De Krekul 40 jaar s Oranjecomité Moergestel Den Boogaard tijdens de vakantieperiode voor de allerliefste geboortekaartjes.. Scouting Moergestel 45 jaar ’’Jong Oranje” op Koninginnedag Rode Kruis “greet and meet” (groet en ontmoet) Gefeliciteerd! ’Kleur bekennen en tonen gezet’ Duotentoonstelling VIDO ’Moergestel-Nieuws’ niet ontvangen? Nog geen rollator, grijs haar of staar, maar al wel 50 jaar! Collega's Nachtdienst Het afgelopen jaar stond helemaal in het teken van het veertigjarig jubileum van “De Krekul”, het centrum voor creatieve en culturele vorming in Oisterwijk. Er zullen maar weinig mensen uit onze gemeente zijn, die de naam en doelstelling van de Krekul niet kennen; het is in de loop der tijd een begrip geworden! Immers elk jaar weer vinden zo’n 600 mensen de weg naar de Krekul voor een of andere cursus. Zo werdeonlangs in het kader van dat jubi leum een aantal gratis workshops aangeboden. Een groot aantal deelnemers en natuurlijk de docenten is enthousiast aan het werk geslagen, kortom het was een plezier om dat te beleven. nument uit de dertiger jaren, waarin nog veel sfeervolle elementen bewaard zijn gebleven. De vroegere lokalen worden tegenwoordig gebruikt als werkplaatsen voor de cursisten tekenen en schilderen, beeldhouwen en kera miek terwijl de entree op passende wijze is ver nieuwd. Onveranderd gebleven is de kwaliteit van de docenten. Het bestuur slaagde er elk jaar weer in om zo’n 35 gekwalificeerde docenten aan te trekken of te behouden.. Naast de docenten is er nog een onmisbare groep vrijwilligers: de 20 gastvrouwen en heren zorgen elke keer weer voor ontvangst en voor koffie en thee. We zijn heel blij dat onze zus 50 jaar wordt! Alvast, Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 KBO-Brabant Afdeling Moergestel Het is tijd... Op zaterdagen 12,19 en zondagen 13 en 20 april vindt er een duotentoon stelling van Greet Vervoort en Nicole Royers plaats in De Verdie ping aan de Industrieweg. Deze expositie in galerie de Verdieping is geopend op 12-13 en 19 en 20 april. Zaterdag van 13.00 tot 17.00 en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. www.galeriedeverdieping.nl RECTIFICATIE KOSTEN BUSREIS 20 JUNI Vorige week had het zetduiveltje toegeslagen in het artikel betreffende de busreis van 20 juni a.s. De kosten voor deze prachtige reis bedragen 43,00 pp. (en niet zoals we meldden 3,00 pp.). De meeste mensen hadden dit al wel begre pen, maar tóch... De kosten moeten wel (liefst gepast) voldaan worden bij de aanmelding. U kunt zich aanmelden bij Corry Hurkmans- Janssen, Hogenackerstraat 1; Mieke van de Ven, Rootven 65 of Kees Lemmens, De Stappert 89. Meldt U snel aan want vol is vol!!! (Vrouwen in de overgang) Woensdag 16 april houdt Vido weer een inloopochtend van 09.30 tot 10.30 uur. Ook houden wij de tweede woensdag van maand een inloopavond van 20.00 tot 21.00 uur. Dit om meer vrouwen de kans te geven om bij ons langs te komen die daar behoefte aan heb ben om over het onderwerp overgang te praten of daar informatie over willen Ook bestaat er de gelegenheid om zich op te geven voor een gespreksgroep van 12 ochten den of avonden. Je bent welkom in buurthuis Loven/Besterd, Koestraat 164,5014 EG Tilburg, ingang park de Horion. Voor informatie 06 - 48316923, of per e-mail vidotilburg@planet.nl Je kunt ook onze website bekijken www.vido- tilburg.nl BINGO IN DE REUSELHOF Op 16 april is er om 19.30 uur weer de gebrui kelijke bingo in de Reuselhof. Wij hopen op een grote opkomst. En spreken af dat met zijn allen komt, en wij voor koffie en mooie prijzen zullen zorgen. Samen maken we er een leuke gezellige avond van. Groetjes Bep en Diny. Aangezien er recent veel commotie is geweest over het al of niet sluiten van ons sociaal-cul- tureel centrum ’Den Boogaard’ tijdens de komende vakantieperiode, heeft een gebrui kersoverleg plaatsgevonden, waaruit het navol gende als besluit naar buiten is gebracht: Verschillende verenigingen stoppen weliswaar hun activiteiten gedurende de vakantieperio de, maar diverse verenigingen hebben echter schriftelijk aangegeven met hun activiteiten te willen doorgaan. Met name de senioren, die als gevolg van leef tijd of anderszins, kiezen voor ’thuis blijven’, zouden met sluiting gedupeerd worden, daar zij dan niet kunnen deelnemen aan de voor hen bekende activiteiten. De directie van ’Den Boogaard’ heeft - gehoord het gebruikersoverleg - unaniem besloten om als proef’Den Boogaard’ gedurende de gehele Explorers: van 14 t/m 18 jaar. Stam: van 18 t/m 25 jaar. Allemaal groepen die natuurlijk alleen kun nen bestaan als je er de leden voor hebt. vakantieperiode - van 5 juli t/m 17 augustus- open te houden. Bij mooi weer wordt voor het eerst het terras gedurende voornoemde perio de opengesteld. De activiteiten voor de senioren kunnen zowel binnen het team van vrijwilligers van de KBO als met toevoeging van extra personeel voort gang vinden. De extra openings- en sluitings tijden alsmede de voorziening met betrekking tot het terras worden verzorgd door eigen per soneel van ’Den Boogaard’. Van de zijde van de directie van ’Den Boogaard’ wordt verder meegedeeld, dat deze openstelling budgettair een extra investering vergt, waarvoor intern een oplossing gezocht moet worden. Ondanks die extra investering wil de directie deze proef een kans geven. Na de vakantiepe riode zal de proef dan ook geëvalueerd worden. Het Nederlandse Rode Kruis, waarvan afdeling Oisterwijk-Haaren deel uitmaakt, start een nieuw project met de titel “Meet Greet” jong ontmoet oudNaar aanleiding van voorgaan de projecten zoals “maak contacf’en “vriend schappelijk bezoek”, wordt binnen dit nieuwe project “jong ontmoet oud”een stimulans gege ven om een brug te bouwen en elkaar zo te ont moeten. Wat houdt dit concreet in: jongeren bezoeken ouderen, die behoefte hebben aan sociale con tacten en het biedt ouderen de gelegenheid jongeren te ontmoeten en samen iets te doen en zodoende elkaar beter te leren kennen. Te denken valt daarbij aan samen een bakje thee/koffie te drinken en ervaringen uit te wis selen, samen een hapje eten, samen naar de film, samen op internet surfen en met de com puter om leren gaan, samen een evenement bezoeken enzovoorts, vul zelf maar in. Ben je tussen de 14 en 28 jaar en wil jij maat schappelijk betrokken en je actief inzetten? Of bent u ouder dan 60 en lijkt het u leuk iets met een jongere te ondernemen en elkaar zo beter te leren kennen, doe dan mee aan “meet greet” en draag zo bij aan het tot staan bren gen van de individualisering in Nederland en het sociaal isolement van ouderen. Aanmelden kan via de site: www.jongont- moetoud.nl en per mail via jongontmoet- oud@redcross.nl en telefonisch: 0800- 8888881. Wil je meer doen, zoals coördineren in eigen regio, ga deze uitdaging aan en durf elkaar te ontmoeten, dit kan als vrijwilliger maar ook als stage. Nu gaan we met al die groepen en leiding en bestuur dit jaar natuurlijk wel een feestje vieren. Nee, niet met koffie en gebak, maar door samen spel en sport in de stijl van scouting te spelen. En we beginnen dit jaar met een spelletjesmid dag op 12 april. Vanaf 13.00 tot 17.00 zijn we bij ons clubhuis d’n Donk aan de Bosstraat druk in de weer. Omdat er allerlei wedstrijdjes gedaan worden, is het natuurlijk erg leuk als er zoveel mogelijk mensen een kijkje komen nemen. Gewoon omdat het leuk is, of omdat je wel meer wilt weten over scouting, of omdat je het wel leuk lijkt bij de scouting, of.Enfin, we zien je graag ons een bezoekje afleggen, een praatje maken en wie weet is de scouting helemaal voor jou. Graag tot 12 april. TERUGBLIK Als je pas veertig jaar bent geworden is het heel natuurlijk dat je op zo’n moment eens terug blikt. Welnu: Veel mensen kunnen zich mis schien wel herinneren dat in 1967 de eerste voorzichtige stappen gezet werden om een cre atief vormingcentrum op te richten. Lag in het begin de nadruk duidelijk op teken- en schil derlessen, later is het aanbod uitgebreid met ook culturele cursussen: zoals bv talen, muziekbe- leving, kunstgeschiedenis, boetseren, glas in lood, edelsmeden, fotografie, beeldhouwen, bloemschikken, grafische technieken, compu ter. En zo is uiteindelijk de naam “KrekuF’ont- staan: met een knipoog naar de spelling is de naam samengesteld met de begrippen ‘creatief en cultureel’. Ook de locatie is ondertussen veranderd, van het eerste adres aan de Kerkstraat is men in ver huisd naar de voormalige St. Jozefschool aan de Nicolaas van Eschstraat. Een geweldige voor uitgang, want het is een gebouw, een rijksmo- Zo oud, of eigenlijk pas heel jong, zo lang, of pas heel kort, het zijn wel het aantal jaren dat er in Moergestel een scoutingvereniging is. Opgericht in 1962/63 maakt het dat we dit jaar een lustrum kunnen vieren. Vijfenveertig jaar lang scouting in Moergestel. Als je het in let ters ziet dan lijkt het gelijk al een stuk langer. 45 jaar al heeft de jeugd van Moergestel een plaats gehad bij een club die een diversiteit aan bezigheden kent die niet direct onder één noe mer te vatten zijn. Een vereniging die gestoeld is op wat Lord Baden Powell in Groot- Brittannië begin vorige eeuw gestart heeft. Toen een club voor jongens in de leeftijd vanaf een jaar of 10. Lord Baden Powell begon vanuit zijn militaristische achtergrond jongens vaar digheden bij te brengen op een manier die aan sluit bij kinderen van die leeftijd. Echter zon der er militaristische bedoelingen mee te heb ben. Sterker nog; d.m.v. spel en sport werden vaardigheden bijgebracht waar je ook in het dagelijks leven wat aan had. Zelfstandigheid, samenwerking, respect en natuur waren in die tijd onderwerpen die aan de orde kwamen. Je leerde koken, pionieren, kaartlezen, kompas, kamperen, enzovoorts. En ook nu nog is scou ting wereldwijd bekend door groepen kinderen die vanaf jonge leeftijd spelenderwijs deze en meer vaardigheden worden bijgebracht. Natuurlijk is de scouting met zijn tijd meege gaan. Was er vroeger alleen spelaanbod voor aparte meisjes- en jongensgroepen, in de jaren tachtig van de vorige eeuw is dit uitgebreid met spelaanbod voor gemengde groepen. Eigenlijk eenzelfde ontwikkeling als dat we in het onderwijs gezien hebben. In Moergestel zijn we zo in 1984 een nieuwe fase ingegaan. Dit werkte als een verrijking voor onze vereniging. Vanaf die tijd zijn wij namelijk behoorlijk in ons ledenaantal gegroeid. Zo goed zelfs dat we een complete leeftijdslijn kennen. Scouting is namelijk onderverdeeld in leeftijdsgroepen. Te weten: Bevers: van 5 t/m 7 jaar. Esta’s: van 7 t/m 10 jaar. Scouts: van 10 t/m 14 jaar. Het komt niet vaak voor, maar soms gebeurt het dat er bij iemand ’Moergestel-Nieuws’ niet bezorgd wordt. Dat is natuurlijk verve lend en kan diverse oorzaken hebben. Onze bezorgers doen hun uiterste best, dat weten we zeker. (Maar lopen er bijv, honden bij u los, dan nemen ze, terecht, geen risico! En mógen dat van ons ook niet!!!). Hoewel we er zelf ’n hekel aan hebben dat iemand ’Moergestel-Nieuws’ onder norma le omstandigheden niet in de bus krijgt, vin den we het nóg vervelender als dat niet wordt gemeld, óf dat het via-via aan ons wordt gemeld! Let wel: ’n enkele keer kan het voorkomen, maar krijgt u bijv, ’n paar weken onze krant niet in de bus, laat het óns dan even weten! Alleen wij kunnen dat nl. oplossen, niet uw buren, vrienden of kennissen! Even ’n berichtje naar onze redactie: 513 2268 (’s avonds na 19.00 uur) of’n mailtje: buro76@planet.nl Dan gaan wij ons best doen om het zo snel mogelijk op te lossen! FEEST Natuurlijk sluiten we het jubileumjaar af met een grootse happening, je kunt zo’n mijlpaal niet zomaar voorbij laten gaan. Noteert alvast zondag 20 april in uw agenda om te komen Krekullen met al je zintuigen. Wat er allemaal te gebeuren staat en wat het programma is voor die dag leest u volgende week. Tot zondag 20 april. Oranjecomité Moergestel organiseert i.s.m. Audacia (fam. Oerlemans) 3 tegen 3 Panna- toernooi tijdens Koninginnedag 2008. Het tournooi vindt plaats op het St. Jansplein tussen 12.00 en 16.00 uur. Stel samen met vriendjes en/of vriendinnetjes een team samen van 3 personen. Zorg voor een teamshirt en een originele teamnaam en doe mee! De hoofdprijs is een wisselbeker en een verrassing. Je kunt je inschrijven in de volgende leeftijds categorieën: F (5,6 en 7 jaar) E (8,9 en 10 jaar) D (11,12 en 13 jaar) Inschrijven vanaf nu bij (let op vol vol): Nico Oerlemans junior, Vooskerbos 19 napmoerlemans@home.nl Verdere informatie volgt op de dag zelf. Zorg dat je vóór 12.00 uur aanwezig bent! Het tour nooi begint net na de bekende fietstocht. PAGINA 3 E-mailadres 'Moergestel Nieuws' buro76@planet.nl Belangenorganisatie voor senioren MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 9 APRIL 2008

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3