090008844 RMR Idols Muziek zeer succesvol ‘Slag om Pampus’ met Pleun Rijnen Zeven Moergestelse sauwelaars maken er ’n feest van! RE/MAX De makelaar dicht bij huis! therapeute en woont sinds 4 jaar in Amsterdam. ‘Slag om Pampus’ kunt u wekelijks volgen op Ned. 3 rond de klok van half negen of op www.slagompampus.nl KEES VAN DIJK als Nilleske van Willeke van Woute. Kees revancheerde zich geweldig voor zijn optreden van ’n jaar geleden. Dat zat ‘m niet helemaal lekker. Hij, maar vooral het publiek, was blij met zijn besluit om dit jaar toch weer meet te doen. ‘Ja mensen, ik was nog haast te laat binnen in Den Boogaard. Dat kwam omdat ik hier op het plein Louis van den Meijdenberg, de voorzit ter van Audacia, tegenkwam. Die twijfelde nog of hij hier naar binnen zou gaan. Nilliske zei hijheb je Audacia ook in oewe buut zitte? Ik zeg: eerlijk gezegd wel ja! Dan koom ik nie, zeit ie. Ik zeg: waarom niet? Nou zeit ie: er gaat niks boven Audacia. Ik zeg: nee, maar ook niks eronder! GERARD VUGTS als De student van de Sauwelacademie. ’n Zeer verdienstelijk debuut. En ook Gerard lijkt de smaak te pakken te hebben, getuige zijn reactie achteraf. Gerard werd letterlijk ‘de ton ingeduwd’ door Maikel Denissen, daarmee aangevend dat hij toch wel drempelvrees had. ‘Van Oisterwijk ben ik mar naor Gèssel gefietst vur munne intelligentieproef. Staon er daor op het fietspad bè die grote huizen wè Oister- wijkers te buurten. Ik heur dè ze aon ‘t opschep- Eric was de laatste zoals gezegd, en daarna kon Prins Bas d’n Urste de sauwelaars traditiege trouw huldigen. Ook de Sauwelcommissie werd in die huldiging betrokken. Presentator Martien Oerlemans maakte vervolgens de namen bekend van de verenigingen waar het batig saldo van de avond naar toe zal gaan. De sauwe laars beslissen daar zelf over en hebben dit jaar ‘gesauweld’ voor de beide Moergestelse toneel verenigingen. Francince Kaal (namens De Tweede Jeugd) en Jan van den Hurk (namens Die Naemloose Speelers) namen elk ’n cheque in ontvangst van liefst 350,- euro. Onnodig te vertellen dat beide daarmee zeer gelukkig en verrast waren. Het muzikale laatste woord was vervolgens aan ‘d’Ambiejans’ die de avond muzikaal opluisterden. Tot volgend jaar! Afgelopen vrijdagavond is op Ned. 3 de eerste uitzending te zien geweest van het nieuwe spelprogramma ‘Slag om Pampus’: een spannende strijd op zoek naar nieu we fortwachters voor het forteiland Pampus onder de rook van Amsterdam. ’n Bijna ongekende weelde zaterdagavond in ’n volle ‘Den Boogaard’: zeven sauwelaars van eigen bodem! Het initiatief van Maikel Denissen heeft succes gehad, en ook voor het volgend jaar ziet het ernaar uit dat we de vruchten daar van wederom mogen plukken. De nieuwelingen hebben het immers zó naar de zin gehad dat ze graag bereid zijn om volgend jaar terug te komen. Natuurlijk was elke deelnemer een winnaar, want ga er maar eens staan, of alleen of met een ensemble. Opvallend was zeer zeker het aan tal vocale deelnemers met leuke nummers en verrassend goede stemmen. In de toekomst zit het dus voor de Promsconcerten wel goed! De deelname van de jeugdige blazers en slag werkers van was ook van een goed niveau en daar kunnen we dus de komende jaren ook nog veel plezier aan beleven. Voor de jury was het moeilijk om zowel het aanstormende talent alsook het beste ensemble aan te wijzen. Met een beoordelingsrapport waarin de krach tige tonen van de altsaxofonen en de strakke hand van de twee drummers geroemd werd, was het duidelijk dat Joris van Gerven, Cas van Roessel, Nort Denissen Mick Wonnink en Sjuul Jonkers met de prijs van beste ensemble De stellen die meedoen aan Slag om Pampus zijn bereid om hun loopbaan op het spel te zet ten voor de unieke functie van fortwachter op Pampus. Zij gaan een belangrijke rol spelen in het beheer en behoud van het forteiland. Van de zeven stellen die de strijd aangaan in span nende en avontuurlijke opdrachten, valt weke lijks één stel af. Aan dit programma, dat acht afleveringen telt, behoren de Moergestelse Pleun Rijnen en haar man Jorrit tot de deelnemers. Pleun (vroeger woonachtig in de Past, van den Boogaardstraat) is in het dagelijks leven werkzaam als dolfijn- RON VAN DER SANDEN Ron ‘offerde’ zich op om als eerste de ton in te gaan. Klasse! Als Tien van Tóntje en Tina was hij de heg in het Pastoorspaadje aan het knip pen. ‘Ben ik halverwege ‘t pèdje krijg ik me daor toch un hoestbui! Dus ikke naor de apotheek. Ik zeg: ‘Hebt u iets tegen hoesten?’ ‘Nee hoor’ zee dé vrouwke, ‘ga gerust je gang’! ‘Maar laat eens kijken: ik zal je een laxeermiddel meege ven’. Ik zeg: ‘Een laxeermiddel?’ ‘Ja’, zegt dè vrouwke: ‘Dan laat je het hoesten vorlopig wel uit je kop!En steeds kwam er tussendoor de opmerking: ‘Mer jè, witte wa ut is? Meer water as vis!’. MAIKEL DENISSEN als Bertje Braandt Uit, de vrijwilliger. Hij bediende zich steevast met de uitspraak: ‘En dè’s nie vur mee te laache.Dè’s èrrug zafVroeger was hij vracht wagenchauffeur, vertelde hij. ‘Ik reej aaltij vul te hard. Zóó wier ik op unnendag aongehou- we dur de pliesie. Ut reegende dèt zèkte en ik reej honderdvèèfenzestig op de snelweg. Wor ik ingehaold dur de motorpliesie. Hij liet me stoppe en en draai mun raomke ope. Bènde gij nie un bietje stom bezig, zeetie, om meej dees weer zo hard te rijje? Ik zeg: stom, stom, wè is stom? Ik staoj tenminste meej dees klóótewee nie büite!’ pen zèn. Zee dn êêne tegen den aandere: Ik heb zo’n groot huis, als er iemand aanbelt moet ik met de verrekijker kijken wie er aan de voor deur staat. Nou, zee dieje aandere: Ik heb een uur nodig om met mijn auto van de inrit af te rijden. Ik zeg: jè, zonnen auto heb ik ók gehad!’ ERIC BOOGAERS als Tinuske de visboer. Traditioneel vormt Eric de afsluiter van de avond. Zijn creatie van visboer zette hij weer treffend neer, ’n Visboer trouwens die nou niet direct uitnodigde om er wat te kopen. ‘Goh wat hebben wij een slechte viskraam zeg... maar druk.ik snap er niks van. Het is niet te vreten.en vet.en vuil.Oh. alles is, ja alles is zo vuil... ja wij vragen vort... moet ik hét inpakken of gooide het hier al weg. En vliegen dè wij hebben in de kraom. Vliegen.wè ge ók bestelt, ge ziet het nie lig gen! Bij de Chinees krèèg d’n pepermuntje als ge de deur uitgaot. Dè doen wij nie. Nèè, bij ons krèède Rennies... En onze bediening? Waardeloos! Ge ergert oe èège kapot. Eén vur- deel: onze bediening aan de klant duurt maxi maal 58 seconden. Dus ge ergert oe èège gin minuut!’ STEPHAN VAN DER AA als wijkagent ‘Sting’. Zijn opkomst was meesterlijk en daar mee had hij meteen al de lachers op de hand. Hij kwam binnen met ’n paar handboeien en bond en van de jongere bezoeksters vast aan haar stoel. ‘Nou weet ik tenminste zeker dat er één persoon tijdens mijn gesauwel geboeid naar me zal blijven luisteren’.Er over Moergestel: ‘Zo kunde ons durp hil goed in verschillende wèèken en klasses indêêle. De èèrmste straot baivurbild. Witte welke da is?Niej? Da’s de Postelstraot! Ik heb zelfs iemaand heuree zegge dat de situatie utzichtloos is geworre meej de nieuwen Boogaard.’ RON HERMUS als Dries van Engeland, de broer van... Uitgedost als hoogleraar gaf hij het publiek ‘college’. Hij kreeg het als buitenmens over ‘de Vennen’. ‘Is jullie trouwens opgevallen dèt- ter 2 Vennen in de geminteraod zitte? Ruud en Niels Ven? Stiekum hebbe die twee hil veul invloed. Veul meer as wij denke. Wij dochte dèt al hil wè was toen ze bij de staotnoamgeving in Gèssel een stroat noemde noar de leste (toen nog in leven zijnde) burgemister. De Burgemister Ter Veerstraot. Mar dès nog niks vergeleken bij Ruud en Niels: wè ze doar al nie naor hebben vernoemd... ut Hildsven, Brandven, Kolkven, het Galgenven... Dur is in Oisterwijk zelfs een laon nor hun allebei genoemd: De Vennenlaan’. Ruim 450 bezoekers hebben zaterdag genoten van ’n reuze gezellige sauwelavond. Er was in de zaal ook van alles aan gedaan om er ’n gezel lig feest van te maken. De gekozen opstelling was voor iedereen verrassend en het moet gezegd: het straalde ’n bepaalde gezelligheid uit die er vriendelijk en uitnodigend uitzag. Iedereen kon alles uitstekend volgen. De beamer en ook de schermen in de foyer deden hun werk uitstekend. Trouwens ook ’n ver dienste van MTV die het allemaal prachtig in beeld brachten. Laten we traditiegetrouw eens proeven van wat de sauwelaars zoal meebrach ten. Zondag 20 januari was weer een gedenkwaardige dag voor muziekvereniging Prinses Juliana. In Den Bogaard kwamen 200 bezoekers kijken naar de 38 jeug dige muzikale talenten, voornamelijk uit Moergestel, die meededen aan RMR Idols muziek. aan de haal gingen. Een beslissing waar de hele zaal het mee eens was. Het aanstormende talent binnen de deelne mers was voor Ivo Timmermans die met het nummer Royal hymm Scarborough Fair indruk op de jury maakte. De volle sound die hij uit zijn altsaxofoon haalde, de juiste timing en het feit dat hij pas ruim een jaar bezig is met dit instrument bezorgde hem deze prijs. Voor elke artiest was er na afloop een certifi caat van deelname aan de RMR Idols muziek en het juryrapport met de beoordeling. Alle deelnemers hartelijk dank voor jullie optredens tijdens de RMR Idols muziek en een pluim aan de organisatie voor een geslaag de middag. Kortom een festijn dat de komen de jaren zeker op de agenda van muziekveren- ging Prinses Juliana zal komen staan. Nieuwelingen maken prima debuut! W'- PAGINA 5 makelaars o.g. Pieter Burgers Erik Welten Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 GEEN SPOED, WEL POLITIE Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en verkoopbegeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 23 JANUARI 2008

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5