Jonge kunstenaars tonen grandioze expositie KiKu Moergestel Op stap met de nachtwachter Enthousiaste zaterdaghulp GUO-concert Tannahill Weavers met Celtic rock in ‘t Boerderijtje ‘Iets betekenen voor een ander is voor mij de zin van het geven.’ RE/MAX /'-***S De makelaar dicht bij huis! Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! I Beleef het Hun omvangrijke repertoire omspant gedreven instrumentalen en gedragen ballades, voort komend uit hun eigenste, vruchtbare, Keltische moederschoot. Waar in de instrumentalen de Schotse bagpipes vaak bepalend zijn, voeren in de ballades de vocalen van frontman en oud gediende Roy Gullane de boventoon. Daar tus sendoor en omheen weven fiddles, whistles en snaren een kleurig, subtiel Schots tapijt. Geheimen van de nacht De Nachtwachter kan geen daglicht verdra- Meer activiteiten? Kijk op www.natuurmonumenten.nl om eens te komen kijken. De “kunstwerken” zijn nog te bewonderen van 8 t/m 16 maart in galerie “De Verdieping” op de zaterdagen van 13.00-17.00 uur en op de zondagen van 11.00- 17.00 uur. ten zowel qua materiaalgebruik als aanpak zeer afwisselend. Jong Moergestels talent die een inspiratie zijn voor anderen en op wie we terecht trots mogen zijn. Namens alle 23 deelnemers nodigen we U uit De sound moge teruggrijpen naar de Keltische wortels, maar dan wel benaderd met een inten se gedrevenheid uit het slijtvaste rockidioom. Keltische rock, zo laat het geheel zich omschrij ven. Met niet aflatend vakmanschap en stevi ge scheuten speelplezier hertaalt The Tannahill Weavers het beste uit de Keltische wereld van daar en toen naar onze globaliserende wereld van hier en nu. Meer info: www.do.nl/guo Nog te zien op 8, 9, 15 en 16 maart Verontrustend Omdat het Reumafonds geen subsidie krijgt van de overheid is het geld dat met de jaarlijkse col lecte wordt opgehaald hard nodig voor goed onderzoek en de ontwikkeling van medicijnen om reuma zo snel mogelijk de wereld uit te helpen. Het onderzoek in Nederland is inmid dels van hoog niveau. Nederlandse reumatolo gen behoren tot de besten ter wereld. Op 8, 14, 22 maart 2008 organiseert Natuurmonumenten in Oisterwijk een span nende natuurbelevingtocht voor gezinnen met kinderen van 8 t/m 16 jaar. Samen met de Nachtwachter ga je op zoek naar het donker van de nacht. De nachtwachter vertrekt om 19.30 uur en om 21.30 uur ben je weer terug. De ver trekplaats is de parkeerplaats van het voorma lige bezoekerscentrum in Oisterwijk. Daar word je door de Nachtwachter opgewacht. Aanmelden is verplicht, dit kan via tel. 521 9209, of via www.natuurmonumenten.nl. Leden van Natuurmonumenten betalen 4, - per persoon, niet-leden betalen 7, -. Trek wel goede schoenen en warme kleding aan. Een zaklamp heb je niet nodig! In The Tannahill Weavers weet zich een jonge doedelzakchamp omringd door vier gelouter de toppers. In wisselende samenstellingen tonen ze zich op concerten en albums wereldwijd al 35 jaar de stevigste folkformatie van Schotland. En dat dan met een akoestisch instrumentari um van bagpipes, whistles, fiddle, allerlei sna ren en vocalen. Na de opening toespraak van Karien van Heesewijk afgelopen zondagmiddag toasten _de jonge “kunstenaars” op een succesvolle expositie. Een expositie die er zeker mag zijn met talrijke en verschillende kleurrijke objec- De Schotse celtic rockband The Tannahill Weavers geeft op zondag 9 maart het voorlaat ste concert uit de GUO-serie 07/08 bij Groeten Uit Oisterwijk. Place to be is ’t Boerderijtje, het stukje Brabants erfgoed aan de Oisterwijksedreef tussen Oisterwijk en Haaren waar artiesten en bezoekers nog op eikaars schoot kruipen. Het GUO-concert begint om 20.30u. Kassa en zaal openen rond 20.00u. Reserveren voor dit concert is niet meer mogelijk. Wel verkoopt GUO om 20.30u aan de kassa niet afgehaalde tickets voor zover voorradig. gen en beweegt zich dan ook alleen maar in het donker of in de duisternis door het bos. Dit in tegenstelling tot de mens die niet zo vertrouwd is met de nacht en als het donker word onmid dellijk de lampen aan gaat doen. Vanavond beleef je het bos, zonder zaklamp, op een heel bijzondere manier. Samen met de nachtwach ter ontdek je de geheimen van de donkere nacht in het bos. Oren, ogen, neus en handen moe ten in het donker extra hard werken. Je moet oren extra spitsen om nachtgeluiden op te van gen en ogen extra goed de kost geven om nacht dieren te ontdekken. Alleen de lantaarn van de nachtwachter licht je af en toe bij. Na afloop zult je zeggen: De nacht is de mooiste natuur die ik ken! Geen beeld van reuma Mensen hebben geen idee hoe vreselijk het is om te leven met reuma. Reuma is een verzamel naam voor ruim honderd verschillende aandoe ningen aan spieren en gewrichten. Reuma is grillig en kan 24 uur per dag voor veel licha melijke ellende zorgen. Je ziet het vaak niet aan de buitenkant en nog steeds heerst de gedachte dat de ziekte alleen bij oude mensen voorkomt. Het tegendeel is waar: tweederde van alle mensen met reuma is jonger dan 65 jaar en is arbeidsproductief. De kosten aan zorg en ziekteverzuim; zo’n 13 miljard euro per jaar. Kortom: reuma is een veel groter probleem en een ernstigere ziekte dan we allemaal denken. Reuma veel ernstiger dan we allemaal denken Collecte Reumafonds van start in uw regio Het Reumafonds start binnenkort met de jaarlijkse collecte in uw regio. Ruim 60 000 vrijwilligers gaan van 9 t/m 15 maart met een collectebus langs de deur om geld in te zame len voor de reumabestrijding. Dat is hard nodig, zeker nu uit onderzoek in samenwer king met TNO blijkt dat reuma een volksziek te is. Eén op de vijf mensen in Nederland boven de twintig jaar heeft reumatische klach ten. PAGINA 5 ,<l' Giro 5850, Den Haag X Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan: Vastenaktie komt op voor mensen die het minder hebben. Voor maar 5,- per maand geven we een vrouw in Ghana een startkrediet. Help mee en bel nu 0800 - I 120 (gratis). Boerenbond BraZon B.V., is een 100% dochter van Brarneco-zon u.a., exploiteert drie Boerenbondwinkels in Moergestel, Middelbeers en udenhout. Voor de Boerenbondwinkel in Moergestel zijn wij op zoek naar een: Boerenbond BraZon BV t.a.v: dhr. H. Heijmans Postbus 9 5070 AA udenhout Voor nadere informatie: 013 - 511 96 86 (dhr. Heijmans) makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten HL... Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 Cordo/d De wereld groeit als we delen Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 5 MAART 2008 ■t-

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5