Bouwen aan uw toekomst Introductie Kleintje Landjuweel voor basisscholen Pastoor Jos van den Broek nam afscheid n HYPOTHEEKVISIE i vil Rabo Hypotheekactie. Kies voor je eigen levensstijl... ...samen met Hypotheek Visie Het is tijd voor de Rabobank. Rabobank Het is tijd voor een bank waarmee u 'bouwt' aan uw toekomst. Sluit nu een hypotheek af en ontvang een klusbon van maximaal 300*1 Neem contact op met een van onze adviseurs via (013) 529 50 50 en laat u informe ren over welke hypotheek het beste bij u past. Loop eens binnen of bel voor een afspraak. U bent van harte welkom! VLOorU Cfvl Ac. Bij het komende Landjuweel zal speciale aan dacht uitgaan naar de jeugd. In totaal zullen een tiental jeugdprojecten worden gerealiseerd. Een van de jeugdprojecten is het Kleintje Land juweel, dat gericht is op de bovenbouw van de basisscholen. In eerste instantie werd als werktitel Gilde- zeskamp gehanteerd. Maar het Kleintje Landjuweel is meer. Het is de bedoeling de jeugd op speelse wijze kennis te laten maken met het Gildewezen door middel van onder meer een lesprogramma op school. In het kader van de geschiedenislessen over de Middeleeuwen kan het in het lespro gramma worden ingepast. Daarnaast wordt er op het landjuweelterrein een dag georganiseerd met allerhande spelletjes die ook iets met het Gilde te maken kunnen hebben. Om de basisscholen binnen de gemeente Oisterwijk voor deelname warm te laten lopen, is er op uitnodiging van CLIP op woensdagmid dag 9 april op het terrein van Gilde St. Barbara in Moergestel een klein Kleintje Landjuweel georganiseerd voor de docenten, leidinggeven den en coördinatoren. Gezien de hoge opkomst was de belangstelling groot te noemen. Zondag 20 april jl. nam Jos van den Broek tijdens een plechtige Eucharistieviering na 17 jaar afscheid als pastoor van de Levenskerk in Oisterwijk. Onze dorpsge noot Jos van den Broek, Krijtenbogtstraat 17, is op 5 december 1924 geboren in Den Bosch. Hij was de jongste zoon uit een gezin van 4 dochters en 7 zonen. Op 4 september 1938 trad hij in bij de Oblaten van de H. Franciscus van Sales (osfs) in Tilburg. Op 18 juli 1951 werd hij tot priester gewijd in de kapel van het Missiehuis ”Ave Maria” in Tilburg. De eerste 2 jaren van zijn priesterschap was hij leraar in dit Missiehuis. Gestimuleerd en ondersteund door Bisschop Bekkers maakte hij deel uit van een groep jonge priesters, die in Tilburg het Bedrijfsapostolaat opstartte. 9 Jaar was hij hierin actief bezig. Daarna trad hij bij de Luchtmacht in dienst als aalmoeze nier. Eerst 9 jaar in Eindhoven (Welschap) en daarna 15 jaar op het hoofdkwartier van de NAVO in Mönchen-Gladbach. Na zijn pensionering als luchtmachtaalmoe- zenier liet hij Deken Herman-Jozef van den Broek, eveneens woonachtig in Moergestel, weten dat hij wel pastorale hand- en spandien sten wilde verrichten. In de door pastoor Ton van Loon gestichte Levenskerkparochie in Oisterwijk was veel werk te doen. Bijna 67 jaar oud, een leeftijd waar op zeer velen hun dagelijkse activiteiten beëin digen wordt pater van den Broek op 15 septem ber 1991 door de Bossche Bisschop J. ter Schure tot pastoor van de parochie Levenskerk benoemd. Samen met wisselende collega’s wor den de taken verdeeld. Tot op de dag van van daag wordt samengewerkt met pater Martien Rijkhoff M.S.C., die je zijn 86 jaar niet aanziet. Op 17 juni 2001 werd door de Levenskerk- gemeenschap het gouden priesterfeest van pas toor Jos gevierd. Helaas beginnen voor hem de jaren wel te tel len. Vooral het jaar 2002 is zwaar geweest. Vanaf 1 februari 2002 tot eind december van dat zelf de jaar pendelt hij, ernstig ziek, op en neer van het ziekenhuis naar Huize Stanislaus, steeds maar weer dan hier, dan daar. Pas op 30 decem ber 2002 trekt hij weer in zijn eigen huis aan Krijtenbogtstraat. Maar de tijd knaagt aan zijn gezondheid. Wisselend zijn er veel ongemak ken, waarbij een ongelukkige val ook nog lang durige en pijnlijke problemen brengt. Daarom heeft pastoor van den Broek na langdurige aar zeling toch de moeilijke beslissing genomen om aan Bisschop Antoon Hurkmans ontheffing van zijn taak te vragen. Per 1 mei heeft de Bisschop hem ontslag verleend. Na 17 boeien de jaren nemen de Levenskerkers, afscheid van hun pastoor. Dat gebeurde afgelopen zondag met een plechtige Eucharistieviering, waarbij voorgingen, behalve natuurlijk de pastoor, de onmisbare pater Rijkhoff en de overste van Jos, pater Kees Jongeneelen. Zanggroep Melos luis terde de dienst feestelijk op. Aansluitend was er in de grote zaal een recep tie waarbij velen de gelegenheid namen om hun pastoor persoonlijk te bedanken voor zijn langdurige inzet. We wensen Jos van den Broek nog vele jaren woon- en leefgenot toe in onze Moergestelse gemeenschap. Met dank aan Noud van de Leur en Paul Aarts. Na de zomervakantie zal begin september het Landjuweel worden gehouden. Dit is een Gildetreffen dat eenmaal per zeven jaar voor alle Brabantse Gilden wordt georganiseerd. En deze keer zal het in de gemeente Oisterwijk plaatsvinden. uit het lespakket. Harald Jacobs, directeur van de Graaf van Ursel hield een warm pleidooi voor deelname en gaf toelichting over de geschatte urenbelasting voor leerkrachten en leerlingen. Namens de Stichting WieKentKunst die de organisatie op zich neemt, schetste Jan van den Hurk een beeld van de geplande spelletjesdag in september met als onderdeel een ’’genie pige” quiz. Hij deed hierbij een oproep aan vaders en moeders van de leerlingen om te komen assisteren. Het andere deel van de groep kreeg buiten bij de schutsbomen instructie om zelf aan den lijve te ervaren wat het betekent om met een kruis boog te schieten. Vervolgens is er een onderlin ge wedstrijd geschoten waarbij prijzen waren te winnen. De beste vrouwelijke en de beste mannelijke deelnemer kon een fles rode wijn winnen. Uiteindelijk moest er een kampronde aan te pas komen om de uiteindelijke winnaar in beide categorieën te bepalen. Opvallend was daarbij dat zowel winnaar Henk als winnares Saskia op de Kiekenduut werk zaam zijn. We hebben niet kunnen achterha len zij van tevoren hebben geoefend of dat het louter natuurlijke aanleg was. In ieder geval werd het hen van harte gegund. We kunnen terugzien op een zeer geslaagde middag en inmiddels hebben bijna alle scho len zich reeds aangemeld. Jos Kolk, Stichting Landjuweel Na een eenvoudige lunch werd de groep van wege het programma en de omvang in tweeën gesplitst. Een gedeelte van de aanwezigen kreeg eerst informatie over het lespakket van Theo Kuipers van Erfgoed Brabant aan de hand van de DVD k/l Grat's 1 Thrall blJ een PAGINA 7 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 23 APRIL 2008 r Suzanne Bergmans Wendy Smits 4 X www.rabobank.nl/hilvarenbeek-oisterwijk Vraag naar de actievoorwaarden. WJ.J Wolfs Hypotheek Visie Besterdring 221, 5014 HK Tilburg tel. (013)581 18 66 Kijk ook eens op hypotheeiwisie.nl Ruud van tjen Akker -%■ T

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 7