Corrie en Rien Ceulemans 50 jaar getrouwd Aphrodite 06-22848662 O Moergestel V Fietsdorp nl ALLES OVER MOERGESTEL FIETSDORP: Vervolg pagina 3 Huidverzorgingsinstituut i De andere telefoonnummers blijven ongewijzigd: 013 - 5131204 Vanaf 1 juni kunt u ook onze website bezoeken: www.terwindtblessinq.nl P.N.L.H. Terwindt en P.R. Blessing-van Luijt huisartsen Oirschotseweg 2 5066 CJ Moergestel Voor een betere telefonische bereikbaarheid van onze praktijk is er nu een spoednummer: voor het maken van een afspraak en het aanvragen van een visite bellen tussen 8.00 uur en 10.00 uur Toen haar oudste zus trouwde, ging Corrie weer thuis bij moeder Trina aan de slag. Weer later ging ze vaak op veel plaatsen helpen, zo ook bij ’n oom van Rien. Die waren eveneens geëva cueerd en woonden bij Waalwijk aan de bosrand, vlak bij het ouderlijk huis van Corrie. receptenlijn voor aanvragen van herhaalrecepten, dit kan 24 uur per etmaal 013 - 5130604 KENNISMAKING De plek waar het gezin Ceulemans (de ouders van Rien welteverstaan) tijdens de evacuatie in Kaatsheuvel vertoefde, werd bij de bevrijding gebombardeerd en de familie mocht, helemaal berooid, z’n intrek nemen in het zogeheten ‘buitenverblijf’ van de broeders van Waalwijk. De kinderen van de familie Van der Lee waren regelmatig in die omgeving te vinden en zo leerden Rien en Corrie elkaar kennen, ’n Broer Centrale Huisartsen Post (na 17.00 uur, in weekeinde en op feestdagen) 0900 - 3322222 den verbouwd om aan de kost te komen. Hij slaagde daar volgens Rien wonderwel in. Het gezin Ceulemans telde vier kinderen waarvan Rien de enige jongen was. Hoewel het niet altijd makkelijk was in het Zuid-Hollandse, hebben de ouders van Rien de prachtige leef tijden van 96 en 97 jaar mogen bereiken en konden ze hun 70-jarige bruiloft vieren! Nog altijd blij met beslissing om te trouwen. Alles in gereedheid voor 10.000 kilometer non-stop Guus Moonen Compleet fietsdorp verrijst in centrum Moergestel Fietsdorp Moergestel is klaar voor de uitzonderlijke fietsprestatie van Guus Moonen. De Moergestelaar start zondag 18 mei om 15.00 uur met zijn non-stop-fietstocht van 10.000 kilometer rond zijn woonplaats. Drie weken en 608 rondjes van 16,6 kilo meter moet hij afleggen om dit wereldrecord te kunnen vestigen. De 51-jarige Guus Moonen start vanuit een compleet fietsdorp dat vanaf vrijdag wordt opgebouwd op het St. Jansplein. Gedurende de drie weken dat Guus Moonen fietst, is op dit Fietsterras elke dag, van ’s morgens tot ‘s avonds iets te doen. Het startsein wordt zondag 18 mei gegeven door oud-wielerprof Rini Wagtmans. De afgelopen weken heeft Guus Moonen zich fysiek voorbereid op de 10.000 kilometer door non-stop-trainingsrondjes van tussen de 350 en de 500 kilometer af te leggen. De Moergestelaar fietst zijn 608 rondjes achter een derny. Guus Moonen is de bekendste Nederlandse ultracy clist. In deze hoedanigheid fietste hij onder meer drie keer de Race Across America (5000 kilometer non-stop) en Le Tour Ultime (de Tour de France non-stop in één etappe). CORRIE VAN DER LEE Corrie werd geboren op 19 augustus 1933 in Kaatsheuvel. Ze was de middelste in een gezin van 9 kinderen: 5 jongens, 4 meisjes. Vader verdiende de kost als groenteboer. Hij ventte nog met paard en kar! Ofschoon het gezin bij Kaatsheuvel hoorde speelde hun hele sociaal leven in Waalwijk af. Dus daar bezocht Corrie de Antoniusschool om zich later op de huis houdschool te bekwamen in het, hoe kan het anders, huishouden. Ze was 16 jaar toen ze van school kwam en ze ging in Voorschoten bij kennissen van haar ouders in een gezin werken. Ze bleef er drie maanden ondanks ’n heftig gevoel van heimwee. Daar liet ze echter niets van merken... Nadat ze thuis weer even mee geholpen had in het gezin ging ze in Waalwijk bij de familie Van Loon aan de slag (dat was bij de broer van Ton van Loon, pastor in Oisterwijk). Bij deze familie zou ze 5 jaar blij ven. Met veel plezier denkt ze aan die tijd terug. De 10.000 kilometer rond zijn woonplaats moet al deze fietsprestaties overtreffen. Guus Moonen fietst deze monstertocht voor een goed doel (het Rode Kruis) en ter promotie van Moergestel als Fietsdorp. Een gelijkna mige stichting zet al vijf jaar met succes de Brabantse plaats op de kaart als dorp (en omgeving) waar het goed fietsen is. Door het fietsen in de vrije tijd te promoten, wil de stichting Moergestel voor de toekomst extra sociaal-maatschappelijke kracht geven. Het fietsevenement wordt door ruim honderd vrijwilligers mogelijk gemaakt. RIEN CEULEMANS Rien werd geboren op 23 oktober 1931 in Acht huizen, ’n klein dorpje in het Zuid-Hollandse Goeree-Overflakkee. Veel mensen denken ech ter dat Goeree in Zeeland ligt, maar dat wordt door Rien stellig ontkend! Vader Ceulemans was landbouwer. Hij bezat ’n stuk grond waarop ’de behoeften des levens’ jaarlijks moesten wor- Om Moergestel als fietsdorp uit te dragen is door een werkgroep rond de 10.000 kilometer van Guus Moonen een feestprogramma van drie weken opgezet. Vanaf dag 1 (zondag 18 mei) tot en met de dag van de finish (zondag 8 juni) is er elke dag iets te doen. Vrijwel alle activitei ten zijn gericht op fietsen. Zo liggen er elke dag speciale fietsroutes klaar, zijn er speciale fiets routes voor ouderen, versieren kinderen hun fietsen, worden er lezingen gegeven over fiet- Het hart van al deze fietsactiviteiten is een compleet dorp dat wordt opgebouwd op het centrale St. Jansplein. Het bestaat uit een groot aantal feest- en showtenten met alle faciliteiten voor horeca, verlichting en muziek. Dit Fietsterras is dagelijks geopend vanaf 10.00 uur. Hier vinden alle activiteiten plaats. Een markant onderdeel is de pit-stop voor Guus Moonen. Veel activiteiten zijn gericht op de fondsenwerving voor het goede doel: vakanties die door het Rode Kruis aan hulpbehoevende mensen worden aangeboden. telefonisch spreekuur van 12.00 uur-12.30 uur, voor het stellen van korte vragen 013 - 5131204 sen, zijn er spinningmarathons en worden ter plekke zelfs fietsen in elkaar gezet. Dat laatste wordt door Gazelle uitgevoerd. Er is een foto- zoektocht voor fietsers, een nachtelijke licht- jestocht, een fietsenzegening en de gelegen heid wordt geboden om Guus Moonen te vol gen in antieke auto’s of - uiteraard - op de fiets. Rien ging in Achthuizen naar de lagere school tot het gezin in 1944 werd geëvacueerd naar Kaatsheuvel. Het eiland Goeree was nl. onder water gezet. In Kaatsheuvel ging Rien ook naar school tot aan het moment dat de familie weer huiswaarts kon, in augustus 1945. Hij vervolg de zijn studie aan het gymnasium en later ging hij in Oudenbosch voor onderwijzer studeren. Tussendoor moest Rinus nog in militaire dienst, maar zag het werken met munitie niet zo zit ten. Hij sprak er de luitenant over aan en die gunde hem ’n plekje bij de administratie, omdat hij, zo had hij althans gezegd, best wel kon typen! ’n Leugentje om bestwil... In 1953, tijdens de watersnoodramp, was Rien toevallig met verlof thuis. De familie woonde gelukkig in ’n zgn. dijkhuis en dat lag hoger dan andere huizen. Rien zag, inmiddels naar boven gevlucht, het water tot halverwege de trap komen. Verder kwam het niet. Dat is dus hun geluk geweest. In 1956 haalde hij zijn onderwijzersdiploma en in 1959 kwam Rien met z’n gezin (zoon Cees is in Achthuizen geboren) naar Moergestel. Samen met Gerard Klomberg die in Achthuizen hoofdonderwijzer was. Gerard vroeg hem mee te gaan naar Moergestel en Rien hoefde daar niet lang over na te denken. Hij was, zoals hij zegt, in de periode dat hij in Kaatsheuvel verbleef, ’verliefd geworden op Brabant’. Zie het hart van deze krant! |i Huidverzorgingsinstiti S K' 1 MOERGESTEL B 5 J Tel. 013-513 1474 B Op zaterdag 17 mei vieren Corrie en Rien Ceulemans, Burg. Maeyerstraat 15, samen met kinderen en kleinkinderen hun gouden huwelijksfeest. Vandaag de dag noe men ze het nog altijd ’n beste beslissing die ze in 1958 namen om met elkaar te trouwen. Dat was na ’n verkeringsperiode van 6 jaar waarin de geliefden niet pre cies bij elkaar in de buurt woonden. Liefst 100 kilometer woonden ze uit elkaar. Voor de auto is dat al niet dichtbij, met de fiets lijkt het echter nóg verder... Of toch niet...? Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@ schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl nieuws Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 14 MEI 2008 - 33e JAARGANG - Nr. 1473 Schoolstraat 5 I Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013)513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 18.00 uur. I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1