Audaci nieuws Cor van Dijk genomineerd als sportvrijwilligster Uitreiking sport-awards in Den Boogaard Statiedag voor jubilerend gilde St. Sebastiaan Barbara Meute jachthonden houdt de buurt nog steeds wakker Uitslagen Kerst toernooi Stokeind J eugdschaakclub Moergestel H.S.V. de Rietvoorn Biljartnieuws Sportvereniging ’’ROEF!” Audacianen opgelet! www.schaatsenvoorlucht.nl Zie artikel voorpagina! Live op MTV Buurt naar advocaat; politiek stelt vragen PAGINA 7 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 16 JANUARI 2008 14.30 12.00 Programma zondag 20 januari 2008 RPC 1 - Audacia 1 Audacia 2,3, 5,6,7 en dames vrij Best Vooruit 6 - Audacia 4 ..Aanw.13.30 Aanw. 11.30 ...Aanw. 8.15 ...Aanw. 8.15 ...Aanw. 8.30 ...Aanw. 8.30 ...Aanw. 8.30 ...Aanw. 9.00 .Aanw. 10.30 .Aanw. 10.30 .Aanw. 10.30 .Aanw. 10.30 Tenslotte maken Mart van de Nieuwen huizen, Cor van Dijk, Annie Hekker en Lucien Hekker kans op de titel “Sport- vrijwilliger van het jaar”. Al met al een leuke, spannende en ontspan nende avond waarvoor iedereen van harte uitgenodigd is. Mocht u er dus niet bij kun nen zijn dan kunt u dit spektakel volgen via uw lokale omroep MTV die deze avond live zullen verslaan. Om ca. 17.00 uur vertrekt het gilde vervolgens weer richting ‘t Stokske in Moergestel waar een barbecue wordt gehouden. Na afloop hiervan zullen de restanten van het vèèreke weer door de veilingmeester van het gilde Jan Timmermans aan de man of vrouw worden gebracht. Daarna rest er voor alle gilden broeders en gildenzusters alleen nog maar een feestavond. ..9.30 10.30 11.40 12.50 13.15 AUDACIA JEUGD Zaterdag 19 januari Audacia Al - Voab A2 Audacia Cl - Baardwijk Cl Audacia Dl - Uno Animo Dl Audacia D2 - Audacia D3 Audacia El - Audacia E2 Audacia E3 Audacia E4 Audacia E5 Audacia F1 - Audacia F2 Audacia F3 - Audacia F4 Audacia F5 - Audacia F6 Audacia F6 - Audacia F7 Op donderdag 17 januari worden in Den Boogaard de sport-awards van de gemeen te Oisterwijk uitgereikt. MTV zal hiervan live verslag uitbrengen. ROEF HANDBAL Een goed weekend met op een nipt verlies na allemaal overwinningen. De uitslagen zijn als volgt: GDJ Desk-Roef 1-12; GCJ Desk-Roef7- 11; MCJ Roef-Mixed-up9-6; MBJ Roef 2- Elshout 2 22-15; MBJ OHC-Roef 16-14; DS Witte Ster 2-Roef 12-24. Zondag 20 januari 10.00 uur MBJ Roef 1-GHV 2 11.00 uur JBJ Roef-Wh.Demons... 12.10 uur DS Roef-Elshout 2 13.20 uur HS Roef-Groene Ster 3. 14.00 uur MBJ Taxandria -Roef 2 Handbal is altijd raak! Vanaf 19.00 uur kunt u getuige zijn aan welke personen de Awards worden toege kend. De genomineerden werden afgelopen zondag in het radio-programma van MTV bekend gemaakt. Voor de verkiezing “Sportman van het jaar” zijn genomineerd: Guus Moonen, Ton Bakkeren en Martin Kolen. Een kans op de titel “Sportvrouw van het jaar” maken Wendy van der Zanden, Jenny Rijsewijk-Voskens en Patricia Steen. Bij de sportploegen zijn twee genomineer den: Nevelo 1 en OZC ‘57. ROEF KORFBAL PUPILLEN E SPELEN THUISWEDSTRIJD Komende zaterdag kun je onze jongste speel sters aan het werk zien in de thuiswedstrijd tegen de koploper NDWZ uit Haarsteeg. Steun van supporters is van harte welkom dus tot zaterdag om 12.20 uur in sporthal Stokeind. De trainingen zijn in sporthal Stokeind en wel elke maandag vanaf 18.00 uurDus meiden en jongens vanaf 5 jaar wij heten jullie van harte welkom. Kom eens meetrainen, pas na zes trai ningen hoef je te beslissen of je er eventueel bij komt. Programma 19-1-2008: Pup. Roef! El - NDZW El aanw. 11.45 uur Asp. Klimroos C2 - Roefl Cl vertr. 11.15 uur De schaakleraar had het knap lastig tegen zijn schaakleerlingen toen hij vorige week een simul- taanpartij tegen hen speelden. Tim van Oirschot en Teun van Knegsel hielden heel lang stand, maar een mindere eindspelkennis brak hen uiteindelijk op. Verder liggen bijpa alle schaak leerlingen voor op schema wat de schaaklessen betreft. Dat kan ook niet anders als je ziet hoe fanatiek deze kinderen zelfstandig bezig zijn in het jeugdschaakwerkboek. Nieuwe jeugdschaaklessen: Meld je aan! Jeugdschaakclub Moergestel start volgende week maandag met nieuwe jeugdschaaklessen. Deze lessen zijn geschikt voor basisschoolleer lingen vanaf groep 4. Een gediplomeerde jeugd- schaakleraar probeert de nieuwe schaakleer lingen wegwijs te maken in de basisbeginselen van het schaakspel. Vooral de eerste weken zul len zij vaak tegen de schaakleraar zelf spelen omdat hij de “minisimultaanpartij” een leerza me, leuke en praktische werkvorm vindt. Als de kinderen eenmaal de basisregels onder de knie hebben dan zullen ze natuurlijk heel veel partijtjes tegen elkaar schaken. De cursus duurt tot en met eind april 2008. Waar en wanneer? ‘s Maandags van 18.30 tot 19.45 uur Den Donk, behalve in de basisschoolvakanties. Kosten ongeveer 35,- (inclusief jeugdschaakwerk boek en examenkosten). Nadere info is aan te vragen per e-mail: tom@detovervogel.nl. Hoogtepunt van deze statiedag is het bezoek in de middag aan het Noordbrabants museum in ‘s-Hertogenbosch. In het Noordbrabants muse um staat een houtsnijwerk van St. Sebastiaan gemaakt door een onbekende kunstenaar uit het verre verleden. Dit beeld is eigendom van het gilde en in bruikleen in het Noordbrabants museum. Met de bus en in vol ornaat gaat het gilde naar de Parade in ‘s-Hertogenbosch. De partners en kinderen gaan allemaal mee. Met slaande trom en vendeliers gaat het gilde ver volgens van de Parade via de Lange Putstraat en Verwerstraat, naar het voormalige Gouvernementshuis van de Commissaris van de Koningin van Noord Brabant, alwaar op het voorterrein een vendelgroet zal worden gebracht. Behalve dat het gilde St. Sebastiaan een eerbetoon zal brengen aan de patroonhei lige St. Sebastiaan wordt het museum zelf ook bezocht. Het gilde wordt in het museum een afzonderlijke zaal ontvangen. Er zijn op dit moment verschillende tentoonstellingen Noordbrabants museum, waaronder Wauw, Nederland in de jaren 70. Het is een bijzonde re tentoonstelling die inmiddels al meer dan 70.000 bezoekers heeft getrokken. Echt de moeite waard! Daarnaast kan men nog een ten toonstelling over Vincent van Gogh bezoeken of de vaste collectie van het museum. Op zondag 6 januari vonden weer de finale wedstrijden plaats van het jaarlijkse kersttoer nooi van Tenniscentrum Stokeind. Na 2 weken een sportieve strijd geleverd te hebben bleven de volgen winnaars over: DD8 18+ Godelieve van Oers en Jolanda Hoevenaars GD7 50+ Hennie Winkens en Ton Winkens DD7 50+ Marlies van de Vliet en Lian Maas HD7 50+ John Boeren en David Schilleman GD7 18+ Annemarie van Zoest en Michael van Zoest DD7 18+ Marian Derks en Corrie Aarts HD7 18+ Ton van Gorp en Paul Fouchier GD6 50+ Kitty van Beekhoven en Jan Massuger HD6 50+ Guus Leijten en Ton van de Wouw HD6 18+ Laurens van Geffen en Sander Pastoor DD6 18+ ill van Rooij en Pascal de Kort GD5 18 Annemarie van Kappel en Peter van Kerkoerle HD5 18+ Marcel van den Aker en Peter van Kerkoerle Het was een geslaagd toernooi, waarvan wij niet ontkennen dat er enige schoonheidsfout jes optraden. Dankzij de inzet van Theo en Ben, die de organisatie op zich genomen heb ben na het overlijden van Klaas, kunnen we toch weer terugzien op een paar gezellige weken. Wij zijn ervan overtuigd dat we weer veel geleerd hebben en gaan dat het volgend kersttoernooi zeker in praktijk brengen. We hopen dan ook iedereen weer te mogen begroeten. hondenoverlast stopt. De partij wil dat het col lege zo spoedig mogelijk een einde maakt aan de illegale situatie aldaar. Gemeente Belangen is van mening dat illegaal gedrag niet mag wor den beloond. Zij vraagt aan de gemeente waar om niet van meet af aan de noodzakelijke maat regelen zijn getroffen. ‘Een aantal burgers heeft onze partij op de hoogte gesteld van de (geluidsoverlast die zij ondervinden van de honden. Zij geven aan dat zij ontevreden zijn over uw handelen en heb ben zich daarom tot ons gewend’. GemeenteBelangen verwijt het college dat zij ‘de indruk wekt dat voortduring van de illega le situatie zwaarder weegt dan de overlast voor de buurt. Word je in Oisterwijk beloond voor illegaal gedrag?’ Buurtbewoners hebben zich inmiddels tot de advocaat gewend en de milieurecherche inge schakeld. Duidelijk is het dat ze het spuugzat zijn. Ook de ter plaatse gevestigde buurtvereni ging ‘t Stokske heeft inmiddels zestig handte keningen verzameld als teken van protest en steun aan de medebewoners. Die zijn afgelopen week aan de gemeente overhandigd. Op 17 januari 2008 zal van 19.00 tot 23.00 uur in ‘Den Boogaard’ de jaarlijkse uitreiking van de Oisterwijkse Sportawards plaatsvin den. Naast de huldiging van de Oisterwijkse kam pioenen van 2007, de uitreiking van de jeugd- stimuleringsprijs en de uitreiking van de Rabo sportvrijwilliger van het jaar, zullen de volgen de verkiezingen de revue passeren: Sportvrouw, Sportman en Sportploeg. Speciale gasten zijn Arjan Swinkels, profvoet baller Willem II en Martin van Geel, technisch directeur van Ajax. Cor van Dijk is door het bestuur van Audacia voorgedragen als sportvrijwilligster, en door de commissie'genomineerd. We verwachten grote aantallen Audacianen om zowel Cor, als ook de jeugdkampioenen van Audacia aan te moedigen. De uitnodiging geeft niet aan in welke volgor de het geheel zal verlopen. Zorg gewoon dat je voor zeven uur aanwezig bent in ‘Den Boogaard’. Op zondag 20 januari starten wij het hengelsei- zoen met een snertconcours. We vissen van 10.00-12.00 uur op de Reusel tussen de 2 brug gen. De bedoeling van deze openingswedstrijd is dat er een gezellige sfeer wordt gemaakt bij het viswater. Alle deelnemers kunnen rekenen op glühwein, snert en voor de jeugd is er natuur lijk warme chocolademelk Met de gastvrije medewerking van Jos Denissen kunnen wij onder zijn carport staan. Dit is geweldig, zoiets is toch weer typisch Moergestel. Opgave kan uitsluitend telefonisch tot daags voor de wedstrijd bij Marco van Elderen 06-40350698 of Hans Smits 06-51590252. Verzamelen bij de Reusel. Kosten senioren 4,-; jeugdleden 1,50. Plaatstrekking om 9.00 uur bij het water. De prijsuitreiking vindt ook aan de Reusel plaats. Afgelopen week hebben zowel Gemeente Belangen als Algemeen Belang het college schriftelijk vragen gesteld naar aanleiding van de overlast van de meute jachthonden aan de Heiligenboom. Hoewel in strijd met het bestemmingsplan ver blijven de honden nog steeds op het perceel en ondanks die illegale situatie weigert de gemeen te handhavend op te treden. Het college gaat zelfs bezien of‘legalisatie mogelijk is’. Fractievoorzitter Ruud van de Ven (AB): ‘Men denkt toch niet dat die honden niet meer jan ken als het bestemmingsplan is bijgesteld?’ Ook de eigenaar toont geen enkele intentie om het probleem op te lossen, aldus de brief van AB. ‘De klagende buren krijgen zelfs het advies ’’verkoop mij je grond en je huis maar als je er last van hebt”. Algemeen Belang is volgens haar schrijven van mening, dat hier twee portefeuillehouders hun werk niet goed doen: de een omdat hij niet handhaaft en de andere omdat hij het pro bleem van de omwonenden niet wenst op te los sen. Ook de fractie van Gemeente Belangen wil dat Het jaar anno 2008 is een mijlpaal in de his torie van het gilde St. Sebastiaan Barbara uit Moergestel. De oudste, nog aanwezige, berichten over het broederschap St. Sebastiaan zijn van 1501 “Privilegie van den Edelen hantboog... 1501”. Hierin zijn kaar ten waarin beschreven staat dat het Gilde St. Sebastiaan in al 1433 Kerkelijk en in 1504 door de Heer van Moergestel werden erkend. In 2008 viert het gilde dan ook haar 575-jarig jubileum met verschillende hoogtepunten, zoals de jaarlijkse Statiedag, het Konings- schieten en het Landjuweel, dat gezamenlijk met de andere plaatselijke gilden wordt geor ganiseerd. Vanwege dit 575-jarig jubileum gaat het gilde St. Sebastiaan Barbara wel een bijzondere Statiedag/Teerdag vieren op zaterdag 19 janu ari. De statiedag wordt jaarlijks gehouden op de zaterdag het dichtst gelegen nabij de dag van het patroonsfeest van St. Sebastiaan op 21 janu ari. Om 8.15 uur komen alle gildebroeders en gildezusters bijeen in café het Centrum van Moergestel. Daarna vertrekt men in vol ornaat met slaande trom om eerst Keizer Frans van de Sande en vervolgens de huidige Koning Frank Derksen op te halen. Bij de Koning Frank Derksen worden onder meer de traditionele worstenbroodjes met brandewijn genuttigd. Hierna vertrekt het gilde naar de kerk waar een plechtige gezongen mis wordt opdragen door pastor Te Wierik. Na de kerkdienst vertrekt het gilde zoals het is binnengekomen, vendelend en trommend, nadat nog een vendelgroet aan de pastor is gebracht. Het gilde komt vervol gens samen in café ‘t Stokske voor een gezamen lijk ontbijt. Met de jaarlijkse min of meer fees telijke ledenvergadering wordt het ochtend programma afgesloten. In de voorlaatste ronde om het Moergestels clubkampioenschap hebben de biljarters van de Klaore weer uitstekende zaken gedaan. In hun thuiswedstrijd tegen Epi behaalden zij weder om meer dan 55 punten. Hierdoor zal het heel lastig worden om de Klaore van een nieuwe titel af te houden. Frans van den Donk, 14 beurten 38 caramboles en Peter Welbera, 14 beurten 41 caramboles waren deze avond het beste in vorm, ‘t Stokske wist de uitwedstrijd bij ‘t Draai- boompje uitstekend af te sluiten en ging met de winst naar huis. Jan Timmermans jr speel de hier een hele goede wedstrijd, 32 carambols in 15 beurten. Vader Jan kwam ook goed voor de dag, 41 caramboles in 20 beurten. In de laat ste ronde, op donderdag 24 januari, spelen de nrs 1 en 2 van de ranglijst tegen elkaar, de Klaore (virtueel leider) gaat dan op bezoek bij ‘t Stokske (virtueel 2de). In de strijd om de laatste plaats nemen ‘t Centrum en ‘t Draai boompje het tegen elkaar op. Al is er voor beide verenigingen een kans om Epi te achterhalen. De biljarters van Epi komen niet meer in actie. De uitslagen: de Klaore - Epi 55.5 - 48.9; ‘t Draaiboompje - ‘t Stokske 50.8 - 54.0. De stand: 1. Epi 8 - 401.6 p.; 2. de Klaore 7 - 392.7 p.; 3. ‘t Stokske 7 - 376.9 p.; 4. ‘t Centrum 7 - 357.5 p.; 5. ‘t Draaiboompje 7 - 356.6 p. Programma voor zaterdag 19 januari: 10.50 uur MCJ Internos 4-Roef.9.45 10.30 uur GDJ Roef-Groene Ster10.00 11.20 uur GCJ Roef-Avanti10.50

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 7