OEF! -üijjür W XX VerkuM' CTUWia/Z Slijterij ’In den Korenmaaier’ i ♦^6 RONDOM DE KERK Computertypen vanaf groep 6 Word nu lid Jeu de Boules: een sport met toekomst! van Jeu de Boules- club ’Ons Genoegen’ füne, etvvtor A& Bel (013) 513 1965 en kom 3 maanden GRATIS meespelen op de nieuwe banen bij Sportpark Roef! s.v. I Oisterwijks smartlappenkoor debuteert in Moergestel We gaan weer beginnen! BESTELBON PfWOCHg £T. JfiKOtfMOFtW/C AFSLUITING HERDENKING 75-JARIG BESTAAN PAROCHIEKERK BANG OF BEGEESTERD? MENSEN ZIJN SOMS BANG Malibu Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel, Tel. (013) 513 1350 Dinsdag gesloten - Vrijdag koopavond tot 20.00 uur ROEF HANDBAL Floryn Typebureau van der Pluijm 013-5133793 info@typebureau.nl www.typebureau.nl Ju PAGINA 7 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 7 MEI 2008 70 cl. Liter i 75 JAAR KERKGEBOUW adres telefoonnummer *1 *1 95 Berentzen Apfelkorn, de enige II! Het is er nu de tijd voor, Neem een Boswandeling. Aan de Werkgroep Publiciteit: Ondergetekende naam Bestelt exemplaren van de bundel “75 jaar kerkgebouw” ende populariteit van levensliederen en smart lappen. In een mum van tijd bereikte het koor de maximale om vang van vijftig leden (30 vrou wen; 20 mannen). Er is een wachtlijst. Het aanstekelijke enthousiasme kenmerkt het koor. Oprichtster en voorzitter Mari Pakos: „Dat heeft ervoor gezorgd dat Jeremiade nu is wat het is.” is er met hen iets wonderlijks gebeurd. Ineens was hun angst voorbij en togen zij de straat op en zeldzaam vrijmoedig gingen zij getui gen van hun geloof in Jezus, de gezondene van God, die van de dood is opgestaan. Ze brachten talloze mensen bijeen die hun geloof deelden, mensen die als broeders en zusters met elkaar omgingen en teken werden van een vreedzame manier van samenleven. Er was een fijne sfeer onder hen en ieders inbreng in de club was belangrijk en goed genoeg; er heerste vreugde alom. Wat benepen zitten wij soms bijeen in onze veilige kerk. Hier lacht niemand ons uit, hier worden wij niet keihard ter verantwoording geroepen, hier voelen we ons thuis, dat wel, maar we voelen ons ook als een rest van het grote volk van God. Want, zo weten we, veel mensen weten nauwelijks dat het Pinksteren is. En als ze het weten, dan nog niet wat we eigenlijk te vieren hebben. Veel mensen ver maken zich met sport dezer dagen of met andere leuke dingen, maar weten van geen feest van vuur en nieuwe moed Wij, in onze kerken bijeen om wel Pinksteren te vieren, wij stellen ons open - heel voorzich tig misschien - voor de werking van de Heilige Geest, voor kracht van Boven. Wij, in onze ker ken bijeen, vertrouwen dat de Geest toch wat angst van ons zal wegnemen, ons in vuur en vlam zal zetten, ons toch een beetje bemoedigen zal. Wij, in onze kerken bijeen, horen: “Hier, ont vangt de Heilige Geest, vrede zij u” Vrede, kom weer op orde in jezelf, wees blij met je geloofsovertuiging, wees blij met jouw visie op het leven en deel ervan uit, draag de vrede uit, help mensen op orde te komen met zich zelf en met elkaar, reik mensen levensvisie aan, durf voor je geloof uit te komen. Wij, in onze kerken bijeen, worden toch weer bemoedigd om kerk ter plekke te zijn. Ieders inbreng is daarbij belangrijk: hand- en span diensten, denkwerk, schrijfwerk, bezoekwerk, het doet er niet toe wat. BUNDELING VAN PUBLICATIEREEKS Het gehele jaar 2007 stond in het teken van de feestelijke herdenking van het 75-jarig bestaan van onze parochiekerk. Er waren tal loze evenementen: thema-avonden over de Door de werkgroep Publiciteit van de parochie werden deze activiteiten ondersteund door verslagen en door enkele reeksen van artike len. Zo waren er de artikelen m.b.t. het thema, Werken van Barmhartigheid. Daarnaast en nog uitgebreider was er de artikelenreeks m.b.t. de historie van het nieuwe kerkge bouw. In deze historische reeks werden in een twaalftal publicaties veel facetten belicht, zoals de voorbereiding op de bouw, financië le, technische en organisatorische aspecten en de veranderingen in de tijd, zowel in de kerk en het interieur als in de geloofsbeleve nis. zeven Werken van Barmhartigheid, de eucha ristieviering met daarna een processie door het dorp, een expositie, het kerstconcert Om deze publicatiereeks voor het nageslacht te bewaren zijn de twaalf artikelen nu gebun deld in een fraai boekwerkje. Het is niet officieel uitgegeven, maar kan door inzenden van de onderstaande bon wel besteld worden a raison van 10 euro per stuk. Op de tafels achter in de kerk zullen enige tijd twee exemplaren van dit boekwerk ter inza ge liggen, samen met een aantal bonnen waarmee het boekje kan worden besteld. Lever de bon in op het Parochiecentrum, samen met een biljet van 10 euro. Het boek je zal worden thuisbezorgd. Deze bon, samen met 10 euro (per boekje) in een enveloppe bezorgen bij het parochiecentrum. Na druk zal de bundel thuis worden bezorgd. Onder leiding van de enthousiaste dirigent Maike Horsten-van Aaien en muzikaal onder steund door de accordeonisten Kees van Boxtel en Ad Habraken jeremiëren dé smartlappers er zondag 25 mei van 14.30 tot 16.30 uur. De entree is gratis. Het programma vermeldt onder andere ogenliederen als ‘Twee ogen zo blauw’ en ‘Twee reebruine ogen’, waterlie deren als ‘Zuiderzeeballade’ en ‘Hoor je het ruisen der golven’, maar ook moderne songs als ‘Heb je even voor mij’ en varia als het ‘Brabants Volkslied’ van Van Mook en De Laat. Jeremiade deint mee op de golven van de groei- Ouders zijn soms bang om hun kinderen los te laten. Met zin voor het avontuur trekken zij de wereld in. In wat voor wereld, vragen ouders zich af. En dan houden ze hun kinde ren gebonden aan het veilige huis. Als dat overdreven wordt, worden kinderen nooit zelf standig, ofwel ze nemen wat al te scherp afstand van hun ouders. Bisschoppen van Nederland zijn soms bang van hun eigen mensen. Ze durven het niet aan om wat her en der groeit ook te laten groei en. Ze willen met hun regels orde op zaken stellen en als dat met veel angst gebeurt, vervreemden zij zich van hun eigen volk. We lezen het soms-.. Pastores zijn soms bang van medewerkers, Ze durven het niet altijd aan om hun alle ver trouwen te geven en willen de touwtjes toch goed in handen houden.En dat bemoedigt medewerkers niet, integendeel. Jongeren zijn soms bang om in de klas te zeg gen dat zij bij de kerk horen., dat zij deelne men aan parochie-activiteiten.Bang om uit gelachen te worden. Ouders zijn soms even bang om over hun geloof te spreken, bang dat zij ter verant woording worden gedaagd en dan niet weten wat zij zullen zeggen Leerlingen van Jezus toen waren bang. Ze hadden zich benepen opgesloten, veilig tegen de buitenwacht, de deuren op slotEn toch Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os Ireen Stieger Ad Wolts Paul Dijckmans HamMmt n in 2W7 la - MofqBMrt grpuMii-wnlr artiUk-a o'er dr hHtork bel krrUHHi»» E-mail adres 'Moergestel Nieuws’ buro76@planet.nl Lijstenmakerij voor alle inlijstwerk Restauratie-atelier Heusdensebaan 27, 5061 PM Oisterwijk tel. (013) 5284856 Open: donderdag 13.00-18.00; vrijdag 10.00-18.00; zaterdag 10.00-15.00 CAJUBBEAN JUIM Take it easy, take Malibu. Super om te mixen. 70 cl. fl Pinksteren: een dag om angst te overwinnen, een dag om te geloven dat de goede geest in jou weer meer vertrouwen geeft in je kin deren, een dag om te geloven dat de goede geest veel teweeg zal brengen in zijn kerk, een dag om te bidden: “Kom heilige geest, vervul de harten van uw gelovigen en ontsteek in hen het vuur van uw liefde. Zend uw kracht en alles zal worden herschapen en Gij zult het aanschijn van de aarde vernieuwen". Amen. Herman van den Broek 17 mei a.s. kunnen de Gemengde -D-jeugd en de Gemengde C-jeugd kampioen worden. Dat wordt dus een feestje! Kom ze aanmoedigen! Programma 8 mei: 19.30 uur DS Roef-EMZ. Ook voor de dames is dit een belangrijke wedstrijd. Beide teams staan bovenaan en schelen 1 puntje. Dinsdag 13 mei: 19.15 uur HA Lido-Roef18.00 Zondag 1 juni Roef-Taxandria-toernooi. Handbal is altijd raak! OISTERWIJK - Het anderhalf jaar jonge Oisterwijkse smartlappenkoor Jeremiade is klaar voor het eerste openbare concert. De nieuwe zaal van Den Boogaard aan het St.- Jansplein in Moergestel krijgt de primeur. www.parochiemoergestel.nl www.kerk-in-oisterwijk.nl 1 Ha fijn... een borrel van Floryn. Jonge a Jenever, Vieux Iedereen kan zich WEER opgeven voor de lessen computertypen. Op woensdag 17.30-19.00 of 19.00-20.30 uur. (LET OP nieuwe dag en tijd) Aanvang 27 augustus 2008. Geef je tijdig op Beperkte plaatsen. 70 cl.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 7