mE^E££RS Bij anti-vandalismeboom is het nu goed toeven Rode Kruis jaarfeest en Koninginnedagmarkt Dansles in Moergestel 29ste keer verschieting ”Rad van Sinte Catrien” Voor 4e maal Vlooienmarkt in Moergestel TM/FFI/I/IFI FI?C EloBike opstapdagen op 25 en 26 april Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel.: 013-5217326 www.schepenstweewielers.nl Moergestelse ondernemer schenkt eiken zitbank Indien u belangstelling en /of interesse heeft- stuur dan een mail naar info@denboogaard.com met: naam, adres, leeftijd en naar welke cursus de interesse uitgaat. Let wel: het betreft nog geen definitieve inschrijving! Dit is alleen bedoeld om te bekijken of het haalbaar is om dansles te laten verzorgen in Den Boogaard. C.V. de Dorstvlegels organiseert op zondag 1 juni voor de vierde maal een Vlooienmarkt op het St. Jansplein. Een echte ouderwetse vlooienmarkt waar uitsluitend tweedehands goederen te koop aangeboden mogen wor den. Voor wie dus pas voorjaarsopruiming heeft gehouden of nog wat oude spullen kwijt wil, is dit dus een mooie kans om zich nu al in te schrijven voor deze vlooienmarkt. De huur van een marktkraam bedraagt 17,50 inclusief bovenzeil. De vlooienmarkt is geopend van 09.00 tot 16.00 uur en de entree bedraagt 1,00. Voor verdere inlichtingen en kraamhuur kunt u contact opnemen met: T. Moorman, tel: 06-20 80 23 89 of L. Donkers, tel: 06- 52 34 41 66. Graag bellen na 18.00 uur. is de Latijnse naam voor eik. Omdat Pijnenburg aan de Hild woont, pas seert hij dagelijks de Reusel. “Daar staat een bushokje. Vrijwel elk weekeinde wordt het volkomen vernield. Ik wilde op een positieve manier tegenwicht bieden aan dit vandalis me”, zegt hij over hoe hij op het idee is geko men om een bank te schenken. Meteen na het plaatsen van de bank is het plantsoentje waar in de verniel-me-niet-boom staat door mede werkers van de gemeente weer op orde gebracht. w£tazelle Sparta atavus zal men kunnen bekijken en natuurlijk ook kunnen kopen. Met de opbrengst van deze ver koop, worden weer nieuwe basis- materialen aangeschaft voor het vervolg van de handvaar- digheidsactiviteiten. Tevens zal aan deze mani festatie een gezellige loterij gekoppeld worden, waarvan in de namiddag omstreeks 15.00 uur de trekking zal plaats vinden. Kom eens een kijkje nemen bij deze traditionele huisvlijt en waag een kans in de loterij. Den Boogaard is van plan om volgend seizoen te gaan starten met het geven van danslessen voor de jeugd. Indien er voldoende belangstelling is zullen medio september de stijldanslessen van start gaan in Moergestel. In een mailtje aan info@denboogaard.com kan men laten weten interesse te hebben in de nieuwe cursus. Wat is/wordt geboden: Danscursus Beginners tieners vanaf 13 jaar Danscursus Beginners twens en paren Danscursus zal uit 18 danslessen bestaan Lesduur 60 minuten Wat leert U in de cursus: Foxtrot(Quickstep), Engelse Wals - Tango en Cha-cha Mogelijkheid na afloop cursus danstest Jeugd les op zondagmiddag Twens en Paren avond in de week Bij voldoende deelnemers start de cursus medio september 2008 Dat den Boogaard een traditie hoog heeft te hou den spreekt voor zich, want in het verleden hebben al duizenden leerlingen in Den Boogaard hun allereerste danspasjes geleerd en dat ook met veel plezier ervaren. De ver nieuwde zaal van Den Boogaard is voorzien van parket dansvloer, professionele geluidssys temen en sfeervolle zaalverlichting. Momenteel is er al een Senioren danscursus die elke woensdag middag in een van de prachti ge zalen in Den Boogaard les hebben van een professionele dansleraar. Wij willen dit dan ook gaan uitbreiden met een nieuwe danscur sus voor jeugd, maar ook de twens en paren behoren tot onze doelgroep En wees nou eens eerlijk, als je op een feest bent en je kunt dansen dan is dat toch hartstikke gaaf, je hoort er dan helemaal bij en je hoeft je eigen niet te verstoppen omdat je het niet kunt, en met een beetje wil kan ook iedereen het leren, je hebt het zelf kunnen zien op de TV. Wat houdt je nog tegen! Comé Pijnenburg is druk in de weer met het plaatsen van de zitbank rond de anti-vandalismeboom in Moergestel. Bij de vemiel-me-niet-boom langs de boorden van de Reusel in Moergestel is een fraaie zitbank geplaatst. De eikenhouten bank is een geschenk van de Moergestelse ondernemer Comé Pijnenburg. “Het is een gebaar om iets tegen vandalisme te doen. Het is een adhesiebetuiging aan het initiatief van de anti-vandalisme boom”, motiveert Pijnenburg zijn geste. De 40-jarige Pijnenburg is Oisterwijker van geboorte. Vijfjaar geleden kocht hij het verval len boerderijtje aan de Hild 3 in Moergestel. Hij deed er 2,5 jaar over om dit rijksmonument onder architectuur eigenhandig te restaure ren. Toen hij daarmee klaar was begon Pijnenburg een bedrijf dat meubilair levert voor bos en landschap, zoals Pijnenburg dat zegt. Van inlands eiken maakt hij picknicks- ets, landelijke poorten, bloembakken en der gelijke. Zijn bedrijf heet Quercushout. Quercus een beetje geluk tekort. Frans werd uiteinde lijk derde en Hein vulde de vijfde plaats in. Het Zilveren Rad werd gewonnen door Henry van de Schoot van het gilde St. Joris Catharina uit Gemonde. Tweede werd Johny van de Leest, eveneens van bovenstaand gilde. Bij de handboogschutters wist Jack Wouters van Gilde St. Sebastiaan en Barbara uit Moergestel de concurrentie voor te blijven en ging met de eerste prijs aan de haal. Van de 15 pijlen wist hij er 13 raak te schieten. De schietcommissie en Overheid van het Gilde St. Catharina kijkt terug op een zeer geslaagde en broederlijke verschieting van het “Zilveren Rad van Sinte Catrien”. Zij wil alle winnaars van harte feliciteren met hun behaalde prijzen en iedereen bedanken voor het welslagen van deze twee schietdagen. De Overheid van Gilde St Catharina Moergestel De Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren waar binnen de handenarbeid groep en de groep bezige handen creatieve handwerkjes onstaan, biedt ook dit jaar op koninginnedag 30 april weer een verkoopexpositie van 10.00 tot 16.30 uur op het marktgebeuren, achter het gemeen- tekantoor te Oisterwijk. Op deze locatie zal in een grote kraam getoond worden, wat er in de afgelopen periode binnen deze activiteiten alle maal tot stand werd gebracht. Vele mooie pro ducten, waar soms vele uren aan besteed zijn, Afgelopen zondagen 6 en 13 april jl. heeft Gilde St. Catharina Moergestel voor de 29ste keer de verschieting om het “Zilveren Rad van Sinte Catrien” georgani seerd. Hierbij werd geschoten met het wapen kruisboog op wip. Ondanks de zeer slechte weers voorspellingen van beide zon dagen, welke gelukkig niet uit kwamen, hebben we over de twee schietdagen verdeeld, 149 schutters hun geluk mogen beproeven naar het fel begeerde zilveren Rad van Sinte Catrien. Gelet op het aantal deelnemers mogen we al van een record spre ken. Evenals vorig jaar waren er een 16-tal schutters met het maxima le aantal van 20 punten. Onze koning Hein Bruurs en schatbewaarder Frans Becx mochten zich tot dit gezelschap vergaren. Na een zinderende afkampwedstrijd kwamen zowel Hein als Frans op het laatst net Tijdens de opstapdagen Gratis 3 jaar casco verzekering, plus een leuke attentie voor elke Testrijder. VJf i Broedende vogels zoeken bijzondere plekjes... Bijgaande foto’s kregen we de afgelopen weken toegezonden. Ineke van den Oever, Tilburgseweg 54, stuurde ons de foto van haar flets... Onder het zadel ontstaat ’n heus vogelnest. Bij de familie Van de Wouw aan De Stappert 28 broeden vogels hun eitjes uit onder ’n luifeltje bij de voordeur... PAGINA 9 - (H)eerlijk Fietsen! - (^Gazelle^ h-CC U —J z£ UI LU 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 23 APRIL 2008 feoraok r

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 9