w Collecte Astma Fonds goo Toos van Gool-Groenen en Elisabeth van Opstal- Lucchesi koninklijk onderscheiden Aphrodite SCHAALTJE LENTE- BROODJES ONTBIJTKOEK g50 SCWBBp nVEEWELERS Willem II op bezoek bij Audacia Koninginnedag en Hemelvaartsdag gesloten Astma Fonds BAKKERIJ KOUWENBERG Kindermarkt tijdens Jaarmarkt Jaarmarkt Moergestel: zondag 4 mei Ad de Vos Arjan Swinkels (foto Toin Damen). Ria Stam Foto’s: Foto Vlaminckx Oisterwijk Ook oud-Moergestelnaar Ad de Vos (52) en de in Moergestel welbekende Ria Stam-van Heesbeen (56) ontvingen vrijdag deze onder scheiding. 3C r Tijdens de Moergestelse jaarmarkt. Is er ook weer een kindergoederenmarkt. Ook dit jaar kunnen kinderen hun oude speel- goed/goederen verkopen op de kindermarkt tijdens de jaarmarkt van Moergestel op 4 mei. Een plaats (1/2 kraam) huren kost 5,- De markt begint om 10 uur en je mag gaan wanneer je wilt. Opgeven kan t/m 30 april bij L. Biesheuvel 06-51 12 08 51. leobiesheu- vel@hotmail.com, of T. Moorman 06-20 80 23 89. a.j.m.moorman@home.nl. S.v.p. bel len na 17.00 uur. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Bij de Algemene Gelegenheid 2008 afgelopen weekend werden twee Moergestelse dames koninklijk onderscheiden. Dat waren Toos van Gool-Groenen (69), De Hoefkens 45, afgelopen vrijdag en daags daarna, op zaterdag, viel die eer te beurt aan Elisabeth van Opstal-Lucchesi (73), Stokeind 14. Beide dames werden benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Twee lintjes in Moergestel. seert diners voor sponsors, ze bezoekt bedrij ven, ze regelt drukwerk en ze zet zich buiten gewoon in voor het werven van sponsors. AD DE VOS Ad de Vos kreeg de onderscheiding o.a. als vrij- williger bij Basisschool Merlijn en bij de zwembaden De Leije te Oisterwijk en Ouwekerk te Vught. Hier fun geert hij als bad meester en fysio therapeut. Hij is vrijwilliger bij de EHBO-ver- eniging, bij de Stichting Prisma en activiteiten begeleider t.b.v. gehandicapten. De collecte voor het Astma Fonds wordt dit jaar in Moergestel gehouden van 12 t/m 17 mei. Het geld dat het Astma Fonds door middel van deze collecte ontvangt wordt besteed aan onderzoek naar de oorzaken van astma en COPD (chronische bronchitis en lon gemfyseem). Daarnaast wordt het geld besteed aan scholing,v oorlichting en direc te patiëntenzorg. Als er nog mensen zijn die willen meehel pen onze jaarlijkse nationale collecte tot een succes te maken kunt u zich aanmelden bij Frans Poppelaars, Raamackerstraat 7, tel. 513 2346. is ze vrijwilliger bij het "Maatjesproject". Zij zet zich in om jeugdigen te koppelen aan senioren, waarbij de jongeren allerlei klusjes verrichtten voor de ouderen. RIA STAM-VAN HEESBEEN Is werkzaam bij de Stichting De Runne, en als zodanig geen onbekende in Moergestel. Zij zette en zet zich nog steeds als vrijwilliger in op diverse terreinen: de Stichting Begeleiding Buitenlandse Gezinnen, de Kruisvereniging, en de Parochiële Charitas Instelling Oisterwijk. Tevens is ze bestuurslid van de Sting, de lan delijke beroeps vereniging van de verzorging (thuiszorg, ver pleeg- en verzor gingshuizen, kraamzorg en gehandicapten zorg) die zich in het bijzonder inzet voor de kwaliteitsverbe tering van de zorgverlening en -ondersteuning. Elisabeth Van Opstal ELISABETH VAN OPSTAL LUCCHESI Zij was en is ook nog steeds actief op diverse terreinen. In 1967/1968 deed ze als vrijwilliger wekelijks boodschappen voor een blinde vrouw en verzorgde haar. Ze was jarenlang bestuurs lid van de jeugdafdeling van de tennisclub te Son en Breugel. Zij organiseerde tenniskampen voor de minderbedeelde jeugd; fondsenwer ver. Ze was fondsenwerver voor de Trombose Stichting en voor de J.C.-Pleysier School te Den Haag, een school voor zeer moeilijk opvoedbare kinderen, kinderen met gedragspro blemen en/of psychiatrische stoornissen. Mede dankzij haar inzet, kon de met sluiting bedreig de school, voortbestaan. Vanaf 1983 is ze fond senwerver voor het vakantieschip de Henri Dunant van het Nederlandse Rode Kruis. Vanaf 1998 tot heden is zij vrijwilliger bij Mappa Mondo, tehuizen van het NederlandseRode Kruis voor kinderen met een levensbedreigen de ziekte, medeoprichter van het tehuis van Mappa Mondo te Waalre en medeoprichter van de Stichting Vrienden van Mappa Mondo. Ze zet zich in voor de verwezenlijking van de Mappa Mondo Huizen (thans 3), ze organi- De selectie van Willem II zal op zondag 18 mei een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen Audacia op het sportpark aan de Molenstraat 4 in Moergestel. Aan vang van de wedstrijd is 14.30 uur. Audacia heeft al vele jaren een nauw samenwer kingsverband met Willem II en tevens bestaat de club uit Moergestel 60 jaar, reden voor een voetbalfeestje. Een van de belangrijkste spelers in dit moei lijke seizoen was de 23-jarige Arjan Swinkels. Hij heeft er, door zijn inzet en karakter, mede voor gezorgd dat Willem II het volgend jaar weer normaal op eredivisie niveau voetbalt. Arjan komt uit de stal van Audacia. Als pupil is hij op 6-jarige leeftijd lid geworden, maar enkele jaren later vertrokken naar de jeugdopleiding van Willem II. Daar heeft hij achtereenvolgens gespeeld in de D C B /A jeugd, en daarna met de beloften en vervolgens de selectie. Opvallend detail is dat Arjan bij de beloften heeft getraind onder de voormalige hoofdtrai ner van Audacia, Pavel Koutcherov. Jammer is dat Arjan momenteel geblesseerd is, en daar door niet mee kan spelen tegen zijn voormali ge teamgenoten, en vrienden uit Moergestel. Wel zal hij de aftrap nemen in deze derby, waar de mannen van trainer Coen Vos alles op alles zullen zetten om de Tilburgers met een jas naar huis te sturen. Het doel van het sportieve gebeuren is gezel ligheid en op informele wijze er een Brabants feestje van te maken, samen met alle spelers en begeleiders. Kom op de fiets naar het fietsdorp Moergestel, geniet van je favorieten op en rond het veld, en maak er een möoie zomerse zondagmiddag van. Voorverkoop adressen: zie www.audacia.nl Huidverzorgingsinstituut Toos van Gooi TOOS VAN GOOL-GROENEN Toos was naast haar werk bij NV Interpolis te Tilburg actief op vele terreinen. Zo zette zij zich in als bestuurslid van de plaatselijke Openbare Bibliotheek te Moergestel en vanaf 2002 is zij secretaris van de afdeling Moergestel van de Katholieke Bond van Ouderen (KBO). Daarnaast is ze coördinator van een computer cursus voor senioren in Moergestel; samen steller van de jaarlijkse informatiebrochure ten behoeve van senioren: organisator van sociaal - culturele activiteiten voor de vrijwilligers van de KBO en legt ze contacten op lokaal, regio naal en provinciaal niveau voor de KBO. Vanuit haar hoofdfiinctie heeft zij een netwerk aange legd, dat voor de KBO een duidelijke meerwaar de heeft. Op dit moment is ze ook nog lid van de Stuurgroep "Is uw gemeente Ouderenproof?" Zij zet zich ervoor in ouderen te betrekken bij het meedenken over het lokale ouderenbeleid. Mede dankzij haar inzet is een aantal projec ten van start gegaan, waaronder Wonen, Preventie eenzaamheid, WMO, Blijvend thuis in eigen huis en het project Infohoek Senioren Bibliotheken waarvan zij projectleider is. Ook is ze nog lid van de Werkgroep Exploitatie en Zondag 4 mei is het weer zover: de Moer gestelse jaarmarkt. Dit jaar voor de 31e keer georganiseerd. Het is nog altijd een van de eerste jaarmarkten van het seizoen en ook een van de drukste. U kunt kijken, kopen, eten en lopen (lopen zeker, want zo’n lange markt maak je nergens mee) naar maar liefst meer dan 200 kramen met een gevarieerd aanbod en ook de standwerkers zijn natuurlijk weer van de partij. Tevens is er een kindermarkt met tweedehands speelgoed en is er een aan tal kinderattracties opgesteld. Tijdens uw bezoek is het bovendien goed vertoeven op een van de gezellige terrassen die zich aan de markt bevinden. Zoals altijd wordt de markt door CV. De Dorstvlegels georganiseerd. Zij zorgen voor de op- en afbouw, het toezicht bij het par keren en zijn op die dag het aanspreekpunt voor de marktkooplieden. De markt begint om 10 uur en eindigt om 17 uur. ÊB'J Tel. 01^5131474 I q g nieuws Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 30 APRIL 2008 - 33e JAARGANG - Nr. 1471 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Telefoon 013-5424177 Adverteren in 'Moergestel Nieuws' Bel: 013 - 513 2268 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013) 513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 18.00 uur. AL RUIM 80 JAAR FIFTSPLEZIEk i iuiu vui lui gn lyon louti

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1