometer lang. Daardoor leent het zich niet alleen om het te fietsen, maar ook om te wandelen. De route is zeer fraai. De gebrui ker maakt kennis met het mooiste deel van de bebouwde kom van Moergestel (molen, kerk, Pastoorspaadje, centrumbebouwing) en met het gevarieerde buitengebied. Moer'guus'tel-Nieuws is een bijzondere krant, maar daar is dan ook een bijzon dere aanleiding voor. Het is voor de eer ste keer dat in Moergestel een zondags krant verschijnt. Het is logisch dat deze wordt uitgegeven door Moergestel- Nieuws, veruit het belangrijkste door geefluik van alles wat de Moergestelse samenleving aanbelangt. Martien Oerlemans is de verantwoordelijk uitge ver van Moer'guus'tel-Nieuws. De tek sten zijn geschreven door de Moergestelse schrijver Paul Spapens. Binnen de werkgroep 'Guus Moonen/Moergestel Fietsdorp had hij mediabeleid in zijn portefeuille. Ook de foto's zijn van zijn hand. De bijzondere aanleiding tot deze zondagskrant is de voltooiing van de 10.000 kilometer van Guus Moonen. Ter gelegenheid daarvan wordt Moer'guus’tel-Nieuws als een 'Spits of Metro van Moergestel' gratis uit gedeeld. De oplage van deze zondags krant is 6000 stuks. Moer'guus'tel-Nieuws is financieel mogelijk gemaakt door de Stichting Moergestel Fietsdorp, Onder nemend Moergestel, de winkeliers van Moergestel en de gemeente Oisterwijk. Guus Moonen heeft onder veel mensen veel begeestering gewekt. Zijn echtgenote Anny (links) en dochter Trisha (uiterst links) zijn 'familyman' Guus Moonen steeds zeer nabij geweest. In de loop van de drie weken dat Guus Moonen het 'Rondje van Guus' 608 keer heeft gefietst, heeft dit zich ontwikkeld tot een toeristische attrac tie. voor Moergestel Uitgave en redactie: Buro 76, Oisferwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013)5132871, email: buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 18.00 uur. ws

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1