Dierenarts Tinnemans na 32 jaar met welverdiend pensioen Twee weekjes vakantie De winkgCiers van Moergestel wensen iedereen fijne feestdagen! Zaterdag 22 en maandag 24 december Oefenavond echt onze Jan EHBO-vereniging St. Christoffel is 40 jaar! Het is wordt er gratis chocolademelk uitgedeeld bij de kerststal op het St. Jansplein. waar, Uk v i De redactie TV: zaterdag 22 december v.a. 13.00 uur herhaling december-uitzending TV: zaterdag 29 december v.a. 13.00 uur: herhaling december-uitzending. TV: donderdag 3 januari v.a. 19.00 uur herhaling oudejaarsuitzending. TV: zaterdag 5 januari v.a. 13.00 uur herhaling oudejaarsuitzending. Bedankt!!!! Kees en Hanneke van de Loo Graag willen wij langs deze weg iedereen bedanken voor de hartelijke gelukwensen, kaartjes, telefoontjes en warme belangstelling die we mochten ontvangen na de uitreiking van het "lintje". Scouting St. Jan Moergestel heeft ons op 28 november werkelijk zeer verrast. In het bijzonder willen we Petra, Jurgen, Robbert en Riky nog eens extra bedanken. Het doet ons enorm goed! TV: Donderdag 20 december vanaf 19.00 uur een herhaling van onze december-uitzending met hierin: intocht Sint; Gèèsels Kookbuukske; Live: Promotie DVD koren; aankondiging Sport-awards; Hubertusbroodjes; Kwis 'Wè zut zèn'; Prinsenverkiezingen; jubileum burgemeester Kortmann; Waor zèdde gè bij: Vogelvereniging; Moergestel filmt; Toonbeeld; Natuurlijk Ties. RADIO: zondag 23 december van 10.00-12.00 ZM: het live radio-program- ma van MTV. Presentatie: Martin Laurenssen en Corné Schoenmaker; techniek: Martijn van de Wouw TV: 2e Kerstdag woensdag 26 dec. om 14.00 uur "Sneeuwwatje en de 7 Ergen", een toneelstuk van onze "Naemloose Speelers". TV: donderdag 27 december v.a. 19.00 uur: herhaling december-uitzen ding. RADIO: zondag 6 januari van 10.00-12.00 ZM: het live radio-programma van MTV. Presentatie: Martin Laurenssen; techniek: Martijn van de Wouw. RADIO: zondag 30 december van 10.00-12.00 ZM: het live radio-program ma van MTV. Presentatie Peter van de Wouw; techniek John Steijger. Tk kan het me herinneren als de dag van gisteren; na een paar waarnemingen op ande re plaatsen in Nederland kon ik hier voorlo pig aan het werk. Ik ben nooit meer wegge gaan....' aldus de heer Tinnemans. Beste leden, Wegens omstandigheden, zal de geplande oefenavond op donderdag 20 december niet doorgaan. Een dezer dagen zult u een nieuw schema ontvangen voor de geplande activiteiten en oefenavonden voor het komende cursusjaar. Bestuur EHBO-ver. St. Christoffel RADIO: le Kerstdag dinsdag 25 dec. van 10.00-14.00 "Zeven ballen en een piek". Live radioprgramma m.m.v. onze presentatoren: Peter, Martien, Corné en Martin. Techniek: Joris, Martijn, John en Marcel. Familieleden, bekenden enz. kunnen vanuit het buitenland in deze uitzending hun december-groet brengen. TV: Oudjaar maandag 31 december: de MTV-oudejaarsuitzending om 19.00 uur met inbreng van onze kijkers. RECEPTIE Op 5 januari aanstaande bieden zijn collega’s hem een afscheidsreceptie aan, van 17.00 uur tot 20.00 uur bij den Boogaard. Alle trouwe klanten die ’hun’ dierenarts, Leon Tinnemans, willen komen bedanken voor zijn inzet door de jaren heen, zijn van harte uitgenodigd. BURGERS Voor de meeste inwoners van Moergestel en omstreken is dokter Tinnemans het vertrouw de gezicht in de kleine huisdieren-spreekkamer. Eerst nog bij Harry van Helvoort thuis, daar na op de Krijtestraat en ondertussen al weer 18 jaar op de kliniek aan de Heuvelstraat. ’Ook op het gebied van de geneeskunde van de gezelschapsdieren is veel veranderd; mensen hebben tegenwoordig vaak een zeer emotio nele band met hun huisdier als onderdeel van het gezin. Bovendien is er technisch steeds meer mogelijk; moderne onderzoekstechnieken met digitale röntgenfoto’s en uitgebreide echo grafie zijn volkomen geaccepteerd binnen onze kliniek en uitgebreide chirurgie vindt steeds vaker plaats. Toch heb ik altijd de balans proberen te vin den tussen wat mogelijk is en wat in het belang van het dier is. Zeker in het geval van een slo pende chronische ziekte zonder uitzicht op herstel vind ik ’in laten slapen’ een humanere oplossing dan doordokteren.’ Talloze honden en katten heeft hij in oren, Dierenarts Leon Tinnemans uit Haghorst zal per 1 januari aanstaande stoppen als praktiserend dierenarts bij dierenartsenpraktijk Moergestel. In 1976 kwam hij werken bij zijn toenmalige collega’s van Helvoort en Grimme. al aan. Zo staan binnen nu en ’n paar weken de Sauwelavond en het Pieregeblèr op het programma en het eerste weekend van febru ari maken we ons al op voor hét traditionele volksfeest bij uitstek: carnaval! We vragen graag aandacht voor onze rubriek ‘Gezien in Gèssel’ die ook in het nieuwe jaar natuurlijk van tijd tot tijd terugkeert. We zijn daarbij natuurlijk afhankelijk van onze lezers. Dus.merkt u bijzondere zaken op en kunt u er ook nog ’n digitaal plaatje bij leveren, dan houden we ons graag aanbevolen. E-mail: buro76@planet.nl De foto die u maakt moet u wel net zo groot sturen als hij gemaakt is, dus niet verkleinen! Digitale foto’s kunnen we alleen maar gebruiken als ze minimaal 200 Kb zijn en apart als JPG zijn verstuurd (dus niet ‘opsluiten’ in ’n Word-bestand). We wensen u graag prettige feestdagen en ’n heel fijn en gezond 2008. Tot woensdag 9 januari! len. ’Een zwaar beroep, maar het heeft me meestal veel voldoening gegeven.’ Hij heeft vooral als varkensdierenarts naam gemaakt. ’Behalve de verandering in de manier van houden, is er in mijn werkzame periode een verschuiving opgetreden van curatieve dier geneeskunde naar preventie. Ik heb het allemaal meegemaakt; ziekte van Aujeszky, varkens pest, Abortus Blauw. Vooral de laatste varkens- pestepidemie medio jaren negentig is me als een zwarte periode bijgebleven; overvolle stallen en het verplicht doodspuiten van biggetjes vond ik verschrikkelijk. Maar toch heb ik me altijd erg thuis gevoeld bij mijn klanten.’ BOEREN De veehouders in Moergestel en omgeving zul len hem missen; al die jaren heeft hij zich met hart en ziel ingezet voor de gezondheid van hun dieren. Behalve een heel drukke baan overdag, ging hij ook nog bij nacht en ontij op pad om koeien te verlossen of andere spoedgevallen te behande- Dit is de Kerstkrant 2007 van uw weekblad ‘Moergestel-Nieuws’. Na deze krant heeft de redactie twee weekjes vakantie en beginnen we op woensdag 9 januari weer met een nieuw jaar. In deze Kerstkrant vindt u ook weer een Kerstpuzzel waarvoor we drie overheerlijke slagroomtaarten van Bezorgbakker Bakkerij Kouwenberg beschikbaar stellen. Gezien het succes van de afgelopen jaren denken we er ook nu onze lezers weer een enorm plezier mee te doen. En wie weet.als u meedoet en de oplossing instuurt krijgt u straks wel zo’n (grote) overheerlijke raat thuisbezorgd! We staan met deze krant ook aan de overgang naar een nieuw jaar. ’n Jaar waarin ongetwij feld weer veel nieuws gemaakt zal worden in Moergestel waarvan wij u met plezier op de hoogte houden. Als ons ook op de hoogte houdt tenminste. Het jaar is bijvoorbeeld nog maar amper begonnen of het carnavalsseizoen dient zich ogen of bek gekeken, geopereerd en ingeënt bij hun jaarlijkse bezoek aan de praktijk. En natuurlijk, ook alle baasjes hebben hem mee gemaakt als geneesheer en vertrouwensper soon. ’Gelukkig heeft de praktijk in de persoon van Joost van Gils al een toegewijde vervanger. Daarnaast is er ook een tweede deskundige opvolger gevonden; een dierenarts met ervaring die zich al jaren alleen met gezelschapsdieren heeft bezig gehouden. Straks hoeven we eigen lijk nooit meer door te verwijzen voor ingewik kelde operaties, ik heb bijna spijt dat ik niet meer betrokken zal zijn bij deze nieuwe ont wikkeling op de kliniek’, verzucht de nog altijd enthousiaste dierenarts. ’Zwaar beroep, maar veel voldoening’ Dit wordt mede moge lijk gemaakt door de winkeliers van Moergestel. PAGINA 3 i MTV progratttma rond kerst radio tv eu oud eu nieuw ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 19 DECEMBER 2007

Weekblad Moergestels Nieuws | 2007 | | pagina 3