O KVO Oranjecomité Moergestel Beste inwoners van Moergestel! Expositie in De Verdieping Herinnert u zich ’Den Boogaard’ nog in de sixties en seventies? Als het regent in Oisterwijk, druppelt het (fietsers) in Gèssel Muziek maken bij Prinses Juliana KVO-nieuws voor alle belangstellenden 30 Jaar Senioren koor ’Echo’ ...en dat mede dankzij SPOT (Stichting Promotie Oisterwijk in de Toekomst). Zaterdag 5 april Flower Power Avond Voorverkoop 7,50 Aan de kassa 10,00 Cultuurshake is een nieuw t.v.-program- ma over kunst en cultuur, waarin gewo ne Nederlanders een actieve rol spelen. Cultuurshake wil die mensen die best openstaan voor nieuwe culturele impul sen (maar er eigenlijk nooit aan toe komen) activeren, inspireren en motive ren om de tocht naar museum en theater te wagen. In Cultuurshake treedt ‘n bekende Nederlander met een culture le achtergrond op als gids voor 3 onbe kende Nederlanders. De uitzending waar KVO afd. Ammerzoden aan meewerkt, wordt uitgezonden op zaterdag 22 maart 2008, om 17.00 uur, NED 2. Dit is natuur lijk een leuke promotie voor de KVO. Aan iedereen de uitnodiging om te kij ken. Zondag 30 maart Muziekvereniging Prinses Juliana Uitwisseling met Loon op Zand Aanvang 13.00 uur Jansplein. Het belooft een prachtige ochtend te worden met heel veel aandacht voor de natuur en wat Ties te vertellen heeft. Het is de bedoe ling Hó uur te lopen, dan een pauze met consumptie en vervolgens weer richting Stokeind. We verwachten om 12.30uur terug te zijn. Deelname voor iedereen gratis, con sumptie voor eigen rekening. Iedere dinsdag nordic walking om 13.30 uur. U kunt zich wenden tot Dilia, tel. 513 1873 of Marietje, tel. 513 4445. Leugenbenkskesroute en de 10.000 km van Guus Moonen rondom Moergestel eind mei/begin juni 2008, te organiseren. Mocht je interesse hebben in het maken van muziek, dan ben je de komende dinsdagen meer dan welkom tijdens de repetities. Op de site van de muziekvereniging kun je meer infor matie vinden: www.julianamoergestel.nl Wat staat er op de agenda voor 2008? In 2008 wordt aan de promotie van Oisterwijk verder vorm en inhoud gegeven d.m.v: een website “Parel in ’t groen”; een mooie platte grond van Oisterwijk; het versterken en uitdra gen van de merknaam “Parel in ’t groen”; adver torials en aandacht in diverse media etc. Meer toerisme in Oisterwijk, daar profite ren Moergestel en Heukelom ook van mee. Binnenkort wordt daarom een aantal bedrij ven door SPOT benaderd, om te bekijken op welke wijze zij kunnen meeliften op de inspanningen van SPOT! Ondernemend Moergestel KBO-Brabant Afdeling Moergestel Seniorenkoor ‘Echo’ bestaat 30 jaar en naar aanleiding daarvan is er op 8 mei a.s. een korendag met koren uit de regio. Deelnemers uit o.a. Hilvarenbeek, Reusel, Oost- ,West- en Middelbeers, Oirschot en natuurlijk wij zelf. Kom gezellig luisteren en kijken in den Boogaard. De zaal is open om 13.00 uur. Zet het maar alvast in uw agenda! Welk instrument je wilt gaan spelen mag je zelf bepalen: trompet, trombone, bariton, hoorn, saxofoon, klarinet, fluit, hobo of slagwerk. Er is dus keuze genoeg. Bij het orkest geldt overi gens geen maximum leeftijd, en dus kun je ook als oudere lid worden en er een leuke hobby bij nemen. Galerie de Verdieping te Moergestel biedt van 22 tot 30 maart onderdak aan schildergroep S.E.R.E.M. De exposanten, Sonia, Eefje, Regine uit Udenhout en Mia uit Moergestel, hebben met zijn vieren enkele cursussen gevolgd en zijn daarna samen doorgegaan met schilderen. Met professionele ondersteuning van Charlotte Melis werken zij met acryl- en olieverf op doek. Na vier jaar samenwerken vinden zij de tijd rijp om hun werk te exposeren in de hoop dat de toeschouwer net zo enthousiast zal zijn over hun werk als zijzelf. De doeken zijn allen door René Klessens voorzien van een baklijst. De expositie is geopend binnen voomoem- de periode op zaterdagen van 13.00 uur tot 17.00 uur en op zondagen van 11.00 uur tot 17.00 uur. U kunt deze bijzondere tentoonstel ling ook bezoeken op tweede paasdag 24 maart. De sfeervolle Galerie de Verdieping vindt u aan de Industrieweg 16. Voor meer informatie over deze expositie of de galerie in het algemeen bezoekt u www.galeriede- verdieping.nl Ook dit jaar zijn we alweer begonnen met alle voorbereidingen om van Koninginnedag weer een fantastische, gezellige en feestelijke dag te maken! We hebben weer volop ideeën en het beloofd een nog spetterender feest te worden als voorgaande jaren. Er zullen bekende dingen terugkomen dit jaar, zoals de spe- lenmarkt en de vertrouwde fietstocht voor de kinderen, maar er zullen ook nieu we dingen te beleven zijn. Alles zal zich weer afspelen op en rondom ons eigen Sint Jansplein. We zullen jullie de komende weken op de hoogte houden van wat er allemaal te gebeuren staat. We zullen ook weer een beroep gaan doen op alle vrijwilligers die de afgelopen jaren hun steentje hebben bijgedragen. Want zonder hen kan deze dag nooit slagen! Wat we al wel kun nen verklappen is dat we onze vrijwilligers dit jaar extra in het zonnetje gaan zetten. Wat dat precies zal zijn blijft nog even een verassing! Maar het is in ieder geval zéker de moeite om weer mee te doen. Mensen die nog nooit gehol pen hebben en graag één of enkele uurtjes de handen uit de mouwen willen steken zijn van harte uitgenodigd om zich aan te melden als vrij williger. Dat kan bij: Emilie Dieduksman (tel. 513 3436) Lucille Stevens (tel. 536 1838) of Dorris Rijnen (513 2823). Inmiddels is verschenen het ’Boerenwoor denboek’. Dit boek is een informatief, verras send en deels ook amusant boek over de omvangrijke woordenschat die de boerenstand aan de Nederlandse taal heeft geleverd. Het boek kost 9,90. Worden er meerdere exem plaren besteld, dan hoeft men minder te beta len. Als u graag in het bezit komt van dit boek kunt u het bij het bestuur bestellen. Niet te lang wachten, er zijn al een paar bestellingen maar er kan nog meer bij. U bent van harte uitgenodigd om deel te nemen aan de KVO-activiteiten. Deelname op eigen risico. Als u vragen hebt, kunt u zich wenden tot het bestuur. Rikie van den Berk, Past. Jansenstraat 10, tel. 513 3586. Enkele weken terug, na het gezamenlijke concertje van de basisscholen Hertog Jan, Bienekebolders en het opleidingsorkest van muziekvereniging Prinses Juliana, hebben diverse kinderen interesse getoond in een lidmaatschap van de muziek vereniging. Om die interesse een vervolg te geven, is er op dinsdag 25 maart en dinsdag 1 april de mogelijkheid om je tijdens de repetitie van het opleidingsor kest nog eens vrijblijvend te laten informeren over de vereniging. Je bent tussen 19.00 en 20.00 uur van harte welkom. op. Als beginnend lid krijg je een instrument in bruikleen en repeteer je elke week met een echte dirigent in het opstaporkest. De vereni ging vergoedt bovendien dertig procent van de kosten voor muziekschool Factorium. GEEF ELKAAR DE HAND Volgende week donderdag 27 maart is er weer een middag voor ons in de Reuselhof. Deze keer komen de “Vrolijke Brabanders”de mid dag verzorgen. Wij beginnen zoals altijd om 14.00 uur met een kopje kofïie/thee .Om onge veer 14.30 uur beginnen ze met drie kwartier muziek, dan een korte pauze, dan nog eens drie kwartier gezellige meezingers. Houdt u van muziek en gezelligheid kom dan gerust eens binnen lopen. Wij proberen er in elk geval een fijne middag van te maken. Geen vervoer? Laat het dan op tijd weten dan wordt u gratis opge haald en weer thuis gebracht. Tot volgende week donderdag. Jacquline (tel. 513 2523) of Gina (tel. 513 2007) Donderdag Tl maart is de volksdans-instuif in ’t Plein te Udenhout, aanvang 19.30uur. Entree €3,00. Deze avond is voor iedereen toeganke lijk. Alle KVO afdelingen presenteren zich met een volksdans, waaronder ook onze dames van afd. Moergestel o.l.v. Johanna en Toos. Iedere dinsdag dansen in Den Donk om 14.00 uur. Met geweldige bands zoals de Golden Earrings, Earth Fire, Livin Blues, the Cats en nog veel meer... Wat een tijd was dat! De tijd van de nozems, hippies, witte provofietsen, protesten, Puch’s en Tomossen, lang haar, vrije geest en all you need is love. Op zaterdag 5 april a.s nu in de nieuwe ’Den Boogaard’ brengen wij u terug in de tijd, de flo- wer-powertijd met o.a. de Rock-Coverband ’Human Wheels’. Zij nemen je met gemak mee op een muzikale reis door deze woelige jaren. De band heeft een geweldige podiumpresenta tie en is altijd in voor een feestje. En we hebben een gastoptreden van niemand minder dan ’Mick Jagger’ Jos Vangangel. Jos timmert al jaren als leading man aan de weg in diverse Stones-coverbands. DJ. Sjef (Schilders) is ook van de partij en Vertegenwoordigers van winkeliers, horeca, recreatie, natuurmonumenten, gemeen te Oisterwijk en VW bundelen sinds 2006 de krachten om het imago van Oisterwijk beter te profileren en verder uit te bouwen. Wat is er gebeurd in 2007? In 2007 is er door SPOT enorm veel werk ver zet. Bijvoorbeeld de landelijke campagne: 25 spots over Oisterwijk, uitgezonden op prime time op Ned 1, 2 en 3. Hieruit voortvloeiend heeft Oisterwijk veel aandacht ontvangen in de landelijke pers. Ook zijn 5 Oisterwijkse kun stenaars en onze eigen Kees Ketelaars bereid gevonden, om opvallende welkomstborden in de vorm van een kunstobject aan de invalswe gen van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom te realiseren. Nog dit jaar zullen deze worden geplaatst! zorgt voor een hernieuwde kennismaking met uw jeugdjaren, en voor wie deze nog niet kent, reden genoeg om erbij te zijn. Verkleed mag natuurlijk altijd heel leuk zelfs) maar is niet verplicht. Iedereen is van harte welkom! Entree: voorverkoop €7,50; aan de kassa €10,00. Kaartjes bij Den Boogaard, tel. 513 6009; Mieke Habraken, de Werft 28, tel. 513 2204; Wim Mees, van Bijsterveldstraat 1, Haghorst, tel. 513 3387. Dinsdag 1 april gaan we weer fietsen o.l.v. Lies en Cisca. Vertrek om 13.00uur vanaf St. Jansplein. Thuiskomst 16.30uur. Samen fiet send buurten en even pauzeren. Gewoon op tijd aanwezig zijn. Elke eerste dinsdag van de maand voor ieder die belangstelling heeft. Maar ook aan deze kant van de bossen trekken we hard aan de (fiets)bel. Vooral Moergestel Fietsdorp zet daarbij haar beste beentje voor, door allerlei activiteiten, zoals de Natuurlijk zijn er naast de concerten meerde re leuke dingen die je bij een muziekvereniging doet, zoals gezellig op kamp gaan, gezamenlijk repeteren, maken van uitstapjes en noem maar Zonder financiële steun kan dit feest natuur lijk nooit georganiseerd worden. We hopen dan ook dat we, net als alle voorgaande jaren, weer kunnen rekenen op al onze sponsoren! (Wij komen binnenkort weer bij u langs!). Het Oranje-comité Moergestel: Jan-Willem, Emilie, Paul, Erik, Corine, Lucille, Eva, Miriam, Angeline en Dorris. Woensdag 26 maart hebben we de voorjaarswan- deling met de boswachter. Vertrek om 9.00 bij Stokeind 15. Samenkomst om 8.45uur op St. PAGINA 3 1 Meer weten? Sociaal Cultureel Centrum Den Boogaard St.-Jansplein 5, Moergestel Telefoon (013) 513 6009 Website: www.denboogaard.nl Be lange ^organisatie voor senioren SOCIAAL CULTUREEL CENTRUM nBOOGAARD St. Jansplein 5 Moergestel MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 19 MAART 2008

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3