40 50 Torresol Fietsen en wandelen lang religieus erfgoed VAN WEZEL i 38O fn n *3 r Aspergesalade NO Babi-Pangang fl50 Houthakker procureur Americaanse hamburgers Slagerij J» van Zon-Reyrink Lezing ’Nooit meer vliegangst’ H RONDOM DE KERK Elkaar helpen ft 00 Coise op 't Hoog wint stempelkaartenactie 'Apparanza' lijs van de Wouw 4 stuks 4 stuks 500 gram 100 gram Nieuw boek van Moergestelse schrijver Paul Spapens In zijn opzet bestaat er geen tweede boek als ‘Met Job op pad’. Van tientallen objecten als bij voorbeeld wegkruisen en kapellen worden uit- Van de hand van de Moergestelse schrijver Paul Spapens verschijnt op zondag 18 mei een boek met wandel- en fietsroutes langs religieus erfgoed in Berkel-Enschot en omgeving. De Stichting Sint Job Berkel-Enschot speelt met deze uitgave in op het landelijk Jaar van het Religieus Erfgoed. De titel van het boek is ‘Met Job op pad’. I v c I 1 1 I c 1 1 c c I I 1 1 I I 15 JAAR WERKGROEP PUBLICITEIT ‘Met Job op pad’ telt 200 pagina’s. Er staan veel foto’s in van beroepsfotograaf Jan Stads, een belangrijk deel ervan is in kleur. Het boek kost 12,50 euro. Het is vanaf 18 mei 2008 te koop bij boekhandels, VVV’s en cadeauwinkels. L Paul Spapens is voormalig journalist van het Brabants Dagblad en auteur van een groot aan tal boeken. Als schrijver is hij gespecialiseerd in onder meer volksgeloof. Al een aantal jaren geeft hij rondleidingen tijdens de Sint Job- bedevaart in Enschot. Deze rondleidingen heb ben als basis gediend voor het boek. woensdag 21 mei om 19.30 uur in het leescafé van Bibliotheek Oisterwijk. De toegang bedraagt 2,00 voor leden en 4,00 niet- leden. www.bibliotheekmb.nl. Vliegangst; het bestaat volgens de gevestigde opvatting uit allerlei aardse angsten waar mensen in hun dagelijkse leven last van hebben; denk maar aan engtevrees of hoogtevrees. Cor Anneese belicht deze angsten in de lezing ‘Nooit meer vlie gangst’ op woensdag 21 mei in Bibliotheek Oisterwijk. In het boek staan vijf wandel- en fietsroutes. Deze laten de deelnemer kennismaken met: de kerk en omgeving van Enschot; de kerk en omgeving van Berkel; de Oude Toren van Enschot; de begraafplaatsen in de twee zus terdorpen, het klooster van de trappistinnen in Berkel en tientallen andere verschijnings vormen van religieus erfgoed in Tilburg en dorpen als Udenhout, Haaren, Oisterwijk en Moergestel. Het boek is een indrukwekken de getuigenis van de veelheid en de rijke geschakeerdheid van dat erfgoed. $1 JfiKOW/M&MK Een grote groep mensen blijkt de vraag of ze bang zijn voor vliegen bevestigend te beant woorden. Vaak is dit gekoppeld aan een angst waarvan men in het dagelijks leven ook last heeft. Zo kan een passagier met engtevrees het benauwd krijgen als de cabinedeuren dicht gaan. Hij zit dan bij voorkeur bij een raampje wat hem het gevoel geeft meer ruimte te heb ben. Ook leidt alles wat hij ziet hem af van de enge ruimte die de cabine hem biedt. Een pas sagier met hoogtevrees wil juist zo ver moge lijk van het vliegtuigraampje zitten, omdat hoogten hem duizelig maken. ^Gelukkig beschikken we in ons land over moderne psy chologische behandelmethoden voor deze ang sten. Specialisten op het gebied van vliegangst- bestrijding claimen een succes van 98 procent. In het kader van ’Mei, maand van het reizen’ geeft Cor Anneese, psycholoog, deze lezing op vk’ •W 1 ft "XT***^ eenlopende feiten en achtergronden gegeven. Daarnaast geeft het boek zeer veel informatie over rituelen, kunst, symbolen, architectuur en honderden onderwerpen meer die nodig zijn om het religieus erfgoed te kunnen begrij pen. Veel van deze noodzakelijke kennis is in het publieke geheugen verloren gegaan. Terwijl deze kennis juist in staat stelt het religieus erf goed te kunnen begrijpen en te waarderen. ‘Met Job op pad’ is niet alleen een leesboek, maar ook - letterlijk - een gebruiksboek. Het nodigt uit om het religieus erfgoed in de omgeving te voet of per fiets te verkennen. De handige opzet van het boek stelt de gebruiker in staat om snel informatie op te zoeken. Gedetailleerde route kaarten en plattegronden wijzen de wandelaar en de fietser de weg? -- ROOTVEN 74 - MOERGESTEL - TELEFOON (013) 513 1769 •v h «SF ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 MEI 2008 PAGINA 8 Geldig van do. 15 t/m zat. 17 mei: Geldig van do. 15 t/m zat. 17 mei: I F I I f JVO 1 artikelen onder de rubriek "Rondom de Kerk", mét een herkenbaar logo van onze kerktoren. Het is destijds als schets door Jan Geerts aan geleverd en juist door zijn ongekunsteldheid nog steeds in gebruik. De eerste officiële publicatie stond vermeld in Moergestel-Nieuws van 3 november 1993 en bestond uit een interview met leden van de werkgroep: “Avondwake en Gebeds dienst”. Sindsdien zijn er vele publicaties gevolgd in allerlei vormen en rijk gescha keerd wat onderwerp betreft, zoals artikelen over de werkgroepen, interviews met parochiële Medewerkers en vrijwilligers, hoog feestdagen en de oorsprong ervan, parochië le activiteiten en nog veel meer. In totaal meer dan 175 artikelen. Topjaar was 2007 met onder andere 14 artikelen naar aanleiding van 75 jaar kerkgebouw. Daarnaast zijn verschillende leden van de werkgroep betrokken geweest bij boekjes, die de laatste jaren in Moergestel zijn uitgegeven en het kerkgebouw en haar kunstschatten als onderwerp hebben. Dat de werkgroep met haar tijd is meegegaan blijkt uit het initiatief tot het opzetten van een website, die vanaf 2005 actief is en gemid deld 500 600 maal per maand wordt bezocht: www.parochiemoergestel.nl Met dankbaarheid denken we terug aan de jarenlange inbreng van Harry van Boxtel, die ons in 2006 ontvallen is. We spreken de hoop uit dat de publiciteits- groep nog vele jaren een bijdrage kan blij ven leveren aan de betrokkenheid van de parochianen en het versterken van de band onderling. Naar eigen wens en ontwerp Alle merken keukenapparatuur j Bezoek aan huis I Gratis offerte, geheel vrijblijvend ADVERTORIAL Kijk op www.oranjefonds.nl/vrienden of bel 0900 44 88 448 (lokaal tarief). Laat Nederland van zijn beste kant zien. Word nu Vriend van het Oranje Fonds Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os Ireen Stieger Ad Wolfs Paul Dijckmans 1 Prinses Irenestraat 9 5066 BD Moergestel Tel./Fax (013) 513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl Op 5 juli 1993 vond de oprichtingsbijeen- komst plaats van de parochiële werkgroep "Publiciteit". Een initiatief van de vice-voorzit- ter van het parochiebestuur, de Heer G. Schonck. Aangezocht waren: Julia van Rijsingen, Sjef Nijtmans, Peter Verheijen, Irene Stieger, Ton van Elsdingen en Jo van Os. De drie laatst genoemden maken nog steeds deel uit van deze werkgroep. De namen van de huidige leden van de werkgroep staan telkens ver meld onder het logo van “Rondom de Kerk". Uitgangspunt toen was: "belangrijke parochie- berichten publiceren en daarmee aansluiten bij wat er in de parochie leeft". Op deze wijze zou een bijdrage kunnen worden geleverd aan de betrokkenheid van de parochianen. De publiciteitsgroep realiseerde zich dat een eigen parochiële periodiek een kostbare zaak zou zijn en vond een gewillig oor bij Martien Oerlemans voor kostenloze publicatie in Moergestel-Nieuws. Tot op de dag van van daag is dat nog zo. De werkgroep is hem daar zeer erkentelijk voor. Het is inmiddels een algemeen gekende serie Rootven 10 MOERGESTEL Tel. 513 18 89 fe Torresol vliegengordijn Kont Klaar *“1* (gratis advertentie) Door onze steun ontmoeten mensen elkaar, ondernemen zij samen activiteiten of vinden zij een nieuwe plek in de samen leving. Uw hulp is daarbij onmisbaar. Al vanaf 15 per jaar draagt u ook bij aan een betere samenleving. www.parochiemoergestel.nl www.kerk-in-oisterwijk.nl 3 Ter gelegenheid van Moederdag heeft Schoonheidssalon 'Apparanza' Coise op 't Hoog in de bloemetjes gezet. Zij is de winnares van de trekking uit de stempelkaarten en ontving daarvoor een gezichtsverzorgingspakket t.w.v. 80 euro. Maak ook kennis met 'Apparanza' en doe mee aan deze unieke actie! L

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 8