Bart en Toos de Kort 50 jaar getrouwd s Aphrodite 0 Moergestel Zingt, Fietsenzegening en nog veel meer Herman-Jozef van den Broek vijftig jaar priester M.O. Beste inwoners van Moergestel, Huidverzorgingsinstituut Aansluitend wil hij tot 15.00 uur graag mensen ontmoeten in 'Den Boogaard' tijdens 'n ongedwongen samenzijn. Hij zou het fijn vinden als u kunt komen! Pastor Van den Broek wil dat doen op zondag 1 juni a.s. met een Eucharistieviering om 11.00 uur in onze parochiekerk. Parochiebestuur en Pastoraatsgroep St. Jans' Onthoofding Commissie 50 jaar Pastor van den Broek Petra van Nuenen, Ireen Stieger Ton van Elsdingen, Martien Oerlemans Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Op 31 mei a.s. zal het 50 jaar geleden zijn dat Herman Jozef van den Broek tot priester werd gewijd. Reden tot dankbaarheid; reden om een feest te vieren! Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 TOOS HOFFMANS Op 26 juli 1931 ziet Toos Hoffmans het levens licht op boerderij ‘De Eendracht’ aan de Tilburgseweg. ’n Jaar later verkast de familie naar de boerderij op de Tilburgseweg 47. Ook Toos komt uit een boerengezin met maar liefst twaalf kinderen. Ze was de vierde in de rij en de eerste die in Moergestel werd geboren. Het gezin kwam oorspronkelijk van Oploo. Ook Toos bezocht aan de Dreef de bewaarschool bij de zusters Fidelia en Alexina en later de R.K. meisjesschool in het gebouw waar nu de brand weer is gehuisvest. Nadat ze schoolperiode ach ter de rug heeft moet ze aan het werk. Ze komt te werken bij bakker Piet Kastelijns in de Schoolstraat en even later komt ze in dienst in het gezin van dokter Van Delft aan de Oirschotseweg. Hier doet ze het huishouden, maar maakt ze ook de telefonische afspraken voor de dokter. In 1957 komt ze opnieuw thuis werken en ’n jaar later trouwt ze met Bart de Kort. ’Moergestelse mensen zijn vriéndelijke mensen’ Komende zaterdag is het precies vijftig jaar geleden dat Herman-Jozef van den Broek in de Sint Jan in Den Bosch tot priester werd gewijd. Moergestel viert dit gouden priester jubileum op zondag 1 juni. Om 11.00 uur begint een heilige mis. Aansluitend is een receptie in Den Boogaard. In deze halve eeuw priesterschap heeft Van den Broek ont zaglijk veel zien veranderen in zowel de samenleving als in de kerk. Een groot deel van deze veranderingen zag hij zich voltrek ken terwijl hij pastor was van de Moergestelse parochie. De in 1933 in het Gelderse Boven- Leeuwen geboren Van den Broek werd in 1973 in Moergestel aangesteld. Hij ging er nooit meer weg. “Moergestelse mensen zijn vriendelijke mensen”, steekt hij de loftrom pet over de Moergestelaren in een uitvoerig interview dat ’Moergestel-Nieuws’ met de ’gouden’ pastor had. Lees meer over Herman- Jozef van den Broek op pagina 7. FEEST EN FAMILIE Bart en Toos kregen vier kinderen: twee zonen en twee dochters, die op hun beurt weer zorg den voor acht kleinkinderen. Op donderdag 5 juni vieren ze samen met hun kinderen, klein kinderen, familie en vrienden en kennissen hun gouden bruiloft. Ze beginnen de feestelij ke dag met een H. Mis om 14.00 uur in onze parochiekerk en van 18.00 tot 19.30 uur hou den ze receptie in Partyboerderij 't Draaiboompje. ‘Moergestel-Nieuws’ wil Toos en Bart bedan ken voor het gezellige gesprek en wij felicite ren ze alvast van harte met deze feestelijke dag. We hopen dat er voor jullie nog vele jaren zul len volgen in goede gezondheid. Van harte pro ficiat! BART DE KORT Bart werd geboren op 3 maart 1929 op de boer derij tegenover het huidige woonhuis. De ’straat’ heette toen nog geen Zandstraat maar Heikant. Pas na de oorlog verhuisde het gezin De Kort naar de overkant. Vader had er een boerderij. Bart komt uit ’n gezin van aanvankelijk tien kin deren, waarvan twee meisjes heel jong overle den. De moeder van Bart is de overkende Maria de Kort die als eerste 100-jarige in Moergestel bekend werd. Zij overleed op 102-jarige leeftijd. Zoals iedereen van zijn toenmalige leeftijd doorliep Bart de bewaarschool (1 jaar) aan de Dreef en de St. Jozefschool (7 klassen) aan de Bosstraat. (Later bekwaamde hij zich in twee jaar tijd op de landbouw-winterschool in Boxtel). In 1942 ging hij als ‘los’ werkman aan de slag bij familie en in de buurt van de Zandstraat. 4 Gulden voor ’n dag (12 uur!) hard werken op het land... Vast werk kreeg hij pas toen hij trouwde. In september 1949 meldt Bart zich als dienst plichtig militair in Grave. Hier kreeg hij de zgn. Indië-opleiding. Hij hoefde daar echter niet naar toe. Op de vraag of hij daar tegenop zou hebben gezien antwoordt Bart ontken nend. ’Dat had ook geen zin’, zei hij, ’opdracht was nou eenmaal opdracht. Tegenstribbelen was er toen niet bij’! In Grave voltooide hij eveneens zijn chauffeursopleiding. Dat zou hem later als kostwinner goed van pas komen. Nadat hij verlost was van de dienstplicht kwam Bart als dragline-machinist (’n eenzaam leven zoals hij het zelf bestempelt) in dienst bij De Laat Transport en Grondwerken (de gebroeders Rien en Kees, met aan het hoofd moeder Kee). Hier bleef hij liefst 26 jaar tot de firma ophield De uitzonderlijke fietsprestatie van Guus Moonen heeft in ‘Fietsdorp’ Moergestel veel losgemaakt. Steeds worden nieuwe initiatie ven genomen door particulieren en bedrij ven. De nog resterende twee weken staan dan ook bol van de activiteiten, die nog in aan tal toenemen. Komende zaterdagavond 31 mei organiseert WieKentKunst op het St. Jansplein Moergestel Zingt. Vanaf20.30 uur worden massaal meezingers gezongen. Een halfuur eerder wordt de Moergestelse vrij- willigersprijs uitgereikt. Naar verwachting doen veel Moergestelaren mee aan dit zang- festijn. Ook iets heel bijzonders is de fiet- senzegening aanstaande zondag 1 juni. De fietsenzegening wordt om 14.00 uur bij de kerk uitgesproken door pastor Theo te Wierik. Het ziet er naar uit dat veel fietsers hierbij aanwezig zullen zijn. Andere belang rijke gebeurtenissen de komende week zijn onder meer een seniorendag (aanstaande zaterdag), een kinderfietstocht op 4 juni en een lichtjestocht op vrijdag 6 juni. ’Moergestel-Nieuws’ geeft uitvoerig alle ach tergronden op pagina 5. KENNISMAKING Bart, nog ’n tijdje gelegerd in de Willem II- kazerne in Tilburg rijdt dagelijks vanaf huis via de Oirschotseweg naar Tilburg. Toos was bij de familie Van Delft in dienst en zo gebeurde het dat de twee elkaar ’wel eens’ zagen.Ze ken den elkaar echter al wel langer want Jo de Kort was inmiddels al ’n tijdje getrouwd met de oud ste zus van Toos. Dus er was zeker sprake van ’n serieus oogje.Het vervolg laat zich raden. Na ’n verkeringsperiode van acht jaar trouwen Toos en Bart voor wet en kerk op donderdag 5 juni 1958. Om 10.00 uur geven ze elkaar het ja woord in onze parochiekerk ten overstaan van Heeroom pater Cornelis. ’n Neef van vader Hoffmans, Benedictijn uit Nieuwkuijk. Deze heeroom zegende alle huwelijken van de kin deren Hoffmans in. Gefeest werd op het huisadres van de familie De Kort: Heikant B115A in de voor de gele genheid tot feestzaal omgetoverde koestal. Compleet met dansvloer! Het prille echtpaar nam aanvankelijk z’n intrek in het ouderlijk huis aan de Zandstraat om ’n jaartje later te ver kassen naar het naast de boerderij gelegen huis je. In 1962 kopen ze het pandje zelf en ze wonen er tot nu toe nog steeds met veel plezier. Ze wil len er liever nog héél lang niet weg. Op dit moment besteden ze hun vrije tijd voor namelijk in de enorme ruimte rond hun huis. Hier ligt 6.800 m2 met daarop ’n moestuin en ’n bloementuin. Daarbij gaan ze, al 19 jaar lang, elk jaar met ’n gezelschap in een bus op vakan tie. Voor ’n week of tien dagen willen ze hun stulpje wel verlaten, maar langer of meer hoeft niet. Fiets Guus brengt Fietsdorp Moergestel onder stoom Gouden feest in de Zandstraat Huidverzorgingsinstiti Op donderdag 5 juni a.s. gaan de vlaggen uit in de Zandstraat. Bart (geboren en getogen Zandstrater) en Toos de Kort-Hoffmans gaan dan samen met kinderen, kleinkinderen en familie hun 50-jarig huwelijksfeest vieren. Van de drie broers De Kort die met drie zussen Hoffmans trouwden, genieten alleen Bart en Toos het voorrecht om deze unieke mijlpaal te mogen bereiken en vieren... We spra ken het gouden paar, gezellig buiten bij hun woning aan Zandstraat 7. te bestaan. Daarna is Bart nog tien jaar in dienst geweest bij ’n bedrijf in Boerdonk (gemeente Erp). Hier was hij manusje van alles, en dat beviel hem uitstekend. In 1990 gaat Bart wel verdiend genieten van de VUT. Vanaf dat moment? ’Als ik in de VUT alles had moeten doen waarvoor ik gevraagd ben, had ik perso neel aan moeten nemen.ten teken dat hij met iedereen goed op kan schieten. nieuws Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 28 MEI 2008 - 33e JAARGANG - Nr. 1475 AL RUIM 80 JAAR FIETSPLE2IER Als u komt is dat voor hem al 'n geschenk, maar mocht u 'het' nodig vinden, dan is er de mogelijkheid iets over te maken op een speciaal rekeningnummer van de parochie: 13.81.76.418 met vermelding 'Jubileum H.van den Broek'. Uw gave wil hij dan graag doorgeven aan onze missionaris Theo Raaijmakers. Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 18.00 uur. j!/n. I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1