TsTSïT?! Natuurexcursie in natuurgebied Banisveld Luchtmachtfanfare en harmonie in concert Z-tH tM Z-OH)! Even voorstellen... Handhavingsestafette bij restaurants in Oisterwijk UB MR spreekt zorg uit over geschiktheid locatie nieuwbouw brede school Kandidaten BBL opleiding verzorgenden niveau 3 HOUT EN PAPIER UIT GOED BEHEERDE BOSSEN www.fscnl.org - let op het keurmerk: warkruid en klokjesgentiaan. Informatie-avonden Afgelopen weken heeft de oudergeleding MR (MedezeggensschapRaad) van de basisscholen Graaf van Ursel en Hertog Jan zich via een brief tot de ouders van de schoolgaande kinderen gewend. In deze brief spreekt zij haar zorgen uit over met name de geschiktheid van de locatie waarop de nieuwe (brede) school naar alle waarschijnlijkheid wordt gebouwd. Zij vindt dat al veel eerder een gedegen onderzoek had moeten plaatsvinden. In de brief roept zij de ouders op hun mening te ventileren. Den Boogaard zal die zaterdagavond ingericht worden als concertzaal, wat betekent dat het merendeel van de beschikbare plaatsen uit zit plaatsen bestaat. Kaarten zijn in de voorver koop verkrijgbaar bij Den Boogaard en Novy Van Wezel. Ook kunt u gemakkelijk online bestellen via onze website: www.julianamoer- gestel.nl. In de voorverkoop kosten de kaar ten slechts 8,00 euro, aan de dagkassa op 19 april betaalt u 10,00 euro. muzikale show van tweemaal drie kwar tier met leuke muziek en verrassende, kol derieke momenten. FSC Dit jaar zijn er drie nieuwe leden die het Oranjecomité komen versterken. En bij deze willen we ons graag even aan u voorstellen. Wij zijn Paul Horsten, Miriam van de Sandt en Eva Verhoeven. Paul gaat zich bezighouden met de hore ca en het sportgebeuren op het plein, Miriam is o.a. verantwoordelijk voor het meeting-point en Eva gaat het mini- comité versterken. Wij hopen met leuke en creatieve ideeën het oranjespektakel weer tot een succes te brengen dit jaar. Onze voorzitter Jan-Willem Bloemen draagt op 30 april het stokje over aan Emilie Dieduksman die zijn taken over gaat nemen. Tot ziens op Koninginnedag! Reacties nog steeds welkom Een volle vrachtwagen met licht- en geluidsapparatuur zal door de Luchtmacht naar binnen worden gedragen om van het concert een ware happening te maken. Een sen. Overige overtredingen betroffen het niet tijdig reinigen van vetafscheiders en onjuiste opslag van gevaarlijke stoffen. Twee overtre dingen waren zo ernstig dat de politie een pro- ces-verbaal opmaakt. De andere bedrijven krij gen de kans om de overtredingen de komende weken ongedaan te maken. Op woensdag 26 maart 2008 hielden de gemeente Oisterwijk, politie, brandweer en waterschap de Dommel een gezamenlijke handhavingsestafette. Tijdens deze actie zijn Oisterwijkse restaurants onaangekondigd gecontroleerd. Hierbij is gekeken of ze voldeden aan de regels die gelden op het gebied van milieu, gebruiks- veiligheid, bouw en afvalwaterbeheer. Veiligheid en gezondheid Via dit soort onaangekondigde controles hopen de organisaties ongewenste zaken vóór te zijn en vroegtijdig zicht te hebben op overtredin gen. Illegale situaties kunnen dan snel hersteld worden, met als doel de veiligheid en gezond heid van inwoners en bezoekers te bescher men. Vervolg De komende tijd volgt een hercontrole. Voor bedrijven die hun overtredingen dan niet ongedaan gemaakt heb ben, worden alsnog handhavings- - maatregelen getroffen. Wij citeren: ”De stand van zaken op dit moment is dat de locatie waar de school verondersteld wordt gebouwd te worden de locatie van de huidige Graaf van Urselschool is. In de media wordt eveneens een alternatieve locatie aangegeven, te weten op de Industrieweg. Wij maken ons sterk voor het feit dat er, voordat er een defini tieve keuze wordt gemaakt en gekozen wordt voor een alternatief dan wel de voorgestelde plaats op de Kloosterlaan, er eerst een gedegen onderzoek plaatsvindt naar de geschiktheid van een locatie. Wij maken ons ernstig zorgen over het feit dat de toekomstige verkeersafwik keling om en bij de te bouwen school maar ook op de ontsluitingswegen en kruisingen een vorm aan zal nemen waarbij de verkeersveilig heid van met name onze kinderen niet kan worden gegarandeerd. Wij vinden dat voorafgaande aan de definitie ve besluitvorming door de gemeenteraad al eerder een goed onderzoek had moeten plaats- Op zondag 6 april organiseert Natuurmonumenten een wandeling in het jonge natuurgebied Banisveld. Samen met een boswachter van Natuurmonumenten ontdekt u voor de Brabantse natuur erg belang rijke natuurgebied. De wandeling start om 11.00 uur en duurt ongeveer 1,5 uur. De kosten bedragen 4 euro voor leden van Natuurmonu menten, niet-leden betalen 7 euro en kin deren tot 12 jaar 2 euro. Deze wandeling is geschikt voor kinde ren vanaf 10 jaar! Graag van tevoren reserveren bij Natuurmonumenten in Oisterwijk tel. 521 9209 of via www.natuurmonumenten.nl/denatuur- in/agenda. Vergeet uw verrekijker niet! Uitkijkpost Midden in het Banisveld ligt een uitkijkpost voor wandelaars. Het uitzicht is er schit terend. Vanaf deze post is het gebied prachtig te overzien en ook verschillen de vogels kunt u hiervandaan goed waar nemen. Vogels als het blauwborstje, blauwborst, rietgors, de kleine karekiet de kleine plevier en de heggenmus komen hier volop voor. Ook ziet u de Heiloop langs het Banisveld als afschei ding met de Kampina. Hier groeit moe- rashertshooi en de lisdodde. Banisveld: een jong natuurgebied Het Banisveld is een jong natuurgebied. Met tachtig hectare is het een klein maar cruciaal element in het netwerk van natuurgebieden in Midden-Brabant. Ooit lagen er maïsakkers, maar na het afgra ven van de bemeste grond zijn er weer allerlei, soms zeldzame planten opgeko men. Denk aan de bosdroogbloem, bleek gele droogbloem, teer guichelheil, klein vinden. Echter tot op heden heeft dat onder zoek niet plaatsgevonden. Dit onderzoek zal pas plaats gaan vinden na de raadsvergadering in april. In de brief die u van de Stichting Boom ontvangen heeft stelt de heer Bressers al dat de keuze voor de Kloosterlaan definitief is. Naar onze mening is de keuze voor welke locatie dan ook pas definitief wanneer na onderzoek blijkt dat de locatie verkeerskundig verant woord (te maken) is en dat eventuele te nemen maatregelen hiervoor tijdig genomen worden. De gezamenlijke oudergeleding MR-en van de basisscholen Graaf van Ursel en Hertog Jan”. Einde citaat. De volledige tekst van de brief kunt u opvra- gen via de beide scholen. Voor iedereen die wil reageren staat op de website van Algemeen Belang een enquête formulier dat gedownload kan worden en ingeleverd, maar kan ook direct ingevuld en verzonden worden. Zie: www,algemeen- belang-oisterwijk.nl Resultaten In totaal zijn er 15 bedrijven bezocht. Ze werk ten allemaal volledig mee aan de controle. Er zijn daarbij 72 overtredingen geconstateerd. De meest voorkomende overtreding was dat niet voldaan werd aan de brandveiligheidsei- Runderen In dit gebied komt het Schotse rund Aberdeen Angus voor. Dit rund wordt nu al aangeduid met de naam “Groene Woudrand”. Dankzij een oversteekplaats kunnen deze runderen zelfstandig over steken tussen de natuurgebieden Banisveld, eigendom Natuur monumenten, en De Mortelen, eigen dom Brabants Landschap. De aaneengesloten begrazingseenheid die hierdoor ont staat betekent een versterking van de verbinding tussen de Kampina en de rest van Het Groene Woud. Op zaterdag 19 april zal om 20.15 uur de aftrap plaatsvinden van een verras send concert, waarin u door de Luchtmachtfanfare en het harmonieorkest van Prinses Juliana enkel ‘luchtige’ muziek krijgt voorgeschoteld. Allereerst zal het harmonieorkest uit Moergestel onder leiding van dirigent Arthur Verhofstad u laten genieten van populaire muziek van o.a. The Blues Brothers en Hairspray. Het voorprogramma van de har monie zal zo’n drie kwartier duren, waarna een kleine pauze volgt om het podium gereed te maken voor de musici van de Koninklijke Luchtmachtfanfare. PAGINA 9 199^FSC? FSC-SEd&tfio - GR Al ÏVERTENTIE Alvast ervaring opdoen met werken in de zorg? Kom dan werken als vakantiekracht bij Thebe. Kijk op www.thebe.nl voor een compleet overzicht van alle vacatures. woonzorgcentrum Guldenakker, Goirle. zorgcentrum De Clossenborch, Hilvarenbeek. zorgcentrum De Vloet, Oisterwijk. NATUURLIJK MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 2 APRIL 2008 Thebe biedt van oudsher goede, verantwoorde zorg aan huis en in zorgcentra in West- en Midden- Brabant. Met persoonlijke aandacht voor onze klanten bieden we onder andere thuiszorg, verpleging verzorging, hulp bij het huishouden, dagverzorging, kraamzorg, jeugdgezondheidszorg en voeding en dieetadvisering. A Wil jij werken en leren combineren? Dan heb je nu de kans. We zoeken namelijk: Heb je een diploma Mavo, VBO (met 2 vakken waaronder Nederlands op C-niveau en 3 vakken op B-niveau), VMBO, Helpende of een diploma in de sector Zorg en Welzijn? Dan kun je je aanmelden voor de beroepsbegeleidende leerweg voor verzorgende niveau 3. Na vijf weken beroepsvoorberei ding, krijg je een leer-/arbeidsovereenkomst van minimaal 24 uur per week. Daarnaast ga je 1 dag in de week naar school. De opleiding start in september 2008. Als verzorgende help je bewoners bij de dagelijkse lichamelijke verzorging, zoals het wassen, aan kleden en eten. Daarnaast verricht je verpleegtechnische handelingen zoals wondverzorging en het geven van medicijnen. Interesse? Bel 0900-8122 0,10 p/m), kijk op www.thebe.nl of kom naar één van de informatie-avonden! Di. 08-04 Do. 10-04 Di. 15-04 Do. 17-04: zorgcentrum Stanislaus, Moergestel. Je bent welkom om 19.30 uur. Naast informatie over de BBL opleiding en werken in de zorg, krijg je ook een rondleiding. De avond duurt tot ongeveer 21.00 uur. Aanmelden via 0900-8122 0,10 p/m) is niet noodzakelijk, maar stellen we wel op prijs. Bij aankomst melden bij de receptie.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 9