KERK- SCHOONMAAK Marthe Minderman wint tweede TV-bingo Open Dag van de Zorg in Thebe Stanislaus Bibliotheken Oisterwijk en Moergestel vieren Boekenweek 2008 Alle hulp is welkom! Maandag 10 maart a.s. PrO werkgroep Moergestel biedt wethouder verkeersaanbevelingen aan Opbrengst Collecte Amnesty Protestantse gemeente Oisterwijk Zondag 9 maart, 10.15 uur Gouden bruiloften... Rode Kruis vrijwilligers gevraagd Marthe Minderman krijgt de prijs uit handen van Jeanne Denissen. Niels Janssen maakte 7 personen gelukkig met ’n mooie prijs. Zaterdag 8 maart 20.00 uur zaal open 19.15 uur entree 6.00 p/p Maandag 10 maart 20.00 uur zaal open 19.15 uur entree 6.00 p/p Kaartverkoop: steeds voor aanvang aan de zaal. De jaarlijkse Boekenweek kan niet onge merkt voorbij gaan. In de bibliotheek vindt U presentaties van het thema “Van oude menschen....de derde leeftijd en de lette ren”. Ook de activiteiten in de beide vestigingen zijn hierop afgestemd. Lieveken Roelofs over jeugdboeken van vroe ger Lieveken Roelofs vertelt over de jeugdboeken van vroeger aan de hand van oude exemplaren uit haar mooie privé-verzameling. Bezoekers zijn ook van harte welkom over hun eigen lees ervaringen te vertellen en hun oude boeken mee te brengen! woensdag 12 maart: 10.00 uur De Vloet Oisterwijk 3 TONEELVOORSTELLINGEN VAN 'DE TWEEDE JEUGD' Donderdag 6 maart 14.00 uur zaal open 13.15 uur entree 4.- p/p speciaal voor alle senioren maandag 17 maart: 14.00 uur De Reuselhof Moergestel maandag 17 maart: 15.30 uur Stanislaus in Moergestel Wagenmakers. Het betreft hier 10 concrete maatregelen die volgens PrO op een simpele manier kunnen worden uitgevoerd. PrO ver wacht dat deze maatregelen op korte termijn (in ieder geval in 2008) kunnen worden uitge voerd. Zaterdag 15 maart EUREGIO JEUGD ORKEST (E J O) 75 talentvolle jongelui op 't podium, voor 't eerst met begrijpelijke goed in 't gehoor liggend klassiek in den Boogaard. Entree 5,- incl cons. Zaterdag 5 april FLOWERPOWER AVOND met heerlijke live 'Human Wheels' music 7,50 en aan de kassa 10,- p/p We zijn voortdurend op zoek naar nieuwe col lega’s. Tijdens de open dag hopen we mensen te ontmoeten die als medewerker in een van beide zorgcentra en/of in de thuiszorg en aan de slag willen. Er zijn diverse vacatures, ook voor oproepkrachten en vakantiekrachten. Van 11.00 tot 15.00 uur staat bij Stanislaus de deur voor u open als u graag een kijkje neemt in ons zorgcentrum. Daar kunt u geïnfor meerd worden over het verblijf of het wer ken in De Reuselhof of Stanislaus of in de thuiszorg in Moergestel. De jaarlijks terugkerende landelijke “open dag van de zorg” is ook nu aanleiding om u uit te nodigen. In Stanislaus zullen medewerkers van zowel de Reuselhof, de thuiszorg als Stanislaus aanwezig zijn om u te ontvangen, uw vragen te beantwoorden of u het zorgcentrum te laten zien. Zaterdag 15 maart: De Moergestelse werkgroep heeft op 17 novem ber een drukbezochte verkeersinformatieavond gehouden in Den Boogaard. Dit resulteerde in een aantal praktische aanbevelingen. Deze aanbevelingen, die moeten leiden tot minder verkeersirritaties, worden donderdag 6 maart aangeboden aan verkeerswethouder Joost Tijdens de open dag willen we speciaal aan dacht besteden aan nieuwe ontwikkelingen bij Thebe in Moergestel: Het seniorenconsultatiebureau: een van de ver pleegkundigen kan u hierover informeren; u kunt ook door haar uw bloeddruk laten meten. Tijdens de open dag kunt u zich inschrijven voor een bezoek aan het consultatiebureau. De dementieconsulent: een nieuw project ter ondersteuning van mantelzorgers en demente renden in de thuissituatie. De dementieconsu lent in Moergestel zal aanwezig zijn om infor matie te verschaffen. Ook kunt u tijdens de open dag een afspraak met haar maken. Het ontmoetingshuis voor dementerenden en de mantelzorgers. De nieuwbouw bij Stanislaus waarvan de reali satie start rond 1 april a.s. We kunnen u teke ningen laten zien en informatie verschaffen over het toekomstige woonzorgcentrum. Het kleinschalig groepswonen dat in de nieuw bouw wordt gerealiseerd (hierover zal meerde re keren tijdens de open een dag een film wor den vertoond) We zien u graag op 15 maart, de koffie staat klaar! De collecte van Amnesty International, die van 10 t/m 16 februari werd gehouden, heeft in Oisterwijk en Moergestel 1054,12 opgebracht. Het was de 6e keer dat de mensenrechtenorga nisatie een landelijke collecte hield. De collec te is voor Amnesty van groot belang. De men senrechtenorganisatie is volstrekt onafhanke lijk en voor haar werk grotendeels afhankelijk van particuliere giften. Amnesty dankt ieder een voor de geldelijke bijdrage. Een bijzonder woord van dank gaat uit naar de 15 collectan ten die bovenstaand bedrag hebben opgebracht. Wilt u volgend jaar ook collecteren, neem dan contact op met Toke de Kort, Vooskerbos 39, Moergestel, 06-25020316, he-ko@home.nl. Voorganger: ds. M. van den Beid, Eindhoven. De Schriftlezingen zijn Nehemia 6 en 7. Er is jeugdkerk, kindernevendienst en crèche. Literair Matinee met Mensje van Keulen in Tiliander Mensje van Keulen werd op 10 juni 1946 gebo ren in Den Haag. Haar debuut ‘Bleekers zomer’ verscheen in 1972. In het autobiografische ‘Olifanten op een web’ dat Mensje schreef naar aanleiding van de dood van haar moeder vertelt ze over haar jeugd, latere belevenissen en over haar schrijverschap. Het thema van de Boekenweek 2008! Datum: zondag 9 maart. Tijd: 15.00 uur. Locatie: Café Stapp in Tiliander. Toegang: 6,00, 5,00 met UITmetjebiebpas voor leden. Marthe Minderman, Kloosterlaan 21, is afgelopen donderdag winnaar geworden van de tweede televisiebingo van Audacia. De prijs van 135,- euro werd haar over handigd door Jeanne Denissen, lid van de Activiteitencommissie voor de Jeugd van Audacia, die de bingoballetjes deze uitzending had getrokken. Zoals dat elk jaar het geval is, is er in Moergestel ook in 2008 weer een aantal gouden bruiloften te vieren. ’Moergestel-Nieuws’ wil daaraan natuurlijk graag aandacht besteden. We kun nen in dit geval echter niet zonder de medewer king van de kinderen van de gouden bruidspa ren en/of hun familieleden. Stelt het gouden bruidspaar prijs op ’n artikel in ’Moergestel-Nieuws’ dan vragen we beleefd om even te reageren. Laat even weten om wie het precies gaat en wanneer het gouden feest wordt gevierd. Wij maken dan een afspraak om ’n praatje te komen maken. Het artikel dat vervolgens wordt geschreven wordt altijd eerst aan de familie overlegd voordat het wordt geplaatst. U krijgt het dus altijd van tevoren even te lezen. We verwachten uw reacties graag op ons e- mailadres: buro76@planet.nl Hartelijk dank voor uw medewerking alvast! bingo voor de 60-jarige voetbalvereniging Audacia. Kaarten kosten 1,25 per stuk en zijn verkrijgbaar bij slijterij In den Korenmaaier, Jumbo Denissen, Novy Van Wezel, Café- Cafetaria ’Epi’ en in de kantine van Audacia. Elke week is er 400,- te winnen en de hoofd prijs bedraagt 135,-. Op de kaartnummers worden elke uitzending nog eens extra prijzen getrokken. Veel succes! Maar ook ontvangen we graag mensen die als vrijwilliger in een van beide zorgcentra zouden willen werken. Er zijïi verschillende mogelijk heden, we hebben altijd taken die door een vrijwilliger uitgevoerd kunnen worden. We informeren u daar graag over Aan het eind van de uitzending werden door Niels Janssen nog ’n aantal mooie prijzen ver loot onder de verkochte kaartnummers. De volgende nummers vielen daarbij in de prijzen: 1634,649,146,881,1059,11 en 986. Prijzen (ook de geldprijzen vanaf de tweede prijs) kunnen op vrij dagavond tussen 18.00 en 20.00 uur wor den opgehaald bij Adrie Jonkers, Schoolstraat 29. a.s. Donderdag is de derde trekking van de Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren zet zich in voor de kernen Oisterwijk, Moergestel, Heukelom, Helvoirt, Esch en Biezenmortel. Momenteel bestaat er grote behoefte aan uitbrei ding van het vrijwilligersbestand. De vraag daarbij betreft: vrijwilligers voor het vriend schappelijk huisbezoek aan senioren en alleen staanden, die nauwelijks contacten hebben. Verder worden vrijwilligers gevraagd voor het opzetten en begeleiden van een tweede recre atieve groep, om maandelijks met elkaar een aangename middag door te brengen in het Rode Kruisgebouw te Oisterwijk. Vormen de voornoemde activiteiten een uitda ging, wil je je daarvoor inzetten, wil je meer weten neem dan contact op met een Henfiëtte van Gils, tel. 513 3207. Voor directe aanmelding neem contact op met de vrijwilligersmanager: Theo Diepens, tel: 528 4639. U bent op deze dag van harte welkom als u over weegt om: de stap naar een verzorgingshuis te zetten om er te gaan wonen thuiszorg van Thebe in te schakelen om het zelf standig wonen thuis mogelijk te laten blijven; er is een breed scala aan producten die hierbij nuttig voor u kunnen zijn. Ook als u informatie wenst over de mogelijk heid om in Stanislaus in een gezellig eetgroep- je uw middagmaaltijd samen met anderen te komen gebruiken bent u welkom. PAGINA 3 Meer weten? Sociaal Cultureel Centrum Den Boogaard St.-Jansplein 5, Moergestel Telefoon (013) 513 6009 Website: www.denboogaard.nl E-mailadres 'Moergestel Nieuws' buro76@planet.nl SOCIAAL CULTUREEL CENTRUM nBOOGAARD St. Jansplein 5 Moergestel MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 5 MAART 2008

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3