OEF! Dorpen voetbaltoernooi weer actief Engelandvaarders op de sportieve tour Boerenroutes langs open boerderijen brengen op 12 mei het platteland dichtbij Jeu de Boules: een sport met toekomst! Word nu lid van Jeu de Boules- club ’Ons Genoegen’ i '4 GEEF EEN GLIMLACH CADEAU unicefshop.nl unicef Bel (013) 513 1965 en kom 3 msonden GRATIS meespelen op de nieuwe banen bij Sportpark Roef! 57 LGT>J| -o JL -3 w ’Rock around the Jukebox Open-Air’ op zondag 18 mei 2008 s.v. Vriendenclub bestaat al 35 jaar Rosmalen, - Op zondag 18 mei verandert het buitenterrein van Autotron Rosmalen in een 50’s, 60’s en 70’s decor. Tijdens ‘Rock around the Jukebox Open- Air’ gaan bezoekers een stuk terug in de tijd om te genieten van live-muziek, kle ding en vanzelfsprekend jukeboxen uit het verleden. Ook de vervoersmiddelen uit deze periode zullen niet ontbreken. Meer info Startpunt van zowel de wandel- als de fietsrou- Campagne Ontdek je band met het Platteland De Campina Open Boerderij dag maakt deel uit van de campagne Ontdek je band met het Platteland. Deze landelijke campagne vol eve nementen van mei tot en met oktober is een ini tiatief van Vrienden van het Platteland in nauwe samenwerking met de Land- en Tuinbouw organisaties, Campina en de Welkoop/- BoerenBond winkels. ROEF HANDBAL Uitslagen: MBJ Elshout 2-Roef 2 10-10; GDJ Roef-Desk 11-0; MCJ Roef-Desk 5-18; MBJ Roef 2-Wh.Demons 314-13; MBJ Roef-Desk 2 12-8; HS Roef-Desk 25-18 De Gemengde D-jeugd speelde onder grote publieke belangstelling een belangrijke wed strijd voor het kampioenschap tegen Desk. Ze hebben zich van de beste kant laten zien en door goed samenspel en heel goed verdedigen heb ben ze een ruime overwinning in de wacht kunnen slepen. Ze wonnen maar liefst met 11- 0.17 Mei moeten ze naar Avanti en als ze deze wedstrijd winnen zijn ze kampioen. Dat wordt dus een feestje meiden! Kom ze aanmoedigen! Programma 8 mei: 19.30 uur DS Roef-EMZ aanwezig 19.00 Ook voor de dames is dit een belangrijke wedstrijd. Beide teams staan bovenaan en schelen 1 punt je. DINSDAG 13 MEI: 19.15 uur HA Lido-Roef vertrek 18.00 Zondag 1 juni Roef-Taxandria-toernooi. Handbal is altijd raak! Open Boerderijdag ook in omtrek Oisterwijk Prijzen Bij het startpunt is ook een vragenlijst ver krijgbaar met diverse vragen over de (boeren)bedrijven langs de route. Probeer al fietsend of wandelend de juiste antwoorden op deze vragen te ontdekken. De eerste 150 deel nemers met een goed ingevulde vragenlijst ont vangen een gratis rugzakje met inhoud. Ook worden er onder alle goede inzenders speciale prijzen verloot, onder meer drie gratis lidmaat schappen van stichting Vrienden van het Platteland en een waardebon van 300 euro voor een landelijk en inspirerend plattelandsarran- gement bij vereniging Groen Boer en Doen. te is klei-atelier Op Stal aan de Driehoevenweg 1 te Heukelom alwaar om 12.00 uur de kick-off plaatsvindt van de vereniging Groen Boer en Doen. Een uitgebreide routebeschrijving met kaart is bij het startpunt te koop. Alle boerde rijen langs de boerenroutes zijn opengesteld van 10 tot 16 uur. De uitgebreide routebeschrij ving is vanaf 8 mei voor 1,50 onder andere verkrijgbaar bij VW Oisterwijk, Spoorlaan 82D, Oisterwijk en Stads-VVV Tilburg, Spoorlaan 364, Tilburg. Op de dag zelf is de rou tebeschrijving ook voorhanden bij het start punt. De Engelandvaarders bestaan dit jaar 35 jaar. Wat eens begon als een café-elftal van Hans de Brouwer groeide later uit tot een vriendenclub die nauwe contacten onderhield met een bevriend Engels voetbalteam. Maar de ouderdom eiste zijn tol wat inhield dat de onderlinge voetbalwedstrijden tot het verleden behoren. Er werd gekozen om niet meer als club naar Engeland te gaan maar individueel wor den door 7 van de 19 Engelandvaarders nog contacten onderhouden met de Engelse vrienden. Om nu het 35-jarig bestaan een extra tintje te geven werd besloten nog één keer met de hele club een bezoek te brengen aan de overgeble ven vrienden in Hastings. De datum staat vast: 13 juni gaan de Engelandvaarders naar Engeland, waarschijnlijk de laatste keer als voltallige club. Op de Open Boerderijdag zijn er nog meer boerenfietsroutes naar keuze, onder meer in de omgeving van Breda en Bunnik. Kijk voor alle activiteiten tijdens de Open Boerderijdag en voor meer info over de opengestelde boer derijen op www.vriendenvanhetplatteland.nl. Op donderdag 1 mei wordt het dorpentoer- nooi georganiseerd. Het toernooi is een initia tief van 7 voetbalverenigingen uit de buurt die gezamenlijk op 1 dag alle jeugdleden in actie brengen. Bij Audacia zullen op deze dag ca. 22 F teams de strijd met elkaar aan gaan. Bij de andere verenigingen worden vergelijkbare wed strijden georganiseerd voor de andere leeftijd categorieën. S.V. Nevelo:A junioren R.K.S.V. Oisterwijk:B junioren R. K.S.V. Taxandria.:C junioren V.V. Helvoirt:meisjes S. V.S.S.S:D pupillen Jong Brabant/SBA Euro:E pupillen S.V. Audacia: F pupillen Elk jaar zal het deelnemersveld doorschuiven zodat een ieder aan de beurt komt. Op deze manier hopen we de strijd en het leuke van een toernooidag terug te brengen bij de voet- baljeugd. Graag nodigen wij u allen uit om eens een kijk je te komen nemen bij één van ons. De dag start om 10.00 uur en zal tot ongeveer ca. 16.00 uur duren. Tot 1 mei bij Audacia of elders op een veld in de buurt. Op Pinkstermaandag organiseren de stichting Vrienden van het Platteland in samenwerking met Groen Boer en Doen (de vereniging voor de leukste groeps- uitjes op t platteland) de landelijke Open Boerderijdag. Op deze feestelijke dag openen diverse boeren- en tuindersbedrijven hun deuren, ditmaal ook in de omge ving van Oisterwijk. Boerenfietsroute Op 12 mei a.s. openen rondom Oisterwijk boe ren- en tuindersbedrijven hun deuren: De Kreitehei als fokkerij van Piemontese koeien, de tuin- en perkplantenkwekerij Van de Ven, melkveebedrijf Hondsberghoeye, de landelij ke tuin De Korenbloem, de mini-camping, tuin en boomkwekerij Het Karrewiel, het Klei-ate lier Op Stal en Fluitenkruid. Een 6 km lange wandelroute en twee fietsroutes van 20 en 25 km langs mooie vennen en bossen verbinden de bedrijven met elkaar. U komt zo op een leuke manier meer te weten van hun moderne bedrijvigheden, boerderijdieren, gewassen en attracties. Onderweg kunt u ook de Kerk- hovense Molen bezoeken en op het eigen schiet- terrein van Gilde Sint Joris en Sint-Sebastiaan de speciale schietdemonstraties bijwonen. Meer dan 250 standhouders staan op zondag 18 mei klaar om bezoekers van ‘Rock around the Jukebox Open-Air’ een reis door de tijd te bezorgen. Naast een enorme verzameling juke boxen en flipperkasten zorgen ook grammo foonplaten, kleding, pindapotten, neonverlich ting, meubels, emaillen borden, huisraad en gadgets uit drie decennia voor het gevoel dat bij die tijden hoort. De echte liefhebbers weten al jaren dat op dit evenement net dat ene singletje, die kauwg- omballenautomaat, poster of dat andere hebbe dingetje te vinden is. Vanaf 12.15 uur staan verschillende optredens gepland. Zo staan The Wieners, The Rockin’Kofferband en The Blues ‘Chips’ Brothers op het podium zodat er op de groot ste hits uit het verleden, onder een meizonne tje gedanst kan worden. Geheel passend bij de Autotron-locatie zijn ook de vele oldtimers, waaronder vele meters lange Amerikaanse ‘slagschepen’ uit de 50-en 60er jaren, te bezichtigen waarmee de bezoekers naar dit evenement komen. De oldtimer bromfietsclub ‘de Bromvliegers’ zal met vele klassieke brommers aanwezig zijn en de leden van de Oldtimer Caravanclub zullen de bezoekers het sfeertje van het ouderwetse kamperen weer laten herbeleven. De organisa tie verwacht duizenden bezoekers uit binnen- en buitenland te kunnen boeien. MAAR ER GEBEURT MEER... Enkele sportievelingen onder de Engelandvaarders zijn de uitdaging aangegaan om op de racefiets naar Genève in Zwitserland te gaan. Op dit moment zijn vijf Engelandvaarders op de fiets onderweg naar Zwitserland. In zes etappes van gemiddeld 160 kilometer wordt het traject afgelegd. De laat ste maanden is intensief getraind door Jan van Rooij, Ad Heijkants, Ad Rijnen, Jos van der Sande en Henk van Laak. Niets wordt daarbij tijdens hun tocht aan het toeval overgelaten. Aan het materiaal zal het zeker niet liggen want zelfs Jos heeft na enkele eerste trainingen op een 2e handsje gekozen voor het ultieme materiaal en gelijk de tourfiets van Lance Amstrong opgekocht. De fietsers worden door drie ande re clubleden, te weten Gerard Antonis (chauffeur) en Jan van Dijk (directeur spor tief) en Jan van Korven (hij volgde een spoed cursus sportmassage) als verzorgers in een cam- Met kaarten en cadeaus van Unicef. per, beschikbaar gesteld door Bernard op ’t Hoog van bouwbedrijf op ’t Hoog, begeleid. De route brengt de fietsers via België en Frankrijk naar Zwitserland. Afgelopen zater dag om 09.00 uur vertrokken de fietsers bij café de Brouwer om de eerste 160 kilometer achter de wielen te krijgen. A.s. zaterdag zal het team na een week fietsen weer terug zijn in Moergestel, naar men hoopt zonder al te veel tegenslag en/of blessures. Vermeldenswaard is nog dat er ook een goed doel aan de tocht verbonden is. Enkele van de fietsers laten zich sponsoren voor de Roparun, een stichting die zich inzet om het leven van kankerpatiënten en hun naaste omgeving zo prettig mogelijk te laten verlopen. Mochten er lezers zijn die de sportieve prestatie van deze moergestelnaren en Roparun als goede doel wel zien zitten en ook zouden willen spon soren, neem dan na a.s. zaterdag contact op met Henk van Laak tel. 06-53 80 23 87. Openingstijden ‘Rock around the Jukebox Open-Air is zondag 18 mei 2008 geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 12,-. Kinderen tot 15 jaar hebben gratis toegang. Voor meer informatie kijkt u op: www.oldtimer- beurs.net PAGINA 7 Gnc 111 Of bel 070 333 93 00 ook voor verkooppunten Gratt* ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 30 APRIL 2008 Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 7