DE NOTARIS ANNO NU 1 ZOEKERTJES ZOEKERTJES LET OP! LaTuvert J PrO organiseert thema-avond over de bouwpilot De kracht van de combinatie Moergeste De Hair Maris Notarissen Inloopspreekuur Gemeentebelangen renate van wezel OPENINGSTIJDEN GESLOTEN MA 1 □.□□-21 u I □9.OD-18.OO u WO □8.OO-17.DO u DO □8.OO-17.OO u VR OS. DO-1 6.00 u ZA GESLOTEN ZO Bestrating Tuin-aanleg/onderhoud Dakbegroeiing Grondwerken Riolering Vrijdag Bestratingen en Groenvoorzieningen BV De Hair - Vrijdag - Maris. Wel degelijk dynamisch. Oisterwijk. Zij beginnen dan eerst met een inloopspreekuur. Daar kan iedereen zijn zegje doen over de brede scholen en het Bouwen binnen strakke contouren. Maar ook over ande re gemeentelijke aangelegenheden waar ze vra gen of opmerkingen over hebben. De raads- en commissieleden van Gemeentebelangen staan dan klaar met een luisterend oor. Namens Gemeentebelangen (GB), Carlo van Esch, Moergestel (tel. 513 0111) Maandag 3 maart a.s. om 19.30 uur in nood gebouw De Coppele De komende weken staan er een paar hele inte ressante onderwerpen op de politieke agenda. Het gaat dan vooral om de ontwikkelingen rondom de brede scholen en de Pilot ‘Bouwen binnen strakke contouren’. Er moeten keuzes gemaakt worden, die van groot belang zijn voor Oisterwijk en Moergestel. Brede scholen Om maar een paar dilemma’s over de brede scholen aan te halen: Waar moet de nieuwe brede school in Moergestel komen die de Graaf van Ursel en de Hertog Jan gaat vervangen? Gaan we woningen voor starters bouwen op de vrijkomende grond van de Hertog Jan? Moeten we de voormalige muziekschool aan de Schoolstraat slopen voor een brede school in de Waterhoef of kunnen we dit pand behouden? En waar gaan we de nieuwe school voor De Bunders neerzetten? Bouwen Ook op het gebied van bouwen moeten we kie zen. Bouwen we alles vol of willen we ook nog wat groen over houden in onze gemeente? Richten we ons alleen op de eigen woningbe hoefte of willen we ook mensen van buitenaf aantrekken? Hoe krijgen we snel betaalbare woningen voor starters in Oisterwijk, maar vooral ook in Moergestel? En waar kunnen we goedkope huizen bouwen voor de senioren? Bezwaren Ruim een jaar geleden kwam vanuit een aan tal Moergestelse jongeren van jongerencen trum Vision het initiatief om zelf de voorberei ding van een JOP ter hand te nemen. Zij heb ben het afgelopen jaar presentaties gegeven en overleg gevoerd met college, buurtbewoners, scouting, basisschool de Bienekebolders, jon gerenwerkers en politie. Een aantal buurtbewo ners en basisschool de Bienekebolders hebben toen aangegeven problemen te hebben met de aanleg van een JOP De grootste bezwaren waren met name de vrees voor toename van overlast, te weinig handhaving en te weinig sociale con trole. Ook de verkeerssituatie en een afname van het aantal parkeerplaatsen is als bezwaar naar voren gekomen. Behoefte aan voorzieningen voor de jeugd Het college heeft begrip voor de verontrusting van de betrokkenen, maar heeft ook de voor- Goede afspraken en evaluatie Het college neemt de vrees die bij de betrok kenen leeft serieus, maar is ook enthousiast over de aanpak. De Moergestelse jongeren zul len samen met de buurt en andere betrokkenen huisregels opstellen over wat wel en wat écht niet kan. Op die manier worden zij zelf deels verantwoordelijk voor het gebruik van de JOP Daarnaast wordt er een projectgroep opgericht die regelmatig de stand van zaken rond JOP en pannaveldje zal evalueren. delen van een JOP en pannaveldje aan de Bosstraat in haar afweging meegenomen. Het belang van en de behoefte aan voorzieningen voor de jeugd in Moergestel, de goede bereik baarheid van de locatie (ook voor toezicht door politie en jongerenwerkers), de verruiming van het activiteitenaanbod (ook voor jongerencen trum Vision en basisschool de Bienekebolders) en de verantwoordelijkheid die de jeugd zelf heeft (genomen) in het proces zijn belangrijke overwegingen geweest om in te stemmen met de realisatie van de JOP en het pannaveldje. Het college heeft ook besloten tot herinrichting van de parkeerplaats en wil samen met betrok kenen om de tafel om verkeersremmende maat regelen verder uit te werken. Jongeren worden zelf deels verantwoordelijk College stemt in met JOP en Pannaveld Moergestel Het college heeft afgelopen week ingestemd met de realisatie van een Jongeren Ontmoetingsplaats (JOP) en een pannaveld aan de Bosstraat in Moergestel. Aan de reali satie is een aantal voorwaarden gekoppeld, waar met name de jongeren zelf mee aan de slag moeten. Binnenkort wordt de pilot ’Bouwen binnen strakke contouren’ (kortweg bouwpilot) geë valueerd door de gemeenteraad. Aanleiding voor dit initiatief is het raadsvoorstel voor het resterende bouwpilot-jaar dat het college bin nenkort bekend maakt. Aan de vooravond van de raadsbehandeling wil PrO met betrokkenen en andere belangstel lenden terugblikken op de pilot tot nu toe. Samen bekijken wat er goed ging en op welke punten bijgestuurd moet worden. Uiteraard komen ook de plannen van het college aan bod. De PrO-fractie is benieuwd hoe de bevol king deze plannen ontvangt. Deze avond wordt georganiseerd op 4 maart 2008 vanaf20.00 uur in de zaal van Grand Café La Belle Epoque, Lind 71, Oisterwijk. Als u ter voorbereiding op deze avond een samenvatting van de collegeplannen wilt ont vangen of gewoon over dit onderwerp uw mening wilt geven, mail dan naar bouwpilot@pro-oisterwijk.nl of stel uw vraag in het gastenboek op de PrO-website, www.pro- oisterwijk.nl. Daar is vlak voor 4 maart ook actu ele informatie te vinden over de avond. PS: Kijk ook eens op onze website: www.gemeentebelangenoisterwijk.nl! Inloopspreekuur De politieke partij Gemeentebelangen (GB) gaat zich de komende weken buigen over deze vragen. Voordat zij haar mening bepaalt, wil zij graag van de burgers horen hoe zij hierover denken. Daarom nodigt GB alle inwoners van harte uit op haar fractievergadering op maan dag 3 maart a.s. om 19.30 uur in het noodge bouw van De Coppele aan de Sportlaan in PAGINA 6 SCHOOLSTRAAT 2a I5066EE MOERGESTEL TEL 013 - 513 37 09 De Hair - Vrijdag - Maris. Een modern, dynamisch en jong kantoor voor elke notariële dienstverlening. Zowel zakelijk als particulier. Wat ons zo bijzonder maakt? Wij nemen de tijd voor u. Denken met u mee. We staan u terzijde met deskundig advies. Geen oplossing voor korte duur, maar altijd bezien in een ruim verband. Voor ons gaat het niet om zaken, maar om personen. Loop gerust eens binnen. De deur van ons kantoor staat altijd voor u open. De Balbian Versterlaan 6, Postbus 67. 5060 AB Oisterwijk, Telefoon: (013) 52 33 400, Telefax:.(013) 52 33 401 E-mail:’info@hvmnotarissen.nl, Internet: www.hvmnotarissen.nl Zoekertjes kosten 3,00 voor 120 lettertekens incl. leestekens en spaties. Bij meerdere tekens kosten ze 4,50. Gebruik daarom zoveel mogelijk de bon die we wekelijks afdrukken. Daarin staat precies het aantal vakjes ingegeven. Zoekertjes die niet volledig betaald zijn (lees: meer dan 120 letters voor 3,-) worden NIET meer geplaatst! En tot slot: Zoekertjes moeten contant bij opgave betaald zijn! Tel. 013-513 1339 www.wketelaars.nl demes heren kapper MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 27 FEBRUARI 2008 Gezocht: woonruimte in Moergestel voor 2 personen. Tel. 06 47 50 62 46 of 06 10 67 11 28. Huishoudelijke hulp gevraagd bij ouder echtpaar. Voor 3-5 uur p.w. Bij voorkeur <55 j. Tel. 513 1644. Te koop: ruime hoekwoning met garage carport (2001). Tel. 513 4020. Voor de eerste keer in de Budget Bar in Café de Brouwer: Schrikkelparty! Met een speciale borrel-actie! Opgelet: 4 maart kleine Paas-thuismarkt! Open 9 uur; dicht 17.00 uur. Leen van Herck, Postelstraat 8, tel. 513 2567. Huish. hulp gevraagd Eén keer per 2 weken voor 3 uren. Reacties: 513 3177. Luxe 4- tot 5-pers. stacaravan te huur op camping De Roompot direct aan zee. Info: 513 1938 of via mail RCMVDVEN@hetnet.nl Gevraagd: huish. hulp 3 a 4 uur p.wk. Nieuwe woning in Moergestel. Tel. 06- 42399582. Goede beloning. kosten, bij ’normale’ grootte €3,00; anders €4,50 p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: ’De Klusjesman’, Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 5283937. Geboortekaartjes? Een meer dan bijzon dere keus vindt u bij ons! Buro ’76, Oister- wijkseweg 43. Waar anders? Tel. 513 2268. ■w w w. kinderschoenenkopen.nl VU-RIO, riolering ontstoppen en vernieu wen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013- 5333864. Bezoek ook eens onze web-site: www. schepenstweewielers.nl Schepens Tweewie- lers, Kerkstraat 21Oisterwijk, Tel. 5217326. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Weesge groet bij een brandende kaars, ook als u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast on mogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit be richt. U krijgt wat u vroeg. Iets te vieren in cafésfeer: www.deaanbe- veling.nl tel. 513 22 23 Mooie tuinen.nl tuinontwerp - tuinaanleg - tuinrenovatie - tuinpresentatie - tuinonderhoud www.mooie-tuinen.nl M: 06-55382942 Opgelet: 4 maart kleine Paas-thuismarkt! Open 9 uur; dicht 17.00 uur. Leen van Herck, Postelstraat 8, tel. 513 2567. Bent u op zoek naar een pedicure aan huis? Ook voor diabetische- en reumatische voetver zorging! Bel dan 528 7193! Gezichts- en voetverzorging Kim. Schrikkelparty! A.s. Vrijdag in de Budget Bar in Café de Brouwer! Speciale borrel-actie. Vanaf 21.00 uur. Opgelet: 4 maart kleine Paas-thuismarkt! Open 9 uur; dicht 17.00 uur. Leen van Herck, Postelstraat 8, tel. 513 2567. Nu alle kinderkleding halve prijs! Maten 92 t/m 176. Op Tweka badkleding 30% korting of 2 halen, 1 betalen. Op op. Modehuis Pointers. Wie heeft op woensdag 13 febr. ’n fietstas gevonden tussen de Novy en de Aanstede? Ik ben door het Huysackerpad gefietst. Nelly van Heeswijk, tel. 513 2461. Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 6