I Fietsdorp I Moergestel Fietsdorp.nlA •Til» M itM iï W it» Moergestel PAGINA 7 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 MEI 2008 1 10.000 kilometer! Guus Moonen fietst voor het Rode Kruis De unieke inspanning die Guus Moonen levert en alle activiteiten die daaromheen worden geor ganiseerd, hebben een goed doel: naast de pro motie van Moergestel als fietsdorp gaat de netto- opbrengst naar het Rode Kruis afdeling Oisterwijk/Haaren. Het geld wordt besteed aan hulpbehoevende mensen. Zij krijgen een vakan tie aangeboden. "Fantastisch dat de organisatie zich dit ten doel heeft gesteld”, aldus voorzitter Hans van den Oever van de afdeling OisterwijkZ- Haaren van het Rode Kruis. Om mensen uit de regio inderdaad een mooie vakantie aan te kun nen bieden, wordt onder meer op 5 juni in Den Boogaard een sponsordiner met een veiling geor ganiseerd. Alle dagen zijn op het Fietsterras loten te koop voor twee euro per stuk. Hiermee zijn onder meer radiografisch bestuurde auto’s en fiet sen van Gazelle te winnen. 5 juni. Aanvang 19.00 uur. Er zijn nog een paar plaatsen a 150 euro vrij. Reserveren kan via vriens- advies@home.nl Tijdens deze avond treden artiesten op, worden modeshows gegeven en wordt een veiling gehouden. De opbrengst is voor een vakantie van mensen met een handi cap. Jan van Gils, Anny en Guus Moonen, Guus Mulders, Paul Spapens, Bianca Taapken en Mart de Swart. Dit kleine groepje vrijwilligers heeft maandenlang keihard gewerkt om een program ma van drie weken te kunnen organiseren. Om Guus Moonen in staat te stellen zijn fietspres- tatie neer te zetten, zijn 75 vrijwilligers nodig. Deze vrijwilligers verlenen de meest uiteenlopen de hand- en spandiensten. Er zijn mecaniciens. Masseurs. Chauffeurs van de volgauto. Er zijn bewakers voor een 24 uurs-bewaking van het Fietsterras. En er zijn bestuurders van de scoot ers die als derny steeds voor Guus Moonen uit rijden. Een van hen is Peer van den Dries uit Oisterwijk. Als Guus Moonen er weer een trai- ningsrit van 300 kilometer op_heeft zitten, wil de 51 -jarige lasser wel kwijt dat dit voorrijden niet Kaarsen versieren met KIKU Speciale fietsroute voor kinderen De ervaring heeft geleerd dat gezinnen met kin deren graag meedoen aan een activiteit van Moergestel Fietsdorp. De stichting heeft daar ook dit jaar rekening mee gehouden. Er is een speciale route uitgezet met een lengte van 15 kilo meter. Maar daar blijft het niet bij. Om ook kin deren te laten delen in het eerste lustrum van Moergestel Fietsdorp, wordt hen een speciale activiteit aangeboden. Onder leiding van KIKU Moergestel kunnen ze op zondag 18 mei in het parochiecentrum kaarsen versieren. Deze kaar sen mogen ze meenemen. De bedoeling is dat ze in de Mariakapel langs de weg naar Oisterwijk worden aangestoken. De kinderen krijgen er wél Fotowedstrijd Tijdens het drie weken durend fietsevenement rond Guus Moonen kan worden deelgenomen aan een fotowedstrijd. De opdracht is eenvou dig: fotografeer een fiets en fietsen of fietsende mensen in Moergestel, Oisterwijk of Heukelom (gemeente Oisterwijk). Alles is mogelijk: van een actieve, sportieve foto tot een stilleven, van een kinderfietsje tot een transportfiets. De foto's wor den beoordeeld door een jury bestaande uit leden van de Moergestelse Fotoclub FOMO. Er zijn mooie prijzen mee te winnen. De foto's mailen naar de website www.moergestel.nl. Op deze website staat een e-mailadres. iets voor terug. Om te beginnen een geinig snoep- goedje. Maar heel bijzonder is dat ze met hun ouders in de kapel door leden van de Moergestelse Fotoclub FOMO op de foto worden gezet. Ze krij gen deze foto via de e-mail thuisbezorgd, een per soonlijk souvenir. Rini Wagtmans luidt de startbel Een van de meest legendarische wielrenners uit de Nederlandse wielrennerij is Rini Wagtmans. Hij luidt zondag 18 mei om 15.00 de startbel voor Guus Moonen. Marinus(Rini) Wagtmans werd in 1946 geboren in Sint-Willebrord. Wim van Hest - nóg zo'n fenomeen - was zijn buurman. In 1968 werd Rini Wagtmans profwielrenner. Hij nam onder meer drie keer deel aan de Tour de France en daarin won hij drie etappes. In 1970 werd hij vijfde in het eindklassement. Het jaar daar op reed hij zich in de gele trui, dit tot woede van Eddy Merckx. Problemen met zijn hart dwongen hem vroegtijdig te stoppen met de wielrennerij. Daarna was hij enige tijd coach van de KNWU en ontwikkelde hij zich tot een succesvol zaken man. Elke week verloting van een fiets Gazelle pakt uit Gazelle, de oudste en de grootste fietsenfabriek van Nederland, komt met een enorme show naar Moergestel. Alle dagen dat Guus Moonen op zijn fiets zit, vormen vier tenten een beeldbepalend onderdeel van het Fietsterras op het St. Jansplein. Gazelle laat de grote variatie aan fietsen zien in twee tenten. In twee andere tenten staat een keur aan Gazelle-fietsen om zelf uit te proberen. Een medewerker van Gazelle zet ter plekke fietsen in elkaar zodat de bezoeker zich een beeld kan vor men van de ambachtelijke manier waarop de grootste fietsenfabrikant van Nederland werkt. Het bedrijf uit Dieren is in 1895 opgericht. Uit de fabriek rollen jaarlijks 350.000 fietsen. Jaarlijks wor den in Nederland 1,2 miljoen fietsen verkocht. Twintig procent van de Gazellefietsen gaat naar het buitenland, een aantal dat groeit. Gazelle zweert bij handwerk; zelfs het spuiten gebeurt in de fabriek in dieren. Deze manier van werken stelt de fabrikant onder meer in staat om snel in te spelen op de wensen van de klant. De fiets is immers vooreen deel mode-artikel geworden. Drie fietsen zijn door Gazelle ter beschikking gesteld om te worden verloot. Het goede doel en het idee achter Moergestel Fietsdorp spreken ons aan", motiveert Ronald Theunissen de unieke bijdrage van Gazelle aan het Moergestels fiets- feest. Sponsordiner Een van de belangrijkste middelen om geld in te zamelen voor het goede doel (Rode Kruis) is een sponsordiner in Den Boogaard. Dit diner wordt als onderdeel van een sponsoravond verzorgd op Route langs religieus erfgoed start om 11.00 uur Fietsevenement Moergestel fietsdorp óók op 18 mei Het jaarlijks fietsevenement van Moergestel Fietsdorp wordt óók op zondag 18 mei gehou den. Vanaf 11.00 uur kan worden gestart. De fiets routes zijn verkrijgbaar op het Fietsterras op het St. Jansplein. Moergestel Fietsdorp bestaat vijf jaar. Dat is reden om uit te pakken met een bijzonde re fietsroute en het is om deze reden dat Guus Moonen zijn 608 rondjes rond Moergestel fietst. De stichting heeft de afgelopen vier jaar behoor lijk en op een creatieve manier aan de weg getim merd, maar de bijdrage van Guus Moonen aan de promotie van Moergestel als fietsdorp slaat alles. Het thema van de fietsroute van Moergestel fiets dorp is dit jaar 'religieus erfgoed'Daarmee haakt de stichting in op het landelijk Jaar van het Religieus Erfgoed. Frans van Hest heefteen schit terende route uitgezet langs zoveel mogelijk ker ken, kapellen en wegkruizen. Al dit religieus erf goed is van deskundige informatie voorzien door Paul Spapens. Het routeboekje bevat een schat aan kennis en behoudt daardoor zijn waarde. Een aantal kerken is 18 mei opengesteld en deskun digen geven toelichting. Dat zijn de kerken van Moergestel, Oisterwijk (St. Petrus) en Udenhout, de 'Oude Toren' van Haaren en de Mariakapel langs de weg naar Oisterwijk. Prestatie van werkgroep en vrijwilligers Om dit unieke evenement te kunnen organise ren, is een speciale werkgroep van de Stichting Moergestel Fietsdorp en van Ondernemend Moergestel geformeerd. De voorzitter van deze werkgroep is Jan Vriens. De werkgroepleden zijn: in de koude kleren gaat zitten. ”'s Nachts raak je verkleumd. Je krijgt een stijve rug. Dit kun je niet voortdurend doen. Daarom wisselen we elkaar elke 2,5 uur af", aldus de Oisterwijker.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 7