Brabander fietst 10.000 kilometer Europrof wint tweede prijs in België non-stop rond woonplaats I Aphrodite 050 OOO 5 HALEN, 4 BETALEN Klussen en bouwen met de Rabobank Lenteconcert Crescendo ONTBIJTKOEK 5 SEIZOEN- BROODJES BAKKERIJ KOUWENBERG BRIOSSEN ’Moergestel-Nieuws’ niet ontvangen? K* i ‘Moergestel Fietsdorp’ op uitzonderlijke manier gepromoot Ultracylisten slapen hooguit een paar uur per 24 uur. Om wakker te blijven luistert Moonen onder meer naar een boek dat wordt voorgele- Huidverzorgingsinstituut Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Goed idee, bij koffie of thee! Dat chocolade lekker is, weet iedereen. Maar dat je er ook een montage van kunt maken, dat moet men eerst gezien hebben voordat men het gelooft. Op de 16e Europese wedstrijd voor chocolade- montages in België heeft het team van eerste jaars leerlingen van ’Europrof Opleidingen’ de tweede prijs in de wacht gesleept. Het thema van 2008 was: ‘De arbeid op het platteland’. Er namen 9 teams uit verschillen de Europese landen aan deel. De enthousiaste leerlingen hebben er 3 volle dagen met man en macht aan gewerkt, o.l.v. chef-kok Ineke. Teamwork, volharding en de kwaliteit van de chocolade waren enkele basis vaardigheden om überhaupt kans te kunnen Omdat hij steeds op zoek is naar het verleg gen van zijn grenzen, besloot hij 10.000 kilo meter non-stop achter een gangmaker rond zijn woonplaats Moergestel ter gaan rijden. Hij kwam op dit idee omdat Moergestel zich al een paar jaar profileert als hét fietsdorp van Brabant. De gelijknamige stichting organi seert jaarlijks spraakmakende fietsevene- menten, zoals in het holst van de midzomer- nacht. Moonen wil Moergestel Fietsdorp mee helpen uitdragen. De opbrengst van het sportieve spektakel is voor het Rode Kruis in de gemeente Oisterwijk. Langdurig zieken en gehandicapten krijgen een week vakantie aangeboden. Inwoners van Moergestel hebben een uitge breid feestprogramma georganiseerd. Gedurende de drie weken dat de T0.000 kilo meter van Moergestel’ duurt, is er elke dag iets te doen. De zwaartepunten van het program ma liggen in de weekends. Op de startdag van de ultracyclist, zondag 18 mei, wordt het jaar lijks evenement van Moergestel Fietsdorp gehouden: een zeer interessante fietstocht met een aantal bijzondere extra’s. Andere evene menten zijn onder meer: skatetochten, fietstoch ten voor kinderen en voor ouderen, benefiet avond, fietslezingen, fietsexposities, fietsvier daagse en spinningmarathons. Door middel van een finishfeest op 8 juni wil Moergestel zich onsterfelijk maken als Brabants dorp waar het leven goed is. Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk is gestart met een grote voorjaarsactie. Iedereen die in de periode van 17 maart t//m 19 mei een hypotheek afsluit ont vangt een klusbon van maximaal €300* die in te leveren is bij de Praxis uit Oisterwijk of Multimate uit Hilvaren- beek. Daarnaast ontvangt iedereen die op gesprek komt een zeer handige klus- overall. Commercieel directeur Mare Steevens legt uit waarom de bank deze actie in het leven roept. “De huizenmarkt trekt altijd extra aan in het voorjaar. Wij springen daarop in door onze klanten een speciaal aanbod te doen. Bij de aankoop van een huis komen er altijd extra kosten aan te pas, denk bijvoor beeld aan verf, kwasten, plinten, afplaktape, kit etc. Deze kosten vallen vaak tegen en blij ken meestal duurder uit te pakken dan ver wacht. Door onze klanten gratis klusbonnen te geven, geven we de klanten naast een goed hypotheekaanbod ook nog een extra financieel voordeel, wat men direct in de por temonnee voelt.” De adviseurs van de bank staan centraal in de lokale campagne. U treft de adviseurs in ‘klussetting’ aan, in de overalls die gratis bij een hypotheekgesprek worden weggegeven. Neem contact op met Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk voor meer infor matie over de actie. vraag naar de actievoorwaarden. Het komt niet vaak voor, maar soms gebeurt het dat er bij iemand ’Moergestel-Nieuws’ niet bezorgd wordt. Dat is natuurlijk vervelend en kan diverse oorzaken hebben. Onze bezorgers doen hun uiterste best, dat weten we zeker. (Maar lopen er bijv, honden bij u los, dan nemen ze, terecht, geen risico! En mógen dat van ons ook niet!!!). Hoewel we er zelf ’n hekel aan hebben dat iemand ’Moergestel-Nieuws’ onder normale omstandigheden niet in de bus krijgt, vinden we het nóg vervelender als dat niet wordt gemeld, óf dat het via-via aan ons wordt gemeld! Let wel: ’n enkele keer kan het voorkomen, maar krijgt u bijv, ’n paar weken onze krant niet in de bus, laat het óns dan even weten! Alleen wij kunnen dat nl. oplossen, niet uw buren, vrienden of kennissen! Even 'n berichtje naar onze redactie: 513 2268 (’s avonds na 19.00 uur) of ’n mailtje: buro76@planet.nl Dan gaan wij ons best doen om het zo snel mogelijk op te lossen! Zondag 13 april 2008 is er het jaarlijk se Lenteconcert, georganiseerd door zangvereniging Crescendo uit Moer gestel met dit keer de medewerking van accordeonvereniging “De Door drukkers” uit Oirschot en Poco Crescendo. Het belooft een afwisselende muzikale middag te worden, die zal worden afgeslo ten met de Michiels Meezing Momenten. Aanvang 14.00 uur, entree gratis. Partyboerderij ’t Draaiboompje, Hild 1. maken op een prijs. Voor de leerlingen is deze wedstrijd een hele uitdaging en verrijking geble ken. Janet (17 jaar) ”Ik heb zoveel geleerd..., dit had ik niet willen missen!” Na de prijsuitreiking reisden alle teams terug naar hun land. Degenen die met het vliegtuig gingen, verlootten hun stuk onder het ’water tandende chocoladegezinde’ publiek Europrof heeft de montage mee naar huis genomen, waar het op de Open Dag van woensdag 9 april (15.00-18.00 uur) te zien zal zijn voor iedereen. En om iedereen te laten weten dat chocolade echt heel erg lekker is, staan er verschillende soorten chocolade voor u klaar. Eens zien wie de verschillende smaken kan herkennen! Bij Europese chocolademontagewedstrijd De ultracyclist Guus Moonen uit het Brabantse Moergestel gaat in zijn woonplaats een unieke fietsprestatie leveren. Op 18 mei start hij om 15.00 uur voor een non- stopfietstocht van 10.000 kilometer (een wereldrecord) rond Moergestel. Deze afstand legt hij afin 21 dagen. Op zondag 8 juni heeft hij zeshonderd rondjes gefietst. Guus Moonen levert deze nooit eerder vertoonde prestatie ten bate van het Rode Kruis en ter promotie van Moergestel Fietsdorp. De Moergestelse gemeenschap organiseert op alle dagen speciale activiteiten. Guus Moonen (1951) heeft als ultracyclist een grote staat van dienst. In 2002 reed hij voor de eerste keer de Race Across America uit, een monstertocht van 5000 kilometer. In 2004 en 2006 herhaalde hij dit huzarenstuk. Slechts dertig renners wisten deze race drie keer uit te rijden. Moergestelnaar Guus Moonen is tot op heden de enige vijftigplusser die dit heeft gepres- teers. Daarnaast volbracht hij Le Tour Ultime, de non-stop-Tour de France met een lengte van 3600 kilometer. zen via op een volgauto gemonteerde luidspre kers. Extreme fietsers als Guus Moonen telt Nederland slechts een handjevol. nieuws Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 2 APRIL 2008 - 33e JAARGANG - Nr. 1467 e Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 j Telefoon 013-5424177 AL RWM 80 JAAR F1ETSPLEZ1ER i Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013) 513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 18.00 uur. a Moergestel - CTK.M L KL M Afc**

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1