Nieuwe show luchtmacht in Moergestel Grote Vlooienmarkt van Harmonie Concordia Hilvarenbeek Bas Hessels nieuwe voorzitter C.V. De Pierewaaiers Opbrengst collecte Reumafonds Kandidaten aanmelden voor de Moergestelse vrijwilligersprijs Gezocht Jos van de Wiel Computertypen vanaf groep 6 Op zaterdag 19 en zondag 20 april van 11.00 uur tot 16.00 uur op het schoolplein van de Biedonk (achter de Hispohal) te Hilvarenbeek IN MEMORIAM We gaan weer beginnen! Geen handelaren. Entree: 2,-. (kinderen tot 12 jaar gratis) Werkster voor 1 ochtend in de week zaterdag 19 april 2008 Concert van de Koninklijke Luchtmachtfanfare met in het voor programma het harmonieorkest van muziekvereniging Prinses Juliana. Aanvang 20.15 uur. Voorverkoop 8,- euro, dagkassa 10,- euro Aanmelden gaat eenvoudig. Het beste is om even contact op te nemen met Hennie van Schooten, telefoon 513 3072. Aanmelden kan ook per brief (D’n Duyp 41) of per e-mail (hennievanschooten@home.nl). Normaliter wordt een nieuw bestuurslid bij de Pierewaaiers gekozen in de jaarlijkse ledenver gadering in november, maar gezien het feit dat C.V. De Pierewaaiers met de door het S.M.C. te organiseren Superloterij (waarover komen de weken meer in diverse media) nogal wat formaliteiten en juridisch verantwoorde zaken in het vooruitzicht heeft, achtte Bas het beter om voor die tijd officieel in functie te zijn. C.V. De Pierewaaiers kunnen nu met een fris se kijk van een jonge voorzitter de komende jaren in en dit gaat ongetwijfeld een succes worden. Rest ons nog om Bas heel veel succes en ple zier te wensen in zijn nieuwe functie! Plaats Moergestel. Hebt u interesse,bel dan naar: 06 - 20 11 84 97 KBO-Brabant Voor achtste keer Moergestels eerbetoon aan vrijwilligers De Moergestelse vrijwilligersprijs is een eerbe toon aan alle vrijwilligers. Zij worden steeds belangrijken Tegelijk zijn steeds minder men sen bereid zich als vrijwilliger in te zetten. Moergestelnaren die een deel van hun tijd vrij willig ter beschikking aan de samenleving ver dienen het om eens per jaar in de schijnwerpers te worden gezet. Dat gebeurt door middel van de verkiezing van de vrijwilliger van het jaar. BINGO IN DE REUSELHOF Op 16 april is er om 19.30 uur weer de gebrui kelijke bingo in de Reuselhof. Wij hopen op een grote opkomst. En spreken af dat met zijn allen komt, en wij voor koffie en mooie prijzen zullen zorgen. Samen maken we er een leuke gezellige avond van. Groetjes Bep en Diny. Vrijdag 11 april jl. is tijdens een buitengewone ledenvergadering Bas Hessels geko zen tot nieuwe voorzitter van C.V. De Pierewaaiers. Na twee jaar stadsprins te zijn geweest voelt Bas zich nu zo thuis bij C.V. De Pierewaaiers dat hij gemeend heeft zich voor de vacante functie van voorzitter beschikbaar te stellen. Afgelopen vrij dag was de speciaal ingelaste vergadering dan ook een spannend moment voor Bas, want je beschikbaar stellen wil nog niet zeggen dat je ook gekozen wordt. Gelukkig voor Bas was er geen vuiltje aan de lucht en werd hij unaniem tot nieu we voorzitter gekozen. Ook gelukkig voor C.V. De Pierewaaiers dat na het aftre den van Bernard Smits zonder voorzitter zat en dus nu vol goede moed het ‘tijd perk Hessels’ in kan gaan. ONDERZOEK Omdat het Reumafonds geen overheidsub- sidie krijgt, zijn de opbrengsten van de collecteweek van groot belang. Het onder zoek in Nederland is inmiddels mede dank zij het Reumafonds van hoog niveau. Nederlandse reumatologen behoren tot de besten ter wereld en zullen zich blijven inzetten om uiteindelijk de ziekte te kun nen bestrijden. Zaterdagavond 19 april zal de fanfare van de Koninklijke Luchtmacht met hun nieuwste show ‘Het Vierkleurenconcert’ naar Den Boogaard in Moergestel komen. De organiserende muziekvereniging Prinses Juliana zal u in het voorprogramma een luchtig optreden brengen. De Luchtmachtfanfare gebruikt de Nederlandse vlag en wimpel als inspiratiebron: hun optre den wordt onderverdeeld in de kleuren rood, wit, blauw en oranje. Rood staat voor liefde en warmte, wit voor zuiverheid en leegte, blauw voor waardigheid en macht, oranje voor vreug de en gezelligheid. Deze kleuren vormen de the ma’s in de muziek en in de show die de muzi kanten voor dit concert uitgewerkt hebben. De fanfare staat onder leiding van gastdirigent Peter Kleine Schaars. Behalve de muzikanten zullen in de middag ook de technische mensen van de Luchtmacht in Moergestel aanwezig zijn om de concertzaal van Den Boogaard te voorzien van nog meer lichteffecten en geluidsapparatuur dan al aan wezig. Men laat dus niets aan het lot over om er een geweldig spektakel van te maken. Toch wil C.V. De Pierewaaiers niet zomaar voorbij gaan aan het feit dat Peter Swinkels de functie van voorzitter de afgelopen anderhalf jaar met verve als interim-voorzitter heeft ver vuld en daarmee de vereniging een grote dienst heeft bewezen. Eert vereniging heeft immers een duidelijk aanspreekpunt nodig en Peter heeft Hit als echte Pierewaaier goed begrepen en ver volgens waardig gedaan. Met het aantreden van Bas Hessels neemt Peter afscheid van het bestuur van C.V. De Piere waaiers, dat hij in verschillende periodes jaren lang heeft gediend. C.V. De Pierewaaiers wil len hem hier dan ook hartelijk voor bedanken. De jurering wordt gedaan door een onafhanke lijke jury van betrokken Moergestelnaren onder voorzitterschap van Hennie van Schooten (voor zitter Stichting WieKentKunst). De jury wordt gevormd door Annie van Roessel, Corrie op ’t Hoog-Basemans, Lian Kocx, Maarten Lapien, Frans van der Poel, Jan van Dijk en Marieke van Kerkoerle-Vugts. Samen vormen zij een mooie dwarsdoorsnede van de Moergestelse samenleving. benoemd, bleef hij op allerlei manieren actief voor onze vereniging. Met name op het gebied van natuurijs was deze autodi dact een waar kenner en uit alles bleek zijn verbon denheid met de natuurele menten. Hij had precies door waar de zwakke plek ken in het ijs waren en gaf de juiste adviezen, waar we moesten boren om de ijsdikte te meten. Ook zijn eigen gemaakte wijn heeft menig lid van De Vennen geproefd en gewaardeerd. Bij de laatste toertochten ruilde hij de schaatsen in voor de klompen en was hij nog altijd aanwezig voor hand- en spandien sten. Ook zijn verhalen over schaatsen en zijn betrokkenheid bij “nieuwe elfstedengangers”waren groot. Als schaatsclub zijn we Jos veel dank verschul digd voor zijn verdiensten en betrokken heid. We zullen zijn nadrukkelijke invloed zonder veel woorden maar met veel daden nooit vergeten. Een markant schaatser is overleden. Zo sterk kan een beeld zijn Schaatsclub “de Vennen” Het Reumafonds heeft in Moer gestel 1714,58 euro opgehaald tij dens de jaarlijkse collecteweek. Met dit geld kan het fonds nóg meer onder zoek doen naar behandelmethoden en medicijnen om reuma te bestrijden. Vooral nu uit onderzoek van TNO blijkt maar liefst één op de vijf mensen in Nederland, boven de twintig jaar, last heeft van reuma. Het Reumafonds dankt alle collectanten en comité leden die in de Moergestel hebben meegeholpen tijdens de collecte hierbij hartelijk. De show van de Luchtmachtfanfare bestaat uit twee delen van ieder zo’n 40 minuten, zodat u bijna anderhalf uur kunt genieten van hun voorstelling. In het voorprogramma zal het harmonieor kest van muziekvereniging Prinses Juliana u laten genieten van een swingend optreden met bekende muziek van The Blues Brothers en You can’t stop the beat (uit Hairspray). Ook zal onder leiding van dirigent Arthur Verhofstad muziek van Elvis Costello en Queen vertolkt worden. Een mooi program ma, met luchtige muziek die zowel jong als oud zal aanspreken. Den Boogaard zal op zaterdagavond ingericht zijn als concertzaal, wat betekent dat het meren deel van de beschikbare plaatsen uit zitplaat sen bestaat. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Den Boogaard en Novy Van Wezel in Moergestel. Ook kunt u gemakkelijk online bestellen via onze website: www.juliana- moergestel.nl. In de voorverkoop kosten de kaarten slechts 8,00 euro, aan de dagkassa betaalt u 10,00 euro (indien nog niet uitverkocht) Graag tot ziens op zaterdag 19 april in Den Boogaard; de zaal is vanaf 19.30 uur geopend en het concert begint om 20.15 uur stipt. Voor de jaarlijkse Moergestelse vrijwilligersprijs kunnen nog tot en met 30 april kandidaten worden aangemeld. Door de jury wordt na de sluitingstermijn voor de achtste keer deze prijs toegekend. De zeven eerdere winnaars waren Eddie Hurkmans, Kees van de Loo, Jo Denissen-van Kerkoerle, Jo Denissen-van de Wouw, de Kerkhofgroep, Scouting St. Jan en vorig jaar Jacqueline Vis-van de Wouw. De Moergestelse vrijwilligersprijs is een gemeentelijke prijs. Het initiatief is destijds genomen door de Stichting WieKentKunst. Later is dit eerbetoon aan de vrijwilligers overgenomen door de gemeente. Nu zijn er vrijwilligersprijzen voor alle drie de dorpen: Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. Elk dorp heeft een eigen jury, een eigen prijs winnaar, een eigen uitreiking en een eigen beeldje. In Moergestel krijgt de winnaar een door de Moergestelse kunstenaar Kees Ketelaars gemaakt bronzen beeldje dat de reuzin Ermelindis voorstelt. De volledige benaming van de vrijwilligersprijs is dan ook ‘De Moergestelse Reus’. De idee daarachter is dat een vrijwilliger, net als een reus, met kop en schouders boven de rest van de samenleving uit steekt. Hoe sterk kan een beeld zijnhet beeld van de schaatsende voorganger van schaatsclub “de Ven nen”. Vorige week is ons erelid Jos van de Wiel begraven. Bij elke natuurijsperiode was Jos te vinden op een van de Vennen rondom Moergestel. Het Allemans- goed, het Hildsven, het Putven, het Kolkven en het Brandven waren het domein van deze schaat ser, die in zijn zeer rustige, mooie schaatsstijl bewon dering genoot van alle andere aanwezigen. Ge wicht overbrengen en druk op de schaats hou den, wat iedere trainer tegenwoordig probeert over te brengen op zijn pupillen, dat had Jos zichzelf aangeleerd. Volkomen in balans schaatste hij, in eerste instantie op zijn hou ten- en later op vaste schaatsen, de buitenste ronde op het ven en leek hij onvermoeibaar. Hij was een inspirerend voorbeeld zonder woorden voor de oprichters van schaatsclub ‘de Vennen” en is altijd “aanwezig”gebleven in de geest van de vereniging. Nadat hij tot erelid van de vereniging was Iedereen kan zich WEER opgeven voor de lessen computertypen. Op woensdag 17.30-19.00 of 19.00-20.30 uur. (LET OP nieuwe dag en tijd) Aanvang 27 augustus 2008. Geef je tijdig op Beperkte plaatsen. Typebureau van der Pluijm 013-5133793 info@typebureau.nl www.typebureau.nl PAGINA 3 Meer weten? Sociaal Cultureel Centrum Den Boogaard St.-Jansplein 5, Moergestel Telefoon (013) 513 6009 Website: www.denboogaard.nl Belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel SOCIAAL CULTUREEL CENTRUM nBOOGAARD St. Jansplein 5 Moergestel MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 9 APRIL 2008

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3