Weergoden zijn jubilerend gilde niet gunstig gezind Carnaval, de jeugd en ’Den Boogaard’ Peter Weiberts debutant in driebandenfinales Geen podiumplaatsen voor “De Vennen” Sportvereniging ’’ROEF!” ROEF HANDBAL .Aanw. 8.30 .Aanw. Statiedag Gilde St. Sebastiaan De deelnemers aan het marathonkampioenschap, v.l.n.r Imke, Brynn en Meeke. Den Boogaard dicht met carnaval?! Ja, we geloofden niet wat we lazen de afgelo pen week in dit blad. Den Boogaard is zater dag tot ca. 20.00 uur open en zondag ook. Maandag is hij de hele dag gesloten en dins dag is Den Boogaard voor de bejaarden geo pend. We zijn helaas nog niet zo oud dat we daar naar toe mogen en onze kinderen dus al hele maal niet. Wij waren een van de gelukkigste mensen in Moergestel toen er 3 j aar geleden besloten werd dat er een nieuwe Den Boogaard kwam. De doelstellingen waren helder: ’’Verenigingen huisvesten en de nieuwe Den Boogaard als gemeenschapshuis laten fungeren.” Dat mocht dan ook wat kosten en hier was iedereen het mee eens. Steen 47.20 en 2:33.10; Frank van Elderen 49.18 en 2:39.78; Joni Haans 50.73 en 2:45.55; Judith op ’t Hoog 50.77 en 2:46.69; Imke van der Steen 51.86 en 2:43.54; Madolyn Appeldoorn 54.84 en 2:54.73 (PR); Linsey Kaïn 53.81 en 2:57.86. ....Vertrek 11.30 Aanw. 11.30 Aanw. 11.45 ....Vertrek 12.00 ....Vertrek 11.45 .Vertrek 8.30 Door een extra speeldag in te lassen in de voor rondes kan het driebandentoernooi bij de Klaore (Moergestels kampioenschap) nog voor carnaval worden afgewerkt. A.s. zondag Tl januari om 14.00 uur zijn de finales. Het toer nooi heeft ieder jaar wel zijn verrassingen. Peter Weiberts is al jaren een gerenommeerde kracht in de Moergestelse competities maar heeft de finales van dit toernooi nog nooit bereikt. Nu speelt hij de tweede kruisfinale tegen Christ van den Aker. De eerste gaat tus sen Tiny Derksen en Frans van der Donk. De winnaars spelen aansluitend de finale. De par tijen gaan over 25 caramboles. Carnaval in het Sociaal Cultureel Centrum Moergestel Zoals gelezen in Moergestel-Nieuws, is er ook, nu er een mooi cultureel centrum in Moergestel is, geen carnaval voor de jeugd. Ik dacht dat er een mooi centrum was voor de Moergestelse bevolking, maar wat lees ik de jeugd is dus niet welkom. Daarom wil ik via dit schrijven aan u, mijn ongenoegen uiten richting het Bestuur van Den Boogaard. De Moergestelse jeugd heeft behoefte aan zo’n akkommodatie waar carnaval gevierd kan wor den. Of is men van mening dat de jeugd niet telt? Willen we onze kinderen in het dorp hou den, moeten we vooral dit soort gelegenheden benutten om ze hier de gelegenheid te geven om carnaval te kunnen vieren. Waar sturen we onze kinderen nu naar toe? Ik weet het niet, wij hadden gehoopt ze hier in Moergestel te kunnen houden maar helaas. Door middel van dit berichtje hoop ik op grote steun van de Moergestelse bevolking om vol gend jaar het carnavals feest in Den Boogaard te kunnen vieren met de jeugd. Kees van Elderen, Kruysackerstraat 6. Frans de Bruijn directeur van Den Boogaard schrijft: Wij ontvingen van begin af aan diverse hele leuke carnavalsideeën van diverse doelgroe pen en werkten een heel deel daarvan uit met Samenwerkend Moergestels Carnaval (SMC). Ons doel als sociaal cultureel centrum is en blijft inderdaad ’’klaar staan voor alle doelgroepen”. Iedereen kan zich melden! Wij willen, anders gezegd dus, graag ook heel erg veel mensen in huis halen, laten genieten en als tevreden klant een volgende keer wéér begroeten in onze geweldige den Boogaard. Wij horen links en rechts trouwens dat we er met dit eerste carnavalsprogramma heel aardig in geslaagd zijn, maar het kan natuurlijk altijd beter en we verbeteren nog elke dag. We lui steren met veel interesse naar andermans mening en het is dan ook aan te bevelen dat briefschrijvers zich een volgende keer direct bij ons melden, de koffie staat klaar. Zowel op vrijdag, zaterdag als zondag wordt de jeugd overigens echt niet vergeten, ik zou niet dur ven. Want: ’We zitten ’r aon vaast’. Na dit officiële gebeuren vertrok het hele gezel schap met de bus naar het Noordbrabants museum in ’s-Hertogenbosch voor het bren- gen van een eerbetoon aan de patroonheilige St. Sebastiaan. Het beeld van St Sebastiaan, dat eigendom is van het gilde, is in bruileen bij het Noordbrabants museum. Het gilde werd namens de directie van het Noordbrabants museum verwelkomd door mevrouw Carpen tier. Het beeldje is van ca. 1500 en na alle waar schijnlijkheid gesneden door een van de leer lingen van de bekende beeldhouwer Meester Coudewater uit de laat middeleeuwse tijd. Het is een bijzonder kostbaar beeld, gesneden uit notenhout. Verder konden de gildebroeders en gildezusters onder meer de tentoonstelling Wauw bezoeken, dat gaat over de jaren 70, waarin de maatschappij van toen fragmenteer de in uiteenlopende ‘culturen’ die vaak ver van elkaar af stonden. Het was een tijd waarin veel gebeurde dat zijn stempel drukte op de daar- op volgende decennia. Een tijd ook waaraan vele mensen herinneringen bewaren omdat het de jaren waren waarin zij opgroeiden. De oudere gildebroeders en zusters konden hier bij nostalgische herinneringen ophalen. De statiedag werd vervolgens in 't Stokske afgesloten met een gezellige feestavond, de teeravond met barbecue en de verkoop van ’t Verreke. Tevens werd Sjaak Wouters als winterkampioen van de schutters met het zil veren schild gehuldigd. We hebben op de voet de hele verdere ontwik keling gevolgd en na 2 jaar bijna geen carna val gevierd te hebben, omdat we in de andere horecagelegenheden geen aard hadden, waren we blij deze 4 dagen weer naar ons “oude stek kie” te kunnen gaan. We hebben Den Boogaard al goed leren kennen de afgelopen tijd, en het is een geweldig gebouw en voor iedereen bestemd, jong en oud, en er zijn regelmatig erg goede optredens en activiteiten. “Er is rekening gehouden met een tekort aan financiën ieder jaar, door de gemeenteraad, die wij als gemeenschap moeten dragen, en daarom doen we de deuren dicht met carna val!Volgens ons gaan we de doelstellin gen geheel voorbij en op deze manier zal Den Boogaard het niet gaan redden. Wat kan nou de reden zijn dat een gemeen schapshuis niet open is op de drukste dagen en het meest gemeenschappelijke feest van het jaar? Is het te mooi! Is het alleen voor de uit straling van Moergestel gebouwd zodat enke le hier mee kunnen pronken? Is dit hetgeen wat we kunnen verwachten voor de toekomst? Deze brief is geschreven door de volgende mensen: Familie van de Wouw, De Stappert 28 (6 personen); Familie Jonkers, Kriekenakker 56 (5 personen); Familie van Oort, Stokske 1 (6 personen). AUDACIA JEUGD Zaterdag 26 januari Audacia Al - RKDSV AlAanw. 13.30 SC ‘t Zand A3 - Audacia A2Vertrek 13.00 Noad B2 - Audacia BI Audacia Cl - Nieuwkuijk Cl Audacia C2-SVSOSC1 Taxandria C3 - Audacia C3 Boxtel C3 - Audacia C4 Uno Animo Dl - Audacia Dl Audacia D2 en D3 vrij Audacia El - Audacia E2 Audacia E3 onderling toernooitje 8.30 Audacia E4 onderling toernooitje.Aanw. 8.30 Audacia E5 onderling toernooitje.Aanw. 8.30 Audacia F1 - Audacia F2Aanw. 10.30 Audacia F3 - Audacia F4Aanw. 10.30 Audacia F5 - Audacia F6Aanw. 10.30 Audacia F7-Audacia F8Aanw. 10.30 Onder zeer slechte weersomstandigheden vier de afgelopen zaterdag 19 januari het jubile rende gilde haar statiedag. Regen en wind teis terden de gildebroeders en gildezusters toe men zowel de keizer als de koning moest afha len. De gebruikelijke route door het dorp werd daarom ingekort om bij de koning Frank Derksen het traditionele worstenbrood en brandewijn te nuttigen, alvorens men optrok naar de kerk St. Jans Onthoofding voor de eucharistieviering. Pastoor ter Wierik ging de gezongen mis op zijn eigen vertrouwde en inte gere wijze voor. Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Oisterwijk werd vertegenwoordigd door wethouder Joost Wagemakers. Na afloop van de eucharistievie ring ging het gilde St. Sebastiaan&Barbara niet als gebruikelijk te voet, maar vanwege het slechte weer met de auto naar ’t Stokske. Nadat alle gildebroeders en gildezusters met hun aan hang zich tegoed hadden gedaan van een ste vige Brabantse koffietafel werd de jaarlijkse leden vergadering gehouden. Het werd een bijzondere en feestelijke ver gadering omdat de hoofdman van het gilde Jan van Rooij door de voorzitter ven het kringbestuur in het zonnetje werd gezet. De voorzitter van het Kwartier van Oirschot Jan van Riel onderscheidde Jan van Rooij met de zilveren kringonderscheiding voor het 40-jarig gildenbroederschap. Hierna werd Jan en zijn vrouw Henny met kinderen nog de vendelgroet gebracht. Afgelopen week kwamen bij ’Moergestel-Nieuws’ brieven binnen met reacties rond het carnavalsprogramma van ’Den Boogaard’. Naar verluidt zijn ook bij hen zelf daarover reacties binnengekomen. Wij hebben, als redactie, over deze kwestie con tact gehad met Frans de Bruijn, directeur van ’Den Boogaard’ en hem om ’n reac tie gevraagd. We hebben in overleg besloten de ingezonden brieven te plaatsen met daarbij ’n reactie van Frans de Bruijn namens ’Den Boogaard’. Door plaatsing hiervan hebben we ’n bijzondere uit zondering gemaakt. ’Moergestel-Nieuws’ immers, plaatst geen ingezonden brieven en blijft bij dat standpunt. Wij vormen in voor komende gevallen geen mening en willen abso luut voorkomen dat ons weekblad gebruikt wordt om evt. ongenoegens over en weer tot uiting te brengen. Tijdens ZNK Marathon Na alle successen van afgelopen weken, waren er tijdens de Zuid-Nederlandse Kampioenschappen Marathon dit keer geen podiumplaatsen voor Schaatsclub “De Vennen”. Op zondagavond 13 januari werd in Breda om de titels gestreden door de sterkste marathonschaatsers van Noord-Brabant, Zeeland en Limburg. Ondanks het feit dat er geen medailles werden veroverd, presteerden de drie ver tegenwoordigers van “De Vennen” toch uitstekend. Uitslagen: Dames-recreanten Roef-Desk 6-2; heren-recreanten Dongen-Roef 21-19; MCJ Internos 4-Roef 5-20; GDJ Roef-Groene Ster 7-2; GCJ Roef-Avanti 14-6; MBJ Roef 1-GHV 2 17-3; JBJ Roef-Wh.Demons 13-18; DS Roef- Elshout 210-14; HS Roef-Groene Ster 317-19; MBJ Taxandria -Roef 2 14-12. Programma zondag 27 januari: 13.00 uur HS De Beuk-Roef12.00 14.55 uur GCJ Dongen-Roef13.55 17.30 uur MCJ Dongen 4-Roef16.30 16.40 uur GDJ Dongen 2-Roe£15.45 10.15 uur DS HMC 3-Roef9.15 9.15 uur MBJ HMC 3-Roef 18.15 18.00 uur JBJ Niobe-Roef16.30 31 januari: Carnavalstrainingen en carnaval- mix-toernooi. Handbal is altijd raak! nog nooit een wedstrijd yan meer dan 50 ron den hoeven rijden. De twaalfde plaats die Brynn in de uitslag bezette, is dan ook een prestatie om trots op te zijn. Op zaterdag 12 januari kwamen twaalf rijders van “De Vennen” aan de start van een wedstrijd in Eindhoven. Met zeer ruime verbeteringen van persoonlijke records (PR’s) waren Walter Pigmans en Madolyn Appeldoorn hier het suc cesvolst. Hieronder alle tijden van deze wed strijd: Meeke Rijnen en Walter Pigmans reden een rit over 500 en 1000 meter: Meeke 47.04 en 1:37.38; Walter 51.98 (PR) en 1:50.15 (PR). 10 leden reden een rit 500 (le tijd) en 1500 meter (2e tijd): Rens van de Ven 45.64 en 2:20.52; Brynn Appeldoorn 45.53 en 2:23.95; Pim Peeters 46.66 en 2:24.51; Jelmer van der Meeke Rijnen ging van start als één van de favo rieten voor de titel in de categorie meisjes Junioren-C. Daar waren ook haar concurren tes zich terdege van bewust. Toen Meeke twee rondes voor het einde op kop van het al sterk uitgedunde peloton kwam, demarreerden twee meisjes. Voordat Meeke op deze versnelling kon reageren was er al een flink gat geslagen. In plaats van krachten te sparen voor de sprint om de derde plaats, trachtte Meeke het gat tever geefs dicht te rijden. Hierbij nam zij echter twee andere meisjes op sleeptouw, die zij in de sprint ook voor moest laten gaan, zodat Meeke genoe gen moest nemen met de vijfde plaats. In de wedstrijd over veertig ronden van de dames Senioren, werd “De Vennen” vertegen woordigd door Imke van der Steen. Al snel in de wedstrijd ontstond een kopgroep van zes rijdsters. Mede door het kopwerk van Imke werd het achtervolgende pelo ton sterk uitgedund. Imke beëindigde de wedstrijd op een keurige achtste plaats. Brynn Appeldoorn moest als Junior-A de strijd aan gaan met de Neo-Senioren en Senioren, waarvan er sommige zelfs uitkomen in de landelijke competi tie om de Essent Cup. Voor deze categorie werd het kampioenschap verreden over maar liefst 90 ronden. Het feit dat Brynn deze wedstrijd keurig uitreed mag op zich al een mooie pres tatie worden genoemd. Tijdens de marathon- competitie in Eindhoven had Brynn namelijk Snort Programma zondag 27 januari 2008 WVVZ 1 - Audacia 114.30 Audacia 2 SVG 212.00 Audacia 3 - Acht 410.30 Audacia 4 - Riel 210.00 Beerse Boys 6 - Audacia 510.00 Riel 3 - Audacia 610.00 Hilvaria 6 - Audacia 710.00 Dames: VOAB - Audacia12.30 PAGINA 11 Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 23 JANUARI 2008

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 11