OkVO Willem II op bezoek bij Audacia Ontmoetingshuis voor dementerenden en mantelzorgers Een presentatie met dvd en muziek in Bibliotheek Moergestel Jumbo Rinus bedankt!!! Rien Ceulemans en Corrie Ceulemans-van der Lee Bel Jos van Dijk RIOLERINGSWERKEN Vooskerbos 25, Moergestel Hendrikx iM 'U? j|QISS13XS Corrie en Rien Ceulemans 50 jaar getrouwd M.O. Arjan Swinkels Foto: ToinDamen BINGO IN DE REUSELHOF 50 jaar getrouwd. Corrie en Rien Ceulemans, kinderen en kleinkinderen Burg. Maeijerstraat 15, 5066 VL Moergestel JOS ESSING Zondag 25 mei van 14.30-16.30 uur De entree is gratis We beginnen de dag om 14.00 uur met een Eucharistieviering uit dankbaarheid in de parochiekerk. U bent welkom op de receptie die is van 15.45 tot 18.00 uur in Tapperij-Brasserij 'De Schouw, Rootven 43, Moergestel. Op zaterdag 17 mei 2008 zijn Oisterwijks Smartlappenkoor Jeremiade Op zaterdag 3 mei jl. werd ik bij het verlaten van de Jumbo onwel en kwam met mijn boodschappen bij mijn fiets ten val. Ik vind dat in deze egoïstische tijd een geweldige geste, en ben er trots op een dorpsgenoot van deze echte, behulpzame Moergestelnaar te mogen zijn. van de vriendin van Corrie kreeg later verke ring met de zus van Rien en zo kwamen Rien en Corrie, jaren later, weer met elkaar in con tact. Op 8 augustus 1952 (hij weet zich de dag precies te herinneren) vroeg hij aan Corrie ’of ze verkering met hem wilde’. Het antwoord laat zich gemakkelijk raden... Het tochtje Achthuizen-Kaatsheuvel heeft hij sindsdien menigmaal op de fiets (100 km!) gedaan! Onmiddellijk schoten mij diverse personeelsleden, uitermate vriendelijk, te hulp om mij overeind te helpen. Daarna belden zij Jumbo Rinus en binnen enkele minuten werd ik met fiets en boodschappen in zijn auto gehesen en comfortabel thuisgebracht en in mijn tuinstoel neergezet. En last but not least belde een bezorgde Rinus mij 'n paar uur later op, om te vragen hoe het met mij ging. Is uw riolering verstopt? Tel. Fax (013) 513 3136 Mobiel: 06 - 239 79 071 Ook voor het vernieuwen van uw rioleringen! GEZOCHT!!! METAALBEWERKER Contact: C.Rijnen@Hendrikx.info Tel: 013-5230380 Laarakkerweg 22, Oisterwijk. GETROUWD Het prille echtpaar gaf elkaar het ja-woord op 29 maart 1958 in het gemeentehuis in Kaatsheuvel en op 17 mei 1958 in de St. Jozefkerk, ook in Kaatsheuvel. Ze gingen in Achthuizen wonen omdat Rien er zijn werk op school had. Ze huurden er ’n huisje voor 6 gul den per maand. In 1959 verhuisden ze, zoals we al vertelden, naar Moergestel. Ze betrokken er ’n nieuw bouwhuis aan het Pater Helmerplein. Hier kwam het kindertal uiteindelijk op vier: 3 jongens en 1 meisje. Inmiddels zijn Rien en Corrie ook verblijd en dolblij met 4 kleinkin deren. Pelgrimage naar Santiago de Compostela Moergestel - Pelgrimgangers Ton van Elsdingen en Dré Hoefnagels vertellen op vrijdag 23 mei 2008 over hun reis naar Santiago de Compostela in Bibliotheek Moergestel. Van 30 april t/m 15 mei 2007 maakte een groep van 40 Moergestelnaren een pelgrimstocht naar Santiago de Compostela in Noord Spanje, naar het graf van de H. Jacobus. De reis werd deels per bus, deels te voet gemaakt, om het echte bedevaartsgevoel te krijgen. Onderweg in Frankrijk en Spanje werden prach tige kathedralen en musea bezocht en genoten van het natuurschoon en van eikaars gezel- Verkoop afgeschreven materialen in de Bibliotheken Oisterwijk en Moergestel De bibliotheken Van Oisterwijk en Moergestel houden weer hun jaar lijkse verkoop van afgeschreven materialen. Een uitgelezen kans om voor een vriendelijke prijs boeken, tijdschriften en dvd’s aan te schaf fen. In Oisterwijk wordt de verkoop gehouden op donderdag 22 en vrijdag 23 van 13.00 tot 17.00 en op zaterdag 24 mei van 11.00 tot 14.00 uur in Tiliander. In Moergestel is de verkoop op woensdag 28, donderdag 29 en vrijdag 30 mei van 14.00 tot 17.00 uur in de foyer van Den Boogaard. De bijeenkomsten zijn bedoeld voor alle man telzorgers van dementerenden uit Heukelom, Moergestel en Oisterwijk. Donderdag 29 mei 2008 vindt van 14.00 - 16.00 uur de informatiebijeenkomst plaats voor de mantelzorgers uit Moergestel in Thebe Stanislaus, Kloosterdreef 3 in Moergestel. Dinsdag 3 juni 2008 vindt van 19.30-21.30 uur de informatiebijeenkomst plaats voor de mantelzorgers uit Heukelom en Oisterwijk in het Ontmoetingshuis, Kerkstraat 48a in Oisterwijk. U hoeft zich niet vooraf aan te melden ieder een is welkom. Vervolg voorpagina In de gemeente Oisterwijk wordt op initiatief van Thebe In Oisterwijk en Moergestel een Ontmoetinghuis opgezet voor dementerenden en hun mantelzorgers. Hier kunnen demente renden en mantelzorgers ervaringen met elkaar uitwisselen en er worden ook activiteiten geor ganiseerd. Voor mantelzorgers is het niet een voudig de juiste benaderingswijze te vinden. Als gevolg van dementie vertoont iemand vaak afwijkend gedrag, reageert anders en het voe ren van een gesprek wordt moeilijk. schap op deze inspirerende tocht. In het kader van ‘Mei, maand van het reizen’, wordt op deze avond de DVD vertoond met foto’s van deze reis, begeleid door passende muziek. Ton van Elsdingen en Dré Hoefnagels zullen vertellen over deze bijzondere reis. Op de tafels liggen, behalve enige exemplaren van het boek dat van deze reis is gemaakt, ook nog enkele andere boeken over de Camino, de pel grimsweg naar Santiago, ter inzage. Datum: vrijdag 23 mei 2008. Aanvang: 18.30 uur. Toegang: gratis. Zie ook: www.bibliotheekmb.nl Op woensdag 21 mei is er om 19.30 uur weer de gebruikelijke bingo in de Reuselhof. Mag ik iedereen er op attenderen dat het de laatste is voor de vakantie? Wij hopen op een grote opkomst. En spreken af dat U met zijn allen komt, en wij voor koffie en mooie prijzen zul len zorgen. Samen maken we er een leuke gezel lige avond van. Iedereen een goede vakantie gewenst. Groetjes Bep en Diny. als dirigent als er om gevraagd wordt. Nu ver zorgt hij de boekjes voor de vieringen en is daar voor graag achter de computer te vinden. Jarenlang ook heeft toneelgroep ’De Tweede Jeugd’ van z’n capaciteiten als toneelspeler gebruik mogen maken. Afgelopen seizoen was dat voor de laatste keer. Nu is hij, naast zijn lief de voor de computer, regelmatig te vinden in z’n werkplaatsje om er met hout te knutselen. Corrie is al heel lang lid van het Zieken pastoraat; ze collecteert nog ’n zestal keer per jaar voor allerlei goede doelen en helpt mee met de Kinderwoorddiensten, samen met Rien. Ook hebben ze vele jaren de avondwakes in de kerk verzorgd. Op dit moment houdt ze zich graag bezig in de bloementuin en met de klein kinderen die. regelmatig komen logeren. Ook gaat ze elke dinsdagavond trouw sporten. Ze laten aan het eind van ons gesprek (een fijn zomeravondgesprek in de tuin) niet onver meld dat ze het in Moergestel meer dan uitste kend naar de zin hebben. Ze hebben er ’n grote kennissenkring opgebouwd en genieten daar met volle teugen van. Welverdiend! a.s. Zaterdag is er om 14.00 uur een H. Mis in onze parochiekerk en van 15.45 tot 18.00 uur is er een receptie in de zaal van Tapperij- Brasserij ’De Schouw’. We wensen Corrie en Rien alvast van harte proficiat en we gunnen ze graag nog veel gezon de jaren temidden van hun kinderen, kleinkin deren, familie en vrienden. De selectie van Willem II zal op zondag 18 mei een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen Audacia op het sportpark aan de Molenstraat. Aanvang van de wedstrijd is 14.30 uur. Audacia heeft al vele jaren een nauw samenwer kingsverband met Willem II en tevens bestaat de club uit Moergestel 60 jaar, reden voor een voetbalfeestje. Een van de belangrijkste spelers in dit moei lijke seizoen was de 23 jarige Arjan Swinkels. Hij heeft er door zijn inzet en karakter, mede voor gezorgd dat Willem II het volgend jaar weer normaal op eredivisie niveau voetbalt. Arjan komt uit de stal van Audacia. Als pupil is hij op 6 jarige leeftijd lid geworden, maar enkele jaren later vertrokken naar de jeugdopleiding van Willem II. Daar heeft hij achtereenvolgens gespeeld in de D C B /A jeugd, en daarna met de beloften en vervolgens de selectie. Opvallend detail is dat Arjan bij de beloften heeft getraind onder de voormalige hoofdtrai ner van Audacia Pavel Koutcherov. Jammer is dat Arjan momenteel geblesseerd is, en daar door niet mee kan spelen tegen zijn voormali ge teamgenoten, en vrienden uit Moergestel. Wel zal hij de aftrap nemen in deze derby, waar de mannen van trainer Coen Vos alles op alles zullen zetten om de Tilburgers met een jas naar huis te sturen. Het doel van het sportieve gebeuren is gezel ligheid en op informele wijze er een Brabants feestje van te maken, tezamen met alle spelers en begeleiders. Kom naar Audacia a.s. zondag, geniet van je favorieten op en rond het veld, en maak er een mooie zomerse zondagmiddag van. Voorverkoopadressen: zie www.audacia.nl BLIJ MET MOERGESTEL EN ANDERSOM Buiten hun werkzame leven (Rien bleef onder wijzer tot eind 1989; ruim 30 jaar was hij werk zaam in Moergestel waarvan hij 17 jaar de vijf de klas deed) hebben Rien en Corrie zich bij zonder ingezet voor de Moergestelse gemeen schap in het algemeen en voor de parochie in het bijzonder. Rien kennen we allemaal als dirigent van het kerkkoor. Hij deed dat ruim 20 jaar en is er jarenlang nog lid van gebleven. Nu niet meer, al doet hij nog wel invalbeurten Informatiebijeenkomsten Binnenkort vinden er twee informatiebijeen komsten plaats, ondersteund door sketches, die in het teken staan van het omgaan met dementerenden. Ook wordt informatie vers trekt over de doelstelling van het Ontmoetings huis en over de activiteiten die georganiseerd worden. Daarnaast kunnen ervaringen uitge wisseld worden en kan kennis gemaakt worden met de dementieconsulenten, die in april begon nen zijn met hun werkzaamheden. De bijeen komsten zijn tevens de start van het Ontmoe tingshuis. w I Q sterpolis i k PAGINA 3 Meer weten? Sociaal Cultureel Centrum Den Boogaard St.-Jansplein 5, Moergestel Telefoon (013) 513 6009 Website: www.denboogaard.nl E-mailadres 'Moergestel Nieuws' buro76@planet.nl SOCIAAL CULTUREEL CENTRUM denBOOGAARD ■F St. Jansplein 5 Moergestel ’MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 14 MEI 2008 I III

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3