Ók gij hurt in d’n opstoet! Informatiemiddag op donderdag 31 januari Ondernemend Moergestel U JUWELIER - HORLOGER \~\~S In Memoriam Nettie Ketelaars-van Hulten c Het softbalteam van Roef! Rootven 47 - 5066 AV Moergestel - Tel. 013 - 5131393 Wij zijn geopend zaterdags van 9 uur tot 16 uur. Een miljoen huurwoningen zijn slecht geïsoleerd Maandag 4 februari 2008 Gehele dag gesloten U in Uw specifieke situatie van dienst kan zijn. Een aanrader. Het bestuur van de KBO hoopt dan ook, dat ieder van ons senioren het belang ervan inziet en massaal opkomt naar de infor matiemiddag. Noteer daaromdeze datum (31 januari) alvast in Uw agenda om later teleurstelling te voor komen. Om 14 uur in Den Boogaard. Begint carnaval bij jou nu ook zo te kriebelen? Roep dan snel al je vrienden bij elkaar en bedenk nog snel een spectaculaire act voor in d’n opstoet! Je kunt nog tot woensdag voor carna val inschrijven! Inschrijfformulieren kun je halen bij: kadoshop Novy van wezel, Dirk van Abeelen, Kloosterlaan 1 en Carlo van Esch, Schoolstraat 46. Doe ook mee, en bekijk d’n opstoet eens vanaf de andere kant! vervolg voorpagina Moergestelnaren weer succes vol bij Sportawards! VERTRAGING CENTRUMPLAN MOERGESTEL De vaststelling van de structuurvisie en het nieuwe bestemmingsplan voor het centrum heeft aanzienlijke vertraging opgelopen. De voornaamste reden is een meningsverschil tus sen de diverse projectontwikkelaars en het gemeentebestuur omtrent de financiële haal baarheid. Een onafhankelijk derde partij krijgt eind deze maand de opdracht om te trachten nieuw licht in de tunnel te brengen. De vast stelling in de raadsvergadering van februari gaat dan ook niet door. Geven met de warme hand en het testament Wie van ons senioren heeft er niet eens over gepiekerd om een notaris in de hand te nemen en hem te vragen hoe zijn/haar eigendom het best verdeeld kan wor den zonder alles maar naar de belastingen te brengen? Als men in gedachten op die manier bezig is geweest, dan heeft men niet willen wachten tot er na zijn/haar dood een beslissing genomen wordt over het eigendom, maar tijdens zijn/haar leven. “Geven met de warme hand” is een populaire manier van schenken. Maar, schenken is wel aan wettelijke regels gebonden. Het is tegenwoordig niet meer persé nodig om een langstlevenden testament te laten opmaken om te voorko men dat de kinderen de langstlevende echtgenoot (m/v) in de financiële proble men brengen door hun erfdeel meteen op te eisen. Tegenwoordig voorziet de wet daarin. Wel is het zaak om “je zaakjes vooraf goed te regelen” en dat kan het beste via de notaris. Bij het opmaken van een testament, een schriftelijke, laatste wils beschikking, komen zeer veel zaken aan de orde, die vragen om daar vooraf dui delijkheid over te verschaffen. Mr. W. Vennix is fiscaal jurist en heeft zich bereid verklaard om op een voor iedereen te begrijpen manier helderheid te verschaffen in de warwinkel van successierecht, belastingbe- sparing en het waarom van een testament. Een leerzame middag, waarbij mr. W. Vennix vergezeld is van een medewerker van het Kantoor De Beer Accountants en Beleggings adviseurs, waarvan hij partner is en die aan de hand van een groot aantal praktijkvoorbeelden ’Ik zal ons Net efkes roe pen...’ was een veelge hoord gezegde van Harry. Een duidelijke taakafba kening tussen de ‘lozziep- innen’ en de juweliersaf- deling. Aan een uitstekende sa menwerking is helaas en ook nog veel te vroeg een einde gekomen. Nettie en ik spraken op mijn verjaardag - we zijn van hetzelfde bouwjaar - nog over de sterke oorlogs generatie die wel tegen een stootje kan en versterkt kan komen uit verdrieti ge tijden. De eerste aan slag op haar lichaam wist ze daarom een aantal jaren met succes te trotseren. Nu sloeg de ziekte hard en onherroepelijk toe. Nettie, een vrouw die altijd de rust uitstraal de, belangstellend was, een oog had voor schoonheid en detail, servicegericht, op tijd en niet te weinig genietend van al het moois ONDERNEMERSPRIJS OISTERWTJK Tijdens de drukbezochte en gezellige nieuw jaarsbijeenkomst lanceerde de voorzitter van Ondernemend Moergestel Jan Vriens het idee tot instelling van een Ondernemersprijs voor de gehele gemeente Oisterwijk. De grote dele gatie van het college liet bij monde van wethou der Joost Wagenmakers weten dat men dit een uitstekend idee vindt. Hij komt op korte ter mijn met een nader voorstel waarin o.a. de cri teria worden opgenomen. Kortom, een nieuwe uitdaging voor Ondernemend Moergestel. dat de wereld biedt voor al in Canada. Niet op jacht naar geld, maar altijd de klant cen traal. Kortom, alles wat een goed onderneemster siert. Haar glimlach zal als een bril jant blijven schitteren in onze geest. Zij was vooral een goed, groots en harte lijk mens en ook nog een uitstekend onderneemster. Gèssel zal haar missen. Wij wensen Harry de kracht toe die nodig is om in haar geest verder te gaan op ons ondoorgrondelijke levenspad. Margriet, Mari, de klein-kids, je familie en de zeer vele vrienden en kennissen zullen je daarbij helpen. Nettie, bedankt voor de vele mooie momen ten. Namens Ondernemend Moergestel en als vrienden Jan Vriens, voorzitter Ook dit jaar staat ons een geweldige opstoet te wachten. Als voorproefje een kijk je in de bouwschuur van de mannen van Team Zonder Touw Om bij de schuur te komen moet je nog wel een hele rit afleggen, de schuur ligt namelijk ach terin de Haghorst, tegen Middelbeers aan. Maar het is de moeite, een kolos van een wagen van ongeveer een meter of 20 lang steelt er de show! De mannen en meiden van het team hebben elkaar ontmoet via de scouting en in de kroeg. De club is zo’n beetje uitgegroeid tot een 15 tal fanatieke bouwers. Ze zijn dit jaar extra vroeg begonnen, in augustus werd het onderstel de schuur ingereden. Dit jaar wilden we eens extra uitpakken, zegt Tommy, een van de kartrekkers van het team. Dat is ze gelukt, een kolossale oli fant op een fietsje die zo’n 7 meter boven het wegdek uitblinkt. En dan nog de bewegende ele menten, er hangt in de wagen een gigantische kast van top tot teen gevuld met draden, chips en printplaten om het geheel computergestuurd te laten draaien. Aan alles is gedacht, naast de mooie poppen hebben ze ook een act voorbe reid en kunnen ze een pilske nuttigen in de bar achterop de wagen. Ze werken driftig door om alles op tijd af te krijgen want zaterdag 2 febru ari is het al zo ver. Dan kun je de creatie bewon deren in Haghorst en een dag later in Moergestel en Oisterwijk. Ook dit jaar gaan ze voor de le prijs, maar dan moeten ze het wel opnemen tegen geduchte concurrentie. Zo kunnen we de komende carnaval minstens 4 grote praalwagens in d’n opstoet aanschouwen! die in het buitenland toernooien spelen, ’n Andere genomineerde in deze categorie was Audacia-vrijwilligster Cor van Dijk. Een Jeugdstimuleringsprijs ging o.a. naar Meeke Rijnen voor haar schaatsprestaties. Bridger Ton Bakkeren (Oisterwijk) werd gehuldigd als Sportman van 2007. Hij bleef Moergestelnaren Martin Coolen (zilver en brons tijdens de World Transplant Games in Thailand) en Guus Moonen (de vijftiger die voortdurend op zoek is zijn grenzen te verleggen en daar maar niet mee kan stoppen. Hij reed de ruim 4.0000 km lange Tour Ultime in één keer en ook nog eens in de snelste tijd: 7 dagen, 15 uur en 30 minu ten) daarbij net voor. Medailles waren er ook voor kampioensploegen El en E2 van Audacia. WOONBOND J RJ» Natuur Ti en IC M Milieu PAGINA 3 J kEielaars Dat is slecht voor het klimaat en de portemonnee van huurders Meer weten? Sociaal Cultureel Centrum Den Boogaard St.-Jansplein 5, Moergestel Telefoon (013) 513 6009 Website: www.denboogaard.nl Zaterdag 26 januari 2008 PIEREGEBLÈR Carnavalsvereniging De Pierewaaiers Aanvang: 20.00 u, zaal open: 19.00 u entree: 10,- euro Vrijdag 1 februari 2008 KINDERCARNAVAL Jeugd Moergestelse basisscholen Aan vang: 13.30 u Dinsdag 5 februari 2008 SENIORENMIDDAG Met bezoek 3 Moergestelse prinsen Aanvang: 14.00 u, tot ca. 18.00 u; zaal open: 13.00 u Entree: gratis incl. kopje koffie Zaterdag 2 februari 2008 OPENING CARNAVAL Met sleuteloverdracht aan Stadsprins aanvang: 13.00 u, tot ca. 20.00 u Muziek: drive-in show Zondag 3 februari 2008 PRIJSUITREIKING JEUGD- OPTOCHT Kindercarnaval, met gratis springkasteel Aanvang: 12.00 u, tot ca. 20.00 u SOCIAAL CULTUREEL CENTRUM nBOOGAARD St. Jansplein 5 Moergestel ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 23 JANUARI 2008 Doet uw verhuurder te weinig aan energiebesparing? Meld uw huis aan op: www.meldpuntenergieverspilling.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3