‘t stnkske Stichting miMax ZOEKERTJES’ SCHRIFTELIJK OPGEVEN! ZOEKERTJES ZOEKERTJES LET OP! Verbazingwekkend Scannen VAN IERSEL Kinderdoemiddag: Diersporen speuren Onze service staat als een huis! BON Alle voorkomende gas-, water-, riool-, dakwerken en sanitair www.stokske.nl door Walter Tuerlings Stichting miMax is een stichting die opkomt voor de belangen van mensen met een mini mum inkomen. Hierbij gaat het om mensen met een WWB-uitkering (voorheen bijstand), WIA- of WW-uitkering, maar ook diegenen die voor het minimum loon werken. Tevens komen wij ook op voor de belangen van seni oren met een AOW-uitkering, met of zonder een klein pensioentje. Loodgietersbedrijf Zaterdag 16 februari 2008 Wat kan stichting miMax concreet voor u betekenen? - Wij proberen u te helpen met het invullen van allerlei formulieren. - Wij ondernemen direct actie wanneer er zich een probleem voordoet bij een uitkerende instantie. - Ook als u een probleem heeft bij een nuts bedrijf proberen wij te bemiddelen. - Wij proberen onze klanten hun budget dui delijker te leren beheren. - Wij helpen u ook bij het invullen van formu lieren voor studiefinanciering. - Wij helpen u bij het maken van een sollicita tiebrief. - Wij helpen u bij het opstellen van een bezwaar schrift. - Wij wijzen u op gemeentelijke subsidies en kwijtschelding waar u mogelijk recht op heeft. - Bij ons is de drempel heel laag en u kunt ongedwongen uw verhaal kwijt. Mochten wij uw probleem niet kunnen oplos sen, dan kunnen wij u in de meeste gevallen doorverwijzen, zodat u in ieder geval geholpen wordt. Stichting miMax houdt iedere donder dagmiddag van 13.00-17.00 uur spreekuur aan het Kerkplein 28 in Oisterwijk. Ons telefoon nummer is 52 20 320 en natuurlijk kunt u ons ook mailen op mimax@inoisterwijk.nl Spannend hoor zo’n die/spoor! Een konijntje of een eekhoorn ontdekken in het bos is natuurlijk reuzenspannend. Maar bos dieren laten ook dingen achter op de plek waar ze geweest zijn. Zo heb je misschien wel eens een konijnenkeutel gezien of een konijnenhol. Misschien zijn er knaagsporen van eekhoorns, aangevreten paddestoelen, braakballen van uilen en reigers, schuursporen en wissels van het ree. Dat zijn diersporen. Wist je trouwens dat jijzelf ook sporen maakt? Tijdens deze mid dag zie en ontdek je veel over het leven van de dieren in het bos. Je ziet waar ze slapen, wat ze eten, en misschien ook wel waar ze wonen! Voor meer activiteiten kijk op www.natuur- monumenten.nl Als gevolg van de stijging van allerlei kosten is het aantal gezinnen/mensen, dat nauwelijks kan rondkomen van hun inkomen, fors geste gen. Uit recente onderzoeken blijkt ook dat het aantal mensen dat op de armoedegrens leeft en soms schulden moet maken toeneemt. Voor een grote groep van deze mensen is er de mogelijkheid een beroep te doen op bepaalde sociale voorzieningen, als bijvoorbeeld sub- jectsubsidie, bijzondere bijstand, etc. Maar niet iedereen is hiervan op de hoogte of kan als gevolg van de ingewikkelde regelgeving de weg hierheen niet vinden De vrijwilligers van miMax proberen men sen in deze situatie te helpen en bekijken welke mogelijkheden er voor hen zijn. op het programma staan. De website van den Bolder is www.denbolder.nl Wat is er zo bijzonder aan het scannen? Een tipje van de sluier opgelicht: Enkele jaren geleden werden de eerste bladeren van een grote klim op onder de scanner gelegd. Dat leverde zo’n gemakkelijk en mooi resultaat op dat aan de toe passing voor een webherbarium voor kinderen werd gedacht. Kinderen kunnen hun eigen scans maken en die naar elkaar sturen, waar door de collectie vanzelf groeit. Maar het is zoals gewoonlijk een toevallige gebeurtenis die Cees tot de scan-kunst heeft gebracht. In juli vorig jaar begaf de diascanner het en werd Oen nieuwe gekocht. Als zo’n flat bed-scanner dia’s kan scannen, waarom dan niet kleine bloemetjes geprobeerd? Het bleek een gouden greep. Óp een eenvoudige manier kunnen nu in hoge resolutie afbeeldingen gemaakt worden waarvoor normaliter dure en gespecialiseerde foto- apparatuur nodig is. Kortom: de resultaten vormen op deze ten toonstelling een verrassend en verwonderend geheel, met zowel kleine ingelijste scan-afbeel- dingen als grote collagesdie -zoals gebruike lijk is in Cees zijn werk- laten zien hoe mooi de details van de natuur zijn." Zoekertjes’ UITSLUITEND schrittelijk opgeven en samen met het verschuldigde bedrag in de bus stoppen... Op zaterdag 16 februari organiseert het bezoe kerscentrum Oisterwijk van Natuurmonu menten kinderdoemiddag over diersporen. Tijdens deze middag ga je samen met een jeugd- gids op onderzoek uit naar diersporen in de Oisterwijkse bossen en vennen. Zo ontdek je dat er volop leven is in de Oisterwijkse bossen en vennen. Heb je ook zin in dit avontuur, geef je dan snel op! Op zaterdag 16 februari, 14.00 tot 16.00 uur voor kinderen van 8 tot 12 jaar. Graag reserveren bij het bezoekerscentrum Oisterwijk, 521 9209. Aanmelden kan ook via www.natuurmonumenten.nl. Kosten: €3, - voor leden van Natuurmonumenten, €5, - voor niet-leden. Januari 2008 - TILBURG - Scannen kunnen we tegenwoordig allemaal. Maar zoals Cees van de Wouw het digitale apparaat gebruikt, is tóch even een ander verhaal. De resultaten hiervan kunnen door het grote publiek worden beke ken tijdens twee opeenvolgende exposities in Berkel-Enschot en Waspik. Beide worden inge leid met een verklarende lezing door kunste naar Cees van de Wouw zelf. De eerste expositie vindt plaats in Cultureel Centrum de Schalm in Berkel-Enschot van 10 februari tot en met 30 maart. De lezing die het hele proces van scannen, inclusief beamer- presentatie en doorspekt met veel praktische tips omvat, vindt plaats op de 10e februari om 14.00 uur. Op diverse data tijdens deze expo sitie zullen er nog extra activiteiten worden georganiseerd door Cees, zoals een open-scan- dag en een speelse veiling van allerlei werken. Voor actuele details kunt u steeds terecht op de website van Cees; www.macrofleur.nl en op de site van het Cultureel Centrum: www.deschalm.net Vanaf 1 april wordt dezelfde expositie ver plaatst naar Den Bolder in Waspik, waar deze te zien zal zijn tot eind mei. Ook daar zullen naar verwachting allerlei ludieke activiteiten Een gezellig rustpunt, gelegen langs diverse fiets- en wandelroutes aan de rand van de bossen en vennen. Voor meer informatie: Zandstraat 1 Moergestel T: 013 513 1385 E: info@stokske.nl Naam café - restaurant - speeltuin - zalen V* MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 13 FEBRUARI 2008 PAGINA 6 Neem gerust vrijblijvend contact met ons op. lil I Woonplaats Telefoon I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Zoekertjes kosten 3,00 voor 120 lettertekens incl. leestekens en spaties. Bij meerdere tekens kosten ze 4,50. Gebruik daarom zoveel mogelijk de bon die we wekelijks afdrukken. Daarin staat precies het aantal vakjes ingegeven. Zoekertjes die niet volledig betaald zijn (lees: meer dan 120 letters voor 3,-) worden NIET meer geplaatst! En tot slot: Zoekertjes moeten contant bij opgave betaald zijn! ST. WILLIBRORDSTRAAT 45 5056 HT BERKEL-ENSCHOT TEL. 013 - 533 3321 t/m 10 regels €4,50 t/m 6 regels 3,00 v/h Jos Habraken Een huis kopen of verkopen is vaak een ingrijpende gebeurtenis. En heeft ook alles te maken met uw persoonlijke wensen. U wilt een makelaar waarop u kunt vertrouwen en die een full service hanteert, die staat als een huis: kosten, bij ’normale’ grootte €3,00; anders €4,50 p.stuk en worden alleen geplaatst bij CONTANTE betaling! Anoniem aangeboden Zoekertjes worden NIET geplaatst! Degelijk schoorsteen vegen; riool ont stoppen met hogedruk en alle voorkomende werkzaamheden: 'De Klusjesman’, Langven- nen-Oost 27, Oisterwijk, tel. 013 - 5283937. Geboortekaartjes? Een meer dan bijzon dere keus vindt u bij ons! Buro '76, Oister- wijkseweg 43. Waar anders? Tel. 513 2268. ■w ww. ki nderschoenen kopen nI VU-RIO, riolering ontstoppen en vernieu wen. Frans van Vught, Berkel-Enschot, 013- 5333864. Bezoek ook eens onze web-site: www. schepenstweewielers.nl Schepens Tweewie- lers, Kerkstraat 21Oisterwijk, Tel. 5217326. Noveen St. Clara! Belangrijk: vraag alleen positieve dingen. Bid 9 dagen het Weesge groet bij een brandende kaars, ook ais u er geen zin in hebt. Vraag 2 dingen die haast on mogelijk lijken om verhoord te worden en iets wat u erg ter harte gaat. Laat de 9de dag de kaars geheel opbranden en publiceer dit be- richt. U krijgt wat u vroeg. Iets te vieren in cafésfeer: www.deaanbe- veling.nl tel. 513 22 23 Mooie tuinen.nl tuinontwerp - tuinaanleg - tuinrenovatie - tuinpresentatie - tuinonderhoud www.mooie-tuinen.nl M: 06-55382942 4-Persoons chalet te huur op 4 sterren familie-kasteelcamping, Dordogne, Frankrijk. Vanaf 285 euro, www.sjatootje.nl Bent u op zoek naar een pedicure aan huis? Ook voor diabetische- en reumatische voetverzorging! Bel dan 528 7193! Gezichts- en voetverzorging Kim. A. v;ig>fvgsRÏ I Onderstaand gedeelte ook invullen. Straat Regelmatig contact Mooie presentaties op Funda Enthousiaste bezichtigingen Bouwkundige kennis en keuringen Opvallende advertenties Uw ’Zoekertjes’ kunt u uitsluitend schriftelijk tegen contante betaling inleveren op ons redactie-adres. Schrijf wel duidelijk a.u.b. of gebruik onderstaande bon! Achter elk woord een hokje openlaten; elke punt of komma is ook een hokje. Voor brieven onder nummer betaalt u 1,40 extra. U kunt uitsluitend contant betalen! De bon kunt u in een envelop met daarbij het te betalen bedrag in de bus stoppen op ons adres: Q Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel. Nu alle kinderkleding halve prijs! Maten 92 t/m 176. Op Tweka badkleding 30% korting of 2 halen, 1 betalen. Op op. Modehuis Poirters. Nog niet genoeg van Carnaval? Kom naar de Budget Bar bij Café De Brouwer, vrijdag 15 februari: After Carnaval Party! Carnaval afgelopen? After Carnaval Party, Budget Bar vrijdag 15 februari (Café De Brouwer). Verloren met carnaval: een digitale fotoca mera, merk Olympus. Wil de eerlijke vinder even bellen naar 06 42 14 34 36? Alvast bedankt! Gezocht: lieve oppas aan huis, maandag en dinsdag 07.00-08.30 en 14.30-17.30 uur. Tel. 513 4309 (Moergestel). Wie heeft leuke foto’s van 't Rootven (grote groep op ski’s) tijdens de carnavals optocht? Wilt u die mailen naar yvonnevdwouw@home.nl Dank bij voorbaat! Valentijmsnight the week after: 23-2. Wees er op tijd bij want tussen 23 en 24 u. komt er een live paaldansact. Daarna is er de mogelijkheid zelf te dansen en kans te maken op een schitterende prijs! Bar De Tijms! Happy Hour van 21 tot 22 uur. van oers makelaardij 013 536 80 55 www.vanoersmokelaardij.nl 1 NVM

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 6