111 Suus 1 Moergestel Zingt, samen lekker meezingers zingen Fiestenzegening bij kerk Moergestel van ib,6 kilometer I De makelaar RE/MAX dicht bij huis! Spinning zo gaat T komt wel I alweer Keen ronde zo oddé - if Cuus beter p Moergestel Fietsdorp Vision Makelaardij OC JL De fietsenzegening wordt om 14.00 uur uitge sproken. De organisatie verwacht hiervoor veel belangstelling. De zegening is er voor alle typen fietsers en hun fietsen. Van racefietsers tot woon-werk-fietsers, van toeristische fietsers tot een ultracyclist als Guus Moonen. De man die in drie weken tijd 10.000 kilometer poogt te fiet sen is een van de deelnemers aan deze fietsen zegening. Het initiatief tot de fietsenzegening is genomen door de organisatie van het dorpsevenement dat gedurende drie weken rond de fietsprestatie van Moergestelaar Guus Moonen wordt gehou den. Het dagelijks programma is zeer breed, als het ware zo breed als er typen fietsers zijn. Daarin past ook een fietsenzegening, die een zeer serieuze ondertoon heeft. De intentie blijkt duidelijk uit de inhoud van het gebed dat pas tor Theo te Wierik speciaal voor dit doel heeft geschreven. Het gebed richt zich met name op de twee belangrijkste aspecten waarmee het fietsen is verbonden. ‘Wij vragen U, dat wij veilig van huis mogen gaan en veilig weer thuis mogen komen’, luidt een van de smeekbedes in het gebed. En: ‘Geef dat wij ook zorgdragen voor heel onze aarde: voor schone lucht en schoon water.’ De volledige tekst van het gebed van de Fietsen zegening op zondag 1 juni in Moergestel wordt aan de deelnemers gratis uitgedeeld. St. Jansplein uit het dak tijdens meezingfestijn voor jong en oud Eigentijdse zegening pastor Theo te Wierik voor veiligheid fietsers en milieu Bij de St. Janskerk van Moergestel wordt op zondag 1 juni een fietsenzegening gehouden. Pastor Theo te Wierik spreekt een zeer eigentijds gebed uit waarin de klemtoon ligt op de veiligheid van fietsers en de positieve invloed van fietsers op natuur en milieu. De unieke fietsenzegening is een onderdeel van het program ma rond de 10.000 kilometer die Guus Moonen rond zijn woonplaats Moergestel fietst. Kinderfietstocht Volgende week woensdag 4 juni is voor kin deren een speciale fietstocht georganiseerd. Een deel van de route volgt het ‘rondje van Guus’. Het vertrek is om 15.00 uur op het St. Jansplein. Deelname kost een euro (voor het goede doel, het Rode Kruis afdeling Oisterwijk/Haaren). De route is ongeveer vijftien kilometer lang. Langs de route lig gen een aantal vermakelijkheden die kinde ren zullen interesseren, zoals de speeltuin van het Stokske en het Klauterwoud. Voor alle kinderen is er een verrassing. Moergestel Zingt heeft alles in zich om met heel veel mensen een gezellige avond te hebben: lekker ongecompliceerd met zijn allen mee zingers zingen. Op het programma staan ruim dertig liedjes waarvan mag worden aangenomen dat de meeste mensen die kennen. Van Brabant van Guus Meeuwis tot de Zuiderzeeballade, maar ook Engelstalige evergreens als Fire van the Pointer Sisters. Meedoen aan Moergestel Zingt is geheel kos teloos. Deelnemers krijgen een gratis boekje met daarin de teksten van de liedjes die op het pro gramma staan. Er is een podium. Er is goede verlichting en er is een goede geluidsinstalla tie. De tapkranen staan open. Het Fietsterras en de horecazaken zijn gastvrij geopend. Het St. Jansplein is gehuld in een gemoedelijke ambiance. Om 20.00 uur kan dan het feest beginnen met de uitreiking van de Moergestelse vrijwilligersprijs, om 20.30 uur gevolgd door het eigenlijke Moergestel Zingt. De presentatie daarvan is in handen van Toos Swinkels. Deze Moergestelse is een muziek kenner en ze is in staat alle nummers op een leuke manier aan elkaar te praten en het publiek mee enthousiast te maken. Op een podium staan de voorzingers, leden van de koren Inspiration, Jong Crescendo en het nieuwe smartlappenkoor Jerimiade. Op wat zij zingen kan als het ware worden ingehaakt. Dat maakt het voor iedereen mogelijk mee te zingen. Verder wordt ter ondersteuning op de achter grond het oorspronkelijke nummer gedraaid. Moergestel Zingt is rond 23.00 uur afgelopen Op het St. Jansplein wordt zaterdagavond 31 mei vanaf 20.00 uur Moergestel Zingt gehouden. Dit massale meezingfestijn'wordt georganiseerd door WieKentKunst. Het is de bijdrage van deze stichting aan de fietsprestatie van Guus Moonen en de promotie van Moergestel als Fietsdorp. Als onderdeel van Moergestel Zingt wordt de jaarlijkse vrijwilligersprijs van Moergestel uitgereikt. WieKentKunst gaat Moergestel Zingt jaarlijks organiseren. Uitslag trekking loterij Moergestel Fietsdorp Afgelopen zondag werden onder het toe ziend oog van de directeur van Gazelle de winnende lotjes getrokken. De fietsprijs ter waarde van 699,- viel op lotnummer 44-0 Groen. Fietszadel Terry: de nrs. 117 oranje en 57 groen; Ecolampen: de nrs. 963 groen en 77 oranje; Elektronisch bestuurbare auto: nrs. 237 groen en 902 groen. De winnaars kunnen zich met het lot mel den op het fietsterras dat dagelijks is geopend van 10.00 tot 24.00 uur. Telefonisch kunt u zich melden bij de voorzitter van de organi satie Jan Vriens via 06.53.29.26.35. en mooie prijzen Elke dag kan worden deelgenomen aan een fietstocht met foto- en andere opdrachten. Deze fietsroute is speciaal ontwikkeld voor het fietsevenement dat momenteel in Moergestel ‘Fietsdorp’ plaatsvindt. Om te beginnen is het een mooie route met een afstand die voor menigeen goed te doen is, namelijk dertig kilometer. Hij voert ook nog eens door de mooiste natuur van de ‘groene parel’ Moergestel. Goede oplossin gen van de opdrachten worden beloond met heel leuke prijzen: een fiets, een ecolamp, een Terry fietszadel en een radiografisch bestuurbare modelauto van groot formaat. Een routebeschrijving is verkrijgbaar op het Fietsterras en kost twee euro. Dit bedrag gaat naar het goede doel, het Rode Kruis afdeling Oisterwijk/Haaren. Proosten in een rijdend Fietscafé Op vrijdag 30 mei kan vanaf 18.00 uur wor den meegedaan aan een wel heel apart en zelfs letterlijk te nemen biergenoegen: een ritje in het Fietscafé. Dat is een wagen die door de inzittenden al trappend zelf moet worden voortbewogen. Onderwijl kan het glas worden geheven want op de kar wordt een fust bier meegevoerd. Dit Fietscafe inclu sief fust je bier is aangeboden door Piet Plezier Recreatie uit Oisterwijk. Het bedrijf wil met deze geste het goede doel (Rode Kruis afdeling Oisterwijk/Haaren) onder steunen. Inschrijven voor een ritje in het fietscafé kan op het Fietsterras. Scootmobielers volgen Guus Een uitstekend georganiseerd ‘Rondje Guus’. Dat is wat de scootmobielers uit Moergestel, Oisterwijk en Heukelom op zondag 1 juni wordt aangeboden. Alle berijders van een scootmobiel met een actieradius van 25 kilo meter kunnen hieraan meedoen. Verzamelen om 14.30 uur op het St. Jansplein. Vertrek om 15.00 uur. De tocht wordt verreden in tegenovergestelde richting zodat de deel nemers een paar keer Guus Moonen ontmoe ten. De stoet wordt begeleid door auto’s met waarschuwingslampen. Het Rode Kruis en de EHBO verlenen medewerking. De deel name is kosteloos. Lichtjestocht: zet Guus in het licht Langs het parcours dat Guus Moonen fietst, worden steeds meer borden geplaatst met sympathieke steunbetuigingen. Het is écht de moeite waard om dit rondje eens te rij den om al die uitingen van Moergestelse (en inwoners van Haghorst) betrokkenheid te zien. Hier en daar is ook feestverlichting aangebracht. De Moergestelse ondernemers hebben eind vorige week de kerstverlichting aan de gevels gehangen. Zo groeit met de dag dit feestelijk vertoon, mede dank zij het feit dat steeds meer vlaggen worden uitgestoken. De evenementenorganisatie heeft, mede hierop inhakend, voor vrijdag 6 juni een Lichtjestocht georganiseerd. Iedereen langs het parcours wordt opgeroepen in ieder geval op die avond de route zoveel mogelijk en op zoveel mogelijk verschillende manie ren te verlichten. Dat wordt een grote sti mulans voor Guus Moonen en een feest voor iedereen die de route ’s avonds rijdt. Op het Fietsterras zijn tegen kleine prijsjes gei nige attributen te koop om de fiets te ver lichten. Op de Lichtjesavond wordt de meest originele verlichting beoordeeld door een jury van WieKentKunst. Er zijn hele mooie prijzen te winnen, waaronder een fiets. Lezing fietsavonturen door Paul Spapens H^°e^else schriïver Paul Spapens geeft op dinsdagavond 3 juni om 20.00 uur op het Fietsterras een lezing over de fiets avonturen die hij en zijn vrouw Hennie van Schooien hebben beleefd. Het echtpaar maakt geregeld grote fietsreizen. Hun meest MCe?te fiAtSreiJS ging van Moergestel naar Moskou. Over deze fietsreis en andere fiets avonturen heeft Paul Spapens een paar suc cesvolle boeken geschreven. Tijdens zijn lezing over fietsavonturen laat hij ook foto’s zien. De lezing kan gratis worden bijge woond. Wel wordt een bijdrage gevraagd voor het goede doel, het Rode Kruis afde- ling Oisterwijk/Haaren. In een van de tenten van het Fietsterras kan worden meegedaan aan een spinningmara- °ni bunnen spinninglessen worden gevolgd. Spinning is een uit Amerika afkom stig fenomeen. De deelnemer fietst zittend oi staand op een speciale hometrainer. Hij doet dat op de maat van muziek en onder leiding van een instructeur. Zo werkt hij zich m het zweet. De spinningmarathon is p 30 mei en 6 en 7 juni. Inschrijven voor zowel de lessen als de marathon kan via telefoonnummer 513 2672 ofbij sportschool Physique. Daar kan ook worden geïnfor meerd naar de dagen en de tijden waarop de spinninglessen worden gegeven De opbrengst is voor het Rode Kruis Seniorendag: extra’s voor de 65-plussers Zaterdag 31 mei is door de organisatie van de evenementen rond de 10.000 kilometer van Guus Moonen uitgeroepen tot Seniorendag. Alle ouderen van 65 jaar en ouder uit Moergestel, Oisterwijk en neukelonrknjgen een ‘aangeklede’ dag aan geboden. De Seniorendag duurt van 10 30 uur tot 16.30 uur. Een deel van het fietster- j3SPP het St. Jansplein is gereserveerd voor de 65-plussers. Ze krijgen allemaal een gra- tis Fietspunt’, het gebak dat speciaal voor de prestatie van Guus Moonen is ontwikkeld Daar hoort uiteraard een gratis kop koffie bij. De ouderen kunnen ook gratis het ‘rond je van Guus maken in een oldtimer De zorgcentra Stanislaus en Reuselhof uit Moergestel hebben op een bijzonder aardi- ge manier ingehaakt op de Seniorendag. oor bewoners van deze centra die aan een rolstoel zijn gekluisterd is een bus geregeld Met deze bus wordt het rondje gemaakt. I GOED I SCHATJET J MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 28 MEI 2008 PAGINA 5 Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop-en verkoop- begeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! Wik makelaars o.g. Kijk voor ons actuele huizenaanbod Marcel Vromans op: www.remax.nl/vision Pieter Burgers e-mail: vision@remax.nl Toon Coppens

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5