1 Jarige Krekul trakteert! De Poekeltjes en de Brouwer Jr. winnen Pieregeblèr 2008 Nationale Voorleesdagen 2008 Het is tijd voor carnaval. RE/MAX De makelaar dicht bij huis! ui Rabobank Het is tijd voor de Rabobank. DE AVOND IN EEN NOTENDOP Pieregeblèr 2008 in de nieuwe Den Boogaard, Mini-expositie door peuters van peuterspeelzaal Janneke Expositie van schilderijen van kinderen van peuterspeelzaal Janneke, naar aanleiding van het boek: “De kleren van Kaatje”. ‘aon mekaor vaastzaten’ en de Durdraaiers moesten eerst nog van de piste gehaald worden, maar gingen al vlug ‘hop hop hop ’t podium neer en op’. Julia knalde weer live met een car navalesk nummer en de Loopgroep Rico Salvetti was niet bij te houden! De Kaartclub ging oan ‘t bier, terwijl de Kammeraoj met Rob on a cruise away ging. De Pieremaoten (ZING) zongen over ons ‘allerschónste durp’ en kon den er geen genoeg van krijgen, terwijl de Zevertoeten hun zelfvertrouwen bij elkaar raap ten op het podium van Den Boogaard en ze het goed deden! De Nationale Voorleesdagen gingen afgelopen week van start met een feestelijke vertelvoorstelling in de bibliotheek van Moergestel. Met een vertelkastje werd voorgelezen uit het prentenboek van het jaar: “Kleine Muis zoekt een huis”. Ook op 30 januari wordt voorgelezen uit de genomineerde pren tenboeken van dit jaar. Alle peuters en kleuters zijn van harte welkom. Tijd: 15.00 uur. Ben je nog geen 6? Wordt dan lid van de bieb tijdens de Nationale Voorleesdagen en krijg een vingerpopje van muis cadeau! In september 1967 werd een centrum voor creatieve en culturele vorming opgericht. Dit centrum groeide later uit tot De Krekul, ondertussen een gevestigde naam in de gemeente Oisterwijk. Dat De Krekul in een behoefte voorziet, blijkt wel uit het feit dat er jaarlijks rond de 600 cursisten staan ingeschreven. Om dit heuglijke feit van het 40-jarig jubileum te vieren, heeft De Krekul een aardige geste bedacht voor alle inwoners van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. Op zaterdag 23 februari a.s. biedt De Krekul tien gratis workshops aan. De volgende workshops worden U aangeboden; oriëntatie voor kinderen, Glas in lood, Luisteren naar muziek, Bloemschikken, Tekenen/schilderen, Keramisch handvormen, Mozaïeken, Edel smeden, Beeldhouwen en Kunstgeschiedenis. De diverse workshops worden op die dag tussen 9.30 - 11.30 uur gegeven Wilt U gebruik maken van dit schitterend aanbod, meldt U zich dan aan op één van de volgende manieren: - U vult het formulier op de Website in v.a. 13 februari: www.krekul.nl - U meldt zich persoonlijk aan op 13 februari bij De Krekul, Nic. Van Eschstraat 30 te Oisterwijk - U belt op 13 februari v.a. 19.00 uur: tel. 521 7340. Het aanmelden is dus tussen 13 en 18 februari, eerder reageren heeft geen nut. Deze workshops zijn niet leeftijdgebonden maar... voor elke workshop geldt een maximum van 10 deelnemers, dus wie eerst komt, die eerst maalt. Hopelijk zien wij U terug op zaterdag 23 febru ari bij een van de workshops kan dat wel weer zo gezellig worden als in de sporthal? Want daar hebben we toch twee jaar flink gefeest. De avond begon stroef door een technisch mankement, maar algauw werd dat opgelost en liep de avond als een trein. Het publiek was enthousiast en de deelnemers stre den vol overgave om de Cees van Esch wissel- bokaal voor de presentatieprijs en om de beker voor het Gèssels Carnavalslied 2008. Bovendien werd de avond nog verblijd door coryfeeën als Koningin Beatrix, Ivo Kortmann en Cor van Dijk. TeKeDeDoemTsssh kwam van grote hoogte naar beneden gedaald om achter hun drumstel een spetterende opening ten gehore te brengen, wat weliswaar werd onderbroken maar deson danks veel respect en waardering verdient! Tijdens het optreden van Ut Allegaartje kwam het publiek ogen tekort, onderzeese taferelen werden op magnifieke wijze uitgebeeld. BajaBaja trad op met twee prachtige vrouwen aan hun zijde, maar ‘klap - ’t bleek unne vent!’. BZ Experience werd ondersteund door een aantal sportieve, jonge dames, terwijl Kees Kouwenberg met de Boerenbruiloftclub de zaal aan het meedeinen kreeg. De Dors(t)vle- gels hadden een diversiteit aan koppels die DE WINNAARS De jury besloot afgelopen zaterdag alle eer te laten gaan naar de Brouwer Jr., die de presen tatieprijs in de vorm van de Cees van Esch wis- Peuterquiz Quiz voor peuters en kleuters.met een helpende hand van een (groot)ouder. Door mee te doen aan de peuterquiz leer je de mooiste 10 pren tenboeken kennenen je maakt kans op een leuke prijs: Het pren tenboek van “Kleine Muis zoekt een huis”. Kortom reden genoeg om tijdens de Nationale Voorleesdagen bin nen te lopen bij de bibliotheek. Iedereen heeft afgelopen zaterdag alles uit de kast gehaald om een fantastisch optreden neer te zetten en dat is absoluut gelukt. Moergestel kent een groot aantal creatieve breinen die zich hebben laten gelden op het podium van Den Boogaard. Pieregeblèr 2008 was afgelopen zaterdag 26 januari een mooie, gezellige en muzikale avond. Bovendien heb ben Danny van den Meydenberg-Antonis, onze presentatrice en Jan de Laat, Ron Siteur en Peter de Vries, onze toneelmeesters, gewel dig werk geleverd! Maar we moeten eigenlijk ook beginnen met te vertellen dat we wederom zo goed geholpen zijn door vele vrijwilligers die ervoor gezorgd hebben dat alles weer op rolletjes liep en de zaal prachtig versierd was. Die ‘ode aan de vrijwil liger’ in de camavalskrant is(/blijft) hier ook wel weer op zijn plaats.Een aantal mensen heeft zaterdag ineens alles uit handen laten vallen om in Den Boogaard te komen helpen met bouwen, timmeren, schilderen, spelden, opruimen, ophangen, versieren, knippen en plakken en dat was erg fijn, bedankt! selbokaal won en naar de Poekeltjes, die de prijs voor het Gèssels Carnavalslied 2008 won. Proficiat! We hebben allemaal genoten van de ‘schön tegeltjes die daor aon d’n aaéhterkaant van ’t podium hingen te hangen’, van de volks dansjes van de dynamische Brouwer Jr.-man- nen, van het koortje in de klomp en van de bezoekers die langskwamen: de zwemmer, de kaas en de koningin! De Poekeltjes hielden van Oisterwijk en dat baarde ons even zorgen, maar algauw kwamen we erachter hoe de vork in de steel stak en ging het dak eraf. We weten nu wel hoe het allemaal in elkaar zit en zijn ook heel blij met Cor van Dijk! We hopen dat iedereen heeft genoten van het Pieregeblèr 2008. Wij zien u graag terug tijden het Pieregeblèr 2009! Groeten van de commis sie Annelies, Jaap, Margriet, Marjolein en Sjef. PAGINA 5 Maar uw bankzaken regelt u 24 uur per dag via: www.rabobank.nl Rabofoon 0900 0909 (€0,10/min): saldo, overboeken, betalen Rabolijn 0900 0907 (€0,10/min): advies en direct afsluiten makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 30 JANUARI 2008 Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5