Superloterij van start Héle mooie Koninginnedag! Pa stoor spaad je ’beschadigd’ Oecumenische Pinksterviering Bedevaart St. Gerardus te Wittem Ig?' ■LsT' I r i e n s Scouting Moergestel zamelt in voor de grootste bingo ooit! Theaterseizoen 2008-2009 Pinkstermarkt Oisterwijk Wereldwijd Sousafoonwinnaars bij harmonie op jaarmarkt SUPERLOTERI Esther, van harte gefeliciteerd met het 10-jarig bestaan van de zaak! Ons programma wordt binnenkort gepresenteerd Team Vriens Archeo Flex alleen op de speciale bedevaartszondagen, maar het hele jaar door. Zelden ben je er alleen. De vele brandende kaarsen getuigen hiervan. Ook vanuit Tilburg en omgeving gaat ieder jaar in juni een bedevaart naar St. Gerardus te Wittem. Dit jaar is dat op zondag 8 juni a.s. Alle belangstellende pelgrims kunnen zich hier voor opgeven bij de onderstaande adressen. De prijs voor deelname is 15,- (voor kinderen van de basisschool 9,-) Kaartjes zijn verkrijgbaar van 3 mei t/m 24 mei a.s. bij Ria Roosen, Raamackerstraat 8, Moergestel. Een klooster, een kasteel, een paar café's, een enkele boerderij en een handje vol huizen, verscholen tussen glooiende hel lingen aan de voet van de Gulperberg. Dat is Wittem, gelegen in het Geuldal, een kilometer of tien onder Valkenburg. In deze oase van rust bouwden de paters Redemptoristen hun klooster en stichtten hier een bedevaartsoord ter ere van de H. Gerardus. Een ideale plaats voor bezinning en gebed. Jaarlijks komen hier duizenden pelgrims. Uit alle windstreken en omringende landen. Niet Heemkundekring ’De Kleine Meijerij’ heeft afgelopen week actie ondernomen tegen de manier waarop een ’doorbraak’ is geforceerd in de beukenhaag van het Pastoorspaadje. Een van de bewoners van de achter Den Boogaard gebouwde woningen blijkt er eigen handig ’n doorgang gemaakt te hebben. Het col lege van B en W is door de Heemkundekring op de hoogte gebracht en ook zou er inmiddels aangifte zijn gedaan. Jaarlijks organiseert de Stichting Oisterwijk Wereldwijd een manifestatie met wereldmu ziek, dans, kinderspelen en informatie. Het doel van dit evenement is om de bevolking van Oisterwijk, Moergestel en wijde omge ving kennis te laten maken met plaatselijke organisaties die projecten in ontwikkelings landen actief ondersteunen. MOV Moergestel heeft er een wereldterras. 2e Pinksterdag maandag 12 mei 11.00 -16.00 uur, Lindepark, achter het gemeentekantoor, gratis toegang. Programma: vanaf 11.00 uur Puzzeltocht kin deren, Jeugdschaken, Bouw sloppenwijk door kinderen, Infokramen plaatselijke organisaties vanaf 11.30 uur: De oma van Roodkapje ver telt. vanaf 12.00 uur: Optreden van de befaam de Ghanese band Yama Yama 14.00 -14.30 uur: Streetdance Onder een stralend blauwe lucht ging op 4 mei jongstleden, tijdens de jaarmarkt, de Super loterij officieel van start. Vanaf heden ziet u overal posters hangen en kunnen de leden van C.V. De Pierewaaiers, C.V. De Dorstvlegels en C.V. De Durdraaiers U aanspreken voor flyers met het inschrijfformulier voor de loten. Ook bij de volgende ondernemers in Moergestel kunt u, vanaf heden, de inschrijfformulieren halen en ook weer inleveren: Novy van Wezel, In den Korenmaaier, De Brouwer, 't Draai- boompje, 't Centrum, Den Boogaard, Jumbo en Cafetaria Epi. Daarnaast kunt u de inschrijffor mulieren ook nog inleveren bij de op het for mulier vermelde adressen. Maak kans op vele schitterende prijzen en steun het Moergestels Carnaval. Haal de flyer, vul het inschrijffor mulier voor een lot in en u doet mee aan de fan tastische superloterij van het SMC cheo Flexbv Tussen 9 en 18 mei komen de leden van scouting Moergestel bij u aan de deur om machtigingen op te halen voor de grootste bingo ooit. De opbrengst gaat regelrecht naar de jeugd van het dorp, en er zijn vele prijzen mee te winnen! Kijk voor meer informatie op www.ikwilbuitenspelen.nl De scouts rekenen op uw medewerking. 11 mei 2008, 12.00 uur Natuurtheater Oisterwijk, Gemullehoeken- weg 147 m.m.v. Zanggroep Polyfonie o.l.v. Carol en Toos Donders Vreemd! Is het thema van deze viering, die met een kleine groep is voorbereid uit parochies en gemeente. Er zullen ook in de viering mensen bij betrokken worden de meeste weten ervan!), die vreemd zijn of zich vreemd voelen in bepaal de situaties. We maken in deze viering gebruik van de vorm van het Natuurtheater. Aan de hand van het verhaal van Ruth en het Pinksterverhaal uit Handelingen zal het thema worden uitgewerkt. Het verlangen om te wor den ‘verstaan te worden’ en het op weggaan naar een land waar de vervreemding zal zijn opgeheven en wij elkaar verstaan door de Geest die ons aan elkaar schenkt. De Geest, die ons ook in beweging wil brengen en ons aanspoort om op weg te gaan naar dat land waar mensen willen wonen en een thuis vinden. Natuurlijk zullen ook de kinderen weer een plaats hebben in deze viering, zij hoeven zich daar niet ‘vreemd! ?’te voelen. Zoals ieder jaar was ook op de 31 editie van de jaarmarkt in Moergestel, muziekvereniging Prinses Juliana te vinden met hun bekende loterij. Vele mensen gingen weer met leuke prijzen naar huis maar nog belangrijker voor ons, zij steunden de harmonie dankzij de aan koop van loten. Mede door deze steun kunnen wij het komende jaar weer veel van ons laten horen op straat en natuurlijk in de trots van Moergestel, Den Boogaard. Een nieuwigheid dit jaar in de stand van de har monie was het wagen van een gokje door het raden van het gewicht van een echte sousa foon. Ook kon men meedoen aan het zolang mogelijk een zuivere toon te blazen op dit ins trument. Het gewicht van de sousafoon bedraagt 8,5kg en de winnaar is Jan Hein de Brouwer uit Moergestel Met een tijd van 44:94 seconde was Jan de Laat ook uit Moergestel een terechte winnaar met het blazen op de sousafoon. Behalve een leuke prijs verdient hij ook het respect van alle bla zers uit het harmonieorkest. Binnenkort wordt er contact opgenomen met de winnaars. Alle mensen die ons ook dit jaar weer gesteund hebben nogmaals hartelijk dank! 8 trekkinge 7 Mei wordt deze spetter 18 jaar. Proficiat Jeff! De Biest Alle weersverwachtingen ten spijt kan het Moergestelse Oranjecomité terug kijken op ’n heel mooi oranjefeest! Zowel kinderen als ouders waren actief bij de talloze onderdelen die men weer had uitgedacht. Het was ’n gezellige druk te op het St. Jansplein en in het vroeg van de avond kon het feest op waardige wijze worden afgesloten. PAGINA 3 Meer weten? Sociaal Cultureel Centrum Den Boogaard St.-Jansplein 5, Moergestel Telefoon (013) 513 6009 Website: www.denboogaard.nl SOCIAAL CULTUREEL CENTRUM nBOOGAARD St. Jansplein 5 Moergestel MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 7 MEI 2008 ***.<anmvalmoergestel.nl JiiU - OtCEMfii

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3