Wegpiraten hebben er een vijand bij Heel de gemeente Oisterwijk in ban van recordpoging op 3 april! Rode Kruis helpt in Namibië RONDOM DE KERK f WFP/AK ‘N SCHONE KERK PAASCURSIEF 2008 Sancties Afhankelijk van de geregistreerde snelheid krijgt de bestuurder een forse geldboete of een dagvaarding. Wie meer dan 50 km te hard rijdt, maximaal aantal banen zwemmen, of een cli nic Nordic Walking. Uiteraard kan ieder een gratis aan deze activiteiten deelnemen (opgeven voor deelname bij receptie zwem bad of via www.sportbedrijfoisterwijk.nl) Donderdag 3 april is er tevens van 16.00 uur tot 18.00 uur tevens voor de kinderen weer gratis deelname aan Sport na School. het kan Pasen worden! HET KRUIS OMARMEN... TWEEDE STATIE HET KRUIS OMARMEN Gedrag van wegpiraten wordt genadeloos vastgelegd op video. BREDA: Veel te hard rijden, bumperkleven, snijden, gevaarlijk inhalen... Ergert u zich ook zo aan het rijgedrag van mensen die hun eigen interpretaties hebben van verkeersregels en fatsoensnormen? Politie en justitie pakken dit gedrag nu nog effectiever aan met een onopvallende auto, voorzien van speciale apparatuur en video. Met dit nieuwe wapen kan het Verkeershandhavingsteam de strijd tegen wegpiraten nog beter aan. Bijna alle verkeersslachtoffers zijn een gevolg van overtreding van de regels. De onopvallen de videosurveillance is vooral bedoeld om bestuurders aan te pakken die grove overtredin gen begaan. U kunt de auto tegenkomen op wegvakken waar veel ongevallen gebeuren, zowel binnen als buiten de bebouwde kom. Ook wordt de auto gebruikt voor een daderge richte aanpak als er bijvoorbeeld een serieuze melding van een burger binnenkomt. Komen ze zo’n bestuurder tegen, dan kan de onopval lende surveillance voldoende materiaal opleve ren om deze bestuurder te beboeten of het rij bewijs in te vorderen. moet direct zijn rijbewijs inleveren. In het laat ste kwartaal van 2007 heeft de bemanning van het voertuig al meer dan 50 rijbewijzen inge vorderd en inmiddels vorderen zij elke week wel vijf rijbewijzen in voor extreem verkeersge drag. Bij zeer grove overtredingen kan de zoge naamde artikel 130-procedure gestart worden, waarbij de bestuurder een onderzoek moet- ondergaan naar de lichamelijke of geestelijke geschiktheid om een motorrijtuig te besturen. Afhankelijk van de uitkomst kan het CBR het rijbewijs levenslang ongeldig verklaren. Het Nederlandse Rode Kruis biedt dichtbij huis hulp en ook internationaal wordt hulp geboden. Rode Kruis afdeling Oisterwijk- Haaren maakt deel uit van het district “Hart van brabant”, waaronder ook afdelingen uit Best, Boxtel, Oirschot, St. Oedenrode en Hilvarenbeek behoren. In het afgelopen najaar werd financiële hulp toegezegd voor het inter nationale project Dagopvang in Namibië. Ondersteuning aan dit project wordt voor de komende vier jaren voortgezet door het Nederlandse Rode Kruis. Dit dagopvang-cen- trum werd opgezet om weeskinderen op te van gen, waarvan de ouders overleden aan HIV/Aids en aanvankelijk de grootouders voor deze kin deren zorgden. Echter deze ouderen hadden zelf ook zorg nodig. Inmiddels wordt dit centrum veranderd in een ontmoetingsplaats voor de wezen alsook de ouderen, waardoor ze elkaar kunnen ondersteunen en verzorgen met hulp van het Namibische Rode Kruis. Voor meer informatie en uitgebreide documentatie bezoek de website: www.rodekruis.nl/projectparticipatie de politie gebruikt ook de Horkenlijn, een tele foonnummer voor politiemensen die in hun vrije tijd melding kunnen maken van overtre dingen. Zo organiseert de politie veel ogen op de weg. De agenten van het videovoertuig zijn regelmatig op televisie te volgen in het pro gramma Wegmisbruikers. Instrumenten Videosurveillance is bedoeld als aanvulling op bestaande handhavingsinstrumenten, zoals mobiele controles, alcoholcontroles, roodlicht- camera's, flitspalen en laserguns. Daarnaast rijdt er een onherkenbare politiemotor rond en Donderdag 3 april staat helemaal in het teken van de nationale recordpoging om de gehele bevolking 30 minuten lang op diverse manieren te laten bewegen. Ook in Oisterwijk wordt enthousiast ingehaakt op deze recordpoging en worden aan alle inwoners diverse mogelijkheden geboden om aan dit spektakel deel te nemen. De initiatiefnemer voor deze ludieke actie is het Nederlands Instituut voor Sport en Bewegen (NISB). De uitvoering in Oisterwijk is in handen van Sportbedrijf Oisterwijk, het middelpunt van alle activiteiten is sportcentrum De Leye. Nationale Sportweek Donderdag 3 April moet het hoogtepunt wor den van de Nationale sportweek die dit jaar plaatsvindt van 28 maart tot en met 5 april. In de nationale sportweek kan iedereen zelf zien en ervaren wat er mogelijk is op sportief gebied in Oisterwijk. Hoe belangrijk én leuk het is om alleen of samen met anderen sportief actief te zijn. Dagelijkse activiteiten In Oisterwijk krijgt elke dag van de week een andere invulling. Maandag 31 maart worden de naschoolse sportactiviteiten gratis aangeboden, voor kinderen van 7 tot 12 jaar, (van 16.00 tot 18.00 uur); Dinsdag 1 april ook nu weer gratis deelna me aan alle activiteiten in het kader van Sport na School (van 16.00 tot 18.00 uur); Woensdag 2 april is er voor de kinderen tot 15 jaar van 13.00 tot 14.30 uur een gratis zwe- minstuif met tal van waterattracties in zwembad De Leye, met daarnaast de acti viteit Kids Swing (Aerobics in het water); Donderdag 3 april vormt dan de apotheo se met de deelname aan de nationale record poging. Van 11.30 tot 12.00 uur geven dan onder andere medewerkers van de gemeen te Oisterwijk het goede voorbeeld bij het BOMMEN bewegen op Muziek), het MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 19 MAART 2008 Corry op 't Hoog Paastakken, eieren, veel geel en wit.I Het wordt weer Pasen. De lente is begonnen. Zo voelt Pasen voor velen van ons. Daar is niks mis mee. Laat iedereen maar genieten. Wij, christenen, voegen er een belangrijk moment aan toe. Wij vieren dat de dood van Jezus van Nazareth aan het kruis niet het einde beteken de. Wij gaan door in zijn geest en proberen deze wereld de goede richting in te duwen. We doen dit door zijn ‘testament’ ten uitvoer te brengen. Daarom blijven we zoeken naar medestanders: mensen die, net als wij, dro men van een nieuwe samenleving waar geluk en saamhorigheid sleutelwoorden zijn voor eenieder. Dat stond Hem, Jezus van Nazareth, immers voor ogen. Namens ons allen, die zich verbonden weten met onze parochie, wens ik u een Zalig Paasfeest! Theo te Wierik msc pastor de fotografen, was bereid om mee te gaan en een dag lang door te brengen in de koude kerk De foto's werden prachtig en ik schreef er teksten bij. Ik vertoonde ze bij de zusters op een groot scherm en die waren er zo van onder de indruk, dat ik het nog een keer moest herhalen.En ze zeiden mij: “Daar moet je een boekje van maken". Zo gezegd, zo gedaan. Nu heeft iedere zuster van Schijndel zo’n boekje.Het is een mooi druk werk geworden. Toen enkele mensen uit Moergestel dit boek je zagen, kwam de vraag om dit boekje ook voor Moergestelnaren beschikbaar te stel len. Ik heb er toen een flink aantal bij laten drukken en die zijn nu voor iedereen tegen een bedrag van tien euro te verkrijgen. Bij gelegenheid van de lijdensmeditaties in de veertigdagentijd zijn ze te koop aangebo den, maar ook tijdens de receptie bij gelegen heid van mijn gouden priesterfeest op 1 juni zullen ze verkrijgbaar zijn en daarna nog op het parochiecentrum. Het is een kijk- en leesboekje, vol symboliek. Er komt enkel liefde naar je toe. Servaes schilderde van de duisternis naar het licht en van de volwassen Jezus naar het kind. Hij nodigt ons uit om te kijken of het ook voor óns-mogelijk is het kruis te omarmen, zoals ook Jezus het Zijne omarmde Herman van den Broek. Maar als de betrekkelijkheid van het leven zich aandient, als pijn, als een handicap, de beper kingen van de oude dag zeer gaan doen, ligt dan niet een paniekreactie voor de hand of een vluchtgedrag? De pijn krijgt dan geen plek, maar wordt verdrongen en/of gedro geerd. Zou jij dit kunnen: de pijn aankijken en zeg gen: dit hoort bij mij? Met Simon en Garfunkel zingen: “Hello dark ness, my old friend, you’ve come to talk with me again”? Zou jij dit kunnen: in lijden loutering zien en door lijden inzicht krijgen in wat er het mees te toe doet in het leven? Of: in lijden leren afhankelijk te zijn, toegankelijk voor liefde? We kijken naar Hem, die het kon: zijn kruis omarmen. Zijn blik gericht naar Omhoog. In de omarming wist Hij zich verbonden met de Vader: is dat niet de allerdiepste bron van kracht? Er is een bemoedigende hand te zien op zijn schouder: soms is dat al genoeg: een spre kend gebaar, dat meer zegt dan woorden. De gestalte rechts van Hem: ben jij dat? Of links van Hem met één hand aan het kruis? Je Tdjkt Hem aan in stille bewondering in de wetenschap: heldhaftig is niet degene, die met succes veel acties voert, maar die zonder mor ren lijden kan doorstaan. Jij kijkt Hem aan en legt behoedzaam één hand op het kruis. Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os Ireen Stieger Ad Wolfs Paul Dijckmans Vele handen hebben dit karwei weer geklaard. Van boven naar beneden, van buiten naar bin nen. Koper, zilver, hout en marmer, alles is onderhanden genomen. Dank u lieve mensen; Moergestel is erg groot tn saamhorigheid! Zalig Pasen. I Het was in mijn kinderjaren, dat in de kerk van Boven Leeuwen een nieuwe kruisweg werd w gehangen. Ik was misdienaar en de pastoor vroeg mij of ik de kruisweg mooi vond en ik zei braafjes: “Ja, mijnheer pastoor”. Ik vond dat ik dat wel moest zeggen, maar ik vond Jezus op de staties niet echt. Hij leek niet op de plaatjes van de school Voor die dagen was die kruisweg heel modern. Zó modern, dat de pastoor moeite had gehad om van de bisschop verlof te krij gen om hem in de kerk te mogen hangen! De schilder was Albert Servaes uit België. Die had al eens een kruisweg getekend voor de kerk van Luithagen, maar die mocht de kerk niet in! Die getekende kruisweg hangt nu in de kloostergang van het trappistenklooster in Tilburg. Albert Servaes moet een zeer diep gelovig man geweest zijn: zijn kunstwerken ademen een fijnzinnige religieuze sfeer. Het geharre war over een kerkelijke goedkeuring moet hem veel pijn gedaan hebben. Toen kardinaal Pacelli (de latere paus Pius 12) op een ten toonstelling een van de staties zag, nam Servaes de kans waar om te vragen of zijn kunst niet in een kerk mocht hangen En zo is het gekomen, dat de pastoor van Boven Leeuwen verlof kreeg om de kruisweg van Servaes te kopen.En zo kwam een uiterma te belangrijk kunstwerk terecht in een simpe le kerk in een simpel dorp in het Land van Maas en Waal. In mijn verdere leven heb ik veel bewonde ring gekregen voor dat kunstwerk, zó zeer, dat ik het idee kreeg er een boekje van te maken. Dat idee bleef lange tijd in mijn hoofd hangen, tot ik een bezinningsdag moest geven bij de zusters van Schijndel.... Ik nam mij voor een beeldmeditatie te houden aan de hand van de kruisweg van Boven Leeuwen. Ton van Elsdingen, voorwaar niet de geringste onder Is dat een mens om te doen? Wat zal een mens allemaal liever omarmen? Zijn fortuin, zijn auto, zijn huis, zijn gezond heid, zijn prestige. In het betere geval: zijn geliefde, zijn kinde ren, zijn vrienden. PAGINA 9 www.parochiemoergestel.nl www.kerk-in-oisterwijk.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 9