45 jaar KWF in Moergestel Open Dag Factorium Vogelexcursie De actie ’zwemkaart’ door Charitas Ron Zwart Optiek gaat verhuizen RE/MAX De makelaar (tf/rMEK dicht bij huis! 0 Dit formulier is ingevuld door: Naam: Straat: Postcode plaats: Telefoonnummer: jubileum. Dat waren de dames Denissen, van Gerven en van de Ven. Zij kregen uit handen van de KWF-promotor Jannette van Arke een tinnen collectebusje. Twee andere trouwe collectanten, de dames Mulders en Smits, kregen voor hun jarenlan ge verdienste een zgn. “schooierke”. 0 0 0 0 0 I I I I i I i I I I I I I I I twee combi-kaarten voor inwonende kinderen van 16 of 17 jaar die dagonderwijs volgen; I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I krijgt dan een tegoedbon thuisgestuurd waar mee u de abonnementen op kunt halen bij het Staalbergven. Op het abonnement dient een pasfoto te komen (bij een gezinsabonnement voor ieder gezins lid een pasfoto). Als u geen pasfoto’s heeft, kunt u die op kosten van de Charitas laten maken bij foto Vlaminckx. Ook dit kunt u aangeven op het formulier, zodat u ook daar een tegoedbon voor ontvangt. Wij wensen u een fijne zomer toe met veel zwem plezier voor iedereen! Indien voor 1 of 2 personen: een combi-kaart voor 1 kind t/m 15 jaar; twee combi-kaarten voor 2 kinderen t/m 15 jaar; twee combi-kaarten voor 1 ouder en 1 kind t/m 12 jaar; een combi-kaart voor inwonend kind van 16 of 17 jaar dat dagonderwijs volgt; infostand zijn voor al uw vragen en inschrij- vingsmogelijkheid. Daarnaast staat een enthou siast docententeam klaar om u adviezen te geven over de diverse instrumenten en of cur sussen. Maar... misschien wilt u een instrument pro beren. Ook daarvoor zijn de vakkundige docen ten aanwezig die met u de eerste stappen door nemen, mogelijkheden bespreken en u dus des kundig kunnen adviseren. Speciaal voor de kinderen van de basisschool is er deze middag een muzikale speurtocht door het gebouw Tiliander. Leuke vragen en opdrachten kunnen er worden gedaan en daar mee is deze ervaring voor de wellicht nieuwe cursist(e) een eerste leerzame kennismaking met Factorium. Het voltallige personeel van Factorium nodigt u van harte uit voor deze kennismaking en wij hopen dan ook velen van u te mogen begroe ten. Op zondag 20 april organiseert Natuurmonumenten de excursie ‘Ontdek de voorjaarstrek’. U wandelt met de boswachter door het natuurge bied de Kampina en leert vogels herken nen aan onder andere hun gedrag en gezang. Daarnaast zal hij u meer vertel len over leefwijze van vogels waaron der de voorjaarstrek. Kortom, een excur sie vol wetenswaardigheden en indruk ken die de moeite waard zijn! De wandeling start om 10.00 uur en duurt onge veer 2 uur. De kosten bedragen 4 euro voor leden van Natuurmonumenten, niet-leden beta len 7 euro en kinderen tot 12 jaar 2 euro. Graag van tevoren reserveren bij Natuur monumenten in Oisterwijk, tel. 013-5219209, of via www.natuurmonumenten.nl/denatuur- in/agenda. Vergeet vooral uw verrekijker niet! Vogels kijken op de Kampina De Kampina is een fraai heidelandschap omringd door bossen en doorsneden door enke le beken. In het zuiden stroomt de Beerze door het gebied, die 's winters buiten haar oevers treedt. Botanisch is het gebied van grote waar de; het hoogveen dat plaatselijk aanwezig is groeit nog steeds. Het voorjaar is het moment om er met een ver rekijker op uit te trekken. In de lente hoor je de meeste vogels zingen. Bijvoorbeeld de boom- pieper, duidelijk herkenbaar aan zijn zang- vlucht, met snelle vleugelslag tamelijk recht omhoog om dan als een “stille” parachute lang zaam te dalen. Vooral in het voorjaar is dit een manier voor vogels om hun territorium af te bakenen en om hun partner te zoeken. De wulp, tureluur en roodborsttapuit komen ook veel in het gebied voor. Ga mee op zoek naar wie nu al die muzikale “herrie” maakt! Al vele jaren is Factorium Tilburg met locaties in Tilburg, Goirle en Oisterwijk de plaats waar iedereen, van jong tot oud, zich kan ontwikkelen op het gebied van muziek, dans en theater. Of je nu van pop, rock, jazz of klassiek houdt....ieder een kan zijn/haar vaardigheden op dit gebied ontwikkelen bij Factorium. Een succesvolle actie van Charitas Oisterwijk heeft het al twee jaar voor veel Oisterwijkse gezinnen financieel mogelijk gemaakt om een abonnement op het zwembad te nemen. Onder het motto “Het Staalbergven is er voor iedereen” kon den mensen, die dit zelf niet konden betalen, een zwemabonnement bestellen voor zichzelf en hun kinderen. Vanwege de vele positieve reacties die deze actie ople verden, heeft Charitas het besluit genomen deze actie te herhalen. Het gaat hierbij om kinderen t/m 12 jaar met (eventueel) hun ouders of om kinderen van 13 t/m 17 jaar die alleen naar het zwembad kun nen. Zij moeten wonen in Oisterwijk, Heukelom of Moergestel. In overleg met de Gemeente en het Staalbergven is afgesproken, dat mensen die zich met een tegoedbon van de Charitas melden, bij het zwembad een indivi dueel of een gezinsabonnement kunnen krijgen. Dit abonnement is een combikaart waarmee men ook toegang heeft tot het overdekte zwem bad “De Leye”. De actie is uitdrukkelijk bedoeld voor mensen die een zwemabonnement niet zelf kunnen betalen, omdat zij een te klein inkomen heb ben. Charitas vindt het belangrijk, dat kinde ren, die niet op vakantie kunnen, zich deze zomer goed kunnen vermaken en van het mooie zwembad kunnen genieten. En als de vaders en moeders van jonge kinderen het leuk vinden om mee te gaan, kan dat ook. In deze Nieuwsldok vindt u het aanmeldformu lier. Als u meent, dat uw gezin of uw kinderen voor deze actie in aanmerking komen, dan kunt u zich hiervoor opgeven door dit formulier in Pasfoto’s: Als u ook een tegoedbon wenst voor het maken van pasfoto’s, dan kunt u dat hieronder aangeven: Ik heb voor (aantal invullen) personen pasfoto’s nodig. CH ARIT ASOISTERWIJK Aanmeldformulier zwemabonnement Voor de toelichting hierop zie het betreffende artikel Ik wil graag een tegoedbon ontvangen voor een gratis zwemabonnement. Keuzemogelijkheden: (één van onderstaande bolletjes zwart maken) Factorium locatie Oisterwijk houdt dan ook op zaterdag 19 april van 13.00 tot 16.00 uur haar jaarlijkse Opendag in Tiliander te Oisterwijk. Die middag zijn er diverse optre dens door leerlingen en docenten. Solo-optre- dens, maar ook ensembles en andere vormen van samen musiceren en in diverse stijlen komen aan bod. Beginners en gevorderden zul len laten horen wat er allemaal mogelijk is. Ook het dansaanbod ontbreekt niet. Van klas siek ballet tot moderne dansvormen zullen worden gepresenteerd. Misschien al wat pasjes mee uitproberen? Altijd al de wens gehad om eens op het podi um te staan? Dan kunt u kennismaken met de afdeling M4U. Deze afdeling geeft mensen een combinatie-opleiding, die bestaat uit theater, muziek en dans. Verder kregen nog 5 dames een goudkleurig speldje en 17 mensen een zilverkleurig speld je. Tot slot werd Annette Donders in de bloeme tjes gezet vanwege haar verdienste voor het KWF. Al vijftien jaar coördineert zijn het werk rondom o.a. de collecte, maar neemt dit jaar afscheid. Het KWF afdeling Moergestel is dan ook op zoek naar iemand die haar wil vervan gen. Wilt u daar vrijblijvend informatie over, neem dan eens contact op met Annette, tel. 513 3361. Indien voor 3 of meer personen: combi-abonnement voor gezin van 3 of meer pesonen. Het gaat om (0,1 of 2) ouders van kinderen t/m 12 jaar en omkinderen van 0 t/m 17 jaar. Deze middag zullen ook de Popbands van zich laten horen. In de foyer van Tiliander zal een In 1948 kreeg koningin Wilhelmina bij haar Gouden Regeringsjubileum een Nationaal Geschenk. Zij besloot dit bedrag van 1 miljoen euro (toen: ruim 2 mil joen gulden) te bestemmen voor de bestrijding van kanker. Hiermee was het Koningin Wilhelmina Fonds een feit. In 1963 begon men in Moergestel te collecte ren met slechts ’n paar collectanten. Dit jaar gaan 47 vrijwilligers in Moergestel op pad om in de eerste week van september weer geld op te halen voor het KWF. Drie collectanten van helderste uur zijn afge lopen week gehuldigd, vanwege het 45-jarig Dit formulier in gesloten envelop sturen aan: Charitas Oisterwijk, Postbus 394, 5060 AJ Oisterwijk. Om aan alle speculaties, geruchten en van horen zeggen een eind te maken. Een mededeling vanuit de bron. Ja, Ron Zwart Optiek, nu gevestigd aan de Dorpsstraat 15a gaat verhuizen. Wij gaan er niet mee stoppen, we gaan ook niet naar een ander dorp of stad. Wij blijven gewoon in Oisterwijk waar wij de afgelopen 20 jaar met veel plezier zorg hebben gedragen voor uw ogen. Eind april, begin mei 2008 gaan wij naar een nieuwe locatie, in het centrum van Oisterwijk. Een locatie waar wij u nog beter van dienst kunnen zijn. Een nieuwe uitdaging voor ons om voor onze klanten een nog prettigere atmosfeer te creëren. Een prachtig winkelpand waar u in alle rust en ruimte uw gezichtsvermogen kunt laten beoordelen en een keuze kunt maken voor een nieuwe bril of lenzen Ook gaan we weer een uitgebreide zonnebrillen collectie pre senteren. Kortom er veranderd voor u, onze klanten, niet zo heel veel. Het nieuwe adres kunnen we helaas nog niet prijsgeven, maar u zult daarvan zo snel mogelijk op de hoogte worden gebracht. Tot het voorjaar 2008 staat ons team uiteraard in de Dorpsstraat voor u klaar. Met vriendelijke groet Ron Zwart. te vullen. Het is belangrijk, dat u het formulier I volledig invult en opstuurt naar de Charitas. U PAGINA 5 I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I makelaar o.g. Pieter Burgers Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpakl Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 9 APRIL 2008

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5