QOEF! Tijdelijk te huur: Budospelen 2008 Vraag naar de mogelijkheden Bar - Café - Zaal Collecte epilepsie- bestrijding start 26 mei VVD: Angst voor vergrijzing? Een discussie avond over doe-het-zelvers in ontwikkelingshulp Moergestel-Schoolstraat 71 WNDENE1ZEN GAJLANTlEMAKElAAJtS Openingstijden van april tot en met oktober Vrijdag 20.00 uur - 01.00 uur Zaterdag 20.00 uur - 01.00 uur Zondag 14.00 uur Juli en augustus aangepaste openingstijden Correspondentieadres: Frency van de Westelaken Molenstraat 2, 5066 XH Moergestel, tel. 06-13602855, email frencys@home.nl Staand v.l.n.r. Vicky Verbeek, Comé van Dijk, Sander Brans, Munk van de Sande. Zittend: Britt Moorman, Melissa Viellevoije, Maarten van Dijk, Isar van Elderen. Ons Moeder voor al uw recepties, feesten, partijen, vergaderingen en overige bijeenkomsten Molenstraat 2 - 5066 XH Moergestel 10.50 10.50 Inlichtingen verstrekt: Van den Elzen Garantiemakelaars Baerdijk 24 5061 GG Oisterwijk Tel. 013-5285285 Uitslagen: GDJ Avanti-Roef 1-12, HA Lido- Roef 29-17, GCJ Roef-Artemis 10-6, MCJ HVM 2-Roef 1-16,MBJ HVM 3-Roef 2 14-6, MBJ Tachos 3-Roef 1 13-22, HS Tomado-Roef 21-14, DS Jupiter-Roef 13-24. Programma zaterdag 24 mei 11.20 uur MBJ Roef 2-Mixed-up 2 11.20 uur MCJ Roef/RHV 2 Zondag 25 mei 10.30 uur MBJ Roef-HMC 410.00 10.30 uur HS Roef-HMC10.00 11.40 uur DS Roef-Achilles11.10 12.40 uur HA Roef/Orion12.10 We hebben zondag weer een kampioen. De voor de Brabantse gezelligheid In de week van maandag 26 t/m zater dag 31 mei gaan 30.000 vrijwilligers op pad om huis-aan-huis te collecteren voor het Nationaal Epilepsie Fonds - De Macht van het Kleine. Het thema van de nationale collecteweek is: ’Aanvallen!’. De opbrengst van de collecte is bestemd voor wetenschap pelijk onderzoek, voorlichtingsacti viteiten, het organiseren van begelei de vakanties voor mensen met epilep sie en individuele hulp. Vrijstaande woning op ruim perceel met (houten) garage/schuur. Indeling: Hal met trapopgang, kelder- en toiletruimte. L-vormige living met deur naar tuin. Woonkeuken met wit interieur en bijkeuken. 1e verd: 3 slaapkamers, badkamer met douche en wastafel. Toilet en overloop met luik naar vliering. Aanvaarding: 01 augustus 2008. Huurprijs: 775,= per maand ROEF HANDBAL 17 mei 2008 en toen gebeurde het Na drie jaar van ploeteren is het dan toch gelukt. Toen we zeven waren konden we nog geen één punt halen in een hele seizoen. We hadden moeite met gooien en vangen. Nu zijn we negen en tien en kunnen we u mededelen dat we kam pioen zijn geworden. Onder grote belangstel ling van ouders broertjes opa’s en oma’s heb ben we de laatste kampioenswedstrijd in Drunen gewonnen. We wonnen maar liefst met 12-1. Onze coach Maureen was zo trots als een pauw. Bij het Roef gebouw bleek dat ook de gemengde C-jeugd kampioen zijn geworden. Alle gasten hebben voor ons een ere haag gemaakt. Iedereen ging als echte kampioenen door de haag van mensen. Het Nationaal Epilepsie Fonds helpt men sen met epilepsie op vele terreinen. Om dit te kunnen blijven doen, is geld nodig. Daarom komen de collectanten in de week van 26 mei om een vrijwillige bijdrage aan de deur. Op zondag 4 mei jl. heeft een aantal judoka’s van Judo vereniging St.-Jan deelgenomen aan de Jeugddag Budospelen van Judo Bond Nederland. De judoka’s hebben een clinic gekre gen van Nederlands kampioen Danny Meeuws. Tijdens deze clinic hebben de judoka’s ver schillende technieken geleerd om in wedstrij den te gebruiken. Ook is er tijdens deze mid dag een spelletjescircuit georganiseerd. Benjamin Schriks van St.-Jan maakte deel uit van het winnende team. De andere deelnemen de judoka’s van Moergestel waren: Mick Uijlenbroek, Tom van de Bruggen, Myrthe van de Bruggen, Sabine van den Boer, Janneke van den Boer, Etiënne van Drunen en Jan de Laat. We kunnen terugkijken op een zeer geslaagde middag en kijken uit naar ons volgende toer nooi. spanning was te snijden in deze voor Roef belangrijke finale. Scoringskansen te over, maar beide keepers hielden hun doel schoon. Roef wist als eerste de impasse te doorbreken door de keeper van Artemis te passeren. Hierna begon het echt te lopen en konden we een voor sprong opbouwen. Groot werd deze echter nooit, zodat de spanning tot het laatst toe erin bleef. Tegen het einde van de wedstrijd zette de spelers van Roef nog even goed aan en stelde het kampioensschap veilig door nog een aan tal keren te scoren. Uiteindelijk werd de eind stand bepaalt op 10-6. ’n Compliment aan alle spelers die hun uiterste best deden en het hoofd koel hielden om hun afscheidnemende coach het kampioenschap te bezorgen. We hebben een echte medaille en champagne gekregen. Daarna hebben we het feest doorge zet door frietjes te gaan eten bij Epi. Wij had den een echte kampioensdag gehad. Jongens en meisjes en niet te vergeten de coaches en trainers Van harte gefeliciteerd met het behaalde kampioenschap. ROEF KORFBAL KOPLOPER HEEFT TWEE BETEKENISSEN Eén wedstrijd hebben onze Aspiranten deze competitie pas kunnen winnen en dan de wed strijd tegen de ongeslagen koploper Rosoio uit Reusel. Een qnmogelijke opdracht en bij voor baat geen schijn van kans is de eerste gedach te, die bij iedereen speelt. Echter onze speelsters gaan er iedere wedstrijd weer opnieuw voor en dan wil het spreekwoord ‘de aanhouder wint’ waarheid worden. In een goed gespeelde wed strijd wordt de winst tegen de koploper met 3 - 2 gepakt. Een prima en verdiende overwin ning. PRIMA DAMES. Dan onze Pupillen, die de eerste wedstrijd kans loos verloren en daarna alleen wisten te winnen. Nu de wedstrijd tegen mede koploper Omhoog uit Borkel en Schaft. Een gelijkopgaande wed strijd eindigt uiteindelijk in een verdient 2-2 gelijkspel. Hierdoor staan onze Pupillen aan de kop van de ranglijst en is er met nog één wed strijd te gaan van alles mogelijk. Succes mei den. Uitslagen: Pup. Roef! E - Omhoog E 2 - 2 Asp. Roefl C - Rosoio C 3 - 2 Programma 24-5-2007 (laatste wedstrijden): Pup. Klimroos E3 - Roef! El vertr. 9.00 uur Asp. DSV C2 - Roef! Cl vertr. 10.00 uur Lijkt korfbal jouw sport, kom eens meetrai nen, pas na zes trainingen hoef je te beslissen of je er eventueel bij komt. De trainingen zijn elke maandag vanaf 18.00 uur op ons sport park naast de sporthal. Wil je meer informatie bel 513 2326 of 06-51 53 08 53. Roef! Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! Staand v.l.n.r.Laura Oerlemans, Romy Veeke, Kim Smits, Maureen Hekker coach, Maud Beerens, Elke Wolfs. Zittend: Marieke Moorman, Evelien Kolen, Loekie van Gils, Jessica Rijnen, Anouk van de Langenberg, Romy van Griensven. Niet op de foto Anouk Hardlooper. ROEF-ARTEMIS Er stond vandaag veel op het spel, namelijk het kampioensschap in de Gemengde C-jeugd klasse. Maar daarvoor moest eerst minstens worden gelijk gespeeld tegen het op een derde plaats staande Artemis uit Tilburg. De spelers waren door hun coach Renate Rietman op het hart gedrukt om maar vooral vroeg naar bed te gaan, zodat ze zo fit mogelijk aan deze wedstrijd konden beginnen. De meesten hadden gezien hun scherpte aan deze oproep gehoor gegeven. We starten de wedstrijd in een druilerige regen, maar gaande weg de strijd werd het droog. De Geef mensen meer ruimte voor eigen initiatief bij pensioenplanning! In de laatste maanden staat het thema ’’ver grijzing” hoog op de politiek agenda. Ook Oisterwijk ontkomt niet aan het beeld van een steeds grijzer wordende gemeente. Er is geld nodig voor onderzoekhoe epilep sie ontstaat, is nog steeds niet bekend. Maar zeker ook voor voorlichting: 1 op de 150 mensen heeft epilepsie maar ondertussen weten veel mensen niets over deze aandoe ning. Naast onderzoek en voorlichting ziet het Nationaal Epilepsie Fonds het als haar taak om vakanties voor mensen met epilep sie te organiseren. Voor veel kinderen en volwassenen is dit de enige mogelijkheid om op vakantie te gaan. Het epilepsiefonds financiert daarnaast nog enkele projecten in ontwikkelingslanden. En... wat zijn de drijfveren en ervaringen van Oisterwijkse goede doelen organisaties? Vertegenwoordigers van organisaties uit Oisterwijk en omgeving vertellen over hun eigen projecten. De discussieavond vindt plaats op dinsdag 27 mei in De Voorhof, Kerkstraat 64, Oisterwijk. Iedere geïnteresseerde Oisterwijker en Moergestelnaar is van harte welkom. De entree is gratis. PAGINA 7 dames-senioren worden kampioen en de Meisjes-B-1 hebben ook nog een kansje, maar dat hangt ook van de concurrentie af. Dus kom ze aanmoedigen en de kampioenen feliciteren. Donderdag 29 mei Seizoensafsluiting voor de jeugdteams vanaf 18.00 uur. Zondag 1 juni Roef-Taxandria-toernooi. Zorg dat je allemaal aanwezig bent. Er hebben zich weer 100 teams ingeschreven, dus we verwachten minimaal 1000 mensen op ons sportcomplex. Handbal is altijd raak! De WD organiseert op 28 mei a.s. een discus sie avond over De Psychologie van het Pensioen. Ingrid Leene-Hoedemaeker, bedrijfseconoom en Directeur van GetSmart in Tilburg zal de recente ontwikkelingen op dit gebied toelich ten en vervolgens de aftrap geven voor wat een interessante en actuele discussie lijkt te gaan worden onder het genot van een gratis hapje en drankje. Belangstellenden voor deze thema avond zijn op 28 mei a.s. van harte uitgenodigd vanaf 19.30 in Kleijn Speijck in Oisterwijk. Oisterwijkers.waarom doen jullie dit? Niemand weet hoeveel het er zijn. Volgens som migen moeten het er in Nederland ondertus sen meer dan 10.000 zijn: goede doelen orga nisaties die zijn opgericht door particulieren en die zich bezig houden met concrete ontwikke lingssamenwerking. De Stichting Oisterwijk Wereldwijd (www.ois- terwijkwereldwijd.nl) is een bundeling van gemeentelijke (private) initiatieven, en heeft een discussie-avond georganiseerd over “doe-het- zelvers in ontwikkelingshulp. Zij heeft Lau Schulpen, onderzoeker aan de Radboud Universiteit van Nijmegen, bereid gevonden te komen praten over zijn onder zoek naar de particuliere hulpverlening in de ontwikkelingssamenwerking. Het onderzoek van Lau Schulpen is het eerste veldonderzoek (verricht in Ghana en Malawi) naar de kwali teit van de particuliere hulpverlening door Nederlandse burgers. Wat zijn de belangrijk ste resultaten van zijn onderzoek en wat zijn de reacties vanuit het veld op deze resultaten? Ons Moeder ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 21 MEI 2008

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 7