090008844 GEEN SPOED, WEL POLITIE Huldiging jubilarissen EHBO-vereniging St. Christoffel Inschrijven Wandelavondvierdaagse voortaan in Den Boogaard Oisterwijks smartlappenkoor debuteert in Moergestel x--***^ De makelaar (6/VW dicht bij huis! öoh RE/MAX Actie voor overkapping op begraafplaats en bouw urnenwand Gloria-UC opent tribune met wedstrijd tegen Willem II Bekkersband trekpleister jaarmarkt Stichting Vrienden van St. Jan Moergestel Het aanstekelijke enthousiasme kenmerkt het koor. Oprichtster en voorzitter Mari Pakos:’ „Dat heeft ervoor gezorgd dat Jeremiade nu is wat het is.” Marian Boom, jaarinsigne 10 jaar Riet Janssen, verenigingsinsigne Brons Leny van de Loo, verenigingsinsigne Brons Jacqueline Vis, verenigingsinsigne Brons Helma Witlox, verenigingsinsigne Brons Bets van Kerkoerle, teken van verdienste Brons De jaarinsignes en onderscheidingen werden uitgereikt door Cees Hommel, Voorzitter EHBO Noord-Brabant en Wil van Rooy, voor zitter Rayon 3. Onder leiding van de enthousiaste dirigent Maike Horsten-van Aaien en muzikaal onder steund door de accordeonisten Kees van Boxtel en Ad Habraken jeremiëren de smartlappers er zondag 25 mei van 14.30 tot 16.30 uur. De entree is gratis. Het programma vermeldt onder andere ogenliederen als ‘Twee ogen zo blauw’ en ‘Twee reebruine ogen’, waterlie deren als ‘Zuiderzeeballade’ en ‘Hoor je het ruisen der golven’, maar ook moderne songs als ‘Heb je even voor mij’ en varia als het ‘Brabants Volkslied’ van Van Mook en De Laat. Jeremiade deint mee op de golven van de groei ende populariteit van levensliederen en smart lappen. In een mum van tijd bereikte het koor de maximale omvang van vijftig leden (30 vrou wen; 20 mannen). Er is een wachtlijst. Vanaf 28 mei a.s. De 26e wandelavondvierdaagse wordt dit jaar gelopen van dinsdag 3 t/m vrijdag 6 juni 2008. Er zijn weer mooie routes uitgezet van 5-10-15 km., de organisatie heeft er voor gezorgd dat de routes zo min mogelijk over de doorgaande wegen lopen i.v.m. de veiligheid van de wandelaars. We hebben wel enkele aandachtspunten: Kinderen onder de 10 jaar mogen niet zonder begeleiding meelopen. De organisatie is in handen van de Stichting Wandelavondvierdaagse Moergestel en staat onder auspiciën van de N.W.B. Men kan voor de wandelingen inschrijven in de periode van 28, 29, 30 mei en 2 juni elke avond tussen 18.00 en 21.00 uur, het inschrijf- adres is Den Boogaard. Het inschrijfgeld bedraagt 3,- pp, aan de start kan men ook nog inschrijven maar dan is het inschrijfgeld 3,50 pp. De Stichting advi seert de wandelaars om niet tot de laatste dag met inschrijven te wachten i.v.m. de lange wachttijden. Bij de inschrijving ontvangt men een brief waarop enkele belangrijke punten staan aange geven. Een extra aandachtspunt is dat men buiten de bebouwde kom links moet lopen of zoals het op de routes staat aangegeven. De start van de wandelingen is elke avond tus sen 18.00 en 19.00 uur vanaf het St. Jansplein, op vrijdag 6 juni zijn de starttijden aange past omdat de Stichting alle wandelaars onge veer tegelijkertijd op het St.J ansplein wil laten aankomen. De starttijden zijn dan voor de 15 km. wandelaars om 17.15 uur, de 10 km. wandelaars om 17.45 uur en de 5 km. wandelaars om 18.30 uur, wij hopen dat dit voor de allerkleinsten niet te laat zal zijn. Door deze ongelijke start hopen wij dat de wandelaars tussen 19.45 en 20.15 uur geza menlijk in een grote stoet vooraf gegaan door Harmonie “Prinses Juliana” het St. Jansplein zullen bereiken, waar zij door familie en bekenden en de muzikale begeleiding van het staporkest D’Ambiance worden opge wacht. OISTERWIJK- Het anderhalf jaar jonge Oisterwijkse smartlappenkoor Jeremiade is klaar voor het eerste openbare concert. De nieuwe zaal van Den Boogaard aan het St.-Jansplein in Moergestel krijgt de primeur. omgeving als Moergestel kunt rondwandelen. Bovendien zijn er maar op enkele plaatsen in Brabant de mogelijkheden om 5-10 en 15 km. wandelingen te doen, dus maak er gebruik van. We geven u nog enkele positieve effecten van wandelen zoals: Wandelen heeft een positief effect op het cholesterolgehalte en werkt bloeddruk ver lagend. Aangezien een hoge bloeddruk vaak veroorzaakt wordt door overgewicht, wordt aangeraden regelmatig te bewegen. Iemand die de minimale Nederlandse Norm Gezond Bewegen haalt (dat wil zeggen een half uur per dag matig intensief bewegen) heeft een sterk verlaagde kans op hart- en vaatziekten. Zeker in vergelijking met iemand die even veel overgewicht heeft, maar niet voldoen de beweegt. Een wandelaar heeft tot op hoge leeftijd voordeel van de loopsport. Vooral de been- en bilspieren worden sterk en soepel. Tegelijkertijd bewegen de arm- en romp- spieren door het sportief wandelen. De ver sterkte spieren van de romp en benen ont lasten op hun beurt de knie- en heupge wrichten en steunen de wervelkolom. Wandelen zorgt voor een grotere stabiliteit van het hele lichaam. Ook stimuleert het lopen de botaanmaak, waardoor de balans tussen botafbraak en botaanmaak aanzien lijk verbeterd wordt. Vooral de eenvoud van het wandelen als sport geeft de mogelijkheid om de conditie uiterst effectief te verbeteren. Daarnaast is het gewoon gezellig en ontspannen om in de natuur te wandelen. Zeker in de huidige jachtige maatschappij. Het is ook leuk om met een groep te lopen, u kunt zelf een groep vormen, is de groep 10 of meer personen dan komt de groep ook nog in aanmerking voor een groepsmedaille, naast natuurlijk de persoonlijk medaille. De Stichting hoopt dat het weer gezellige wan delingen worden met mooi wandelweer en op vrijdag een gezellige avond op het plein met veel publiek. Voor meer informatie 513 2207 (tussen 18.00 en 21.00 uur). De Stichting Vrienden van St. Jan Moergestel heeft voor 2008 een speciaal thema gekozen om de noodzakelijke financiële steun van onze (kerkgemeen schap te verwerven. Zij vraagt speciale aandacht op onze parochiële begraaf plaats. Afgelopen week heeft iedereen een uitgebrei de brief ontvangen met de vraag om financië le steun. Er zijn inmiddels al diverse positieve reacties. Een belangrijke vraag die door enkele personen is gesteld is of het mogelijk is ook een eenma lige bijdrage te schenken. Uiteraard is dat van harte welkom. U kunt die storten op de Rabo-rekening nr. 12.23.94.925 ten name van de Stichting Vrienden van St. Jan Moergestel, project kerkhof. De Stichting Vrienden van St. Jan Moergestel stelt uw medewerking en financiële ondersteu ning buitengewoon op prijs. Namens het bestuur, Jan Vriens, voorzitter Gloria-UC uit Baarle-Nassau heeft in de afge lopen maanden hard gewerkt aan de realisatie van een tribune en nieuw terras op het mooie Sportpark Boschoven. De tribune biedt plaats aan ca. 300 toeschouwers, waarvan 80 zitplaat sen. Op dinsdag 20 mei a.s. zal de tribune om 18.30 uur feestelijk worden geopend, waarna er om 19.00 uur een wedstrijd wordt gespeeld tegen de selectie van eredivisionist Willem II. De club hoopt natuurlijk op een grote opkomst vanuit de regio. Op het nieuwe terras zal een grote feesttent worden opgebouwd. Kaartjes a 3,- zijn die dag vanaf 16.30 uur bij de ingang van het Sportpark verkrijgbaar. Weet u wel dat wandelen een van de gezondste sporten is, het is niet alleen goed voor uw lichaam (u krijgt er sterke botten van) maar het is ook heel goed voor uw geestelijke bewust zijn, tijdens het wandelen komt u geestelijk tot rust, en na een wandeling van ong. 10 km hebt u een voldaan gevoel, zeker als je in zo’n mooie Met veel succes is de Bekkersband opgetre den op de jaarmarkt in Moergestel bij het Gilde St. Sebastiaan Barbara. Behalve het optreden van de Bekkersband konden jong en oud met de handboog schieten op het doel. Voor de kinderen waren er weer prijs jes te verdienen. Maar ook het gezellige en sfeervolle terras werd op deze zonnige dag weer druk bezocht. Maar de grote trekpleis ter was natuurlijk de Bekkersband, waar aan het gilde St. Sebastiaan Barbara, dank zij hun spontane medewerking veel dank verschuldigd is. Op 8 mei j.l. heeft onze vereniging een groot aantal leden extra in het zonnetje gezet. Dit vanwege hun belangenloze inzet voor onze vereniging en de gehele Moergestelse gemeenschap. Op vrijwillige basis zijn zij aanwezig geweest bij diverse evenementen als EHBO’er. Hun inzet is voor onze vereniging (en daarmee voor de gehele Moergestelse samenleving) van groot belang. Op deze wijze willen wij hier dank voor zeggen. Uitgereikt werden de volgende insignes: Gerry van Gisbergen, jaarinsigne 35 jaar Wil van Oudheusden, jaarinsigne 25 jaar Jac Wouters, jaarinsigne 20 jaar Hans Berendschot, jaarinsigne 20 jaar en ver enigingsinsigne Brons Jan van Loon, jaarinsigne 15 jaar en vereni gingsinsigne Zilver Angelique de Jong, jaarinsigne 15 jaar Cisca Dries, jaarinsigne 10 jaar 1 PAGINA 5 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 14 MEI 2008 Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 makelaars o.g. Kijk voor ons actuele huizenaanbod Marcel Vromans op: www.remax.nl/vision Pieter Burgers e-mail: vision@remax.nl Toon Coppens Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop-en verkoop- begeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5