Superloterij op jaarmarkt Met de ’’Bollen” aan de (mei)wandel ader v de astma van z’n moeder 30 Jaar Senioren koor ’Echo’ vakantie- medewerkers Oisterwijks smartlappenkoor debuteert in Moergestel Meivakantie: voorlezen Theaterseizoen 9 'S AVONDS TUSSEN 17.00 EN 19.00 UUR ZIJN WE NIET BEREIKBAAR... Expositie Yvonne Klerkx in Bibliotheek Gezocht: Wij zoeken nog Voorkeur jongens v.a. 15jaar ik! Redactie 'Moergestel-Nieuws' en Buro '76 astmafonds.nl Geef aan de collectant of via giro 55055 Ons programma wordt binnenkort gepresenteerd voor de maanden juni, juli, augustus en september. een lot van 50,-. Daarmee doet u 8 keer mee. Een lot kost dus eigenlijk 6,25. Het bedrag wordt automatisch van uw rekening geschre ven en als u wilt in twee termijnen. De entree is gratis. Het programma vermeldt onder andere ogenliederen als ‘Twee ogen zo blauw’ en ‘Twee reebruine ogen’, waterliederen als ‘Zuiderzeeballade’ en ‘Hoor je het ruisen der golven’, maar ook moderne songs als ‘Heb je even voor mij’ en varia als het ‘Brabants Volkslied’ van Van Mook en De Laat. Jeremiade deint mee op de golven van de groei- Boomkwekerij J. van Roessel Moergestel 06 50 87 41 90 WEBSITE Ondernemend Moergestel heeft nu een eigen website. Kijk voor het nieuws, de actualiteiten enz. op www.moergestel.nl HET ST. JANSPLEIN Het opleuken van het plein is in gang gezet. De hoekpunten zijn verfraaid met een beuken haag. Dit alles is mogelijk gemaakt door giften van onze Rabo-bank en onze vereniging. Nu moet de gemeente nog een duit in het zakje doen! Astma Fonds Seniorenkoor ‘Echo’ bestaat 30 jaar en naar aanleiding daarvan is er op 8 mei a.s. een korendag met koren uit de regio. Deelnemers uit o.a. Hilvarenbeek, Reusel, Oost- ,West- en Middelbeers, Oirschot en natuurlijk wijzelf. Kom gezellig luisteren en kijken in den Boogaard. De zaal is open om 13.00 uur. Zet het maar alvast in uw agenda! ende populariteit van levensliederen en smart lappen. In een mum van tijd bereikte het koor de maximale omvang van vijftig leden (30 vrou wen; 20 mannen). Er is een wachtlijst. Het aanstekelijke enthousiasme kenmerkt het koor. Oprichtster en voorzitter Mari Pakos: ”Dat heeft ervoor gezorgd dat Jeremiade nu is wat het is.” zo minstens door tot diep in het bos bij het Mariakapelleke. De kans is echter groot dat onderweg menig Oisterwijker al is opgeschrikt door een (te?) vroege aubade. Als Moergestel is bereikt zijn de muzikanten wel toe aan een ontbijtje. Ook de aanbieder hiervan weet zich Tijdens de meivakantie wordt er niet voor gelezen in de bibliotheek van Moergestel. De voorleeshalfuurtjes van woensdag 30 april en woensdag 7 mei komen hierdoor te vervallen. Op woensdag 14 mei zitten de voorlezers weer voor jullie klaar met mooie nieuwe ver halen. Ook op 21 mei en 28 mei wordt er nog voorgelezen, daarna is er een zomerstop. Het voorlezen is in de bibliotheek op woens dag van 3 uur tot half 4, voor kinderen van 3 t/m 6 jaar. MTV Ook Moergestels TV heeft enthousiast haar medewerking toegezegd. Zo zal er een promo- tiefilmpje te zien de komende tijd. En in de maanden juli tot en met december zal elke trek king live uitgezonden worden tussen 19.00 uur en 20.00 uur. De uitzendingen beloven iets bij zonders te worden. U zult aan de buis gekluis terd zitten. Enerzijds vanwege de wijze waar op de trekking zal plaatsvinden. De spanning wordt prachtig opgebouwd. Maar zeker ook door het concept van de uitzendingen. Deze staan bol van actie en humor. Maar eerst meedoen. Laat u inspireren door de posters en vergeet niet dat u een supergrote kans maakt op een of meerdere keren een prijs van 100,- of meer. OISTERWIJK- Het anderhalf jaar jonge Oisterwijkse smartlappenkoor Jeremiade is klaar voor het eerste openbare concert. Den Boogaard krijgt de primeur. Onder leiding van de enthousiaste dirigent Maike Horsten-van Aaien en muzikaal onder steund door de accordeonisten Kees van Boxtel en Ad Habraken jeremiëren de smartlappers er zondag 25 mei van 14.30 tot 16.30 uur. Op 4 mei op de jaarmarkt gaat de Superloterij officieel van start. Vanaf die datum ziet u overal posters hangen, kunt u de leden van C.V. De Pierewaaiers, C.V. De Dorstvlegels en C.V. De Durdraaiers aanspreken voor flyers met het inschrijffor mulier voor de loten en zijn er in allerlei winkels de flyers te verkrijgen en inge vuld in een ton te stoppen. Net als vorig jaar gaan de Böllekes weer meiwandelen, en wel op zondag 4 mei, want dan is het ook jaarmarkt in Moergestel. Die dag zijn er veel mensen op de been, dus is er een groot en lekker gevarieerd publiek voor onze liedjes, en daar doen we het tenslotte voor. Meiwandelen bij de Böllekes heeft doorgaans een hoog verrassingsgehalte, voor zowel meel opers als publiek, maar zeker ook voor de Bollen zelf. Het begint altijd strak in het gelid! Opstellen in rotten van drie als een echte fan fare en geen gelanterfant onderweg! Dat gaat NOTA DETAILHANDEL Mede op ons verzoek is de nota detailhandel afgevoerd van de raadscommissievergadering. We willen dit omstreden verhaal eerst met onze leden bespreken. Dit gebeurt tijdens een leden vergadering op maandag 16 juni a.s. om 20.00 uur. Er komt nog een uitnodiging. Ook ande re belangstellende zijn welkom. diiWiiWil* oergestel Moergestel - Yvonne Klerkx exposeert haar kleurrijke werk van 2 t/m 31 mei in Bibliotheek Moergestel Na jaren werkzaam te zijn geweest in het onder wijs is Yvonne op meerdere vlakken creatief aan het werk gegaan. Al snel bleek dat het schilde ren haar het meeste boeide. De eerste jaren begon ze met aquarelleren, maar vijfjaar geleden is zij overgeschakeld op het wer ken met acrylverf. Abstract of figuratief, maar altijd kleurrijk en sprekend, werkend op grote doeken en verschillende ondergronden, maken ieder werk tot een nieuwe uitdaging. Bezoekers van Bibliotheek Moergestel kunnen haar schilderijen zien tijdens de openingsuren van Bibliotheek Moergestel: maandag, woens dag, donderdag 14.00-17.30 uur en vrijdag 14.00- 20.00 uur. Winkels Zoals zo vaak laten de winkeliers en onderne mers in Moergestel zich van de goede kant zien. Ze sponsoren de Superloterij volop. U kunt dat zien op de flyers. Daarin zult u hun namen en logo’s tegenkomen. Maar ze helpen ook mee om de inschrijfformulieren mee aan de man te brengen. Bij de volgende onderne- menrs kunt u de inschrijfformulieren halen en ook weer inleveren: Novy van Wezel, In den Korenmaaier, De Brouwer, 't Draaiboompje, 't Centrum, Den Boogaard Jumbo en Epi. Daarnaast kunt u de inschrijfformulieren ook nog inleveren bij de op het formulier vermel de adressen. En midden mei zal de flyer huis aan huis bezorgd worden. Een week later zullen de leden van het SMC u op 24 mei aan huis bezoeken. Zoals u al heeft kunnen lezen vindt de Superloterij plaats in de maanden juli t/m december. In die periode zijn er 8 trekkingen. De eerste is 10 juli, de laatste tijdens een kerst markt op 21 december. Van de lotenomzet wor den Superprijzen ingekocht en de kosten betaald. De helft van de omzet gaat naar het goede doel, carnavalsactiviteiten voor de kin deren en de senioren. De Superhoofdprijs is een auto. Elke keer zijn er 10 superprijzen te win nen variërend met een waarde tussen de €1000,- en 250,-. U moet dan denken aan een LCD tv, een reis, een fiets, etc. En niet te vergeten de hoofdprijs op 21 december, een fonkelnieuwe auto. Het prijzenpakket wordt door sponsors verder uitgebreid met de prijzen 11 t/m 20. Deze kennen een waarde van €200,- of€ 100,- Dit betekent 8x een Super prijzenpakket, een Super hoge uitkering op de inleg van slechts 6,25 per keer, een Super groot aantal prijzen en dus Super veel kans op een prijs. Jaarmarkt Wilt u meer weten van de Superloterij of wilt u zich meteen inschrijven voor loten, breng dan een bezoek aan de kraam van Samen werkend Moergestels Carnaval. Daar zullen de inschrijfformulieren in de vorm van een flyer verkrijgbaar zijn. U kunt deze ter plekke invul len en achterlaten. En de leden van de vereni gingen zullen u van harte te hulp schieten als u dat wenst. Zoals eerder aangegeven koopt u verzekerd van een overdonderende serenade, want nu zijn we wel ingespeeld... Hierna is niets meer zeker.. Zo werd er vorig jaar lustig op los gespeeld op de jaarmarkt, maar werden ook de oudjes in “De Reuselhof niet vergeten. Hun verzoekjes wer den stuk voor stuk verzilverd, zij het met een hoog improvisatiegehalte, maar daarom niet minder leuk. Terug in Oisterwijk werd spon taan in het Kleijn Speijk nog een duo concert met een old-style jazz gezelschap gegeven. Na een serenade bij de Burgermeester (nu we er toch zijn) marcheerden we terug richting centrum, echter we werden onderweg zomaar uitgenodigd op een familie-tuinfeest, gewel dig! Wil je dit ook eens meemaken? Ga dan met ons mee... We verzamelen traditioneel om half negen bij koffiehuis ‘Willeke’ en vertrekken kort daarna vanaf het oude Postkantoor. Tot zondagmorgen 4 mei a.s. Voorwaarts... mars! PAGINA 3 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 30 APRIL 2008 (Gèüs advertentie} Meer weten? Sociaal Cultureel Centrum Den Boogaard St.-Jansplein 5, Moergestel Telefoon (013) 513 6009 Website: www.denboogaard.nl E-mailadres 'Moergestel Nieuws' buro76@planet.nl SOCIAAL CULTUREEL CENTRUM BOOGAARD St. Jansplein 5 Moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3