En de Opnieuw grove vernielzucht aan de Akkerstraat Nieuwjaarsconcert: 12 januari in Den Boogaard winnaar is... Moergestel Kreatief In Memoriam Johan Ligt voet N ieu w j aarsborrel Ondernemend Moergestel Prijswinnaars Kerstpuzzel ’Moergestel-Nieuws’ Het is echt waar, ons Angelique is 40 jaar! Op maandag 14 januari a.s. houdt Onder nemend Moergestel voor haar bijna 150 leden met partners weer haar spetterende nieuwjaarsbijeenkomst. Partyboerderij ’t Draaiboompje treedt dit jaar van 19.30 uur op als gastheer. Het belooft opnieuw een groots succes te worden. Namens het bestuur, Jan Vriens, voorzitter Zaterdagavond 12 januari om 20.15 uur kunt u weer de muzikale nieuwjaarswen sen van muziekvereniging Prinses Juliana in ontvangst nemen. Een mooie con certzaal, een leuk en gevarieerd programma, dus een écht avondje uit voor jong en oud! Zoals ieder jaar verloten wij een cate- ring-tegoedbon onder de afhalers van de kerst- en nieuwcatering bij Party boerderij 't Draaiboompje. Het lotnummer is365! Bent u de gelukkige winnaar? U kunt u prijs komen halen met dit lotje. Wij wensen iedereen een heel gelukkig en vooral feestelijk 2008! Fam. Rijnen Vrijdag 1 februari 2008 KINDERCARNAVAL Zondag 3 februari 2008 PRIJSUITREIKING JEUGDOP- TOCHT CURSUS GLAS IN LOOD Na een korte onderbreking wordt er in het sei zoen 2008 in ‘Den Boogaard’ onder verant woordelijkheid van de KBO Moergestel weder om gestart met een cursus Glas in Lood. Dit oude ambacht kan men hier onder de knie krijgen en zo tot speelse of serieuze maar zeker tot bevredigde resultaten komen. Het werken met glas is fascinerend en blijft boeien. Nieuwe ramen maar ook het restaureren van bestaan de ramen komen desgewenst aan bod. De cursus zal bestaan uit twee keer 5 lessen van 2 !6 uur en zullen plaatsvinden op de donder dagochtend van 10.00-12.30 uur. Het cursusgeld bedraagt 55.- excl. gereedschappen en mate rialen. Bij voldoende aanmeldingen minimaal 6 personen zal de cursus aanvangen op donder dagochtend 14 februari 2008. De aanmelding kan telefonisch of schriftelijk plaatsvinden bij Corry de Jong, Past. Janssenstraat 22,5066 VC Moergestel, tel. 513 3295. Zaterdag 19 januari 2008 SAUWELEN KBO-Brabant Afdeling Moergestel Vorig jaar kwam de slagwerkgroep met een voor iedereen verrassend repertoire ten tone le, en ook dit jaar mag u van hen weer heel wat verwachten. Wellicht hebben enkele weken terug de tips van Cesar Zuiderwijk het niveau van de groep nog hoger getild. Instructeur Willy van Maasakkers zal zeker weer het beste uit de slagwerkers naar boven weten te halen. Voor de drie slagwerkers van ensemble Te-ke- de-doem-tsssch! wordt het de tweede keer dat ze een soloprogramma gaan uitvoeren. Tijdens de Rabobank promsconcerten stonden zij voor het eerst op het podium, en hoe! Een geweldi ge performance met onnavolgbare drumsolo’s. Zeer benieuwd of ze tijdens het -nieuwjaars concert ook weer voor vuurwerk kunnen zor gen. Met wat extra repetitietijd heeft dirigent Arthur Verhofstad ook het harmonieorkest zover dat het helemaal klaar is voor een spetterend con cert. Met nummers als Jubilee Overture, Noach’s Ark en Leichte Cavalerie zal een traditioneel Op tweede Kerstdag opende Paul Spapens, onder grote belangstelling, de jaarlijkse expo sitie van Moergestel-Kreatief. Galerie de Verdieping aan de Industrieweg 16 is weer een aantal weken, tot en met het weekend van 27 januari, het middelpunt van kunstzinnig Moergestel. U kunt de galerie bezoeken op zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. programma gebracht worden. Maar natuurlijk is er ook ruimte voor populaire muziek als Pirates of the Carribean, Elvis Costello en de bekende Bohemian Rhapsody van Queen. Hopelijk bent u ook dit keer weer in groten getale aanwezig bij een concert van onze eigen harmonie. De toegang is gratis en de zaal is vanaf 19.30 uur geopend. Graag tot ziens op 12 januari in Den Boogaard! Bezoek ook onze website op www.julianamoergestel.nl tactvol en deskundig de bij eenkomsten die tweemaal per jaar werden gehouden. Hem stond daarbij maar één doel voor ogen: het behoud van een eigen weekblad voor Moergestel! We zijn als redactie blij dat we al ruim 32 jaar aan die wens van hem hebben kunnen voldoen. Johan is ’Moergestel-Nieuws’ op afstand altijd blijven vol gen en ook na de verhui zing naar Oisterwijk werd de jaarlijkse nieuwjaars kaart steeds vergezeld van de beste wensen voor ’Moergestel-N ieuws’. Na het overlijden van zijn vrouw (in 2004) leverde Johan snel in en gingen zowel z’n lichame lijke als geestelijke gezondheid redelijk snel achteruit. Datzelfde jaar kwam Johan terug naar Moergestel en nam z’n intrek in verzor gingshuis Stanislaus. Daarna ging het snel achteruit met de gezondheid en eind 2006 werd hij noodgedwongen overgeplaatst naar Goirle. Hier overleed Johan toch nog vrij onverwachts op 19 december 2007. Zaterdag 22 december werd hij hier in Moergestel begraven. We wensen de kinderen Ligtvoet van harte alle sterkte toe in de hoop dat ze het afscheid van hun vader en opa en deze voor Moergestel bijzonder verdienstelijke man, 'n plaatsje kunnen geven. Johan: van harte bedankt voor alles wat je voor Moergestel in het algemeen en voor ’Moergestel-Nieuws’ in het bijzonder hebt gedaan. In de nieuwjaarsnacht hebben vandalen opnieuw huisgehouden langs de Akkerweg Twee lantaarnpalen (foto) werden met bruut geweld omver getrokken. Deze erger lijke vorm van grove vernielzucht vond plaats recht tegenover de plek waar eer paar maanden geleden een flink aantal jonge bomen doormidden is gebroken. De schamele resten daarvan vormen nog steeds een stille aanklacht tegen de vanda len die in Moergestel blijkbaar hun gang kunnen gaan. Omwonenden vragen zich af of de lieden die dit doen worden gecorrigeerd en of serieuze actie in het werk is gesteld om de daders van beide vernielingen te achterhalen. Juist in de periode rond de feestdagen dat ’Moergestel- Nieuws’ niet verscheen, bereikte ons het bericht dat Johan Ligtvoet was over leden. Hoewel hier niet geboren was de op heel jonge leef tijd naar Moergestel geko men Johan Ligtvoet ’n per soon die op-en-top Moer- gestelnaar bleek. Hij heeft dat vooral uitgedragen in de talloze functies die hij tijdens zijn leven heeft bekleed. Want ondanks de zorg voor ’n gezin met zeven kinderen wist hij, natuurlijk ook dankzij zijn vrouw Cor, de tijd te vinden om veelal actief te zijn in bijvoorbeeld het Moergestelse verenigings leven. Destijds begon hij in de Korenstraat op bescheiden wijze ’n schoenfabriekje. De naam Ligtvoet Schoenen werd in korte tijd overal bekend en Johan breidde het bedrijf uit naar maar liefst 55 personeelsleden. Daarnaast maakte hij zich meer dan verdienstelijk voor de Moergestelse samenleving. Hij was lid van de gemeenteraad, lid van de vereniging Oud-Indiëgangers (hij had immers z’n dienst plicht in Indië vervuld), hij was lid van het Stichtingsbestuur van ’Den Boogaard5, bestuurslid van de Wit-Gele Kruis Verenig ing, en de buurtvereniging van ’t Tjap, ’Eendracht Maakt Macht’, mocht jarenlang profiteren van het enthousiasme van Johan. Ook ’Moergestel-Nieuws’ mocht van datzelf de enthousiasme de vruchten plukken. Vanaf februari 1978 tot mei 1994 was Johan voor zitter van de zgn. ’stuurgroep’ en leidde hij BINGO Het nieuwe jaar is weer begonnen. Daarom de eerste van vele bingo’s in de Reuselhof. Wij nodigen wij U uit op woensdag 16 januari om 19.30 uur. We zorgen zoals U van ons gewend bent voor koffie en mooie prijzen. Hopelijk komt U in grote getale, want hoe meer zielen, hoe meer vreugd. Tot ziens op 16 januari. Groetjes van Bep en Diny. Ruim 90 personen leverden (na de sluiting stijd van vrijdagmiddag werden het er zelfs nog meer!) afgelopen twee weken de oplos sing in van onze kerstpuzzel uit de kerst- krant. De oplossing was: De redactie wenst u ook voor volgend jaar weer veel gezond heid en plezier met elkaar. Na loting kwamen de volgende winnaars van de grote slagroomtaarten uit de bus: C. Roosen, Burg. Bardoelstraat 10 Fam. de Kruijf, Pater op ’t Hooghof 1 Tim van Kerkoerle, De Werft 18. De taarten werden afgelopen zaterdag door Bakkerij Kouwenberg bij de winnaars thuisbezorgd. Alle niet-winnaars willen we bedanken voor het meedoen. U hebt dan wel niets gewonnen, maar we hopen u ten minste enig puzzelplezier te hebben gegeven. Volgend jaar zijn we er weer! De redactie - - 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 9 JANUARI 2008 PAGINA 3 Maandag 4 februari 2008 Gehele dag gesloten Meer weten? Sociaal Cultureel Centrum Den Boogaard St.-Jansplein 5, Moergestel Telefoon (013) 513 6009 Website: www.denboogaard.nl Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 Zaterdag 12 januari 2008 NIEUWJAARSCONCERT Muziekvereniging Prinses Juliana Aanvang 20.15 u, zaal open: 19.30 u entree gratis Jeugd Moergestelse basisscholen Aanvang: 13.30 u Zaterdag 2 februari 2008 OPENING CARNAVAL Met sleuteloverdracht aan Stadsprins aanvang 13.00 u. tot ca. 20 00 u Muziek drive-in show Kindercarnaval, met gratis springkasteel Aanvang: 12.00 u, tot ca. 20.00 u Dinsdag 5 februari 2008 SENIORENMIDDAG Met bezoek 3 Moergestelse prinsen Aanvang: 14.00 u, tot ca. 18.00 u; zaal open: 13.00 u Entree: gratis incl. kopje koffie Aanvang: 19.45 u, zaal open: 19.00 u Entree: 10,- euro incl. koffie en consump tie Zaterdag 26 januari 2008 PIEREGEBLÈR Carnavalsvereniging De Pierewaaiers Aanvang 20.00 u, zaal open 19.00 u entree 10.-euro Belangenorganisatie voor senioren SOCIAAL CULTUREEL CENTRUM nBOOGAARD St. Jansplein 5 Moergestel

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3