Guus én Fietsdorp vliegend van start T, n I Aphrodite Nagelsalon Adeline Moer •m v" JK Huidverzorgingsinstituut Carla Jansen Twee loterijen Rondje met de scootmobiel p Huidverzorgingsinstiti Antieke auto’s Vrouwen fietsen elke dag rondje ’Fietspunt’ nieuw Moergestels gebak Moergestel landelijk in de aandacht door unieke fietsprestatie en inzet vrijwilligers Guus Moonen steekt kaarsje op en drinkt Lourdeswater Theaterseizoen 2008 - 2009 T nieuws Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 21 MEI 2008 - 33e JAARGANG - Nr. 1474 Foto s: Patrick van Vugt znlqdnzJqdqzlqdqzIqdqLlqilqaqslqajplqaiizfapLpIg h J-li iid\/annrninncinc+iti u i+ was een mooie reportage te zien van Guus Moonen en Moergestel Fietsdorp. Het veel bekeken programma Hart van Nederland gaat de komende weken structureel aandacht beste den aan Guus Moonen. bruidswerk, corsages, boeketten grafwerk, bloemstukjes, balie- versieringen, bloem-abonnement cursussen, kinderfeestjes Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 BLOEMSIERKUNST Laat u verrassen wat de mogelijk heden zijn bij Florus! Geen vaste openingstijden, vandaar graag vooraf 'n telefoontje. Industrieweg 21a, 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 511 1177 06 12963617 www.florus.nl - acrylnagels french manicure - programma voor nagelbijters - manicure Voor een atspraok graag bellen na 15.00 uur 06-52311287 Nagelstyliste Adeline Zwijgers Mooie handen zijn uw visitekaartje! Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 18.00 uur. MOOIE FIETSROUTE Zowel Guus als het ’Fietsdorp’ hebben afgelo pen zondag een vliegende start gemaakt. Het spits werd afgebeten door de deelnemers aan de jaarlijkse activiteit van de stichting onder voor zitterschap van Niels van de Ven, namelijk een mooie fietsroute met een thema. Het thema was dit jaar ‘Religieus Erfgoed’. De deelnemers waren vol lof over de route (uitgezet door Frans van Hest) en het boekje. Dit boekje met de HOGE SNELHEID Onder grote publieke belangstelling en onder het oog van televisiecamera’s en persfotografen maakte Guus Moonen om 15.00 uur létterlijk een vliegende start. Aan het begin van de avond, toen Guus Moonen aan zijn twaalfde rondje was begonnen, verbaasde Toon van Vroonhoven zich over de enorme snelheden die de ultracy- list maakte. ”42, 43 kilometer per uur”, aldus Van Vroonhoven, een van de mensen die de door garage Bijvelt-Van de Ven ter beschikking gestelde scooters bestuurt. Van Vroonhoven is een van de tientallen Oisterwijkse vrijwilligers rond Guus Moonen. Moergestelse en Oisterwijkse vrijwilligers heb ben in eendrachtige samenwerking iets heel moois en groots neergezet. Burgemeester Y. Kortmann van de gemeente Oisterwijk was dan ook vol lof over Guus Moonen, over Moer gestel Fietsdorp en over wat in Moergestel weer is gepresteerd. De komende weken zal er nog veel gebeuren in Moergestel, dat steeds meer warm begint te lopen voor deze unieke gebeur tenis. Als voorbeeld moge dienen dat langs de route die Guus Moonen fietst, spontaan span doeken worden opgehangen. ‘Hup Guus’, moe digt de Kanoboerderij aan. AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZ1ER f|' Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Op het Fietsterras kan aan twee verschillen de loterijen worden deelgenomen. De opbrengst voor beide loterijen is voor het goede doel waarvoor Guus Moonen zijn 60» rondjes rond Moergestel fietst: een vakan tie van het Rode Kruis voor hulpbehoeven de mensen. Met de ene loterij kan het kost bare BenzZ-bed worden gewonnen waarop Guus Moonen in een van de tenten op het St. Jansplein zijn hazenslaapjes doet. De lotjes kosten twee euro per stuk (drie stuks voor vijf euro). De tweede loterij heeft drie fietsen van Gazelle als inzet. Elke week wordt een fiets van dit gerenommeerde merk verloot. Deze lotjes kosten een euro per stuk. We willen de eigenaren van een scoootmo- biel wijzen op de mogelijkheid om het Rondje Guus Moonen’ te rijden op zondag 1 juni a.s. Gezamenlijk vertrek vanaf het St Jansplein om 15.00 uur. De route wordt dan in tegengestelde richting gereden Meer info over aanmelding e.d. volgende week in ‘Moergestel-Nieuws’ I Aanstaande zaterdag kunnen de hele dag volgtochten’ per antieke auto worden gemaakt. Belangstellenden kunnen in antie ke auto s achter Guus Moonen aanrijden De opbrengst is voor het goede doel: vakanties van het Rode Kruis voor hulpbehoevende mensen. De antieke auto’s zijn ter beschik king gesteld door Moergstelse eigenaren De werkgroep die alle evenementen organi- seert, roept elke bezitter (uit Moergestel of van elders) van een antieke auto(s) op om zaterdag naar het St. Jansplein te komen. route is de komende drie weken steeds te koop op het fietsplein. Zowel de route als de uitge breide informatie blijven nog jaren ’vers’. De stichting Fietsdorp Moergestel overweegt om in september nog een keer een activiteit te orga niseren rond dit thema. Dan immers bestaat deze spraakmakende organisatie immers vijf jaar. Tijdens de start van de 10.000 kilometer van Guus Moonen is het idee opgevat om elke dag met vrouwen de ronde van Guus te rijden. Deelname is geheel vrijblijvend. Vrouwen die interesse hebben vertrekken dagelijks om 19.30 uur vanaf het Fietsterras op het St. Jansplein. Een rondje van 16,6 km duurt op een gewone fiets ongeveer een uur. Je komt Guus dan twee tot drie keer tegen. De omgeving van het rondje is met alleen erg mooi, maar het is ook nog gezellig- Na afloop is het Fietsterras open. Kinderen kunnen onder begeleiding meenjden. De Moergestelse bakker Hans Verkooijen neett op een lekkere manier zijn bijdrage wil len leveren aan Moergestel Fietsdorp. Burgemeester Kortmann presenteerde afge lopen zondag de ’Fietspunt’, zoals Verkooij'en zijn nieuwe Moergestels gebak noemt. ”Het is een appelpunt met slagroom, nogatine en banketbakkersroom”, geeft hij de samen stelling van deze nieuwe lekkernij prijs. De Moergestelse Fietspunt kost 1,60 euro per stuk en is te koop in de winkel van Verkooii- en en op het Fietsterras. Verkooijen is een wielerfan. In zijn wat jongere jaren was hij zelf een verdienstelijk amateur. Hij reed onder meer mee in de Moergestelse Komtoer. Antoinette (60) en Mari (62) van Helvoirt uit Schijndel draaien rond 11.00 uur zon dagmorgen het St. Jansplein op. Hun fietsen zijn zwaar beladen. ”We zijn op weg naar Santiago de Compostela”, zeggen ze op het terras van restaurant De Man. ”We hoorden van Moergestel Fietsdorp. Daarom besloten we in Moergestel voor de eerste keer op onze fietsreis aan te leggen”, aldus het pelgrimerend echtpaar. Antoinette houdt een dagboek bij en ze verza melt leuke souvenirs om straks thuis deze fiet- spelgrimage nog eens te kunnen beleven. Het allereerste aandenken dat in haar fietstas hele maal meegaat naar Santiago de Compostela bestaat uit twee boekjes. Het fietsrouteboekje ’Religieus Erfgoed’ van de Stichting Moergestel Fietsdorp. En het informatieboekje over Guus Moonen dat door de werkgroep rond deze pres tatietocht is uitgegeven. Als het echtpaar weer aanfietst, zegt het nog eens terug te komen naar Moergestel Fietsdorp. De ontmoeting met Antoinette en Mari van Schijndel op het St. Jansplein was een van de vele gedenkwaardige gebeurtenissen die zich de afgelopen zondag op het St. Jansplein hebben afgespeeld. Een zondag die voor velen waar schijnlijk besloot met het kijken naar het pro gramma Hart van Nederland van SBS 6. Daarop Voor aanvang van zijn monsterrace van 10.000 kilometer ging Guus Moonen zon dag eerst naar de dagkapel van de kerk van Moergestel. Hij stak een kaarsje op bij het door Moergestelnaar Adrie Hoeven gemaak te Mariabeeld en hij bad een paar Wees gegroetjes. Ook dronk hij Lourdeswater. Eerder die dag bezocht Guus Moonen het graf van zijn ouders in Oisterwijk. Tijdens de hoogmis stond ook pastor Theo te Wienk in zijn voorbede stil bij alles wat fietsen in Moergestel teweegbrengt. Hij bad voor het welslagen van Moergestel Fietsdorp.en dat Guus Moonen zijn tocht van 10.000 kilome ter mag volbrengen en dat vele fietsers mogen genieten van Gods mooie Moer gestelse natuur’. ?L* w-iw Spert mBOOGAARD

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1