Succesvol slot 2007 voor wedstrijdschaatsers “De Vennen” 3 Ondanks PR-regen Wendy dubbel gevoel tijdens jaarwisseling Jan Timmermans Jr. wint driebandentoernooi ’t Stokske 2007 Biljartnieuws Audacia- nieuws Hoe kinderen omgaan met verlies, met name met de dood Sportvereniging ’’ROEF!” Eindhoven, 6 t/m 9 december door Van Gijzen Opticiens. De winnaar van het toernooi kreeg de door café 't Stokske beschikbaar gestelde wisselbeker uitgereikt. Speciaal woord van dank was er tot slot voor Lammie Wolters uit Oisterwijk die Jan Timmermans Sr. en Jr, had bijgestaan in de organisatie van het wederom geslaagde toernooi. De avond is een initiatief van “Elkaar Nabij”, werkgroep rouwbegeleidng van de parochies Berkel-Enschot, Udenhout, Oisterwijk en de Protestantse Gemeenschap Oisterwijk c.a. 10.50 10.40 Op zaterdag 5 januari 2008 is de finale gespeeld van het kerstdriebandentoernooi ’t Stokske 2007. Van de 40 deelnemers werd Jan Timmermans Jr. na een constant toernooi en zonder een wedstrijd te verliezen de verdiende winnaar. Hij versloeg in de finale de ook in Moergestel woonachtige Henk Velthuijsen. In de halve fina le had Jan Timmermans Jr. Ad de Jong uit Berkel Enschot geklopt. Frappant was dat dezelfde Ad de Jong, in de kwartfinales eerder Jan Timmermans Sr. had ver slagen. Ad de Jong bleek om de plaatsen drie en vier met een goed moyenne van bijna een te sterk voor Willem van Overdijk uit Oisterwijk. Het was al weer de 13e keer dat dit sfeervolle toernooi werd gehouden. De gehele december maand hebben de vele toeschouwers kunnen genieten van mooie en spannende driebanden- sport. Tijdens de finalewedstrijden was café ’t Stokske tot de laatste plaats bezet. Voor de finalisten waren er trofeeën beschikbaar gesteld Riet Fiddelaers is trainer, adviseur, opleider en rouwtherapeut. Zij is o.a. auteur van diverse boe ken over kinderen, jongeren en de dood. In 2003 promoveerde zij op onderzoek naar rou wen bij jongeren. Op deze avond wordt inge gaan op de vraag hoe kinderen en jongeren omgaan met verdriet, met name in situaties waarbij iemand is overleden. Riet Fiddelaers werkt in haar lezingen met veel praktische voorbeelden. In de pauze kan er materiaal worden bekeken. Na de pauze is er gelegenheid om vragen te stellen. Iedereen die geïnteresseerd is in dit thema is van harte welkom. Het is de bedoeling, bij voldoende deelname, eind februari 2008 met een rouwgroepje voor kinderen te beginnen. Informatie: 528 6051 (Bep Smarius). Vl.n.r. Thomas, Meeke en Rens met hun gewonnen marathonmedailles Tijdens de laatste weken van 2007 is de wedstrijdploeg van Schaatsclub “De Vennen” weer bijzonder succesvol geweest. Op zondagavond 23 december moch ten in Eindhoven maar liefst drie van de vier deelnemende leden het erepodium beklimmen bij de prijsuitreiking van de marathoncompetitie voor Pupillen en Junioren-C. Deze competitie bestond uit drie wedstrijddagen, waarbij per keer een rit over 500 meter en een marathon werd gereden. De lengte van deze mara thons varieerde van 5 ronden voor Pupillen meisjes tot 12 ronden voor Junioren- C jongens. Bij de jongens-C mocht Rens van de Ven de eerste prijs in ontvangst nemen en Thomas van Dijk (jongens pupillen) en Meeke Rijnen (meisjes-C) behaal den in hun categorie de tweede prijs. Madolyn Appeldoorn werd bij de meisjes- C keurig elfde in het eindklassement. Klein verdriet, groot verdriet de Gunda-Niemann-Stirnemann-Halle in het Duitse Erfiirt. Na 46.54 te hebben gereden op de 500 meter, verpulverde Meeke met een tijd van 2:23.19 haar eigen op 14 december in Heerenveen gereden clubrecord (tijd 2:25.01). Meeke’s nichtje Maud van de Looy werd pas anderhalf jaar geleden lid van Schaatsclub “De Vennen”. Omdat zij nog nooit op noren had geschaatst begon zij met schaatsles tijdens de recreantentraining op zaterdagmiddag. Hier maakte zij zo snel vorderingen, dat zij aan het einde van het seizoen 2006/2007 al een aantal keren met de wedstrijdploeg mee mocht trai nen. Aan het begin van het huidige seizoen 2007/2008 maakte Maud de overstap naar de wedstrijdploeg. Als beginnend wedstrijdschaats- ster werd Maud ingedeeld in klasse zeven van de meisjes B. Op basis van haar 500 meter pro moveerde zij snel naar de vijfde klasse. Voor pro- motie naar de vierde klasse moest zij de 1000 meter sneller rijden dan 1:58.OO. Met haar tijd van 1:53.71 slaagde zij hier op zaterdag 29 december ruimschoots in. Een dag later reed zij de 1000 meter zelfs in een tijd van 1:48.58 waardoor Maud in één weekend van de vijfde naar de derde klasse promoveerde. Naast de successen van Meeke en Maud konden er in het laatste weekend van 2007 ook prachtige persoon lijke records (PR’s) van Madolyn Appeldoorn, Lotte van de Loo, Pirn Peeters en Rens van de Ven worden genoteerd. Net voor de kerstdagen in 2007 werd er nog een speelronde om het Moergestels clubkampioen- schap afgewerkt. De biljarters van de Klaore lagen als koploper stil in deze ronde, ’t Draaiboompje ging op bezoek bij Epi en wist daar een ruime overwinning te boeken. De broers Christ en Wim Rijnen hadden hier het beste spel van de avond. Christ won in 16 beur ten en maakte daarin 34 caramboles, Wim bleek ook goed in vorm, 87 caramboles in 20 beur ten. De grootste verrassing deze ronde was de uitoverwinning van ’t Centrum bij ’t Stokske. In 6 spannende onderlinge biljartpartijen gaven beide vereniging elkaar geen duimbreed toe. Vl.n.r. Marleen Veldhuis, Inge Dekker, Ifhzdy van der Zanden en Manon van Vulpen (team Eiffel Swimmers PS V) Een dubbel gevoel hield de Moergestelse zwemster over aan de 2 grote wedstrij den in december. Inzet een EK-ticket ging aan haar neus voorbij. Juist op “haar” 200m rugslag lukte het niet. Toch was trainer Wouda tevreden over zijn pupil. “Er zit nog steeds groei in Wendy en gaat nog steeds vooruit. Er komen nog genoeg kansen. We hebben nog steeds het vertrouwen dat het goed komt”. Wendy zwom in Eindhoven de 50m-, 100m- en 200m rugslag en de 100m vrije slag. Op elke afstand werd een PR gezwommen en kwalificatie naar een Europees toernooi komt steeds dichter bij. Amsterdam, 21 t/m 23 december Wendy en Wouda kiezen er voor om veel te zwemmen. Niet alleen persoonlijke nummers, maar ook estafettes worden gezwommen. Op dag 1 werd Wendy Nederlands Kampioen op de 200m rugslag. De 2.12.51 werd omgezet in 2.12.15. Later die dag volgde de 4xl00m vrije slag, het team wint goud in een nieuw Nationaal Record. Op dag 2 werd op spectaculaire wijze de 200m vrije slag gezwommen, waar ze knap een bronzen medaille haalde. Later bleek dat ze slechts een halve seconde verwijderd was van het estafettelimiet voor de WK in Manchester. Slotafstand op dag 2 was de 4x100m wisselslag, waar ze de 100m rugslag voor haar ROEF HANDBAL Uitslagen: JBJ Roef-EHV 8-16; GCJ Roef- Artemis 4-7; MCJ Roef-Intemos 4 11-3; MBJ Roef 2-Wh.Demons 3 18-9; MBJ Wh.Demons 2-Roefl 10-17; DS Avanti-Roef... 19-16; HS HMC 2-Roef 34-25. Programma 12 januari 2008 9.30 uur GDJ Desk-Roef8.30 10.15 uur GCJ Desk-Roef9.15 10.30 uur MCJ Roef-Mixed-up 10.00 11.20 uur MBJ Roef 2-Elshout 210.50 Zondag 13 januari 2008 11.50 uur MBJ OHC-Roef 11.40 uur DS Witte Ster 2-Roef Handbal is altijd raak! ROEF KORFBAL ASPIRANTEN VERRASSEN KOPLOPER De 1ste wedstrijd van Roef! aspiranten in het nieuwe jaar is tegen de koploper Omhoog uit Borkel en Schaft. Met de wetenschap dat wel iswaar de eerste wedstrijd met 0-6 verloren is gegaan, maar ook dat het spel erg vooruit is gegaan begint Roef, aan de wedstrijd. Het blijkt al snel dat het een gelijkopgaande wedstrijd zal worden waarbij beide ploegen kans hebben op de overwinning. Uiteindelijk wordt er afge floten bij 2 - 2 en is het eerste punt in de zaak- competitie een feit. Een geweldig resultaat en dat nog wel tegen de koploper. De pupillen hebben in 2207 nog gespeeld tegen Celeritas uit Schijndel en deze wedstrijd met 8 - 0 gewonnen. De 1ste wedstrijd in 2008 is tegen RoDeBo, waarvan de uitwedstrijd nog weg gewonnen. Echter nu blijkt de tegenstander te sterk en Roef verliest uiteindelijk met 1-4. De trainingen zijn in sporthal Stokeind en wel elke maandag vanaf 18.00 uurDus meiden en jongens vanaf 5 jaar wij heten jullie van harte welkom. Kom eens meetrainen, pas na zes trai ningen hoef je te beslissen of je er eventueel bij komt. Roef. Korfbal, gezellig, daar wil je bij zijn!!!! Uitslagen: Pup. Roef. E-Celeritas E 8 -0, Pup. Roef. E - RoDeBo E 1 - 4, Asp. Roef! C - Omhoog C 2 - 2. Programma 12-1-2008: Pup. Alico El - Roef. El vertr. 11.00 uur AUDACIA JEUGD Spelregels Op zaterdag 12 januari is er een spelregelmor- gen bij Audacia voor C-junioren en D-pupil- len van 10.00 tot 12.00 uur. rekening zwom. Goud en een nieuw Nationaal Record voor ploegen en clubs. Dag 3 begon slecht, Wendy meende een fluitsignaal te horen (waarschijnlijk uit het publiek) en vertrok te snel, waardoor ze gediskwalificeerd werd. De grote teleurstelling was duidelijk van het gezicht te lezen. Later die dag nam ze met het estafet- teteam revanche en werd kampioen op de 4x200m vrije slag. ’2008 Moet mijn jaar worden: 4 Jaar terug stond ik samen met mijn broer voor een geweldige opgave EJK voor mij, Paralympics voor Mike. Mike gaat voor Peking, ik ga voor de EK korte baan in Kroatië. Dit gaat lukken, ik voel het.’ Na afloop van de marathoncompetitie namen Brynn Appeldoorn, Imke van der Steen en Carolien van Asseldonk deel aan een marathon voor Senioren. Na de wedstrijd over 40 ronden ging Brynn bij de heren keurig als derde over de streep. Bij de dames (30 ronden) evenaarde Imke deze prestatie en werd Carolien vierde. Het laatste weekend van 2007 werd het week end van de nichtjes Meeke Rijnen en Maud van de Looy. Meeke ontving als topper van Zuid- Nederland een uitnodiging om op zondag 30 december deel te nemen aan een wedstrijd in Uiteindelijk wist ’t Centrum net iets meer pun ten te vergaren dan ’t Stokske. Janus Horrevorts, 27 carambles in 21 beurten was voor ’t Stokske het beste op dreef. Ted Outmayer, 15 carambo les in 20 beurten en Hans Op ’t Hoog, 58 car amboles in 19 beurten waren voor ’t Centrum het beste in vorm. De uitslagen: Epi - ’t Draaiboompje 44.6 - 52.2; ’t Stokske - ’t Centrum 56.9 - 58.1. De stand: 1. ’t Centrum 7 - 357.5 punten; 2. Epi 7 - 352.7 punten; 3. de Klaore 6 - 337.2 pun ten; 4. ’t Stokske 6 - 322.9 punten; 5. ’t Draaiboompje6 - 305.8 punten. De volgende wedstrijden staan voor 8 januari gepland: de Klaore - Epi en ’t Draaiboompje - ’t Stokske; ’t Centrum is deze ronde vrij. Op donderdagavond 17 januari 2008 zal Dr. Riet Fiddelaers-Jaspers over dit thema een lezing geven. De avond wordt gehouden in Scholengemeenschap 2College (Durendael), van Kemenadelaan 5, Oisterwijk. Aanvang: 20.00 uur, toegang gratis. dia :ii PAGINA 7 ELKAAR NABIJ MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 9 JANUARI 2008 E-mailadres 'Moergestel Nieuws' buro76@planet.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 7