Annie en Jos Habraken vieren gouden bruiloft KPJ-nieuws 00 3+1 GRATIS Aphrodite HEERLIJKE CAKE Eerder inleveren... ABRIKOZENSTRIKKEN BAKKERIJ KOUWENBERG Nagelsalon Adeline 5 MEERGRANEN- BROODJES I 2008: Veel gouden bruiloften in Moergestel Nick en Simon, René Schuurmans, Gabor en You Me O Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl je meer wilt weten over het powerweekend kijk dan op www.powerweekend.nl Je kunt je opgeven bij Nick, 06 22 85 928 7! Als je lid wilt worden of nog een leuke acti viteit weet surf dan naar www.kpjmoergestel.nl! Schrijf wat in het gas tenboek of meld je aan! en Fidelia) aan de Dreef en vervolgens naar de ’mèskesschool’ die toen nog was gevestigd in de huidige brandweerkazerne. Na haar schoolperiode ging Annie (als enig meisje in het gezin) thuis in het huishouden en in de verfwinkel meehelpen. Dat deed ze tot het moment dat ze ging trouwen. I.v.m. Koninginnedag vindt de productie van ’Moergestel-Nieuws’ komende week ’n dag eerder plaats. Dat betekent dat ook publicaties eerder ingeleverd dienen te wor den. Teksten kunnen worden aangeleverd tot zaterdag 26 april 12.00 uur; adverten ties kunnen worden aangeleverd tót zon dag 27 april 22.00 uur. Houd u daar a.u.b. rekening mee? De redactie BRUID Annie Wolfs werd geboren op 8 november 1931 in de Raadhuisstraat. Haar geboorteadres is het overbekende verfwinkeltje van Wolfs, waar lange tijd nog Lambert en Resi Wolfs waren gehuisvest. Er waren 4 kinderen: 3 jongens en 1 meisje. Vader Wolfs was huisschilder. Annie ging eveneens naar de bewaarschool (onder het strenge regime van de zusters Alexina GELUK EN DANKBAAR Jos wil één voorval uit zijn leven absoluut niet onvermeld laten. In 1980 kreeg hij namelijk ’n hartstilstand. Aan de doortastendheid en vast beradenheid van huisarts Bert-Jan van Delft (die zelf met Jos naar het ziekenhuis reed!) heeft hij zijn leven te danken. ’Zonder hem was het ons niet gegeven om ons gouden feest te vieren’, zegt Jos resoluut. Jos en Annie zijn de dokter nog steeds erg dankbaar daarvoor. KENNISMAKING De kennismaking tussen Jos en Annie kwam eigenlijk vanzelf tot stand. Jos was bevriend met Lambert, de broer van Annie. Zodoende was hij nogal eens te gast bij de familie Wolfs, en het zal niet anders geweest zijn dan dat er op ’n gegeven moment meer aandacht van Jos voor Annie ontstond dan voor zijn vriend. Goed idee, bij koffie of thee! Feest op de Oisterwijkseweg Dinsdag 29 april vieren Annie en Jos Habraken-Wolfs, Oisterwijkseweg 55, hun gouden huwelijksfeest. Samen hebben ze al bij veel gouden feesten de buurtac- tiviteiten mee georganiseerd, maar nu zijn ze dus zelf aan de beurt. Rondom hun woonhuis zal de buurt nu voor hén de versiering aanbrengen. Hun verhaal van daag dus als eerste in ’n serie over gouden huwelijken die de komende weken in ’Moergestel-Nieuws’ zal verschijnen. We zochten Annie en Jos op en lieten hun verhaal vertellen... Huidverzorgingsinstituut Kaarten voor dit fantastische feest kosten 25 euro en zijn nog te koop bij Tennissport centrum Stokeind en Café De Brouwer. KPJ Moergestel heeft ook nu weer een aantal gezellige activiteiten: - Op zaterdag 26 april gaan we naar de Time- Out in Gemert! Dit is een grote discotheek met verschillende zalen waar allerlei ver schillende muziek wordt gedraaid! Dus voor ieder wat wils! We verzamelen om 21.00 uur bij 't Draaiboompje en om 02.30 rijden we terug! De kosten zijn 15,- leden en 25,- niet-leden. Inbegrepen zit de reis en de entree! Neem je legitimatie mee! Je kunt je opgeven bij Roy, 06 25 13 05 00! - Op zondag 18 mei gaan we naar Bierbrouwerij Bavaria in Lieshout! Hierover komt volgen de week meer informatie! Of neem regelma tig een kijkje op onze website, www.kpjmoer- gestel.nl. - Op zaterdag 31 mei gaan we met de bus naar het Powerweekend van Made! We vertrekken om 17.00 uur bij 't Draaiboompje en gaan om 01.00 uur met de bus terug! 15,- aspirant leden, 25,- leden en 35,- niet-leden. Als BRUIDEGOM Jos Habraken zag het levenslicht op 24 juli 1928 aan de Oisterwijkseweg 55. Er waren 5 kin deren thuis: 1 meisje en 4 jongens. Vader (Jan) was werkzaam op het boterfabriek in Oisterwijk. Jos ging naar de bewaarschool ’op de Dreef’ en vervolgens naar de St. Jozefschool aan de Bosstraat. Broeder Florimond zwaaide er de scepter. Met z’n 13 jaar kwam Jos thuis te zit ten. ’n Jaar lang ’lummelde’ hij maar wat rond totdat hij naar het schoenfabriek van Van Gils werd gestuurd. Daar bleef hij twee jaar. ’n Loodgieter bij pa op het werk was op zoek naar ’n jong knechtje. Na informatie bij vader Habraken werd Jos er op af gestuurd en ging er aan de slag. Daar bleef hij ’n tijdje en vervol gens trok hij naar ’n bedrijf in Boxtel. Hier leerde hij het loodgietersvak en bekwaamde hij zich via cursussen steeds meer. In 1961 begin Jos voor zichzelf om dat vol te houden tot aan zijn pensionering in 1983. (Toen ging het bedrijf over naar één van zijn personeels leden: Martien van lersel). ’n Andere belangrijke periode voor Jos diende zich aan toen hij op moest komen voor de dienstplicht. Dat was in 1948 in Grave aan de Gen. De Bonskazerne. Na amper ’n half jaar werd Jos, zoals veel Moergestelse jongens in die jaren, naar het voormalige Ned.-Indië gestuurd. In september 1950 kwam hij daarvan terug... MAAR DAN: FEEST Dinsdag 29 april a.s. wordt het gouden feest gevierd in café De Brouwer. Daar vindt van 18.00 tot 19.30 uur de receptie plaats. Annie en Jos zullen er samen met de kinderen en klein kinderen (drie in getal) ongetwijfeld ’n gezel lige dag van maken. En dat wensen wij van ’Moergestel-Nieuws’ hen graag toe. Van harte proficiat en we wensen jullie nog graag veel fijne jaren samen in een goede gezondheid! M.O. Ingesloten in deze ‘Moergestel-Nieuws’ vindt u het bekende oranje Koninginnedag- programma. Makkelijk om mee te nemen op Koninginnedag. Geen programma gekre gen: op 30 april zijn ze nog verkrijgbaar op het St. Jansplein. Naar schatting zo’n tiental gouden bruilof ten worden dit jaar in Moergestel gevierd. Tot nu toe zijn bij onze redactie vier gouden paren bekend die ons graag hun levensver haal willen vertellen. Van deze gouden paren mag u dus de komende weken hun verhaal verwachten. De ‘onbekende’ paren kunnen zich nog melden of laten melden. Met ple zier tekenen we hun verhaal op en... het wordt pas gepubliceerd nadat ze het zelf als eerste hebben gelezen. Deze week zijn als eersten Annie en Jos Habraken van de Oisterwijkseweg aan de beurt. Dinsdag 29 april is hun gouden feest. TROUWEN Dinsdag 29 april 1958 (”doe maar daags voor Koninginnedag”, zeiden alle broers,”dan zijn we tenminste de dag erna vrij...”) trouwen Annie en Jos om 9.30 uur in het gemeentehuis van Moergestel. Huub van Erve was de amb tenaar van de burgerlijke stand, ’n Half uur later stonden ze voor pastoor Van den Boogaard in de kerk van Moergestel. Hij zegende het kerkelijke huwelijk in. Het bruiloftsfeest vond plaats in Café De Zwaan (Rinus de Kort) aan de Raadhuisstraat. Het jonge echtpaar ging wonen in ’n klein huisje dat ze hadden gebouwd achter het ouderlijk huis van Annie. Daar bleven ze acht jaar en kregen er twee kinderen: Piet en Jan; genoemd naar de beide opa’s. Zo ging dat in die tijd! Op 1 april 1966 verhuizen ze naar hun huidi ge woonadres Oisterwijkseweg 55. Ze hopen dat het hen gegeven mag zijn om er nog vele jaren te blijven wonen. Ze genieten volop van de vrije tijd die ze hebben. Elke woensdag hebben ze de zorg (al vanaf het moment dat hij in de box zat) over hun oudste kleinzoon en dat doen ze met veel plezier, 's Middags wordt die van school gehaald en dan worden er allerlei leuke dingen ondernomen. Annie en Jos fietsen nog graag, winkelen samen en trekken er nog regel matig op uit naar deze of gene. Donderdag 24 april: Tenniscentrum ‘Stokeind’ 20.00 uur ■HM ■■■■II WOENSDAG 23 APRIL 2008 - 33e JAARGANG - Nr. 1470 X, Telefoon 013-5424177 Adverteren in 'Moergestel Nieuws' Bel: 013 - 513 2268 - acrylnagels french manicure - programma voor nagelbijters - manicure Voor een afspraak graag bellen na 15.00 uur 06-52311287 Nagelstyliste Adeline Zwijgers Mooie handen zijn uw visitekaartje! 35° Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Weekblad voor Moergestel Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 18.00 uur. *4 t1 ICI- viu-uiu ih/h in

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1