Op zoek naar een stoer avontuur? I Moergestel krijgt Ermelindishof Vlaamse prijs voor Moergestelse journalist Openen boom bij gilde St. Sebastiaan Barbara ‘Zonder naastenliefde is je hart leeg.’ Word nu lid Jeu de Boules: een sport met toekomst! van Jeu de Boules- club ’Ons Genoegen’ RE/MAX De makelaar dicht bij huis! i Bel (013) 513 1965 en kom 3 maanden GRATIS meespelen op de nieuwe banen bij Sportpark Roef! Anna Kaot Anna Kaot Anna Kaot Anna Kaot Anna .zucht Kaot VASTENAKTIE 1 f Op zondag 6 april organiseert Natuurmonu menten een natuurdag speciaal voor vaders en zonen. Het wordt een stoere dag die helemaal in het teken staat van overleven in de natuur. In de opdrachten die tijdens een avontuurlij ke tocht worden aangeboden kan flink wor den geoefend met allerlei survivaltechnieken. Natuurlijk zijn moeders en dochters met lef ook van harte welkom! Tussen 11.00 uur en 15.00 uur kan er met de opdrachten worden gestart. Aanmelden voor af is niet nodig. Leden van Natuurmonumenten betalen €3,- per kind, niet-leden betalen 5,- per kind. Ouders kunnen gratis deelnemen. Trek wel oude kleding en stevige schoenen aan. Anna Kaot Anna Kaot Kaot Anna Kaot Anna Kaot om te komen tot de officiële benaming. Die wordt nu St. Ermelindishof. De benoeming tot plein vond de Heemkundekring iets te groots, vandaar dat werd gekozen voor Ermelindishof. Peter van de Wouw kan er zich uitstekend in vinden en is er blij mee. Zo krijgt ’n belangrijk stukje historisch Moergestel de naam die het verdient: St. Ermelindishof. Vastenaktie komt op voor mensen die het minder hebben. Help mee en bel nu 0800 - 1120 (gratis). gen. De commissie die jaarlijks het ereteken van de Academie voor de Streekgebonden Gastronomie toekent, zegt over het werk van Paul Spapens: ‘Voor zijn inzet en talrijke volks kundige bijdragen om de kennis over Noord- Brabant, en meer speciaal de streek van Tilburg, te vergroten. Hierbij heeft hij steeds een creatie ve belangstelling voor de streekgebonden gas tronomie als een belangrijk volkscultureel erf- goedgegeven’. De prijs die de Vlaamse Academie voor de Streekgebonden Gastronomie jaarlijks toe kent, heeft officieel ‘Eremerk Thomas van der Noot’. Thomas van der Noot was in 1510 de drukker van het eerste kookboek in de Nederlandse taal. Sinds 1985 is de prijs 27 keer uitgereikt, waarvan twee keer in Nederland. De academie stond in de Lage Landen aan de basis van het promoten van streekpro ducten en het onderzoek naar het culinair erf goed. Hiermee was de academie een van de grondleg gers van een wereldwijde aandacht voor streek producten. Daaronder worden onder meer ver staan grondstoffen die als streekeigen worden beschouwd; het op een ambachtelijke manier koken volgens streektradities en streekspecia- liteiten. Ook in Tilburg en omgeving is daar groeiende aandacht voor, zoals onder meer de Duinboeren, het Land van de Hilver en een groeiend aantal boeren in de regio laten zien. Overleven, hoe doe je dat? Vandaag is het uur van de waarheid aangebro ken. Want is je vader echt zo stoer als hij altijd vertelt? Neem hem daarom mee naar deze dag en doe samen mee aan de ultieme survivaltest. Je leen vuur maken zonder lucifers, stevige knopen leggen in een touw en hulpkreten sei nen met het morsealfabet. Maar je gaat ook aan de slag met het bouwen van een goede schuil hut. Bij een kampvuur warm je weer helemaal op en kun je ook je eigen brood bakken. Overleven in de natuur zal hierna een makkie zijn. Deze natuurdag gaat ook in Oisterwijk gewoon door op precies dezelfde locatie als waar het bezoekerscentrum stond! Op 2e paasdag, maandag 24 maart, vindt de opening van het zomer schietseizoen plaats bij het gilde St Sebastiaan Barbara. Dit jaarlijkse evenement wordt gehou den op het schietterrein van het gilde bij café-restaurant ’t Stokske aan de Zandstraat te Moergestel. Allereerst gaan om 11.00 uur de allerkleinsten in het gilde, zoals de traditie het wil paaseieren zoeken. Daarna kunnen de kinderen tot en met de 15 jaar op de vogel schieten. De allerklein sten uiteraard onder leiding van de vader of de opa. Voor de beste schutter is een wisselbeker beschikbaar en alle deelnemertjes ontvangen een kleine attentie. Het hoogtepunt van de dag is de vogelverschie- Paul Spapens schreef onder meer het Tilburgs Kookbuukske (samen met Martin Willemsen) en het Moergestels Kookboek. In deze en ande re publicaties laat hij steeds zien dat koken en eten behoren tot het cultureel erfgoed. De Moergestelse schrijver en journalist werkt momenteel aan meerdere kookboeken. Hij nam verschillende initiatieven om het culturele aspect van koken onder de aandacht te bren- Anna Zeg Kaot? Kaot Anna Kaot Ja Anna? Hoe moet da nou? Waor heddet nou wir over? Anna Over de Tweede Jeugd. Kaot Kaot Anna Nou, ik kan nie zingen zucht Eee, mar ikke wel, bedankt Anna Cordaid Ach mens, schei uit, zat ik er net effekes nie aon te denken, en dan zulde gij mij d’r weer eens effek es aon herinnere. Ja maor het is ook nie niks hé Kaot! Nee, da snap ik ook wel, en Jan kan er ook niks aan doen, dieje mens moet kunnen stoppen mee toneel speule wanneer hij da wil. Ja. Mar hij had toch effekes ook mee ons kunne overleggen. En dan? Denkte gij da zoiets geholpen zou hebbe? Daor zulde nou nooit meer ach- terkomme? Ja meid, het leve is hard Da wel da. Ik had zo gérre nog mee um ges- peuld. Ikke ook. Maor wij zijn nog te jong. Ja Zou Willeke en Nico en die schoolmister en Leo nog effekes blijven bij de Tweede Jeugd? Da denk ik toch wel. Lang genoeg tot wij er ook bij kunne komme. Anna Ik hoop ‘t Kaot Ik ook. Kom meid nie gaon zitte janke nou, sebiet ga ik nog mee doen. Wij hebbe nog geluk gehad da Jan Habraken bij ons een gas trol hee wulle speule. Anna Ja, ik heb die foto’s eergiestere maor wir eens uit de ouwe doos gehaold en opgehangen aan de koelkast, zo kan ik af en toe eens naor hem kijke. Da is een idee, da ga ik ook doen, is da goed? Maokt mij nie uit, kém andere zorrege aon munne kop. Wa dan? En waorom zitte gij mee traone in oew oge? Nou, hij, Jan dus, bleft nog zinge bij cressendo. Ja en? ting voor alle schutters om de Toon Giessen Bokaal, vernoemd naar de oud erehoofdman van het gilde. Dit spectaculaire gebeuren, waarbij alle schutters nagenoeg gelijktijdig met de handboog proberen de vogel naar beneden te halen vangt om 11.30 uur aan. Na afloop van de prijsuitreiking van ook de wintercompetitie worden nog Jeu de Boules wedstrijden gehouden op het schietterrein. Het gedeelte van het St. Jansplein, dat nu ten zuiden van de kerk ligt, wordt in de toekomst omgedoopt naar ’Ermelindishof’. Bedanker van het plan, Peter van de Wouw, is er zeer mee in zijn nopjes. Hij diende halverwege vorige jaar het ver zoekschrift in om te komen tot de naamsvermelding Ermelindis in dit stukje plein dat straks moet gaan ontstaan. Hij diende daartoe de naam Sl Ermelindisplein in. Vóórdat Peter het verzoekschrift indiende wist hij zich gesterkt door ’n behoorlijk aantal plaat selijke verenigingen en stichtingen. Zo schaar den zich o.a. de Stichting Wiekentkunst, de KBO, de Stichting Welzijn Ouderen en de gil den achter het plan. Heemkundekring De Kleine Meijerij tenslot te had ’n belangrijke stem in het eindoordeel Kookboeken Paul Spapens gewaardeerd als ’culinair erfgoed’ De Brabants Dagbladjournalist Paul Spapens ontvangt op 19 april in Bomem bij Antwerpen de jaarlijkse prijs van de Vlaamse Academie voor de Streekgebonden Gastronomie. Deze Vlaamse organisatie richt zich onder meer op het bestude ren en bewaren van het culinair erfgoed in de BENELUX. De jaarlijkse prijs - sinds 1985 uitgereikt - is aan Paul Spapens toegekend voor zijn publicaties over koken. t. ->A PAGINA 5 4. makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten Adverteren in 'Moergestel Nieuws' Bel: 013 - 513 2268 Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 19 MAART 2008 De wereld groeit als we delen Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5