Lenteconcert Crescendo 4 1 GRATIS 3 1 GRATIS Genieten van Nick en Simon in Moergestel O i| Aphrodite GEVESTIGD Jaoneke van de Wiel BRILLEN LENZEN ITALIAANSE BOLLEN FRAMBOZEN-CARRE’S BAKKERIJ KOUWENBERG Nagelsalon Adeline J| RONB KRENTEN-- - BROOB J 1 IN MEMORIAM Jeroen van de Boom y x. De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl zorgen dat na afloop alles weer wordt opge ruimd. Immers, enkele dagen later opent op dezelfde plek Speelpaleis Fakibolo weer haar deuren. De Lind 35a - Oisterwijk 013-528 4899 ARTIESTENGALA Zo zou je het kunnen noemen. Immers, het zijn niet de eerste de beste namen die op het affi che prijken. Natuurlijk is er op de eerste plaats het op dit moment razend populaire Volendamse duo Nick Simon, en daarnaast komen ook nog eens René van der Boom, René Schuurmans en Gabor. Muzikaal worden ze ondersteund door een fantastisch orkest: de coverband You Me. Genoemde namen staan garant voor een prachtige muzikale avond waar op alleen maar te genieten valt en waarbij u de artiesten van dichtbij kunt bewonderen. MET DE FIETS OF TE VOET Zoals aangekondigd op de affiches wordt bezoe- Praktijk voor klassieke homeopathie 013 - 513 0607 Goed idee, bij koffie of thee! kers gevraagd rekening te houden met de slechts beperkte parkeergelegenheid. Reden dus ook om vooral bezoekers uit Moergestel te vragen met de fiets of te voet naar het Tenniscentrum te komen. Dat is zeker zo gemakkelijk voor uzelf alsook voor de organisatie. De zaal gaat om 19.00 uur open; de optredens beginnen vanaf 20.00 uur. KAARTEN Kaarten voor dit fantastische feest kosten 25 euro en zijn nog te koop bij de volgende ver kooppunten: Tennissportcentrum Stokeind en Café De Brouwer in Moergestel en Eetcafé De Tijd en Restaurant Linnen in Oisterwijk. ”Op 2 januari volgend jaar word ik negentig en dan geef ik een feest!”, dat waren de woorden van Jaoneke van de Wiel toen hij recent, op 31 maart jl., bij zijn zus An van Riel-Van de Wiel op haar verjaardagsfeest was. Het heeft niet zo mogen zijn. In de nacht van woensdag 2 op donderdag 3 april heeft de ’’koster”, zoals Jaoneke van de Wiel nog heel lang genoemd werd, het tijdige met het eeuwige verwisseld. De gebreken van de oude dag waren ook aan Jaoneke niet voorbij gegaan: hij stond onder behandeling van een longarts, had een pacemaker en was ’’kort van, adem”. Een zeer innemend mens, vriendelijk, altijd in voor een praatje, veel belangstelling voor zijn dorp en de mensen die er wonen: dat was Jos van de Wiel. Pastoor Van den Boogaard vond destijds, dat Jaoneke van de Wiel zijn voornaam maar moest veranderen in Jos. Niettegenstaande dit herderlijke advies ken den velen hem niet anders dan met de naam die hij al vanaf zijn jeugd met zich meedroeg. In de nacht van 2 op 3 april belde hij de zus ter op Reuselhof en toen die op zijn kamer kwam, zei Jaoneke: ”Ik denk, dat ik dood ga!” De zuster maakte Truus, zijn vrouw, wakker en toen Truus de hand van Jaoneke vastpak te, zei hij ”Ik gao hier vertrekken!”, waarop Truus zei: ”Och, Jos, dè is toch nie waor!” Het was maar al te waar, de uitgesproken gedach te werd realiteit. Jos heeft in zijn arbeidzaam leven altijd dicht bij de cyclus van het leven gestaan: van geboorte tot aan het sterven. In zijn eigen leven moest hij zijn eerste vrouw afgeven en het toen nog jonge gezin moest de moeder lijke zorg ontberen. Binnen de familie werd Corry, de dochter van Mien van de Schoot- Van de Wiel, belast om de taak voor het gezin zo goed mogelijk op zich te nemen. Jös her- touwde en er werden nog twee kinderen gebo ren, waarmee het gezin in totaal uit negen kin deren ging bestaan. Ook in zijn functie van koster was Jaoneke zeer betrokken bij blijde gebeurtenissen en bij droevige gelegenhe den, omdat hij daar een spilfunctie in vervul de. In die dagen kon het zelfs gebeuren, dat men bij de geboorte van een miskraam bij Jos aan huis een ’’kistje met inhoud” kwam bren- Zondag 13 april 2008 is er het jaarlijkse Lenteconcert, georganiseerd door zang vereniging Crescendo uit Moergestel met dit keer de medewerking van accor deonvereniging “De Doordrukkers” uit Oirschot en Poco Crescendo. Het belooft een afwisselende muzikale middag te worden, die zal worden afgeslo ten met de Michiels Meezing Momenten. Aanvang 14.00 uur, entree gratis. Partyboerderij ’t Draaiboompje, Hild 1. Nick en Simon Het benefietconcert, waarvan de opbrengst bestemd is voor ’n project voor aids- kinderen in Zambia, komt steeds dichterbij. De organisatie is rond en de werk zaamheden rondom het hele concert zijn inmiddels in volle gang. Donderdag 24 april vanaf 20.00 uur staat het allemaal te gebeuren in Tenniscentrum Stokeind. Dan kunnen we o.a. genieten van Nick en Simon, Jeroen van der Boom en René Schuurmans. VRIJWILLIGERS Organisatorisch is alles in kannen en kruiken. Met de hulp van heel veel vrijwilligers zullen de benodigde faciliteiten worden opgebouwd. Zo zullen er bijvoorbeeld extra sanitiare voor zieningen moeten worden getroffen, mensen bij de entree, het parkeren, bij het horeca-gedeel- te enz. Talloze vrijwilligers hebben zich daar voor spontaan gemeld en zij zullen er ook voor gen om dit te begraven. Elke morgen begon voor de koster het bekende ritu eel: de kerkdeuren ope nen, de klokken handma tig luiden en bij katholie ke hoogtijdagen de kerk versieren; bij een begrafe nis zorgen dat de bidprent jes er waren, het graf del ven, met de fiets het geld ophalen voor de grafrech ten en het geld voor de gepachte kerkbanken, de tuin bijhouden van de pastorie, het kerk hof in ordentelijke staat houden en de heg van het Pastoorspaadje knippen, handmatig, wel te verstaan. ”Ik heb die heg veertig jaar lang met de handschaar geknipt. Tegenwoordig aaien ze er zomaar een keer langs, maar ge moet ‘n ’’buuke heg” hare} vatten!” wist hij onlangs nog als deskundige van de praktijk te melden. Jaoneke stond dicht bij de natuur en hij was dan ook vaak in de bossen te vinden. Alle seizoenen boden hem een geweldige inspi ratie. In de winter, als het ijs het toeliet, zwierde hij op zijn ’’Friezen” over het bevro ren wateroppervlak dat het een lieve lust was. Jaoneke hield van verhalen ’’over vruuger”. Hij kon vol overgave verhalen en liederen, hem nagelaten door zijn vader, opzeggen en genoot daar dan zichtbaar van. De daarbij steeds aanwezige twinkeling in zijn ogen ver raadde tevens zijn gevoel voor humor. Zijn persoonlijke tegenslagen hebben bij hem ontegenzeglijk hun sporen nagelaten, maar het lag niet in zijn aard om bij de pak ken te gaan neerzitten. Hij was niet gewend om ’’achterom” te kijken, maar wist opnieuw inspiratie op te doen voor de toekomst en daarbij dankbaar te putten uit het vele moois, dat hem ten deel was gevallen. Jaoneke, Jos of hoe hij ook bij onze dorpelin gen bekend stond, was een mens van ons allen. Hij heeft ons veel nagelaten. En daar mogen wij op onze beurt dankbaar voor zijn. Wij wensen Truus, kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen veel sterkte toe om dit grote verlies van echtgenoot, vader, opa en overgrootvader een plaats te kunnen geven. ’’Requiescant in pace”, woorden die Jaoneke als koster vele keren heeft mogen aanhoren. ’’Rust in vrede” zijn nu op hem van toepassing. Tijdens benefietconcert 24 april Huidverzorgingsinstituut FT- k F T Weekblad voor Moergestel AL RUIN 80 JAAR HETSPLfZIER 1 PAN IS Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 18.00 Kijk op www.homeopathie-moergestel.nl Telefoon 013-5424177 - acrylnagels french manicure - programma voor nagelbijters - manicure Voor een afspraak graag bellen na 15.00 uur 06-52311287 Nagelstyliste Adeline Zwijgers Mooie handen zijn uw visitekaartje! p i iuiuVUIZ.VIyiilyoiilouu Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 1 WOENSDAG 9 APRIL 2008 - 33e JAARGANG - Nr. 1468 uur. '7' - ip i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1