WSSLFS Dclean Oranjecomitë Moergestel Een prachtige sociaal-culturele dag KBO kring Hilvarenbeek Beste inwoners van Moergestel! Sponsorlopers en sponsoren gezocht! A.J. Wolfs Commercieel Binnendienstmedewerker M/V De makelaar dicht bij huis! 06 53356709 elektro Ruim ervaring op industrieel gebied van storing, onderhoud modificaties Wil jij onze actie ondersteunen, dan kan dat op twee manieren: Sponsorlopers: Wil je ons doel steunen door mee te lopen dan ben je van harte welkom. Wij zijn RE/MAX KBO Kring Hilvarenbeek (bestaande uit Diessen, Goirle, Hilvarenbeek, Moergestel, Oisterwijk, Riel) heeft aan de leden op 8 april een mooie sociaal-cul- tureledag aangeboden. Er was tijd voor contact en er werd rond een thema infor matie gegeven. KBO afdeling Moergestel had de beurt om de uitwerking te ver zorgen. Het thema van de dag sloot aan bij het landelijke thema: “2008 jaar van het Religieus Erfgoed”. De invulling van de dag richtte zich op “Kloosters in KBO Kring Hilvarenbeek”. De dag werd geopend met een eucharistievie ring, die door seniorenkoor Echo muzikaal werd opgeluisterd. Pastor Theo te Wierik boei de in zijn verkondiging door vanuit eigen erva ring als kloosterling aan te sluiten bij het thema van de dag: “Geroepen tot...”. Het verdere dagprogramma speelde zich af in den Boogaard. Met ongeveer 300 leden was de zaal vol in een opstelling om de koffietafel te nuttigen. Het personeel van den Boogaard heeft ervoor gezorgd, dat de hele dag binnen de strak ke planning perfect verliep. Dank daarvoor. Er was een eerste presentatie rond het thema ‘Kloosters in KBO Kring Hilvarenbeek’ met als ondertitel “Ons Religieus Erfgoed”. Ondersteund door een PowerPoint schetste Noud Smits een historisch beeld van de kloos ters en het kloosterleven vanaf ongeveer 1850 tot heden in de 6 dorpen van de kring. Hij schreef tevens een historisch document, dat veel achtergrondinformatie geeft, met de titel: “Zij werden geroepen...”. Iedereen kreeg een exemplaar overhandigd. Historie is hem op het lijf geschreven. De tweede presentatie was van Leo Fijen (voor velen bekend van de KRO-tv; o.a. de reeks uit zendingen over kloosterleven in abdijen en kloosters). Hij sprak drie kwartier, terwijl de zaal in ademloze stilte luisterde. Vele ervaringen uit het eigen leven ondersteunden zijn verhaal over wat door de eeuwen heen de kloosters en kloosterlingen betekend hebben. Vooral legde hij accenten op elementen uit het kloosterleven die voor ons mensen nu betekenis kunnen heb ben: zoek dagelijks momenten van rust en stil te bijvoorbeeld. In de foyer van den Boogaard stonden panelen opgesteld met collages, waarop vele foto’s hin gen van de kloosters en het kloosterleven uit de KBO Kring. Velen hadden hiervoor belang stelling. Herkenbaar waren de gebouwen van eertijds en nu. Fraters, broeders, zusters en klassenfoto’s leidden tot herkenning van namen Zoals al eerder vermeld zijn we dit jaar weer druk bezig met alle voorbereidingen om er tijdens Koninginnedag weer een geweldig feest voor jong en oud van te maken. We willen graag al iets verklappen over alle activiteiten die op het St. Jansplein plaats zullen vinden. Nieuw dit jaar is het Panna-voetbaltournooi waarvoor de jeugd tussen 5 en 13 jaar (F, E D-jeugd) zich in kan schrijven bij Nico Oerlemans (napmoerlemans@home.nl). Er kan ingeschreven worden per team van 3 personen (jongens en meisjes gemengd). Verdere infor matie is te zien op de site van Audacia (www.audacia.nl). Ook zal er een korfbalworks- hop zijn en wordt er een korfbaltoernooitje gehouden. Iedereen kan zich voor dat laatste aanmelden op de dag zelf. Er is de mogelijkheid om een spelletje dart te spelen en je kunt je uit leven op de Kop van Jut. Voor de jeugd zijn er Bungy-Trampolines Er wordt een werkelijk spectaculaire onder zeeër op het plein getoverd, waarin Kapitein Kosto spannende verhalen gaat vertellen. Naast al deze nieuwe activiteiten hebben we ook weer enkele “oude” vertrouwde dingen op het pro gramma staan, zoals de ballonnenwedstrijd, de spelenkermis, de skeelertocht en natuurlijk de bekende Oranjefietstocht. Ook aan de muziek is gedacht! Dit jaar zal een spetterende kinderdiscoshow ervoor zorgen dat bij alle kinderen de voetjes van de vloer gaan. Geloven in Brabant voornamelijk op zoek naar jeugd die mee wil len lopen, want het wordt georganiseerd door de jongerengroep. Maar natuurlijk zijn broers, zussen, ouders of andere bekenden ook van harte welkom om mee te lopen. Hoe groter de groep, hoe gezelliger. Wanneer je mee wilt lopen, meld je dan even aan bij Marieke Verkooijen (513 2985), Lies van Dijk (513 1656) of Mayke Lemmens (513 6099). Daar kun je dan een sponsorlijst opha len. Sponsoren: Wanneer onze jongeren niet bij u zijn langs geweest en u wilt ons sponsoren, dan kunt u dat op 30 april doen. Tijdens de gezel lige avond op Koninginnedag gaan wij onze voe ten tapen als voorbereiding op de sponsorloop. Wij zijn vanaf 17.00 uur aanwezig in een tent op het Sint Jansplein. Vorig jaar heeft Jongerengroep de Kurkskes voor de eerste keer een sponsorloop van Moergestel naar ‘s Hertogenbosch (23 km) gelopen. Een van de jongeren is zelfs weer mee teruggelopen naar Moergestel, dus hij heeft totaal 46 km gelopen. Dit is voor ons een geweldige ervaring geweest. Wij hebben besloten om dit jaar weer een sponsorloop op te zetten. Op donderdag 1 mei zal de sponsorloop van Jongerengroep de Kurkskes plaatsvinden. Dit jaar hebben wij een ander goed doel waar wij voor gaan lopen, namelijk het Kidsfestival in Sarajevo, Bosnië. Het sponsorgeld komt terecht bij de Afro- Braziliaanse percussiegroep CaRamBa. Leden van deze percussiegroep gaan begin juni naar het Kidsfestival in Sarajevo. Tijdens dit festi val zullen in totaal 40.000 kinderen (verdeeld over 5 dagen) uit heel Bosnië-Herzegovina deel nemen aan de in totaal 22 workshops. Deze workshops worden gegeven door mensen uit de hele wereld, waarvan Nederland het grootste aandeel zal hebben. Een van deze workshops wordt gegeven door percussiegroep CaRamBa. Voor meer informatie over het Kidsfestival: www.kidsfestival.nl en personen en verhalen van ‘weet je nog wel’ en ‘wie was dat ook weer’ en ‘Ik heb nog bij die zuster gezeten Na de tijd van informatie, luisteren en kijken, was er ook tijd voor ludieke momenten: “De aardappelschillers”, opnieuw grandioos opge voerd door Córry en Eddy leidde tot veel hila riteit. Zes Zusters van Liefde uit Diessen zon gen ‘De Nonnekes”. Aan het slot bleken ze al heel werelds met hun paarse kapsel. MarieChristien Verstralen zong de dag naar het eind in twee optredens. Ze leidde verhalend als een kleuterjuf, die haar oorspronkelijk beroep niet verloochent, haar liederen in en begeleidde zichzelf bij een enkel lied op haar gitaar. Haar muzikale vertolking, met aanspre kende teksten met soms een diepere betekenis, werd bijzonder gewaardeerd. Om half zes werd de dag, die om 10.00 uur begon, afgesloten door de kringvoorzitter. Vanuit KBO-Brabant was een vertegenwoordi ging aanwezig: de geestelijk adviseur, de con tactpersoon vanuit het hoofdbestuur voor onze kring en de gehele werkgroep culturele zaken. Op uitnodiging gaan de PowerPoint over de kloosters in de KBO-Kring en de collages naar de afdelingendag in het provinciehuis in Den Bosch op 19 april. De werkgroep Sociaal Culturele Dag 2008 dankt iedereen die een bijdrage heeft geleverd aan de mooie dag. De provincie Noord-Brabant heeft een subsi die in het kader van ‘2008 Jaar van het Religieus Erfgoed’ toegekend aan dit project. Op de website www.KBO-Moergestel.nl treft u het verslag en een fotoverslag aan van de dag. Later in de middag zal een bekende Moer- gestelse zanger zorgen voor feestmuziek voor groot en klein. Om 17.00 uur zal de band Cover- Express starten met haar optreden. Dit jaar gaan we al onze vrijwilligers extra in het zonnetje zetten! Want zonder hun enthou siaste inzet kan een dag als deze nooit een suc ces worden. Er zal een loterij plaatsvinden onder alle vrij willigers. Iedereen maakt kans op allerlei fan tastische cadeaubonnen. Dus.een extra reden om je aan te melden! (tel. 513 2823). Genoeg redenen dus om op Koninginnedag naar het St. Jansplein te komen! Wij hebben er in elk geval weer zin in! Tot 30 april! Het Oranjecomité: Jan-Willem, Emilie, Lucille, Angeline, Erik, Miel, Eva, Corine, Paul, Miriam en Dorris. PAGINA 5 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 9 APRIL 2008 service in techniek Hopveld 18 5066 MX Moergestel 013 5133714 Tel Mob Erkend Installateur Besturings Techniek Meet Regeltechniek Domotica Service, Onderhoud, Storing Mechanische en elektrisch Allround in Techniek Momenteel hebben wij een vacature voor een: Je schriftelijke reactie kun je richten aan D-Clean, Postbus 61, 5066 ZH Moergestel t.a.v. Norbert Auping, commercieel directeur. Of per mail n.auping@dclean.com Initiatief en een eigen mening worden gewaardeerd, kom gerust een ochtendje kijken zodat we beiden een juiste indruk krijgen. Ben je geschikt en je ziet het zelf ook zitten dan bieden we je een prima salaris en werk omstandigheden. Uiteraard kun je ook contact met ons opnemen (013) 513 2626 en mobiel 06-22939250 makelaars o.g. Marcel Vromans Pieter Burgers Toon Coppens FUNCTIE-INHOUD Als commerciële binnendienst medewerker speel je een belangrijke rol op de commerciële afdeling van D-Clean deze functie zien we overigens heel breed en de werkzaamheden variëren dan ook van het afsluiten van orders, streven naar maximale klanttevredenheid, het oplossen van vragen, het geven van adviezen tot het optimaal beheren van de Europese klantenkring. WAT VERWACHTEN WE VAN JOU: - Als binnendienstmedewerker onderhoud je alle klantencontacten, zowel telefonisch als schriftelijk. - In nauwe samenwerking met de commercieel directeur onderhouden en uitbreiden van ons distributienetwerk. - Je bent verantwoordelijk voor het maken en opvolgen van offertes en verzorgt mede de gehele orderafwerking van A tot Z - Probleem oplossend denken en hier ook naar handelen - Je bent een absolute teamspeler we moeten het met zijn allen waar maken BENODIGDE KWALIFICATIES Wij zoeken iemand die graag in een hectische omgeving werkt, commer cieel gedreven is, begrijpt wat klantvriendelijkheid inhoudt, communicatief sterk is en zich thuis voelt in een no-nonsense omgeving. Verder een MBO/HBO werk en denk niveau heeft en net als ons veel waarde hecht aan een prettige collegiale instelling. Omdat er vrij veel Europees gewerkt wordt is een beheersing van zowel de Duitse als Engelse taal gewenst en heb je Exact computer ervaring is dat mooi meegenomen. Dit alles binnen een klein team met een prettige werksfeer. BEN JE GEÏNTERESSEERD? Neem dan contact met ons op en motiveer je belangstelling! E-mailadres 'Moergestel Nieuws' buro76@planet.nl Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 Maatwerk in disposables en veiligheid D-Clean is een snel groeiend en dynamisch bedrijf dat al bijna 20 jaar succesvol is op het gebied van disposable producten zoals handschoenen, kleding en persoonsbescherming. Deze producten voor het merendeel afkomstig uit het Verre Oosten zetten wij af bij diverse distributiekanalen in de Benelux en rest van West Europa. I Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5