Aad Pijnenburg krijgt gildegroet Gezocht: leiding en hulpen tijdens de Jeugdvakantieweek Sponsorbijdrage Kurkskes voor het Kidsfestival in Sarajevo Uitreiking vrijwilligersprijs Moergestel zaterdagavond Geslaagde uitwisseling Moergestel - Oostkamp Jo I I I I I I I I o I 0 I I I I I I I I en I» |o I 0 o I 0 I I I I o o Dag 2 Afscheid Ik doe mee aan de jeugdvakantieweek: PAGINA 9 0 Ik doe mee als: 0 0 0 0 0 0 0 vossenjacht (maandagmorgen) spelcircuit (dinsdagmorgen) bosspelen C (woensdagmorgen) bosspelen B (donderdagmorgen) bosspelen A (vrijdagmorgen) algemene hulp (Stichting Teut en Techniek) Ik doe mee als: bouwen (maandagmiddag) spelcircuit (dinsdagmiddag) zeskamp C (woensdagmiddag) zeskamp B (donderdagmiddag) Voor de kinderen die het iets rustiger aan wil den doen, was er ook genoeg keus: Pirana, Carnaval Festival, Monsieur Cannibale, Pagode, Volk van Laaf en natuurlijk het Sprookjesbos. Terwijl de kinderen genoten van de attracties, waren er op school al weer ouders bezig om de aula om te toveren in een coole disco. Want 's avonds was er een vet-gaaf feest voor alle uit- wisselingskinderen. ‘s Morgens kwamen alle kinderen weer vrolijk op school. Er werden allerlei verhalen over de belevenissen in de gastgezinnen aan elkaar ver teld. Maar vooral het programma van deze dag maakte iedereen blij: een dagje Efteling. Tjonge, dat gebeurt niet elke daglledereen stapte goed gehumeurd de bus in op weg naar de Efteling. Meteen gingen de kinderen de verzamelplaats bekijken. En dan voor de waaghalzen de Python in, naar de Schipschommel, Pegasus, Vogelrok, Bobslee, Droomvlucht, enzovoorts en natuur lijk de nieuwste attractie De Vliegende Hollander, die vandaag dus vol met Belgen zat. Afgelopen zaterdag werd Aad Pij nenburg, Past. Müskenshof 11, blij ver rast door de komst van het Gilde St. Willibrordus uit Alphen. Zij kwamen hem de gildegroet plus speld van het Gilde brengen in verband met het feit dat Aad al 25 jaar lang les geeft aan de tamboers van het gilde. Het kleurrijke schouwspel werd gadegeslagen door familie, vrienden en kennissen van Aad. N.b. Bij deelname aan deJVW ga je akkoord met de mogelijkheid dat een foto van je op de site komt te staan. Moergestelse gemeenschap, maar ook uit nabu rige gemeentes. Natuurlijk beseffen we dat niet iedereen zich hele dagen in kan zetten, maar ook als iemand maar beperkt beschikbaar is, kan hij of zij mee doen aan de Jeugdvakantieweek. Heb je in de week van 11 t/m 15 augustus tijd en zin om je in"te zetten voor de Jeugdvakantieweek, vul dan onderstaand strookje in en doe het in de bus bij Dion Tekath, De Werft 36 (513 3198 of06-12 96 74 14) of bij Raoul op ’t Hoog, Industrieweg 15 (06-46 02 54 44). Aanmelden kan ook via de site www.jvw- moergestel.nl Na een drukke donderdag met het bezoek aan de Efteling en 's avonds nog een vette disco er achteraan, kwamen de kinderen wat bleekjes het schoolplein op. Of was het toch het knagende gevoel van het naderende afscheid? Want deze dag was de laatste uitwisselingsdag in Moergestel. De kinderen moesten snel aan de slag. Er stond het spel Eén-tegen-allen op het programma: collage maken, hersenkrakers, engelse woord jes, eierkoek versieren en opeten, vragen over de eigengemaakte powerpoints op de laptops, foto's maken, rap maken en nog veel meer, te veel om op te noemen. Er werd fanatiek gewerkt. Na de lunch was het touwtrekken geblazen tus sen de verschillende groepen dan de afscheids woorden, afscheidscadeautje en de liedjes. Afscheid nemen is niet altijd even gemakkelijk maar om twee uur was het toch echt tijd om elkaar de hand te schudden en te omhelzen. Veel Belgische kinderen met betraande ogen stap ten de bus in om terug te gaan naar Oostkamp, uitgezwaaid door even verdrietige Nederlandse kinderen. Het is een perfecte uitwisseling gewor den, waar iedereen heel veel van geleerd heeft. Aanstaande donderdag is tijdens een uitzending van MTV een verslag te zien over de uitwisse ling. Een groot aantal jongeren heeft zich al opge geven als leiding voor de Jeugdvakantieweek, maar we zijn nog altijd op zoek naar meer men sen. Om een idee te geven: de week wordt georganiseerd door 15 mensen als leiding zijn ieder jaar zo’n 100 jonge ren actief voor de ondersteuning (STT) doen we ieder jaar een beroep op 10 personen voor spelleiding, brigadier en losse hul pen kunnen we ieder jaar rekenen op ongeveer 30 mensen Al met al draait de Jeugdvakantieweek dus op zo’n 150 vrijwilligers afkomstig uit de Dinsdag 20 mei jl. zijn wij naar percussiegroep CaRamBa gegaan. Daar kregen wij een workshop van hun, omdat wij hebben gelopen voor het Kidsfestival. Voordat de workshop begon, hebben wij het geld overhandigd dat wij bij elkaar hebben gelopen. Het bedrag dat wij hebben opgehaald voor het Kidsfestival in Bosnië is €1285,00. Daarna zijn wij aan de workshop begonnen, wat hartstikke tof was. Wij willen Lies, Mieke en CaRamBa een hele goede reis wensen en dat het voor jullie een mooie week mag worden. Wij hopen dat mede dankzij het geld dat onze jongerengroep De Kurkskes heeft opgehaald er aan zal bijdragen dat 40.000 kinderen uit Sarajevo een mooie dag beleven op het Kidsfestival in Bosnië! Verder is sinds enkele maanden ook de Kurkskes Verrassings Expres onderweg. De doos is door vijf inwoners uit Moergestel in ont vangst genomen en weer doorgestuurd. De mensen zijn verrast als wij voor de deur staan en de Kurkskes Verrassings Expres overhandi- Op het St. Jansplein wordt komende zaterdag avond 31 mei voor de achtste keer de jaarlijk se Moergestelse vrijwilligersprijs uitgereikt. De uitreiking gaat vooraf aan Moergestel Zingt en begint om 20.00 uur. De zeven eer dere winnaars waren Eddie Hurkmans, Kees van de Loo, Jo Denissen-van Kerkoerle, Jo Denissen-van de Wouw, de Kerkhofgroep, Scouting St. Jan en vorig jaar Jacqueline Vis- van de Wouw. reiking en een eigen beeldje. In Moergestel krijgt de winnaar een door de Moergestelse kunstenaar Kees Ketelaars gemaakt bronzen beeldje dat de reuzin Ermelindis voorstelt. De Moergestelse vrijwilligersprijs is een eerbetoon aan alle vrijwilligers. De jurering wordt gedaan door een onafhanke lijke jury van betrokken Moergestelnaren onder voorzitterschap van Hennie van Schooten (voor zitter Stichting WieKentKunst). De jury wordt gevormd door Annie van Roessel, Corrie op ’t Hoog-Basemans, Lian Kocx, Maarten Lapien, Frans van der Poel, Jan van Dijk en Marieke van Kerkoerle-Vugts. Samen vormen zij een mooie dwarsdoorsnede van de Moergestelse samenleving. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 28 MEI 2008 Afgelopen week, om precies te zijn van woensdag t/m vrijdag, vond er een geslaag de utiwisseling plaats tussen de leerlingen van de Graaf van Urselschool en de St. Pietersschool uit Oostkamp (België). Hieronder kunt het verslag lezen van kin deren van groep 7. Na een voorspoedige reis kwamen onze Belgi sche vrienden en vriendinnen met hun leer krachten meester Jackie, juffrouw Sophie, mees ter Bart en meneer Marnix op de Graaf van Urselschool in Moergestel aan. De school was uiteraard versierd met prachtige welkomstte- keningen en het zwart-geel-rood en rood-wit- blauw was overal te zien. Na een welkomstdrankje en de gebruikelijke toespraak hebben de kinderen hun vrienden en vriendinnen opgezocht om weer bij te praten, want ze hadden elkaar al weer een paar weken niet gezien. Maar eerst hadden de kinderen Daniëlle Bakker toegezongen, want die bof kont was vandaag jarig. Na een gezamenlijke lunch in de aula (ver zorgd door ouders), gingen de kinderen de bus in richting Beekse Bergen. Na een rondrit met gids door het safaripark, genoten de kinderen van een prachtige roofvogelshow. Na het maken van de groepsfoto gingen we weer terug naar Moergestel. Daar stonden de gastouders al te wachten om met hun Belgische gastkinderen en eigen kinderen naar huis te gaan. De Moergestelse vrijwilligersprijs is een gemeentelijke prijs. Het initiatief is destijds genomen door de Stichting WieKentKunst. Later is dit eerbetoon aan de vrijwilligers over genomen door de gemeente. Elke kern heeft een eigen jury, een eigen prijswinnaar, een eigen uit- gen. Ze zijn dankbaar voor wat ze hebben gekre gen en ze zijn blij dat ze ook weer een ander kun nen verrassen. Het gaat ook niet om de inhoud van de doos, maar om het gebaar dat de men sen elkaar geven. Tijdens de zomervakantie heeft de Kurkskes Verrassings Expres ook een pauze, maar na de vakantie gaan wij er gewoon weer mee door. Wilt u meer lezen over Jongerengroep de Kurkskes en heeft u internet, kijk dan even op: http://kurkskes.parochiemoergestel.nl/ Groetjes Jongerengroep de Kurkskes. spelleiding ben beschikbaar voor onderstaande activiteiten: i i i i Naam:j Adres:j I Tei: Mailadres: Mobiel: I Geboortedatum Leeftijd is dus: Ik doe als groepsleiding mee aan: programma A (groep 1-2) programma B (groep 3-4-5) programma C (groep 6-7-8) I Ik doe same mef 1 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 9