Audacia- nieuws 1 1 2 Gezocht enthousiaste vrijwilligers voor het huisbezoekproject Expositie Griet Menschaert in Oirschot Rode Kruis helpt direct Ook jeugdschaatsertjes “De Vennen” in de prijzen Thema-avond DVN Audacia - Boxtel 0 - 1 Sportvereniging ’’ROEF!” Nicky Schellekens (links) en Manjn van Esch met hun prijzen. Alarmnummer Aanw. 9.30 .Aanw. 9.30 14.45 11.30 10.00 Uitslagen: Roef! E - NDWZ E 5 - 3 Roefl E - Boskant E 7 - 0 Euro Girls C - Roef! C 6 - 0 Programma 16-2-2008: Pup. Roef! El - Tilburg E4 aanw. 11.00 uur Asp. Roef! Cl - Rietvogels Cl aanw. 12.00 uur ROEF HANDBAL Uitslagen: GDJ Roef-Handbal Breda 2-12; GCJ Roef-Witte Ster 6-17; MBJ Lido 3-Roef 2 17-16; MCJ Heerle 4-Roef 3-14; MBJ Roef 1- Tachos 3 18-9; DS Roef-GHV 2 12-11; HS Roef-Dongen 18-23. Programma 16 februari 15.50 uur MBJ EHV-Roef 2 12.30 uur GCJ HMC-Roef 10.30 uur GDJ Roef-RHV Zondag 17 februari 10.00 uur MCJ Taxandria-Roef9.15 11.00 uur MBJ Roef 1 -RHV 210.30 12.10 uur DS Roef-Desk 211.40 13.20 uur HS Roef-Avanti 212.50 Handbal is altijd raak! 0 - 1 5 - 0 3 - 4 8 - 0 uitgest. 0 - 4 In alle andere gevallen: 0900 - 8844 voor als het écht nodig is... ROEF KORFBAL PUPILLEN E BLIJVEN WINNEN Het is weer drie weken geleden dat de wedstrijd van onze pupillen tegen de koploper NDWZ uit Haarsteeg is gespeeld. De tegenstander is nog ongeslagen en Roef! moet winnen om in de top van de ranglijst mee te blijven doen. Er wordt heel sterk begonnen en het is Roef! dat een 1-0 voorsprong neemt. De wedstrijd gaat gelijk op maar het is Roef! dat de doelpunten maakt en zelfs uit loopt naar een 3-0 voor sprong. Dan laat NDZW zien niet voor niets De expositieruimte voor hedendaagse kunst Het Voorportaal, Koestraat 13a te Oirschot exposeert tekeningen en keramiek van de Belgische kunstenares Griet Menschaert. De expositie is te bezichtigen op zaterdag en zondag vanaf 17 februari t/m 9 maart van 13.00-17.00 uur en volgens afspraak 0499- 550073, wwww.hetvoorportaal.nl www.griet- menschaert.be Entree gratis. Wie helpt direct als je door oorlog en geweld op de vlucht slaat? Het Nederlandse Rode Kruis helpt direct, maar zonder donateurs en schen kingen is ons werk niet mogelijk. Help ook direct door middel van een donatie op gironummer 881 of door een schenking. In Nederland schenken ongeveer 5 miljoen me’nsen per jaar eenmalig of regelmatig aan een goed doel. Zo ook aan het Nederlandse Rode Kruis. Wat veel mensen niet weten, is dat de Nederlandse wetgeving een regeling heeft getroffen om een deel van de schenking via de belastingdienst terug te krijgen. Dit is onder meer afhankelijk van het voor U geldende tarief inkomstenbelasting. Verder wordt als voor waarde gesteld, dat U jaarlijks een vast bedrag schenkt en dat voor minimaal 5 jaar. Als bewijs verlangt de belastingdienst, dat de schenking wordt vastgelegd in een notariële akte. Bij een jaarlijkse schenking van minimaal 100 euro, neemt het Nederlandse Rode Kruis de afhan deling en kosten van de notariële akte voor haar rekening hiertoe dient een volmacht gete kend te worden. Door deze manier van finan cieel schenken kan het Rode Kruis uiteindelijk meer mensendie dit hard nodig hebben, hulp bieden. Voor meer informatie en volmacht for mulieren kunt U contact opnemen met de pen ningmeester van de afdeling Oisterwijk-Haaren, Jan van Lith telefoon 523 4480 en via de web site van het Rode Kruis: www.rodekruis.nl /periodiek schenken. De Belgische Griet Menschaert (1977) woont al 4,5 jaar in Nederland. Zij was aanvankelijk taal- en mediakundige (KULeuven) en werk te bij een Brusselse krant als eindredacteur. Maar na twee jaar voltijds werken volgde ze haar hart naar Nederland. Ze vervolledigde haar studiezoektocht met een opleiding aan de kunst academie in Den Bosch. Nu groeien al haar fascinaties (taal, ziel, lichaam, beeld) langzaam naar elkaar toe. Menschaert maakt tekeningen, keramische beelden, foto’s, zinnen, boekjes... Al haar werk wordt beïn vloed door de sfeer/concentratie van de plek waarin het ontstaat. Ze weet dus nooit lang van tevoren wat ze ergens zal doen. En dat is ook het geval met het Voorportaal in Oirschot. Menschaert zal een paar dagen een atelier maken van het Voorportaal. Zo zal nieuw werk ontstaan dat in de eindpresentatie gecombi neerd kan worden met ouder werk. Gezien de beperkte oppervlakte van het Voorportaal zal dat nieuwe werk vermoedelijk vooral uit teke ningen bestaan. Maar niets wordt uitgesloten... Zeker is dat de thema’s die Menschaert intri geren, zichtbaar zullen zijn: lichaam versus geest, lichaam versus lichaam, geest versus geest, taal versus beeld, woord versus ding, beweging, tijd, vergankelijkheid, kwetsbaar heid, verwrongenheid, verlangen, de kleine mens. De tentoonstelling van hedendaagse kunst is te bezichtigen in de het Voorportaal vanaf de ope ning op 17 februari 14:00 uur, elke za. en zo. t/m 9 maart, 13:00-17:00 uur, Koestraat 13a Oirschot 0499-550073, www.hetvoorportaal.nl www.grietmenschaert.be Gratis entree. Hierbij nodigt het bestuur van de DVN - afde ling Tilburg e.o. u uit voor het bijwonen van een thema-avond die is georganiseerd in samen werking met het: Nationaal Pijnfonds. Het onderwerp van deze avond zal zijn “Chronische pijn en diabetes (neuronpathi- sche pijn)”. De avond vindt plaats op donder dag 14 februari van 20.00 tot 22.00 uur in Wijkcentrum “De Ypelaer Corellistraat 10 te Tilburg. T.s.t. worden de namen van de spreker en erva ringsdeskundige, gepubliceerd op de website van het pijnfonds www.pijnfonds.nl Chronische pijn komt bij zeer veel aandoenin gen voor, ook bij diabetespatiënt kunnen late re complicaties aan het zenuwstelsel(perifere zenuwen) ontstaan. Men spreekt dan over neuronpathische pijn, tin teling, gevoelsstoornissen, kuitkrampen, spier zwakte en spierweefselverlies, in handen en voeten, maar soms ook dichter bij de romp, LJM (Limited Joint Moblity) is hier een vorm van. Enkele vormen van pijn wat veel voorkomt bij diabeten zijn: fantoompijn en gordelroos. Tijdens deze bijeenkomst zullen een ervarings deskundige en een pijndeskundige uitgebreid vertellen wat er voor therapeutische mogelijk heden er zijn.Na de pauze is er gelegenheid om uw vragen te stellen. de koploper te zijn en begint aan een inhaal race. En het lukt om gelijk te komen 3 - 3; de spanning neemt toe. Roef! weet opnieuw de voorsprong te nemen 4 - 3 en blijft daarnaast prima verdedigen. Als dan ook de 5 - 3 wordt gemaakt geeft de tegenstander het op. Roef! wint en NDZW verliest voor de eerste keer in de competitie. Afgelopen zaterdag wederom een thuiswed strijd en wel tegen Boskant. Deze tegenstander staat mede onderaan dus een overwinning moest mogelijk zijn. Roef, blijkt op alle onderdelen beter en weet regelmatig een doelpunt te maken. De ruststand is 4 - 0. Na rust een zelfde spel- beeld waarbij de tegenstander wel iets beter in het spel komt en kansen krijgt. Alleen Roef weet echter te scoren en de eindstand komt uit op 7 - 0. De Aspiranten spelen een uitwedstrijd tegen het hooggeplaatste Euro Girls uit Westerhoven. De wedstrijd gaat redelijk gelijk op maar de tegenstander weet, in tegenstelling tot Roefl regelmatig te scoren. Ondanks de 0 - 6 neder laag is er en goede wedstrijd gespeeld. De trainingen zijn in sporthal Stokeind en wel elke maandag vanaf 18.00 uurDus meiden en jongens vanaf 5 jaar wij heten jullie van harte welkom. Kom eens meetrainen, pas na zes trai ningen hoef je te beslissen of je er eventueel bij komt. Roef Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn! Geen kentering Na de winterstop was er nog een scenario te bedenken om degradatie te ontlopen, maar zou er zeker gewonnen moeten worden van ploe gen die nog enigszins binnen handbereik waren. In Eindhoven tegen WWZ ging het al mis en nu thuis met een nederlaag tegen Boxtel kan dat scenario in de prullenbak. Rest nu nog de hoop op leuke wedstrijden waarin frank en vrij kan worden gevoetbald zonder de druk van het moeten winnen. Die druk beperkt vooral het scorende vermogen van Audacia. Zowel in Eindhoven als nu bleef de ploeg op de nul staan en al kun je met iedere tegenstander goed mee komen, doelpunten zijn uiteindelijk beslis send. Excuses zoals domme pech en arbitrale missers gelden dan niet meer en word je een terechte degradant. Het is in deze verslagen al meer gememoreerd dat een vroeg doelpunt in de wedstrijd Audacia een enorm eind op weg zou helpen. Met nu een betrouwbare keeper Phil van Lier als sluitpost kan een voorsprong verdedigd worden. Tot aan de zestien gaat het nog wel maar dan vindt er bij Audacia een verkramping plaats door faal angst. Kansen doen zich wel voor en Boxtel gaf Audacia ruim de tijd om er een te verzilveren door zelf ook aanvallend beneden de maat te blij ven. Als jullie het dan niet doen dan wij maar, want vergeet niet voor Boxtel is het ook een zes- punten wedstrijd. In de achtentwintigste minuut van de tweede helft werd Kevin van de Berg in staat gesteld rustig aan te leggen voor een onhoudbaar schot: 0-1. Vlak daarna zou een Bomba met zelfvertrouwen een gelijkma ker hebben gescoord, nu schoot hij tegen de keeper aan en werd de ban van het niet scoren niet gebroken. Boxtel bejubelde de overwinning als het behalen van een kampioenschap en Audacia droop met hangende pootjes af. Op zaterdag 9 februari werden op de ijshockey- baan in Den Bosch de Zuid-Nederlandse Mini- Kampioenschappen schaatsen gehouden. Met hoge klasseringen, waaronder een eerste en een tweede plaats, bewezen de zeer jonge leden van Schaatsclub “De Vennen” dat het met de toe komst van het wedstrijdschaatsen wel goed zit. Tijdens deze Mini-Kampioenschappen werd deelgenomen door maar liefst 152 jeugdschaat sertjes uit geheel Zuid-Nederland en België. Nadat alle deelnemertjes twee ritten hadden gereden, werd het eindklassement opgemaakt en konden per categorie de snelste schaatser- tjes worden gehuldigd. Omdat hij beide ritten het snelst had gereden, werd Marijn van Esch Uitslagen zondag 10 februari 2008 Audacia 1 - Boxtel 1 SVSSS 2 - Audacia 2 Beerse Boys 3 - Audacia 3 Audacia 4 - Hilvaria 4 Audacia 5 - RK WO 4 Audacia 6 - VOAB 10 Audacia 7 vrij Dames: Merlijn - Audacia gehuldigd als kampioen bij de jongens-D. Met een tweede plaats bij de meisjes-C viel ook Nicky Schellekens in de prijzen. Ook de ove rige negen jeugdleden van “De Vennen” pres teerden uitstekend. Hieronder alle klasserin gen: Meisjes-E: Merel Bertens 4e; Jongens-E: David de Lange 12e; Jongens-D: Marijn van Esch le; Meisjes-C: Nicky Schellekens 2e, Maud op *t Hoog 6e, Meeke Schellekens 11e, Marieke van Dijck 12e, Marit op ’t Hoog 13e; Jongens-C: Gijs Coomans 8e; Jongens-B: Thomas van Dijk 4e; Meisjes-A: Lieke Barten 6e. In de afgelopen 2 jaar zijn 17 vrijwilligers actief geweest bij het project Preventief Huisbezoek 75 jaar en ouder in de wijk Waterhoef en kern Moergestel. Zij hebben ieder gemiddeld 15 huishoudens bezocht die wilden meewerken aan een gesprek over onder meer welzijn, wonen, financiële regelingen, gezondheid en veiligheid. De doelstelling van het project is ouderen te informeren over regelingen en voorzieningen en hen de weg te wijzen naar de organisaties en instellingen die deze uitvoeren. Daarnaast horen we graag van de oudere zelf wat hen bezig houdt en wat er in het aanbod voor ouderen verbetert kan worden. De ervaringen waren zowel van de ouderen die bezoek wenste als de vrijwilligers zeer posi tief. Ouderen wilden graag informatie ontvan gen over diverse onderwerpen en hebben aan gegeven wat goed was en waar verbeteringen in kunnen plaatsvinden. Inmiddels heeft de gemeente een aantal aanbe velingen gerealiseerd zoals de inzet van de for mulierenbrigade en het project Woon Zorg en service in de wijk. Wij, dat zijn de gemeente, de Twem als uitvoer der samen met de vrijwilligers, gaan door met het onderzoek en de gesprekken en willen u uit nodigen om als vrijwilliger hierbij actief te worden. Denkt u zelf oog en oor te hebben voor oude ren en wilt u voor de uitvoering van de taak scholingsuren volgen, dan bent u welkom voor een gesprek. Graag ontmoet ik u en nodig u uit te bellen voor een informatief gesprek. Ik ben van maandag t/m woensdag bereikbaar onder nummer 528 4080. Groeten, Liesbeth Lautenschutz, Twern team Oisterwijk AUDACIA JEUGD Zaterdag 16 februari Nevelo A2 - Audacia AlVertrek 13.30 Audacia A2Vrij Audacia BI - RWB BIAanw. 13.30 SV Triborgh C2 - Audacia Cl ...Vertrek 12.30 Nemelaer C3 - Audacia C2Vertrek 12.00 Audacia C3 - Jong Brabant C3....Aanw. 12.00 Audacia C4 - Sarto C6Aanw. 12.15 Audacia Dl - Helvoirt DlAanw. 8.15 Tuldania D2 - Audacia D2Vertrek 10.30 Audacia D3 - Blauw/wit ’81 Dl ....Aanw. 8.15 Riel El - Audacia El.Vertrek 9.00 Audacia E2 - Jong Brabant E3Aanw. 8.30 Audacia E3 - Hilvaria E4Aanw. 8.30 SC ’t Zand E10 - Audacia E4Vertrek 7.45 GSBW E5 - Audacia E5Vertrek 9.45 Jong Brabant F1 - Audacia Fl..Vertrek 10.00 Audacia F2 - Nevelo F2Aanw. 10.30 GSBW F4 - Audacia F3Vertrek 10.45 Audacia F4 - Voab F6Aanw. 10.30 Audacia F5 - Riel F2Aanw. 10.30 Sarto F10 - Audacia F6Vertrek 11.15 Audacia F7 - GSBW F5 Audacia F8-SC ‘t ZandF15 Programma zondag 17 februari 2008 Audacia 1 - WS 114.30 Nevelo 3 - Audacia 212.00 SBC 4 - Audacia 3 11.30 Audacia 4 vrij Audacia 5 - Best Vooruit 912.00 Audacia 6 - Viola 610.00 Audacia 7 - Riel 410.00 Dames: Audacia - Longa12.30 4 .7-3 I Adverteren in 'Moergestel Nieuws' Bel: 013 - 513 2268 PAGINA 7 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 13 FEBRUARI 2008

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 7