Boulebanen bij Roef! geopend Expositie in Stanislaus Amerikaanse bieren in De Brouwer Zee zee’n 5 jaar in Moergestel Expositie Model- en PortretGroep West Brabant in De Verdieping Open dag bij kunststof- ramenfabriek op ’t Hoog RE/MAX De makelaar dicht bij huis! en Stevig, zwart en nogal eens hevig bitter De Nederlandse en Belgische speciaal bier drinker kent vooral zoete bieren en soms zoet bitter tot bitter. De Amerikanen dwepen met het Belgische speciaal bier. Maar de Amerikaanse thuisbrouwer en ook een aantal grote Amerikaanse brouwerijen durven best een uitstapje te doen naar bieren die de gemid delde drinker eerder zullen afschrikken dan Digitaal borduren De portret- en modelgroep West Brabant is een onderdeel van de Afdeling Brabant West van de Bond van Nederlandse Amateur Fotografen. Ze bestaat op dit moment uit achttien amateurfotografen die een gezamenlijke passie hebben voor model en portretfotografie. Dit dient wel gezien te worden in de breedste zin van het woord. Dus zowel in de studio als het model op locatie of in zijn omgeving. Zoals iedere club, hebben ook wij gevorderde en beginnende leden. We helpen elkaar verder om een hoger niveau te bereiken en zijn naar elkaar en de foto’s, laagdrempelig. De raak vlakken die we als fotografen samen hebben, proberen we eens in de twee maanden met elkaar te bespreken. De nadruk ligt dan met name op het positieve in de beelden die we elkaar laten zien. We letten meer op creativi teit dan op techniek. Natuurlijk wordt daar De inspiratie van Gemma om te gaan schilde ren is ontstaan vanuit het toneelspelen en regis seren. Haar werk, meestal in olie, maar ook wel acryl, is figuratief en gaat over allerlei onder werpen waarin vooral de mens centraal staat. Beide schilderessen hebben al geruime tijd les van de Oisterwijkse kunstenares Franca Muller- Jabusch van galerie Sürtouche Gemma en Corrie zijn zelf aanwezig op 6 april van 15.30 tot 17.00 uur. Op 20 april is Corrie aanwezig en 27 april Gemma van 14.30 tot 16.30 uur bekoren. Je moet dan denken aan type bieren die wij niet kennen, zoals een Ginger Ale, een Indian Pale Ale, een Porter of een Imperial Stout. Met deze spectaculaire bieren probeert men in de States de grenzen te verkennen van wat mogelijk is. Zo is er een Amerikaanse brou wer met de naam Great Divide uit Denver Colorado. De bieren van deze brouwerij beho ren tot de meest curieuze en ook tot de beste van het land. Ze zijn meestal stevig van smaak, met een flink alcoholpercentage en zwaar gehopt met soms wel meer dan vijf Amerikaanse hop soorten. Deze bieren kennen hun gelijke niet en zijn geen katjes om zonder handschoenen aan te pakken. Wilt u de zeer bijzondere sma ken die op deze avond voorbij komen ook eens proeven, zorg dan dat u erbij bent. Zee zee’n Computerborduren opende 1994 in Oisterwijk haar deuren. Wij bedienen reeds 14 jaar, waarvan alweer 5 jaar in Moergestel, vele bedrijven, ver enigingen en particulieren uit Moer gestel, Oisterwijk, Tilburg en ver daar buiten, als het gaat om het digitaal bor duren van logo’s, applicaties en losse teksten op nagenoeg alle soorten textiel. Van delicate zijden stoffen (bruidskle ding) tot sterke bedrijfskleding (zoals fleece, canvas etc.), maar ook (sport)kle- ding, tassen, badstofartikelen, sjabrak ken etc. De borduringen zetten we op door ons of door u zelf geleverde artikelen. We leveren ook geborduurde emblemen badges in grotere en kleine aantallen, daarnaast kunt u er ook terecht voor cadeau- ideetjes o.a. geboorte, jubilea, verjaardag, com munie, noem het maar op. Wij geven uw cadeau tje een persoonlijk tintje, dus succes is altijd ver zekerd! Dit geldt ook voor uw bedrijf- en ver- enigingskleding. Een geborduurde tekst of geborduurd logo is blijvend en straalt de pro fessionaliteit van uw bedrijfsvereniging uit. We staan bekend om onze snelle service en uitste kende kwaliteit. Loopt u gerust eens binnen in ons ateliertje. Zee zee’n Computerborduren, D’n Duyp 2, 5066 GB Moergestel, 528 6801,06-20 00 50 29, open: ma., di., do. van 10.00-14.00 uur en op afspraak, e-mail: zzn@home.nl www.zzncomputerborduren.nl Vrijdagavond 4 april organiseert de Moergestelse bierproefvereniging opnieuw haar maandelijkse clubavond. Dit keer zijn twee leden er in geslaagd een zestal zeer bijzondere bieren uit de Verenigde Staten op de kop te tikken. Om mee te genieten moet u vanaf half negen aanwezig zijn in café De Brouwer te Moergestel. Consumenten die regelmatig een ander biertje drinken dan een pilsje genieten dan vaak van een Belgisch speciaal biertje, zoals een Duvel, een Karmeliet, een La Chouffe of een trappist van Westmalle, Orval, Achel etc. Maar speci aal bier uit Amerika? Bestaat dat ook al? En wat moeten we ons daarbij voorstellen? Corrie van Roessel en Gemma Copal exposeren hun schilderijen in zorgcen trum Stanislaus in Moergestel van 6 april tot en met 13 mei. De expositie is dagelijks geopend tussen 10.00 uur en 17.00 uur. In al haar enthousiasme voor de innerlijke cre ativiteit is Corrie via veel omzwervingen, van onder andere het werken met glas in lood en werken met natuurlijke materialen, uitgekomen bij schilderen. Corrie is autodidact en straalt het plezier in schilderen uit. Zij werkt vooral intuï tief waarbij emo ties een belangrij ke rol spelen. Zij vertaalt deze gevoelens zeer expressief in kleur en beeld waarbij de realiteit aanlei ding is, maar vaak uitmondt in een abstracte werke lijkheid. Met het laten onthullen van een plaquette van de oude jeu-de-boulesclub door het oudste lid van de vereniging, Cor Willems, heeft de voorzitter van de jeu-de- boulesclub, Rinus Jonkers, het nieuwe onderkomen op het complex aan het Stokeind afgelopen vrijdag officieel geopend. reerde dat Roefl in de gemeente nu de breed ste sportclub is. Ook wethouder Lambert van den Bosch was te spreken over het tot stand komen van deze samenwerking. Hierdoor wordt het mooie complex intensiever gebruikt, hoe wel er wel enige aanpassing noodzakelijk zijn geweest. Vermeulen zei dat er wel een heel vreemde eend in de Roef! familie was binnengekomen. De afdelingen HSfl handbal en korfbal bestaan immers uit vele jeugdleden, terwijl de jeu-de- boulers, voortgekomen uit de KBO, uitslui tend ouderen in haar geledingen heeft. In de winter bedrijven de andere takken van Roefl hun sport voornamelijk in de sporthal, terwijl de boulers gestaag buiten blijven spelen. Op de doordeweekse dagen zijn de Roefl sporters hoofdzakelijk in de avonduren op het terrein te vinden, de boulers daarentegen op middagen. Binnen de vereniging heeft het dan ook tot een cultuurshock geleid, waardoor er o.a. een ander logo en een nieuwe website noodzakelijk waren. Onder grote belangstelling van vertegenwoor digers van de gemeente, de buurtdorpen, zus terverenigingen, KBO, begunstigers en vele leden zijn de banen in gebruik genomen. Helaas kon dat door de slechte weersomstandigheden niet op het terrein zelf, maar werd het in het clubhuis gedaan. Met een gezellige avond voor alle jeu-de-boulers werd deze avond besloten. Geïnteresseerden kunnen op maandag-, woens dag- en vrijdagmiddag van 13.00 uur tot 17.00 uur eens een kijkje komen nemen op het com plex aan het Stokeind en er de gezellige sfeer proeven. Enkele maanden geleden is de club, die tot voor kort thuis was op de Roozendries, opge gaan in de omni-sportvereniging Roefl en is daar als een vol waardige afdeling van de sport club gaan fungeren.Voorzitter Jan Vermeulen gaf zelfs aan dat het stukje lopen van de nieu we banen naar het clubgebouw hoort bij ’sport en meer bewegen’. Jonkers noemde in zijn openingswoord de onderhandelingen en het overleg tussen de gemeente, de sportvereniging Roefl en hun bestuur als zeer positief en prettig. Op de ver lichting na is het complex nu voltooid. Er is een mooie accommodatie aan het complex toege voegd en de leden voelen zich er al helemaal thuis. Ook wethouder Joost Wagenmakers was het daar mee eens en hoopt er over enkele maanden met de Oisterwijkse jeu-de-boulesclub samen een balletje te kunnen gooien. Hij memo- Op zaterdag 5 april a.s. organiseert ramenfabriek op ’t Hoog een specia le voorjaars open dag. De deuren van het bedrijf staan dan wagenwijd open voor een ieder die geïnteresseerd is in kunststof kozijnen, ramen en deuren. Bezoekers kunnen onder andere de produc- tieruimte bekijken waar kozijnen worden gemaakt. Daarnaast zijn diverse toeleveran ciers van o.a. glas, hang- en sluitwerk, kozijn- proftelen en ventilatie aanwezig met een informatiestand. Men kan hier terecht voor specifieke informatie over de producten. In de ruim bemeten showroom zijn, onder het genot van een hapje en een drankje, de kozijnen, ramen en deuren te zien. Een team van deskundige medewerkers staat klaar om alle gewenste informatie te ver schaffen. De speciale open dag is dus een uit gelezen kans voor bezoekers om zich goed te kunnen oriënteren op het gebied van onderhoudsarme gevelelementen. De fabriek en de showroom zijn zaterdag 5 april geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur. Voor elke bezoeker is er een leuke attentie. Bezoek de website: www.opthoog.nl voor meer informatie. wel aandacht aan gegeven, maar dan altijd op een opbouwende manier en op een manier waar iedereen wat aan heeft. En het werkt, getuige de laatste Benevisie - een fotowedstrijd met Belgische en Nederlandse deelnemers - waar we met de individuele leden diverse prijzen in de wacht wisten te slepen! Eens per jaar gaan we met de hele club een dagje op pad om ook eens met elkaar aan het werk te zijn en te zien hoe een ander het doet. Kortom: een bevlogen club met enthousiaste leden die elkaar op een hoger plan willen bren gen van de model en portretfotografie! De expositie is te zien op vrijdag 4 april van 20.00 tot 22.00 uur, op zaterdag 5 april van 13.00 tot 17.00 en op zondag 6 april van 11.00 tot 17.00 uur. Op donderdag 17 april a.s. om 20.00 uur zal Wilfred Kemp een lezing houden met als thema “Herinneren” Herinneren is heel belangrijk om goed te kunnen rouwen. Is er in deze hecti sche tijd nog wel ruimte om goed te kun nen herinneren? Wat te doen als je geen herinneringen hebt, of als je herinnerin gen slecht zijn? Er zal ook gesproken worden over hoe verschillend mensen kunnen rouwen. Kun je ook te veel of te Ihng rouwen? Wilfred Kemp studeerde theologie en was werk zaam als pastoraal werker. Later ging hij wer ken bij de KRO. Hij is met name bekend van de programma’s ‘Tussen Hemel en Aarde’, ‘Studio RKK’, en ‘Soeterbeeck’. De lezing wordt gehouden in Scholen gemeenschap 2College (Ruiven), Vlierakkerhof 1, Berkel-Enschot. Iedereen die geïnteresseerd is in het thema is welkom. Toegang is gratis, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De avond is een initiatief van ‘Elkaar Nabij’, de stuurgroep rouwbegeleiding van de parochies Berkel - Enschot - Udenhout, parochie Levenskerk Oisterwijk, en de Protestantse Gemeente Oisterwijk c.a. Informatie: Margret Dirkx (533 1029) en Margriet Krijnen (533 2137). - Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpakl Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 PAGINA 5 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 2 APRIL 2008 Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl ELKA.AR NABIJ n n C lOi *1 1 cinn r 1 ?1Q 2 I X '35 7 ft J

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5