Maria Zingt: samen populaire Marialiedjes zingen Bridgen in Moergestel DVD en boekwerkje bij jubileum Dauwtrappen met de Harmonie Geslaagd! Linda M Heesbeen Stichting Welzijn Ouderen in de gemeente Oisterwijk K.B.O. AFDELING MOERGESTEL Beste inwoners van Moergestel, Op 31 mei a.s.zal het 50 jaar geleden zijn dat Herman Jozef van den Broek tot priester werd gewijd. Reden tot dankbaarheid; reden om een feest te vieren! Aansluitend wil hij tot 15.00 uur graag mensen ontmoeten in 'Den Boogaard' tijdens 'n ongedwongen samenzijn. Hij zou het fijn vinden als u kunt komen! Pastor Van den Broek wil dat doen op zondag 1 juni a.s. met een Eucharistieviering om 11.00 uur in onze parochiekerk. Parochiebestuur en Pastoraatsgroep St.Jans' Onthoofding Commissie 50 jaar Pastor van den Broek Petra van Nuenen, Ireen Stieger Ton van Elsdingen, Martien Oerlemans Zondag 25 mei van 14.30-16.30 uur Oisterwijks Smartlappenkoor Jeremiade De entree is gratis Aan de Radboud Universiteit Nijmegen als Meester in de Rechten: Van harte proficiat! Wil, Petra, Eric Heesbeen Den Boogaard en Tiliander: Cultuur en integratie Dat we in onze theaters de cultuur bevor deren, als belangrijkste speerpunt van beleid, zal u duidelijk zijn. Maar integra tie? Theaters Oisterwijk-Moergestel hebben aan dit begrip een eigen invul ling gegeven. Kijk eens op de achterpa gina van deze krant en u ziet een groot deel van de programmering van beide theaters samengevoegd. Het resultaat is een programmering van een compleet theateraanbod. In totaal zijn er, straks samengebracht in de uitgebreide theaterbrochure, maar liefst 135 voor stellingen van professioneel tot en met voorstellingen van eigen verenigingen in het seizoen 2008-2009, waarbij we garant staan voor diversiteit en kwaliteit; soms een voor de hand liggende keuze maken, maar ook het experiment niet schuwen. BUSREIS OP 20 JUNI 2008 De reiscommissie van SWO en KBO Moer gestel is er weer in geslaagd om ook voor dit jaar een zeer aantrekkelijke bustocht inclusief een toeristische treinrit en boottocht te organiseren die, zo verwachten wij, iedereen zal aanspreken. Deelname is mogelijk voor alle senioren. Dit jaar brengen we een bezoek aan België dus een geldig paspoort of identiteitsbewijs meenemen vergeten niet mee) KBO-Brabant Afdeling Moergestel Zomeravondbridge Zoals ieder jaar kunt U ook nu weer deelnemen aan de zomeravond bridge in Moergestel. We beginnen op donderdag avond 29 mei a.s. om 19.45 uur in de Den Boogaard. Gelieve tijdig aanwezig te zijn. De data zijn 29 mei, 12 juni, 26 juni, 10 juli, 21 augustus, telkens om 19.45 uur. Ook elke maandagmiddag kunt U bij ons terecht, op de vrije bridge inloop. We beginnen dan om 13.30 uur. Gelieve dan om 13.15 uur aanwezig te zijn. Hebt U op maandagmiddag geen partner? Geen probleem, wij zorgen er voor. Voor evt. verdere informatie 513 2533. Zoals hieronder aangekondigd, wordt op zondag 1 juni a.s. het 50-jarig priester feest gevierd van Pastor Herman Jozef van den Broek. Na de Eucharistieviering is er een ongedwon gen samenzijn in ’Den Boogaard’. Er komen rond dit jubileum twee speciale uitgaves te koop: ’n DVD en ’n boekwerkje. Op de DVD staan de acht verhalen van barm hartigheid die door pastor Van den Broek zelf werden geschreven en verteld, en door MTV werden opgenomen en uitgezonden. Het boekwerkje, getiteld ‘Het kruis omar- En wat ook leuk is: kaarten voor de voorstel lingen kunt u bestellen vanuit de luie stoel, voor beide theaters, diverse kortingspassen zijn regelmatig geldig(en voorstellingen worden aangekleed met een tapaz-buffet vooraf, of een jazzy nazit in het Grand Café in Tiliander en in Den Boogaard bent u welkom in onze gezel lige foyer. U merkt het, directie en personeel van Theaters Oisterwijk-Moergestel doen er alles aan om een heerlijk avondje theater te bezorgen. Op de achterpagina van deze krant kunt u direct uw keuze maken en daarna bij ’Den Boogaard’ afgeven. Ik hoop van harte dat dit programma u aan zal spreken en dat ik u in beide theaters mag begroe ten. Frans de Bruijn, directeur Het programma ziet er als volgt uit: Vrijdag 20 juni 08.00 uur: vertrek vanaf het St. Jansplein. BOOTTOCHT HISTORISCH CENTRUMKAN AAL In het Waalse plaatsje Ronquières ligt ”het hel lend vlak van Ronquières”, een enorme scheeps- lift die ontworpen werd om een hoogteverschil van 68 meter te overbruggen tussen de schut sluizen van het Centrumkanaal van Charleroi naar Brussel. Deze opmerkelijke constructie bestaat uit slui zen met twee reusachtige bakken die over rails lopen. Een spectaculair gezicht en met de vier oude hydraulische scheepsliften sinds kort behorend tot het werelderfgoed van UNES CO. Nu kan een schip in ongeveer 40 minuten een hoogte overwinnen waar vroeger 1 a 2 dagen intensief sluizen passeren voor nodig was. Dit kanaal is het oudste kanaal van België. ’s Morgens rijden we rechtstreeks naar ons kof- fïeadres voor koffie met gebak. Daarna rijdt u door naar de omgeving van Brussel voor de koffietafel. Na de koffietafel rijden we naar Houdeng-Goegnies waar u met een toeristisch treintje vertrekt naar Bracquegnies. Hier kunt u een bezoek brengen aan de machinekamer. Daarna scheept u in voor een boottocht op het historische Centrumkanaal. Onderweg passeert u diverse imposante bouwwerken en gaat u het hellend vlak van Ronquières bezichtigen. De dagtocht wordt afgesloten met een heerlijk diner in de omgeving van Eindhoven. Hierna bussen we terug naar Moergestel waar we zo 20.30 uur weer arriveren op het St. Jansplein. De kosten voor deze prachtige reis hebben we beperkt kunnen houden op 43,00 pp. en moet (liefst gepast) voldaan worden bij de aanmel ding. U kunt zich aanmelden bij Corry Hurkmans- Janssen, Hogenackerstraat 1, tel. 513 2135; Mieke van de Ven, Rootven 65, tel. 513 1938 of Kees Lemmens, De Stappert 89, tel. 513 6099. Er zijn nog enkele plaatsen beschikbaar. Zondagochtend 25 mei om 06.15 uur komen de leden van muziekvereniging Prinses Juliana bijeen om gezamenlijk en natuurlijk met muziek naar Oister wijk te wandelen. Wij nodigen graag iedereen uit om samen met de harmonie dit “dauwtrappen” eens mee te beleven. Om kwart over 6 in de ochtend zal het nog stil zijn in de straten van Moergestel, de kof fie staat dan natuurlijk al bruin bij café de Brouwer op deze zondagmorgen. Bijna alle leden van de harmonie zullen al dan niet fris en fruitig verzamelen, om omstreeks 06.30 uur marcherend door ons dorp trekken om tijdig in Oisterwijk aan te komen voor het bijwonen van een speciale eucharistieviering in de H. Joannesparochie. Deze kerkdienst wordt opge luisterd door een ensemble van muziekvereni ging Prinses Juliana. Na dit moment van bezin ning zullen we een stevig ontbijt voorgescho teld krijgen bij ”De Tijd”. Iedereen is uitgenodigd om samen met de har monie te ontbijten tegen een kleine vergoe ding van 7 euro per persoon. Terug naar Moergestel gaat altijd in etappes, het is onder tussen een traditie geworden om een bezoek te brengen aan Burgemeester Kortmann, die ons altijd gastvrij weet te ontvangen. Ook de bezoeken aan Klein Speijck, ’t StQkske en’t Draaiboompje staan dit jaar weer op het pro gramma. Wij zullen om 13.45 uur weer terug zijn bij café De Brouwer. Ben je toch altijd al vroeg wakker of wil je juist eens vroeg uit de veren op een mooie zondag ochtend, ga dan eens mee om te ’’dauwtrappen” met de harmonie. Op zondag 25 mei om 06.15 verzamelen we bij café de Brouwer, graag voor af aanmelden bij Johan Vriens 06-10977470) om aan het ontbijt deel te nemen. Om u alvast een idee te geven: De cultuurma- kers van de VOS (Verenigde Oisterwijkse Spelers) keren terug in Tiliander met een musi cal in kerstsfeer. Adje komt nog niet in de MIDI maar wel in Den Boogaard met zijn werktheater. Talenten van de Koningstheaterakademie bren gen een drietal voorstellingen die als passe partout zijn te boeken. We hebben de finalis ten van Cabareteske, hét regionale cabaretfes tival, in huis en voor de senioren hebben we een aantal middagprogramma’s geboekt in Tiliander op de woensdag- en in Den Boogaard op donderdagmiddagen (voor deze senioren voorstellingen is de KBO kortingspas van toe passing). men’, bevat foto’s van de kruisweg van Albert Servaes uit de kerk van Boven-Leeuwen, de kerk waar Herman Jozef tot priester werd gewijd. De begeleidende teksten (overwegin gen) zijn ook door hemzelf geschreven. De DVD is te koop voor 5,-; het boekwerk je kost 10,-. Beide uitgaves zijn op zondag 1 juni in ’Den Boogaard’ te koop. religieus erfgoed. Over dat aspect geeft de Moergestelse schrijver Paul Spapens aan het begin van Maria Zingt een toelichting. Hij is gespecialiseerd in volksgeloof. Voor Maria Zingt zijn door dirigente Maike van Aaien van kerkkoor Cantate Domino zestien Marialiedjes geselecteerd. De ‘playlist’ geeft een keur aan (meest bekende) Marialiedjes te zien. Waaronder ‘evergreens’ als ‘God groet U zuiv’re bloeme’, ‘Te Lourd’ op de Bergen’ en ‘Wij groeten U, o Koningin’. De aanwezigen krijgen gratis een bundeltje met de teksten uitgedeeld. Deze geste is mogelijk gemaakt door Ondernemend Moergestel. Maria Zingt begint om 19.30 uur en gaat altijd door, ook als het weer wat min der is. De presentatie is in handen van Eric Kolen van het wekelijkse erfgoedprogramma Brabantleeft! van Omroep Brabant. Er bestaan plannen om Maria Zingt volgend jaar bij meer Mariakapellen in Noord-Brabant te organiseren. Dit zal door de Stichting Brabant op Zicht nader worden uitgewerkt. BINGO IN DE REUSELHOF Op woensdag 21 mei is er om 19.30 uur weer de gebruikelijke bingo in de Reuselhof. Mag ik iedereen er op attenderen dat het de laatste is voor de vakantie Wij hopen op een grote opkomst.En spreken af dat U met zijn allen komt, en wij voor koffie en mooie prijzen zul len zorgen. Samen maken we er een leuke gezel lige avond van. Iedereen een goede vakantie gewenst. Groetjes Bep en Diny. Mariakapel Moergestel heeft primeur op vrijdag 23 mei Bij de Mariakapel langs de weg van Oisterwijk naar Moergestel wordt op vrijdag avond 23 tnei voor de eerste keer Maria Zingt georganiseerd. Onder leiding van het Moergestelse kerkkoor Cantate Domino en met ondersteuning van accordeo nist Cees van Alphen uit Udenhout worden door de aanwezigen samen Marialiedjes gezongen. Maria Zingt is een heel eigen variant op het Tilburgse megazangfes- tijn Tilburg Zingt. .Veel mensen kennen veel verschillende Marialiedjes. Ze behoren tot de muzikale canon van Noord-Brabant. Tijdens heilige missen en bij bijeenkomsten in kapellen blijkt keer op keer dat mensen met veel plezier samen Marialiedjes zingen. Voor de Moergestelse culturele organi satie Stichting WieKentKunst was dat reden om Maria Zingt te organiseren. Deze stichting nam vorig jaar ook het initiatief tot de Ermelindis- processie die met zoveel succes door Moergestel trok. Het initiatief is mede ingegeven door het Jaar van het Religieus Erfgoed. De organisatie stelt zich op het standpunt dat religieus erfgoed niet alleen stoffelijk is van aard (kerken, kapellen, wegkruizen), maar dat heel veel mensen nog gebruiken, rituelen en gezangen kennen uit de tijd van het rijke Roomsche Leven. Dat is óók PAGINA 3 Als u komt is dat voor hem al 'n geschenk, maar mocht u 'het' nodig vinden, dan is er de mogelijkheid iets over te maken op een speciaal rekeningnummer van de parochie: 13.81.76.418 met vermelding 'Jubileum H.van den Broek’. Uw gave wil hij dan graag doorgeven aan onze missionaris Theo Raaijmakers. Theaters Oisterwijk Moergestel Den Boogaard Moergestel De Tiliander Oisterwijk In week 24 valt het programma Theaterseizoen 2008-2009 bij u in de bus. Vanaf 24 mei te reserveren in de voorverkoop via de websites www.denboogaard.com www.tiliander.com Meer weten? Sociaal Cultureel Centrum Den Boogaard St.-Jansplein 5, Moergestel Telefoon (013) 513 6009 Website: www.denboogaard.nl Belangenorganisatie voor senioren SOCIAAL CULTUREEL CENTRUM nBOOGAARD St. Jansplein 5 Moergestel ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 21 MEI 2008

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3