ooo Dennis en Kimberley Vugts Nederlands kampioen! Monique Bruurs bindt gladde ijzers onder voor 200 km-tocht SCHEPEN^ Aphrodite 5 MAIS- BOLLETJES BAKKERIJ KOUWENBERG Nagelsalon Adeline TWEEWELERS ONTBIJTKOEK BRILLEN LENZEN S| De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen De Lind 35a - Oisterwijk 013-528 4899 Kerkstraat 21. Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www. schepenstweewielersnl ’Schaatsen voor Lucht’ voor zoontje Jochem |i Huidverzorgingsinstiti Goed idee, bij koffie of thee! APPEL CAKE- TAARTJE g OO ló ireuws Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 16 JANUARI 2008 - 32e JAARGANG - Nr. 1456 PAN IS Op 25 januari a.s. gaan 31 vrouwen, waaron der onze Moergestelse Monique Bruurs, Heuvelstraat 20, de alternatieve Elfsteden tocht op de Weissensee in Oostenrijk schaat sen. De schaatssters zullen afhankelijk van hun schaatstechniek en fysieke gesteldheid 100 of200 km schaatsen. Zij rijden deze tocht om geld op te halen voor de Nederlandse De hobby die Dennis (13) en Kimberley (15) Vugts uit de Pr. Irenestraat 5 erop nahouden is niet bepaald alledaags. Zeker bij ‘n paar zo jeugdige personen zou je dat niet meteen verwachten. Naast hun toch pittige studie, Dennis zit op het Willem Il-college en Kimberley op het Odulphuslyceum, besteden ze al hun vrije tijd aan een prachtige hobby: vogels! Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Telefoon 013-5424177 - acrylnagels trench manicure programma voor nagelbijters - manicure Voor een atspraak graag bellen na 15.00 uur 06-52311287 Nagelstyliste Adeline Zwijgers Mooie handen zijn uw visitekaartje! AL RUIM 80 JAAR flfTSPLEZISR f 4 Monique (rechts) en haar trainingsmaat je Wilmy met in hun midden Yvonne van Gennip die zondag een training verzorgde in Amsterdam. ons schaatsteam bij elkaar gaat schaatsen, zal gaan naar het MOVIT-onderzoek van het Wilhelmina Kinderziekenhuis in Utrecht.’ ‘n Keur van Nederlandse prominenten heeft zijn of haar naam gegeven een deze actie. Zoals Céline Dion, Yvonne van Gennip, zan ger Huub van der Lubbe van De Dijk, schaats ster Gretha Smit, Erik Hulzebosch, Marga van Praag en Ard Schenk. Voor informatie kunt u terecht op www.schaatsenvoorlucht.nl Alle bijdragen zijn welkom op giro 1942645 of op bank nummer 47.24.59.856 t.n.y. NCFS te Baam, o.v.v. Schaatsen voor Lucht. En, zoals eerder aangehaald: alle voorberei dingen en ook de reis en het verblijf, worden door de deelneemsters zelf betaald! ‘n Prachtig initiatief dat veel aandacht verdient. Ga eens kijken op de website! (U kunt ook contact opnemen met Monique of René Bruurs, Heuvelstraat 20, 5066 PC Moergestel, tel. (013) 513 1496. E-mail info@bruursmoergestel.nl re met allerlei zangvogels en binnen staan de broedkooien met daarin dus de glosterkana- ries, Japanse meeuwen, papegaai amedines en astrildes. Met de binnenvogels kweken ze voor de tentoonstellingen. Dat kweken is voor hen inmiddels geen probleem, maar afstand doen van de jonge vogeltjes voor de verkoop is wel een probleem want ze vinden ze allemaal even mooi en belangrijk. Ze ver kopen de vogels dan ook het liefst aan men sen die ze kennen. Opkopers maken weinig kans. Verder hebben beide in huis een dwergpapegaai Voor de aardigheid begonnen ze, toen ze beide nog héél jong waren, te zorgen voor ‘n koppel tje zebravinken. Gewoon, omdat ze het leuk von den en omdat het gezellige vogeltjes waren. Het ’zorgen voor’ werd echter zó serieus dat ze erin slaagden om de vogeltjes er nóg mooier uit te laten zien. Van het een kwam dus het ander en samen met hun ouders wilden ze wel eens naar een tentoonstelling. Daar keken ze hun ogen uit naar andere vogels en besloten ze te gaan sparen om met glosterkanaries te kunnen beginnen. Inmiddels hebben ze ieder buiten een voliè- Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)5132871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 18.00 uur. Cystic Fibrosis Stichting (NCFS). Deze stich ting houdt zich bezig met onderzoek naar de zgn. taaislijmziekte. Deelneemsters zijn 31 moeders van kinderen met deze ziekte. Elke deelneemster draagt haar eigen kosten voor training, reis en verblijf. Afgelopen zondag ging Monique, samen met Wilmy uit Velden, in Eindhoven nog maar De zorg voor hun vogels maakt natuurlijk wel dat Dennis en Kimberley ze door en door ken nen. Als ze op een tentoonstelling komen waar hun vogels tentoongesteld worden zien ze meteen welke vogels van hun zijn. Al zijn het er duizenden! Een bijzondere prestatie hebben Dennis en Kimberley geleverd bij het Nederlandse Kampioenschap voor vogels in Apeldoorn. Nadat ze meegedaan hadden aan de regio- en districtskampioenschappen (hier werden ze allebei kampioen!) deden ze afgelopen week mee aan het NK te Apeldoorn waar 15.000 vogels waren ingeschreven. Kimberley werd 2x kampioen: lx met een stam rood bruine Japanse meeuwen en lx met een stam kuifkanaries. Dennis werd lx kampioen met een kuifkana- rie en won lx zilver met een gladkopkanarie. Een mooie beloning voor de vele uren tussen de vogels en de ‘gezonde’ competitiestrijd tus sen broer en zus. Inderdaad ‘n gezonde strijd, want voor alles geldt maar één ding: de vogels zijn het belangrijkst! Van harte proficiat Dennis en Kimberley!!! weer eens trainen voor de grote tocht. Na afloop hadden ze weer zo’n 50 km in de benen. Deze week is de laatste gezamenlijke training op de grote buitenbaan in Biddinghuizen. ‘En dan moeten we er klaar voor zijn’, zegt Monique. Vrijdag 25 januari gaat het dan gebeuren na pre cies ‘n heel jaar training. Vorig jaar zag Monique ‘n artikel staan in het CF-nieuws met de oproep om mee te gaan Schaatsen voor Lucht ‘en ik heb de stoute schoenen aangetrokken om me aan te melden’. ‘Hoewel ik pas op noren schaats is de drijfveer erg groot. Gaan schaatsen voor CF, waar je eigen kind aan lijdt. Een ziekte die nog veel aan dacht verdient, want ondanks dat het de meest voorkomende erfelijke ziekte in Nederland is, is het relatief nog heel onbekend. Het is ook een ziekte met een verminderde levensverwach ting (de gemiddelde levensverwachting op dit moment is 35 jaar) hoewel er door veel onder zoek, verbeterde medicatie en therapie de laat ste jaren een enorme stap voorwaarts gemaakt is. Hiervoor blijft geld nodig en al het geld wat we bijeen schaatsen gaat dan ook naar dit onder zoek.’ ‘Zelf hebben we een groot aantal bedrijven benaderd en ik ben ook begonnen om in Moergestel de middenstand te benaderen. De reacties van iedereen zijn echt geweldig! We hopen samen 100.000 euro op te halen en we zijn al een heel eind op weg’. De zoon van Monique en René Bruurs (Jochem) is nu 4 jaar en het afgelopen jaar heeft hij 3 keer in het ziekenhuis gelegen. Na de laat ste opname in december (voor een longspoe- ling) is hij gelukkig weer goed opgeknapt en heeft hij er weer zin in. ‘Hopelijk’, zo zeggen Monique en René, ‘blijft dit even zo’. ‘Geld is echter hard nodig om wetenschappe lijk onderzoek te financieren. Het bedrag dat I Kimberley en Dennis na de huldiging afgelopen zondag in Apeldoorn. die heel tam zijn. Vooral Dennis kan er veel mee. ’We moeten alleen op ons eten letten’, zeggen ze, ’want ze steken overal hun kop in. Van cho- coladevla tot een glas thee’. Daarnaast verzor gen ze ook nog ‘n tamme kanarie, ’Bompa’ noe men ze hem. Het was een jong van een week oud dat uit het nest was gevallen. Hij mocht bin nen in een bakje op de verwarming en kreeg pap te eten. Kimberley en Dennis stonden er om de beurt vroeg voor op. Voor de tentoonstelling is hij niets waard want hij is niet mooi, maar een kanarie die op je schouder komt zitten als je de volière in komt vinden ze belangrijker.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1