Lobke 5 Jaar! 090008844 Rico Salvettiloop op 17 februari Pastoorspaadje zoveel mogelijk ontzien bij aanleg kabels en leidingen Pieregeblèr trekt meer kijkers dan songfestival! Gespreksgroep rouwverwerking (t post KBO-Brabant CURSUS POWERPOINT fciBOOGAARD FG TEMA exposeert in De Verdieping Honden Heiligen boom moeten verdwijnen 9 Februari Proficiat XXX Opa, oma, ome Frank T/VT Post is op zoek naar Postbezorgers en Deeltijdwerkers en Zaterdagpostbodes Solliciteren kan via: Meer weten? Deeltijdwerkers bepaalde tijd (max 20 uur per week) Zaterdagpostbodes Er zijn nog twee plaatsen beschikbaar bij de cur sus PowerPoint van de KBO die op dinsdag 19 februari start. De cursus is op 4 ochtenden (19 febr.; 4,11 en 25 maart). De cursustijd is van 9.30 tot 11.30 uur en wordt gegeven in de bibli otheek (den Boogaard). Aanmelden en infor matie bij Jan Geerts 513 1833. Een week voor de loop zal u via dit medium meer gegevens aangereikt worden, maar wie na wat trainingsarbeid in het bos of elders nu al vast meer informatie wil hebben, kan zich via de digitale snelweg wenden tot de zeer infor matieve site: www.ricosalvettiloop.nl U kunt zich daar ook vergewissen van het suc ces van vorige jaren, alsmede de uitslagen en tijden. En voor wie die stimulans nodig mocht hebben, delen we tevens mee dat er ook prij zen zijn voor de snelste Moergestelse loopster en loper op de twee afstanden. Voorinschrijven garandeert u van een start plaats en ook van een extra korting op het toch al geringe inschrijfgeld. Noteer zondag 17 februari alvast in uw agen da. De Tilburgse fotogroep FG TEMA exposeert in het weekeinde van 8, 9 en 10 februari in Galerie De Verdieping aan de Industrieweg. De opening is vrij dag de 8e om 20.00 uur. Op zaterdag is de expositie geopend van 13 tot 17 uur, zondag van 11 tot 17 uur. FG TEMA bestaat 12 jaar en exposeert om de twee jaar. De fotogroep werkt afwisselend in kleur en zwart-wit. Er zullen in totaal ongeveer 80 foto's te zien zijn. De opening zal worden verricht door de voorzitter, Henk van den Anker. FG TEMA maakt deel uit van de Nederlandse Fotobond en is een gesloten huiskamergroep. De Heemkundekring heeft het college er in december op attent gemaakt dat de aanleg van kabels en leidingen nadelige gevolgen kan heb ben voor de waarde van het Pastoorspaadje. Daarop is de monumentencommissie om advies gevraagd. De oplossing komt erop neer dat er een sleuf gegraven wordt langs het Pastoorspaadje (over het perceel van het parochiecentrum). Ter hoog te van de 3 nieuwe appartementen wordt een doorsteek gemaakt naar de particuliere strook vóór de 5 nieuwe woningen. Het pastoorspaad je wordt op die manier ’overgestoken’ en zo min mogelijk verstoord. Hiervoor hebben de betreffende omwonenden hun medewerking toegezegd. Afgelopen week heeft het college besloten dat de honden op het per ceel aan de Heiligenboom 8b verwij derd moeten worden, inclusief de gebouwen waarin ze verblijven. Het college heeft de eigenaar van het perceel laten weten dat de illegale situatie beëindigd moet worden. Op het terrein van de (voormalige) mane ge aan de Heiligenboom 8b in Moergestel worden jachthonden gehouden. Ook staan er containers op het perceel waarin de hon den ’s nachts verblijven. De buurt had de gemeente gevraagd om handhavend op te treden, omdat er strijd is met het bestem mingsplan. Omdat na onderzoek bleek dat de illegale situatie niet kan worden gelegaliseerd, heeft het college besloten om handhavend op te treden. De (wettelijk verplichte) redelijke termijn die de overtreder krijgt (16 weken) om zelf een einde te maken aan de illega le situatie is de omwonenden echter veel te lang. De burgemeester beloofde tijdens een informatieavond aan de bewoners om contact om te nemen met de eigenaar. De MTV-uitzending van jl. donderdag avond en zaterdagmiddag en -avond trokken in Moergestel beduidend meer kijkers dan het in mei 2007 uitgezon den Eurovisie Songfestival. In honder den Moergestelse huiskamers stond de tv afgestemd op het kanaal van de loka le omroep MTV. Het carnavaleske pro gramma bestond uit een compilatie van opnamen van het Sauwelen en Piere geblèr 2008 beide de afgelopen weken opgenomen in den Boogaard. Het bijna 4 uur durende en zeer gevarieerde programma trok, onder het motto ge zit ’r aon vaast, inclusief de herhaling enke le duizenden geïnteresseerde kijkers, waarmee de NOS uitzending van het songfestival alléén al in Moergestel ver werd overtroffen. Hebt u de uitzending gemist? a.s. Donderdag 7 en zater dag 9 februari wordt de uitzending nogmaals herhaald, aangevuld met een uitgebreid verslag van de carnavalsoptocht 2008. Het college heeft besloten dat kabels en leidingen voor nutsvoorzieningen kun nen worden gelegd ten behoeve van 8 nieuwe woningen van plan ’Den Boogaard’. Zij kiest daarbij voor de variant die het Pastoorspaadje zoveel mogelijk ontziet. Dit kan dankzij medewerking van omwonenden en nutsbedrijven. In maart start in Oisterwijk een gespreksgroep rouwverwerking. Het betreft 9 bijeenkomsten op dinsdag van 14.00 - 16.00 uur in de Voorhof, Kerkstraat 64. Deelname aan de groep is niet gebonden aan leeftijd of aan kerkelijke gezindte. Wanneer je partner je ontvalt, verlies je de grond onder je voeten, maar toch herneemt het leven van alledag weer snel zijn loop. Alleen voor jou zal het leven nooit meer hetzelfde zijn. Gevoelens van verdriet, eenzaamheid, boos heid, schuld of angst overvallen je vaak. Er zijn veel vragen over hoe het nu verder moet, hoe je met al die gevoelens om moet gaan en hoe je het verlies kunt verwerken. Een gespreksgroep rouwverwerking kan daarbij misschien helpen. De pijn is immers daar voor ieder herkenbaar, wordt gedeeld en samen wordt gezocht naar een weg die het leven weer perspectief geeft. De groep is bedoeld voor mensen die onge veer een halfjaar of (veel) langer geleden hun partner verloren hebben. Zij is een ini tiatief van de werkgroep “Elkaar nabij”, die actief i§ in Berkel-Enschot, Oisterwijk en Udenhout en regelmatig ook themabijeen komsten organiseert voor mensen met ver lies. Voor meer informatie en/of opgave kunt u contact opnemen met Riny Jansen, tel. 528 2868, e-mail: l.r.jansen-s@planet.nl Binnenkort zult u op de bekende evenementenborden die ons dorp sieren op de invalswegen weer kunnen constateren dat de 7de Rico Salvettiloop weer voor de deur staat.. Vanaf de sportvelden van Roef! zal dan namelijk op zondagmorgen 17 februari om 11.00 uur in de morgen door de heldere winterlucht het startschot klin ken voor de Moergestelse winterloop over 5 en 10 kilometer. Zoals u allen als sportliefhebber zult weten loopt het parcours vanaf het startpunt op de Roefterreinen door de prachtige bossen van onze gemeente. Maar ondanks die bijzondere, natuurlijke ambiance, hoeft men niet bang te zijn dat men slechts over weinig begaanbare modderpaden ploeterend de 5 of 10 kilometer moet afleggen. De te lopen afstand is bijna geheel verhard. Voorwaar een prima mogelijk heid om het sportief recreëren in onze prach tige natuur, als men dat graag wil, te combine ren met een sportieve prestatie van hoog niveau. Maar dan wel een niveau naar ieders eigen behoefte en mogelijkheden. Ook dit jaar maakt de loop deel uit van een wedstrijdcircuit, name lijk het ZLM wedstrijdcircuit Midden Brabant. Nogal wat KNAU-atleten zullen dan ook vast en zeker voor deze speciale gelegenheid ons dorp aandoen. Maar laat u niet afschrikken! Er is voldoende mogelijkheid om ook met een wat minder hoog aspiratiepeil aan de loop mee te doen. Individueel en rustig genietend van de sportieve uitdaging in de natuur, of eventueel in groeps-, gezins- of familieverband en met het zelfde doel voor ogen. Het is de organisatie een eer om u nu al als loper of als supporter uit te nodigen voor dit bekende sportieve festijn. In de toekomst mogelijk verplaatsing van de haag De haag langs het pastoorspaadje staat deels op gemeentegrond en deels op privé-terrein. Het college vindt dat onderzocht moet worden of de haag in de toekomst gerestaureerd en in zijn geheel verplaatst kan worden op gemeente grond. De haag komt dan weer recht te staan en op de oorspronkelijke plaats langs het Pastoorspaadje. Bovendien kan de gemeente alleen op die manier garanderen dat de karak teristieke waarden van het Pastoorspaadje behouden blijven. Particulieren mogen dan immers de haag niet snoeien. De verplaatsing zou tevens kunnen worden aangegrepen om restanten van onder andere een oude schut ting en gaashekwerk weg te halen. PAGINA 3 In week 9 worden informatiebijeenkomsten georganiseerd in Tilburg. Je werkt in principe 3 tot 5 dagen per week, gedurende 2 a 3 uur per dag. Even iets anders aan je hoofd. Je bent lekker buiten, in beweging en werkt zelfstan dig Je haalt de post op bij een depót (afgiftepunt). De post is al op volgorde gezet en afgebundeld. Dan ga je je wijk in en lever je de post op de juiste adressen af. Je gebruikt hiervoor je eigen -stevige- fiets. Zoek je een leuke parttime baan? Dan kan postbezorger een ideale baan zijn als je kinderen naar school gaan, als je studeert of als je gestopt bent met werken. POSTBEZORGER (8-15 uur per week) In Tilburg voor de postcodegebieden: 5035-5036-5038-5043-5045-5046-5047 en in de plaatsen Berkel Enschot, Oisterwijk, Haaren, Udenhout en Moergestel. Zaterdag 15 maart EUREGIO JEUGD ORKEST (E J O) 75 talentvolle jongelui op 't podium, voor 't eerst met begrijpelijke goed in 't jgehoor liggend klassiek in den Boogaard. Entree 5,- incl cons. Zaterdag 5 april FLOWERPOWER AVOND met heerlijke live 'Human Wheels' music 7,50 en aan de kassa 10,- p/p E-mail henk.a.pieters@tntpost.nl Of schriftelijk TNT Post BV T.a.v. de heer H. Pieters, locatiemanager Postbus 99610 - 5060 NA Oisterwijk Sociaal Cultureel Centrum Den Boogaard St.-Jansplein 5, Moergestel Telefoon (013) 513 6009 Website: www.denboogaard.nl Het klinkt eenvoudig en dat is het ook. Maar het is ook verantwoordelijk werk. Met post van onze klanten moet zorgvuldig worden omgegaan. Een baan met verantwoor delijkheid. We moeten dus op je kunnen rekenen. Daar stellen we het volgende tegenover: Een contract voor bepaalde tijd; bij goed functioneren kan een overeenkomst voor onbepaalde tijd aan de orde komen. Salaris met stapsgewijze verhogingen Vakantiedagen, vakantiegeld, doorbetaling bij ziekte en pensioenopbouw, bedrijfskleding en fietstassen Tijdelijk zoeken wij enthousiaste mannen en vrouwen ter versterking van onze teams. Eventueel kan verlenging voor bepaalde tijd aan de orde komen. Je wordt ingezet op alle voorkomende binnen en buiten werkzaamheden. De werktijden liggen globaal tussen 08.00 uur en 19.30 uur van dinsdag tot en met zaterdag. Ben je in bezit van een stevige fiets en minimaal 16 jaar, neem dan contact met ons op. Voor deze werk zaamheden zoeken wij ook kandidaten die in het bezit zijn van een rijbewijs B. Wil je voor een langere periode op basis van een contract op zaterdag werken bij TNT Post voor binnen en buitenwerkzaamheden dan zijn we op zoek naar jou. Wij zoeken enthousiaste mannen en vrouwen ter versterking van onze teams. Ben je in bezit van een stevige fiets en minimaal 16 jaar, neem dan contact met ons op. Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel Adverteren in 'Moergestel Nieuws' Bel: 013 - 513 2268 gg SOCIAAL CULTUREEL CENTRUM St. Jansplein 5 Moergestel GEEN SPOED, WEL POLITIE ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 6 FEBRUARI 2008 ELKAAR

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3