Deelnemers uiterst creatief met motto Monique Bruurs schaatst 100 km ’voor lucht Aphrodite De winnaar bij de grote groepen": Buurtvereniging ’t Rootven Monique (links) op weg voor haar 100 km. Kou deert ook toeschouwers niet Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info schepenst wee wielersnl www.schepenstweewielers.nl Kijk op De deelnemers aan de jaarlijkse carnavalsoptocht hebben het motto ’Ge zit ’r aon vaast’ op alle mogelijke en onmogelijke manieren uitgebeeld. Zowel eenlingen, groepen, grote wagens als kinderen hadden zich amusant met het motto bezigge houden. En waar we vorig jaar schreven over ’wellicht de beste optocht ooit’ heb ben we die mening dit jaar al weer moeten herzien. Knap gedaan dus, ondanks de korte tijd die er was om alles voor elkaar te krijgen. Het is immers vaak pas na nieuwjaar dat ideeën worden geboren en uitgewerkt. Dus die tijd was dit keer wel érg kort! gaten houdt. Het was druk langs de route en dat doet de deelnemers uiteraard goed. Niet voor niets zijn ze de afgelopen weken actief in touw geweest om Moergestel ’n mooie optocht voor te scho telen. De voorspelde kou heeft gelukkig dus niet al te veel roet in het (optocht)eten gegooid. Van harte proficiat aan alle deelnemers! De uitslagen van de Carnavalsoptocht 2008 zijn als volgt: Categorie A - Wagens 1Carnaval alle dagen circus - TZT; 2. Lion King - De Rappe Tappers; 3. De Smurfen - De Camavalskwatsers. Categorie BI - Kleine loopgroepen (3 t/m 10 personen) 1. Oliesheiks - G.L.M.; 2. Cruella’s en de hondenvangers - Toos, Guido, Nicole, Marion, Wim; 3. vc De Kiepkes - Stefan, Sander, Danny. Categorie B2 - Grote loopgroepen (meer dan 10 personen) 1Skieën is wa ons paast, mar wij zitten aon de optocht vaast - Buurtvereniging ’t Rootven; 2. Gessels carnaval vanaf nu wereld wijd bereikbaar - Afrit 9; 3. Eentje van de Vurhaai - Buurtvereniging de Vurhaai. Categorie C - Individuen (1 of 2 personen) 1. Poetsdoos - Jolanda Hoevenaars; 2. ’t Zit er aon vaast, de SAS-sisters - Suzanne Petra; 3. Het neusje van de zalm - Manou Jeanette. Kinderoptocht - Groepen (meer dan 2 personen) 1Star Wars - Joep, Roel, Luuk, Bart; 2. De Suikerspinnen - Nicky, Maud, Marieke, Anouk; 3. Wat ’n ontdekking: Het zit er aon vaast - Buurtvrienden de Heidevelden. Kinderoptocht - Individuen (1 of 2 perso nen) 1In de onecht zitten ze er aon vaast - Roy Maud; 2. Ge zit ‘r aon vaast - Wies Gon; 3. H(v)et zit er aon vaast, ik zorg dat ut paast - Menno Sjuul. Prinsenwagens 1. De Dorstvlegels; 2. De Pierewaaiers; 3. De Durdraaiers. waren als groep heel herkenbaar door onze blauwe haarbanden en natuurlijk is er aan de hele actie ook daar de nodige aandacht besteed. Hoewel pas rond de kerst met de voorbereidingen begonnen durfde Monique Bruurs het aan om actief deel te nemen aan ’Schaatsen voor Lucht’ op de Weissensee. In ’n eerdere editie van ’Moergestel-Nieuws’ hebben we het doel van deze actie uiteengezet. 31 Moeders van kinderen die de zgn. ’taaislijmziekte’ hébben, namen aan deze tocht deel om geld op te halen voor de Nederlandse Cystic Fibrosis Stichting (NCFS). Jochem, zoontje van Monique en René Bruurs, heeft deze ziek te en Monique meldde zich aan voor de alternatieve Elfstedentocht die 25 janu ari jl. werd gereden. Ze presteerde het om 100 km te schaatsen voor het goede doel. Hieronder het verslag zoals Monique het zelf schreef. Hallo allemaal! Natuurlijk willen jullie allemaal weten hoe de tocht is verlopen. Het was echt geweldig! We ’n Groot compliment dus voor de deelnemers die er toch elk jaar maar weer ’n prachtig kijk spel van maken. Kleurrijk en origineel. De afwerking was weer van grote klasse en dat siert het geheel nog eens extra! Gelukkig is ook sinds ’n tweetal jaren het geluidsniveau van met name de grote wagens weer aanvaardbaar en dat is ’n compliment voor de optochtcom missie die dat onderweg nauwlettend in de het enthousiasme van iedereen. Natuurlijk moet ik ook jullie reuze bedanken voor jullie bijdrage aan de sponsoring, maar ook voor de talloze positieve en leuke reacties die ik heb gekregen! Mede door jullie is deze actie tot zo’n groot succes geworden! Al voor de start van de tocht werd bekend dat we al ruim 140.000,- euro (laatste stand 144.794,- euro) bijeengebracht hadden. Een enorm bedrag, wat nog steeds groeit! Houd dus vooral ook nog steeds onze website www.schaatsenvoorlucht.nl in de gaten, want deze blijven we voorlopig nog steeds bijhou den. Ook de foto’s van de tocht staan er inmid dels allemaal op en als je goed kijkt zie je me zeker wel enkele keren voorbij komen. Groeten, Monique Bruurs Prestatie van formaat Bovendien vielen we erg op door de hoeveel heid vrouwen. Grote groepen vrouwen zie je op de Weissensee niet zoveel. Ook daar waren de reacties erg positief! Na het ontbijt, dat al om 5 uur klaar stond, was het dan écht tijd voor vertrek. In het donker, net als bij de echte Elfstedentocht. Even wennen hoor met al die scheuren in het ijs en je moest elkaar heel goed in de gaten houden, anders waren we elkaar al voor de start uit het oog verloren. Na het startschot gingen we op weg. Erg druk in het begin, maar al snel werden de groepjes gevormd en kwam er meer ruimte op het ijs. Het weer was gelukkig goed, ’s morgens nog enkele graden onder nul en pas na de middag ging de zon schijnen, maar gelukkig stond er niet zo veel wind. De eerste ronden gingen heel goed, maar na zo’n 70 km ging ik echt mijn benen en enkels wel voelen. Super ook dat iedereen elkaar vanaf het ijs aanmoedigde! En natuurlijk stond de ach terban met eten en drinken langs de baan. We zijn heel goed verzorgd door hen (elke ronde warme thee en wat te eten) en natuurlijk ook flink aangemoedigd door hen vanaf de kant. Samen met Mariëlle (de jongste van het stel) ben ik de laatste ronden doorgeploeterd. We heb ben de kilometers de laatste ronde echt afgeteld, maar de finish kwam in zicht! We zijn samen geweest vanaf de start en ook samen net bin nen de 7 uur gefinisht! Een geweldig gevoel! Het was alles bij elkaar een ervaring op zich. De sfeer binnen de groep en op het ijs, het gevoel van overwinning en natuurlijk ook het enorme bedrag wat we bijeengeschaatst hebben! Al vanaf het begin leek alles te kloppen. De medewerking van prominenten, een sponsor map, het idee om met flyers te werken, maar ook niemand die gedurende het afgelopen jaar is afgehaakt. De actie groeide en daarmee ook uur. !-u Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 6 februari 2008 - 32e JAARGANG - Nr. 1459 4 u num m mh nmnam www.schaatsenvoorlucht.nl Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren .kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 18.00 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 TT W tl Jjv*

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1