'DE SCHOUW' CARNAVAL 1008 VAN WEZEL NO Tiny Derksen wint driebanden Harm IJsseldijk verpulvert clubrecord “De Vennen” Audacia- nieuws De Moergestelse Judo Kampioenschappen 2008 Biljartnieuws ‘Ge zit ‘r aon vaast!’ PUST TE4M pfiKo Zoals ieder jaar staan wij met veel plezier voor u klaar met een borrel en een bord stevige kost! o.a. snert, boerenkool, spareribs, saté enz. WWZ - Audacia 2-0 Woensdag en donderdag na carnaval zijn wij gesloten! Keuken open van zaterdag t/m dinsdag van 17.00 tot 21.00 uur Box Met gekleurde deksel. Inhoud 21 liter. Per stuk 3.99 ...2 - 0 ...0-1 ...8 - 2 ...2 - 0 ..0 - 1 ..0 - 3 ...3-2 De uitslagen in de verschillende poule’s zijn: Poule 1: le Emma Roozen; ...2e Janneke van den Boer; 3e Menno Lapien; 4e Calvin Craens. Poule 2: le Koen Postelmans; 2e Mick Uijlenbroek; 3e Benjamin Schriks; 4e Hesssel van de Heuvel. Poule 3: le Loes Smits 2e Paul van Geloven; 3e Marlijn Horsten; 4e Rob Boogaers, Poule 4: le Dax van Dijck; 2e Robin Hoeven; 3e Luuk Beele; 4e Sabine van den Boer. TAPPERIJ BRASSERIJ Rootven 43, Moergestel Tel. 513 1405 Dinsdag sluitingsdag. AUDACIA JEUGD Carnaval bij Audacia Zaterdag 2 februari is weer de jaarlijkse carna- valsmiddag in de kantine. Deze middag begint om 15.00 uur. Kom jij ook vaders, moeders, opa’s en oma’s zijn van harte welkom. Wie wordt de byst verklede pupil van Audacia. Verder zijn er nog mooie prijzen te winnen en de bekende snoepkaart is er ook weer kom dus naar de kan tine er is ook leuke muziek en rond 16.30 is er hoog bezoek van C.V. De dorstvlegels met prins Ad d’n Urste. Op zondag 20 januari kwamen twee ploegen van “De Vennen” in Eindhoven in actie voor een kwalificatiewedstrijd voor de Zuid-Nederlandse Kampioenschappen Ploegenachtervolging. De damesploeg bestaande uit Carolien van Asseldonk, Joni Haans, Lotte van de Loo en Imke van der Steen reed de zes ronden in 4:11.40. Bij de heren reden Brynn Appeldoorn, Pim Peetere en Jelmer van der Steen hun rit over acht ronden in 4:26.78. Beide ploegen vero verden met deze prestaties een startplaats tij dens de Zuid-Nederlandse Kampioenschappen op 2 maart in Breda. Na afloop van de ploegen achtervolging namen vier leden nog deel aan een wedstrijd van de marathoncompetitie. Bij de heren kwam Brynn Appeldoorn na 45 ron den als derde over de finish. Bij de dames (30 ronden) werden Imke van der Steen, Meeke Rijnen en Carolien van Asseldonk respectieve lijk vierde, vijfde en achtste. Verrassingen zijn er altijd in het driebanden- toernooi bij de Klaore, maar de uiteindelijke winnaar is er een waarop in weddenschappen succesvol een stem op kan worden uitgebracht. Volkomen logisch dat Tiny de winnaar zou zijn was het echter niet. Zowel in zijn kruisfinale tegen Frans van der Donk als in de finale tegen Christ van den Aker hing de zege aan een zij den draadje. Er werden partijen gespeeld in de finales, die als modaal kunnen worden beschouwd, dat wil zeggen geen superieur ver toon van macht en net zo “sappelen” als alle deelnemers in de voorrondes van het toernooi. Tegen Frans was slechts één carambole ver schil voldoende voor de winst en in de finale tegen Christ was het een ongeloof in zijn eigen kansen van Christ, die de uiteindelijke winst aan Tiny bracht. In het weekend van 19 en 20 januari waren de wedstrijdschaatsers van “De Vennen” op verschillende fronten actief. Met twee clubre cords, vier promoties, tien persoonlijke records, twee kwalificaties voor de Zuid- Nederlandse Kampioenschappen Ploegen achtervolging en een derde plaats in een marathonwedstrijd was dit weekend zeer suc cesvol. Op zaterdag 19 januari mocht Meeke Rijnen in Groningen deelnemen aan een landelijke selec tiewedstrijd voor de Nederlandse Kampioen schappen Allround. De 32 sterkste meisjes Junioren-C van het land streden tijdens deze wedstrijd om 16 startplaatsen bij de Nederlandse Kampioenschappen. Hoewel Meeke zich met haar 23ste plaats helaas niet kwalificeerde, keer de zij toch tevreden huiswaarts. Na haar prima rit over 500 meter (tijd 46.41) verbeterde Meeke op de 1500 meter namelijk haar op 30 decem ber 2007 in Erfurt gereden clubrecord met 0.57 seconde (tijd 2:22.62). Hiermee kwam voor Meeke dit seizoen de teller op elf verbeterde damesclubrecords van “De Vennen”. Waar bij de dames zeer regelmatig clubrecords worden aangescherpt, zijn verbeteringen bij de heren een stuk zeldzamer. Het clubrecord op de 3000 meter stond met een tijd van 4:39.62 al ruim vijf jaar (28 december 2002) op naam van Koen de Haas. Dit record werd op 19 janu ari 2008 tijdens een wedstrijd in Eindhoven door Harm IJsseldijk uit de boeken gereden. En Harm nam geen genoegen met een kleine ver betering. Via een zeer goed opgebouwde race, alle rondes tussen 34.1 en 36.5 seconde, verbe terde Harm met zijn tijd van 4:29.98 het oude record met bijna tien seconden. Tijdens dezelf de wedstrijd promoveerden Joni Haans, Lotte van de Loo, Walter Pigmans en Imke van der Steen tiaar de derde klasse van hun categorie en waren er erg mooie persoonlijke records (PR’s) voor Rens van de Ven, Walter Pigmans, Lotte van de Loo, Joni Haans, Maud van de Looy, Madolyn Appeldoorn, Harm IJsseldijk en Carolien van Asseldonk. Het doek lijkt gevallen De bewering “iedereen kan van iedereen win nen” in de vierde klasse G en de stelling “Audacia hoort in de vierde klasse thuis” mogen wat mij betreft in stand blijven. De realiteit is echter anders. Mochten er nog kansen worden toebedeeld aan Audacia dan zou dat “winnen” minstens moeten gebeuren tegen een recht streekse mede degradatiekandidaat en mede slachtoffer van de vijf punten in mindering WWZ in Eindhoven. Eigenlijk een sleuteldu- el omdat alleen winst nog enige aansluiting in de competitie zou kunnen betekenen. Met deze instelling begon Audacia dan ook aan de wed strijd maar een vroeg succes om enige kans van slagen te hebben bleef uit. Louter onmacht was hier debet aan. Een kans om te scoren deed zich pas voor nadat in de achttiende minuut Erik Wolfs via een counter de thuisploeg aan de lei ding had geholpen (1 - 0) en even daarna een goed schot van Niek Op 't Hoog door de keep- Poule 5: le Rutger de Jong; 2e Joep van de Ven; 3e Ties van Gestel; 4e David de Lange. Poule 6: le Thom van de Bruggen; 2e Nina van de Heuvel; 3e Tom Weijtmans; 4e Etienne van Drunen. Poule 7: le Jan de Laat; 2e Myrthe van de Bruggen; 3e Paul Beele; 4e Johan Rijnen. Poule 8: le Maurice de Cock; 2e Bram de Bont; 3e Roel Rademaker; 4e Peter Bakker; 5e Kees Roozen. De eerste prijswinnaars in de wedstrijden voor alle categorieën zijn: In de groep 5,6 en 7 jarigen Koen Postelmans. In de groep 8 en 9 jarige Rutger de Jong. In de groep 10,11 en 12 jarigen Jan de Laat In de groep 16 jaar en ouder Maurice de Cock. Verder won Jan de Laat de wisseltrofee dit is omdat hij het afgelopen jaar bij judowedstrij- den de meeste punten heeft gehaald. De stijl- prijs is dit jaar gewonnen door Paul Beele. Uitslagen zondag 27 januari 2008 WVVZ 1 - Audacia 1 Audacia 2 - SVG 2 Audacia 3 - Acht 4 Audacia 4 - Riel 2 Beerse Boys 6 - Audacia 5 Riel 3 - Audacia 6 Hilvaria 6 - Audacia 7 Dames: VOAB - Audacia Voor de derde keer op rij wisten de biljarters van de Klaore het Moergestels clubkampioen- schap in de wacht te slepen. Het gehele seizoen bleken ze het beste in vorm te zijn, waar ande re verenigingen erg wisselend presteerden. Ook de laatste uitwedstrijd bij ‘t Stokske werd in winst omgezet. Peter Weiberts, 41 caramboles in 14 beurten en Huub Lammere, 33 carambo les in 17 beurten waren goed in vorm voor de Klaore. ’t Stokske legde beslag op de 2de plaats in de eindrangschikking, ’t Centrum wist dank- zij een sterke wedstrijd thuis tegen ’t Draaiboompje uiteindelijk op de 3de plaats in de competitie te eindigen. Hier was Rianne Krist goed op dreef, 12 caramboles in 16 beur ten, ook Wim Rijnen speelde een sterke wed strijd op het groene laken, 87 caramboles in 22 beurten. Uiteindelijk werd ’t Draaiboompje 4de en eindigden de biljarters van Epi op de 5de plaats. Langs deze weg willen we alle biljarters van de Klaore van harte feliciteren met het behaalde kampioenschap. Op zondag 27 januari zijn in sporthal Stokeind de Moergestelse Kampioenschappen 2008 gehouden. Het toernooi begon vroeg maar gezien de goede wedstrijden waren de judoka’s goed uitgeslapen. Tijdens het toernooi waren heel mooie wedstrijden te zien, en er werd veel strijd geleverd op de judomatten. De prijzen werden ook dit weer geschonken door Jurian Jansen uit Moergestel. er prachtig werd gestopt. Audacia liep achter de feiten aan en werd geconfronteerd met een ploeg die ook in de situatie verkeert waarin alleen winnen belangrijk is. Een tweede doel punt vlak na rust van diezelfde Wolfs (2 - 0) maakte Audacia kansloos en gaf WWZ de rust om de wedstrijd uit te spelen zonder maar één kans weg te geven. Sportvereniging ’’ROEF!” ROEF HANDBAL In verband met carnaval zijn er komend week end geen wedstrijden, natuurlijk wel de beken de Carnavalstrainingen en het carnaval-mix- toernooi op donderdag 31 januari. Let op: omdat de D-jeugd ook op donderdag hun carnavalstraining hebben, vervalt dinsdag de training. Handbal is altijd raak! STOMERIJ: De uitslagen: ’t Stokske - de Klaore 50.0 - 52.2; ’t Centrum - ’t Draaiboompje 55.6 - 49.0. De eindstand: 1. de Klaore 444.9 punten; 2. 't Stokske 426.9 punten; 3. ’t Centrum 413.1 pun ten; 4. ’t Draaiboompje 405.6 punten; 5. Epi 401.6 punten. A lie prijswinnaars. J Y PAGINA 7 10?° ...2 - 6 Rootven 10 MOERGESTEL Tel. 513 18 89 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 30 JANUARI 2008 4 i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 7