JIP Ok gij hurt in d’n opstoet! Carnavalsspektakel in ’t Draaiboompje Ók gij hurt in d’n opstoet! Wij staan er voor u middenin! Bibliotheek Moergestel Denis Mulders, erelid van Audacia Openingsmiddag carnaval 2008 van In Memoriam PAGINA 3 CV ’De Durdraaiers’ Neem gerust vrijblijvend contact met ons op. 013 536 80 55 www.vanoersmakelaardij.nl ifunda1 Donderdag 31 januari ERFRECHT KBO infomiddag aanvang 14.00 hrs entree gratis Op 26 januari jl. is onze zoon geboren. Drapenierwei 12 5551 MS Valkenswaard Categorieën volwassenenoptocht Categorie A: Wagens Categorie BI: Kleine loopgroepen (3 t/m 10 personen) Categorie B2: Grote loopgroepen (meer dan 10 personen) Categorie C: Individuelen (1 of 2 personen) Maandag 4 februari Gehele dag gesloten Contactpersonen: Dirk van Abeelen, Kloosterlaan 1, tel. 513 0469 (dirk.van.abeelen@home.nl); Carlo van Esch, Schoolstraat 46, tel. 513 0111. Tijdens de Carnavalsvakantie wordt er niet voorgelezen in de bibliotheek van Moergestel. Het voorleeshalftiurtje van woensdag 6 febru ari komt hierdoor te vervallen. Op woensdag 13 februari zitten de voorlezers weer voor jullie klaar met mooie nieuwe ver halen. ADRIAN KOUWENBERG LINDA VAN ANSEM Inschrijfformulieren kun je halen bij Novy van Wezel, Dirk van Abeelen, Kloosterlaan 1 en Carlo van Esch, Schoolstraat 46. Doe ook mee, en bekijk d’n opstoet eens vanaf de andere kant! Bestuur S.V Audacia Louis van den Meijdenberg Dinsdag 5 februari SENIORENMIDDAG Met bezoek 3 Moergestelse prinsen Aanvang: 14.00 u, tot ca. 18.00 u; zaal open: 13.00 u Entree: gratis incl. kopje koffie Zaterdag 15 maart EUREGIO JEUGD ORKEST (E J O) 75 talentvolle jongelui op 't podium, voor 't eerst met begrijpelijke goed in 't gehoor liggend klassiek in den Boogaard. Entree 5,- incl cons. Zaterdag 5 april FLOWERPOWER AVOND met heerlijke live 'Human Wheels' music 7,50 en aan de kassa 10,- p/p Meer weten? Sociaal Cultureel Centrum Den Boogaard St.-Jansplein 5, Moergestel Telefoon (013) 513 6009 Website: www.denboogaard.nl Vrijdag 1 februari KINDERCARNAVAL Jeugd Moergestelse basisscholen Aanvang: 13.30 u Zaterdag 2 februari OPENING CARNAVAL Met sleuteloverdracht aan Stadsprins aanvang: 13.00 u, tot ca. 18.00 u Met springkussen en muziek: DJ Bambi Zondag 3 februari KINDERCARNAVAL en PRIJS UITREIKING JEUGDOPTOCHT Met springkussen en DJ's Harm en Dennis Aanvang: 12.00 u, tot ca. 20.00 u Wij noemen hem Ook dit jaar staat ons een geweldige opstoet te wachten. Deze keer een kijkje in de schuur op de Oirschotseweg van de mannen en mei den van De Carnavals Kwatsers (DCK). De jongens hebben al flink ervaring met bou wen, dus dit jaar kunnen we wederom een prachtige creatie verwachten. Ook deze wagen kan zich meten aan de grote praalwagen-reeks die we aanstaande zondag kunnen aanschou wen. Bij het maken van deze foto zijn ze nog druk aan het lassen en gazen maar op dit moment wordt de wagen voorzien van prach tige kleuren. Hier en daar wordt nog geplakt en snel wat gerepareerd. Het is voor de man nen de laatste dagen erg spannend. Komt het Samenwerkend Moergestels Carnaval Categorieën Kinderoptocht: KI voor de groepen (meer dan 2 personen) K2 voor de individuen (1 of 2 personen). Voor alle deelnemers is er in ieder geval een hele mooie button, een lekkere snoepzak en een vette prijs! mooie, muzikale in carnavalssfeer verkerende mis van te maken. Aansluitend gaan we naar ons oude vertrouwde honk Den Boogaard. Onderstaand treft u het programma van wat er die middag allemaal te doen is en te verwach ten valt. Graag nodigen wij alle Moergestelnaren uit van jong tot oud. Want u weet hoe het oude gezegde luid “Hoe meer zielen, hoe meer vreugd”! Kom dus in grote getale naar Den Boogaard om carnaval 2008 in te luiden zoals alleen wij in ’Gèssel’ dat kunnen! Een huis kopen of verkopen is vaak een ingrijpende gebeurtenis. En heefhook alles te maken met uw persoonlijke wensen. U wilt een makelaar waarop u kunt vertrouwen. Wij staan voor u middenin de woningmarkt en wij zijn u altijd graag full service van dienst ‘Man I feel like a woman’ via Rednex en ZZ- Top tot het kippenlied. Welke lokale artiesten dit jaar hun opwachting maken, is nog een ver rassing, maar de avond is absoluut de moeite waard. Hoeveel mensen kunnen er in een Fiat Cinquecento? Dat was vorig jaar één van de opdrachten tijdens het Bonte Durdraaiersbal. Ook de taartenquiz, waarbij ieder verkeerd ant woord op een quizvraag resulteerde in het smij ten van een taart, maakte deze avond tot een mooi schouwspel. Wat dit jaar tijdens de dins dagavond met carnaval op het programma staat, blijft nog even geheim. Wel is dat dit jaar niet twee, maar vier teams de strijd met elkaar aan binden. Deelnemers moeten beschikken over de nodige kennis, lef en sportiviteit om deze spektaculaire afsluiting van de carnaval te win nen. Het gehele programma van carnaval 2008 staat natuurlijk in de carnavalskrant. We hopen u allemaal te zien in Party-boerderij ‘t Draaiboompje. Veel plezier de komende week. allemaal nog op tijd af, werkt alles volgens plan en.wie gaat er dit jaar met de grote prijs van door! Dit zijn natuurlijk ook de charmes van het bouwen, je moet namelijk wel de “drive” hebben om je half september met je maten op te sluiten in een bouwschuur, en er pas met car naval uit te komen. Diep respect voor deze harde werkers is dus wel op z’n plaats! Laat die waardering blijken en kom aanstaande zon dag naar d’n opstoet kijken. Vandaag is de laat ste inschrijfdag voor deelname aan d’n opstoet, dus wees d’r als de kippen bij! oers makelaardij SOCIAAL CULTUREEL CENTRUM denBOOGAARD St. Jansplein 5 Moergestel De belangrijkste punten op een rij: - De optocht wordt' gehouden op zondag 3 februari a.s. om exact 13.00 uur. - De optocht wordt vanaf 12.30 uur opgesteld nabij het kruispunt van de Schoolstraat met de - Scheerman en de Burg. Bardoelstraat. - De route is als volgt: Schoolstraat, Burg. Bardoelstraat, Past. Janssenstraat, Pr. Margrietstraat, Pr. Beatrixstraat, Krijtestraat, Rootven, Raadhuisstraat, St. Jansplein. - Bij het inschrijfformulier zit het reglement van de optocht, neem dit voorafgaand aan deelna me kritisch door! - Bordjes dienen op zondag 3 februari a.s. tus sen 10.30 uur en 11.30 uur te worden afgehaald bij Café de Brouwer - De prijsuitreiking voor de kinderoptocht is om 15.15 uur in Den Boogaard - De prijsuitreiking voor de volwassenenop tocht is om 16.45 uur in Café de Brouwer. Het Bonte Durdraaiersbal, Huub Hangop en het Artiestengala zijn enkele van de ingre diënten die deze carnaval in ’t Draaiboompje tot een waar spektakel maken. Van 1 tot en 5 februari is iedere avond feest in deze Partyboerderij aan de rand van Moergestel. De carnaval kent een bruisende start op vrij dagavond met een optreden van Huub Hangop. De enthousiaste zanger/entertainer en tapper is geen onbekende van ‘t Draaiboompje. Zo liet hij twee jaar geleden al zien dat hij het car- navalsfestijn perfect kan inluiden met hits als ‘Ik wil ook zo’n broek met van die zakken aan de zijkant’‘www.anita.nl’ en natuurlijk ‘Wat ben je lelijk van dichtbij’. De dames zijn alvast gewaarschuwd! Belangstellenden zijn vanaf 21.00 uur welkom. Ook een aanrader is de mooie camavalsmis op zaterdagmiddag om 13.30 uur! Op zaterdagavond is het, na de opening van het carnaval in deze residentie van de Durdraaiers, de beurt aan het Artiestengala. Deze avond belooft, zoals ieder jaar, wederom voor het nodi ge spektakel te zorgen. Zo waren er vorig jaar bijzondere optredens: van Shaniah Twains Op woensdag 23 januari is overleden, Denis Mulders, erelid van Audacia, en vanaf de oprichting in 1948 lid van de club. Opgegroeid als zoon van het Brabantse land, waar al in zijn prille jeugd, de natuur, als nectar van het leven, met de pollepel werd ingegeven, en die de rode draad zou zijn tijdens zijn aardse bestaan. Vanuit de hoog gelegen bol- lenakkers rondom de Heuvel, daalde hij al op jeugdige leeftijd af naar het Reuseldal, om daar de cul turen tussen de boeren stand en de burgers te laten samensmelten. Vanaf de oprichting is Denis actief geweest bij Audacia, en zoals in de jubileumuitgave van het 40 jarig bestaan (1988) al stond: Denis Mulders, wat is Denis bij Audacia eigenlijk niet geweest? Alle rangen heeft hij doorlopen: van voetballer tot terreinknecht tot voorzit ter tot kantinebeheerder tot scheidsrechter. Voetballen heeft hij gedaan tot zijn vijftigste, samen met zijn kameraden van het veteranen team. En behalve sporten deden ze ook regel matig mee met de carnavalsoptocht, waar Denis mede-initiatiefnemer toe was. Als terreinknecht heeft hij vele kilometers lij nen getrokken, en je moest het niet wagen om de kleedkamer vies achter te laten, want dan zwaaide er wat! Lag de bal weer eens in de Programma openingsmiddag zaterdag 2 februari 2008 De presentatie is in handen van Carolijn Schoones. 13.30 - 14.30: Carnavalsmis o.l.v. Pastor Theo te Wierik 14.30- 14.45: Samenkomst in Den Boogaard 15.00 - 15.15: Opening door Kinderkoor De St. Janszangertjes 15.00- 17.00: Ballonnenclown Mokie 15.45 - 16.00: Sleuteloverdracht door Burgemeester Kortmann 16.15-16.25: Winnaar Pieregeblèr 17.00- 17.30: Optreden Arjan Janissen 18.00: Einde openingsmiddag Voor de kleinsten is een snoepkraam en ballenbak aanwezig. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 30 JANUARI 2008 Beste Dorpsgenoten, De drie carnavalsverenigingen, te weten; De Pierewaaiers, De Dors(t)vlegels en de Durdraaiers, samen opererend onder de naam Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC) organiseren ook dit jaar weer de openingsmid dag. Op zaterdag 2 februari 2008 beginnen we met de inmiddels traditione le carnavalsmis onder leiding van Pastor Theo te Wierik, met als thema “Ge zit ‘r aon vaast”. We zijn erg verheugd dat vele mensen hun mede werking willen verlenen. Zo zullen het S(t)aporkest d’Ambiejans, het koor Inspiration, het kinderkoor de St. Janszangertjes en het ludieke duo Pietton hun bij drage leveren om er weer een Dus haal dat paard uit de gang, gooi je schoon moeder uit het raam, vraag aan Mien je feest neus terug en ga als bloemetjesgordijn d’n opstoet in! 'SCant zonder jou is deze niet com pleet! - Bedenk een leuke act onder het motto van 2008: “Ge zit ‘r aon vaast” - Trek je vrienden van de bank en knutsel de act in elkaar - Schrijf je vandaag nog snel in! Inleveren kan bij de onderstaande adressen. Vanaf nu kun je alles en nog wat op de optocht terug vinden op de nieuwe site: www.carna- valmoergestel.nl Het inschrijfformulier, reglement en andere info haal je bij www.camavalmoergestel.nl, Novy Van Wezel of één van onderstaande adressen. ’stroom’, dan zorgde je maar dat hij terugkwam, anders werd er niet gevoet bald. In de roerige zestiger jaren heeft hij nog enkele jaren de Audacia-kar getrokken als voorzitter, tenslotte moet je helpen waar nodig, zoals hij dat thuis al geleerd had. Tussen de jaren door heeft hij ook nog de kanti ne beheerd. Tientallen jaren is hij scheidsrechter geweest, op zaterdag en zondag, en hij stond over al met zijn neus bovenop, want conditioneel was hij, ook toen hij al in de zeven tig was, niet te kloppen. ’Een gezonde geest in een gezond lichaam’ is altijd zijn levens houding geweest. Op momenten dat er gefeest werd vanwege een kampioenschap of vastenavond, ontluik- te de ware Bourgondiër, maar verder stond Denis nooit voorop. Bescheiden volgde hij alles vanaf de zijlijn, nooit het conflict opzoe ken, wel alles in de gaten houden, en buur ten met alles en iedereen die zijn taal sprak. Denis bedankt dat je Audacia mee hebt opge bouwd, Mien en familie bedankt dat je hem die kans hebt gegeven, we zijn trots dat we hem zo lang in de Audacia familie mochten hebben. Regelmatig direct persoonlijk contact Mooie presentaties op Funda Enthousiaste bezichtigingen Bouwkundige kennis en keuringen Opvallende advertenties V»

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3